Астрология - 10 тема

  • 36 962
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Момичета, направих си сидерален хороскоп, макар и не в астрото, защото не мога да вляза в профила си през телефона, но!
Този сидерарен хороскоп какъв час се пише - истинският или по лятното време?
Ако се пише астрономическият час, тогава се оказва, че е едно към едно с ведическият - асцедент Козирог, луна в Скорпион, а не в Стрелец! И още и още! При всички ли така се сменят знаците? А аз винаги съм се чудила защо съм толкова емоционална при луна в Стрелец...

# 691
  • Мнения: 9 152
Аз си правя сидерални по ведическите сайтове.
И си въвеждам времето, което си знам.
Много неща научавам.
Относно опозицията Сатурн Венера. Шефът ми я има. Заможен е. Бих казала, много. Картата му не цъфти с хармонични аспекти. Напротив. Слънце квадрат Плутон и пр.
Обяснението за изчислението на сидерална и тропическа натална карта ми беше ценно  bouquet. Това, че земята се олюлява и оста й се измества съм го чела отдавна. Самата Земя не е кръгла, а елипсовидна, яйцевидна.
Много ми е интересно това. Кое предизвиква гравитацията, която пък предизвиква това изместване?
В чист физически план, може би астрономите ще бъдат доста лаконични в обясненията.
Но в духовен план - гравитационните енергии са в резултат на сили. Тези сили се появят от нещо.....и влияят. Влияят на Земята,  като планета, на живота в нея....на всички живи същества....на нас,  хората....на мислите ни, оттам действията ни, целите....

Аз си гледах моят последен  Сади сати период. Изключително силен период. Много интензивен, възнаграден драматичен, кризисен, пълен с радости, дарове и лични драми. Това беше период, който определи много в живота ми и в мен самата.

Смятам, че при мен Юпитер ми е слаб.  Confused
Нощен, ретрограден и по Сидерал ми е в Козирог.  Tired Sad
 Sotis, беше споменала за Тригони Луна -Раху -Сатурн. Това лошо ли?
Ако към този тригон има и Меркурий Луна?
Би ли коментирала.
Момичета, споделяте много ценен опит. Hug bouquet
а.l.e.n.a сърцето ми се сви като описа проблемите си с половинката си.
Аз на тази тема съм наранена. Заради мама.
Дълги години ме беше страх от мъжете. Заради баща ми.
Последно брах страх,  панически страх от виртуалното ми запознанстсо с вярващ. Опитвам се слепешката да осъзная с помощта на астрологията тази си карма. Защото  явно е карма.....

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 00:40 от Катерица

# 692
  • Мнения: 9 152
Извинявам се , пак съм аз.
Бях гледала много интересна ведическа интерпретация в   you tube  за Марс,  лесно изчисление за неговата изява около 27 годишна възраст на всеки един от нас.
Ще потърся  линка и ще публикувам.

# 693
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Момичета, направих си сидерален хороскоп, макар и не в астрото, защото не мога да вляза в профила си през телефона, но!
Този сидерарен хороскоп какъв час се пише - истинският или по лятното време?
Ако се пише астрономическият час, тогава се оказва, че е едно към едно с ведическият - асцедент Козирог, луна в Скорпион, а не в Стрелец! И още и още! При всички ли така се сменят знаците? А аз винаги съм се чудила защо съм толкова емоционална при луна в Стрелец...

Пише се реалният час, какъвто е показвал часовника в момента на раждане и с който построяваш западна карта по тропикал. При вички така се сменят знаците или по-точно самият зодиак се връща назад с окло 24 градуса. Ако планета е била на 27 градус - тя оства в знака, акое бил ана 15 гр - се връща в предния, където реалное била в момента на раждане. По-точно -тя не е в съзвездието, а като я погледнеш - зад него  се вижда то  Peace



...
Много ми е интересно това. Кое предизвиква гравитацията, която пък предизвиква това изместване?
В чист физически план, може би астрономите ще бъдат доста лаконични в обясненията.
....

Не са лаконични, напротив Simple Smile Слънцето и Луната са причинителите на това явление - те са най-близките големи обекти до Земята и реално и осезаемо влияят на всичко живо тук Simple Smile

Ще пиша после по другите теми, че се оправям за работа  Blush

# 694
  • SF
  • Мнения: 21 167
А тълкуването на планета в знак като по западната астрология ли е?
Скрит текст:
Защото по сидерал асцентентът ми е Дева - може. Детайлна съм, Мара Подробната съм, сръчност някаква - да, служа на другите (ще лепя тапети на приятел, ще му местя мебелите с колата си, ще измия коса на приятелка, ако е оперирана, грим, прическа, да й подредя нещата...), но пък Луна в Телец как не се връзва с мен. Повече ми отива да си е в Близнаци.
Всъщност и сидералната Венера в Дева няма много място. Не я усещам така.

Иначе по повод забогатяването евентуално би могло да дава някакви предразположения. Върху сидералната карта Слънцето е във 2-ри дом и в точна опозиция със Сатурн от 8-и дом. Нямам пари и никога не съм получавала пари от другите. Казвам ви - никога. Пари съм получавала само от заплата. Всичко, което правя за приятели, не ми е било заплащано, нито съм го очаквала.

# 695
  • Мнения: 3 844
Момичета, кои аспекти в картата показват ранно овдовяване?

# 696
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Esmee, вчера, като реших да си гледам за моята Венера - реших първо да видя в коя накшатра е и дали с нея там е и Раху. При мен са на 2 градуса отстояние. Отварям за накшатрата (1/27 от зодиака, като градуси) и виждам, че самата накшатра е разделена на още учасъци, наречени пади. С по няколко изречения е написано основното за всяка пада и изявите на Венера в тях. Доста по-детайлно и подробно ми изглежда, отколкото Венера във Везни  Twisted Evil затова Simple Smile не гледай така "отгоре-отгоре" и на око. Влез в детайл, ако ти е интересно, наистина. Аз се припознавам в написаното  Peace

В накшатра Вишакха, където е моята Венера, мисля на 25-я градус беше - първата пада се управлява от Марс (в навамша попада в Овен), втората, където е моята Венера - в навамша е в Телец и се управялва то Венера, третата - Меркурий и четвъртата - Луна - следват поредността на зодиака. Съответно така има допълнителни качества.

Планетата управител на накшатрата е Юпитер  Peace

Действам хаотично, ровичкам оттук - оттам, лека полека си сглобявам някаква идея Simple Smile

# 697
  • Мнения: 3 118
А тълкуването на планета в знак като по западната астрология ли е?
Скрит текст:
Защото по сидерал асцентентът ми е Дева - може. Детайлна съм, Мара Подробната съм, сръчност някаква - да, служа на другите (ще лепя тапети на приятел, ще му местя мебелите с колата си, ще измия коса на приятелка, ако е оперирана, грим, прическа, да й подредя нещата...), но пък Луна в Телец как не се връзва с мен. Повече ми отива да си е в Близнаци.
Всъщност и сидералната Венера в Дева няма много място. Не я усещам така.

Иначе по повод забогатяването евентуално би могло да дава някакви предразположения. Върху сидералната карта Слънцето е във 2-ри дом и в точна опозиция със Сатурн от 8-и дом. Нямам пари и никога не съм получавала пари от другите. Казвам ви - никога. Пари съм получавала само от заплата. Всичко, което правя за приятели, не ми е било заплащано, нито съм го очаквала.
Хехех, Esmee, и моя излезна, че е Дева.  Sick
На всичкото отгоре слънцето е в близнаци.  Sick Sick
Нямам думи.  Mr. Green Видях се с Трифон и съм силно впечатлена!
Имайки предвид, че бъкел за ведическа астрлогия не съм чела, ще се гмуркам сега.
Само не мога да разбера манджата по тропокал и сидерал как да избистря, понеже определено се чувствам рак и везни.

Алена, освен в астрото, ползваш ли друга програма да си гледаш картата по сидерал?

# 698
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Много се радвам, че си останала доволна. Трифон е разкошен, спокоен, обгрижващ - или поне аз така го усетих, както и е внимателен в поднасянето на информацията. Чудя се девойките от какво се притесняват Simple Smile Аз определено ще се видя с него пак. Вчера се чухме по друг повод и най-вероятно ще се видим направо, като си идва насам. Но мен и по скайп ме устройва. Общуването с него е истински празник   Blush

За ведическа астрология, по препоръка на Sotis ползвам Jagannatha Hora - тегли се безплатно от ТУК  Peace Картата е квадратна - излизат коя планета в коя накшатра е, градуси, сила, даши и много други неща, които не са ми ясни. Надничам от време навреме Simple Smile

По сидерал - кръгла карта гледам в ЗЕТ - избира се от Chart Settings. Астрото почти не го отварям вече Simple Smile

# 699
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
...
Само не мога да разбера манджата по тропокал и сидерал как да избистря, понеже определено се чувствам рак и везни ....

Това, което виждаш по тропикал или така да се е наместено в представите ти - ще го видиш и по сидерал, но по други пътечки. Ще се избистрят нещата, само тръгни бавно и уверено по пътя Simple Smile

# 700
  • Мнения: 3 118
Трифон е разкошен, спокоен, обгрижващ - или поне аз така го усетих, както и е внимателен в поднасянето на информацията.
Точно! Спокоен и говори със загриженост, и с известна доза хумор поднася нещата, но както каза самия той, всичко което споменава - го вижда, т.е няма никакви "украси".
И аз ще се радвам да се видим отново, определено. Ако има ентусиасти можем и едно групово виждане да направим като се появи по нашите дължини.  Simple Smile

Благодаря ти Алена, и на Сотис благодаря за програмката и препоръката!  bouquet 

# 701
  • Мнения: 2 122
Като видях, че всички планети смениха знак по сидерал и си казах - Как сега всичко ще се промени, съвсем други неща ще прочета за себе си! Ноо.. всичко се потвърждава по други начини и в друг разрез, по-съществен и задълбочен.

Венера по сидерал ми е в накшатра Ревати, управлявана от Меркурий, във 2 пада, подчинена на Сатурн. Виждам се в описанието й Simple Smile

# 702
  • Мнения: 9 152
a.l.e.n.a,  Пит, благодаря за окуражването за Трифон. Hug
Дано имам химия с него...планирам да се свържа.

Относно накшатрите, падите и спецификите от дейталите, навамши и пр. абсолютно потвърждавам. Голяма подредба на пъзела върша в момента. Изключителни попадения. В нюанс, детайл и  тънкост. Просто прочитам себе си в кристално огледало.
Не искам да е толкова хаотично, но не успявам да е последователно, поради липса на грамотен единен източник. Ровя в английски, руски и немски източници....а училището и учителите ми сте вие Hug bouquet
Линка за Марс ще го пусна сигурно довечера, сега няма възможност.

За астрономическото обяснение на гравитацията имах предвид, че се обяснява изключително и само от физическа, материална гледна точка. А не от духовна. А смятам, че в нея е ключът от бараката.

# 703
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Като видях, че всички планети смениха знак по сидерал и си казах - Как сега всичко ще се промени, съвсем други неща ще прочета за себе си! Ноо.. всичко се потвърждава по други начини и в друг разрез, по-съществен и задълбочен.

Венера по сидерал ми е в накшатра Ревати, управлявана от Меркурий, във 2 пада, подчинена на Сатурн. Виждам се в описанието й Simple Smile

Радвам се за констатациите Simple Smile Снощи преди да заспя четох за Ревати, понеже Юпитер ми е там. По сидерал Юпитер, Венера и Луна са ми тронови.  Laughing

Венера екзалтира в Риби, мисля на 27 градус. Направи ми впечатление, макар и само с прелистване, че във ведическата, като достойнства се разглеждат само екзалтация и падение, а не какво в западната - четирите категории. Всяка планета екзалтира на място, където най-добре изявява своята природа и това не е цял знак, както си знаем по западната, а конкретен градус в този знак. За Венера съм запомнила 27 градс в Риби, съответно е в падение на 27 градус в Дева.

Ето сега, като вляза в почивка - ще си проверя за всички обекти къде екзалтират и дали някоя не си е попаднала в джакузито за екзалтация  Heart Eyes



a.l.e.n.a,  Пит, благодаря за окуражването за Трифон. Hug
Дано имам химия с него...планирам да се свържа.
...

Не бих искала да звуча настоятелна, но вяравм, че ще има химия, защото създава усещане за духовност  Blush

# 704
  • Мнения: 2 122
Ето градусите на екзалтация и падение според ведическата астрология  Peace

https://ru.vedicencyclopedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D … D0%BD%D0%B8%D0%B5


Моята Венера не е в точния градус на екзалтация, но е в знака й и това й дава сила и реализация Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт