Първокласници 2017/2018

  • 66 262
  • 749
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 149
А добре да питам, в същност не би ли трябвало госпожата от занималнята да ги провери след това дали са написали домашните, за да е сигурно че всичко е ок. Все пак на занималня са поне до 5:30 часа. Моята госпожица вече втори път си идва с не написано и вечер пише. Вярно, че са малки, но мисля че би трябвало точно за това госпожата да им напомня по кое какво да пишат.

# 676
  • Мнения: 9 887
Моето дете също спи още на обяд. Затова не остава на занималня. Като я прибера към 15ч, я оставям час да спи. Вечер също започна по-рано да ляга.
Нормално е да се измарят, то не е само движение, а си е и психическо напрежение за децата. А някои/ като моето/ още нямат 7г....На тази възраст всеки месец е от значение Wink
И моят Чочо е най-малкият в класа-роден е декември.
Говори хме тази сутрин довечера да легне в 21. Ама дали ще го оставят да заспи, нз. Много крещят другите диванета Sad

# 677
  • Мнения: 491
А добре да питам, в същност не би ли трябвало госпожата от занималнята да ги провери след това дали са написали домашните, за да е сигурно че всичко е ок. Все пак на занималня са поне до 5:30 часа. Моята госпожица вече втори път си идва с не написано и вечер пише. Вярно, че са малки, но мисля че би трябвало точно за това госпожата да им напомня по кое какво да пишат.

Госпожата при нас ги проверява. Нашият случай е следният: малкият от време на време се заинатява и казва: уморен съм и не искам да пиша. Съответно като го взема в 4.30 и има за дописване. Като обем не ми се вижда много, но те са бавни. Гледам го вкъщи как пише, трие , пише, за да станат що годе читави и времето си минава ли минава.

# 678
  • Мнения: 4 109
За изморяването - изморява се по-скоро психически и вечер става кисела. Гледам към 8:30 вечер да я насоча към банята и процедурите за лягане и към 9:30 вече да спи. Иначе става ад, криви се, сърди се, плаче.
Гледам и след 7:30 - 8 да не гледа ТВ и да не държи устройства, забелязвам, че това играе голяма роля в изнервянето вечер.
Недописани домашни имаме и ние. Не харесва учителката от занималнята и се пазари да я записвам в частна. Един от аргументите е, че в частната "обядват в ресторант". Много се смях.

# 679
  • София
  • Мнения: 4 564
И моят Чочо е най-малкият в класа-роден е декември.
Говори хме тази сутрин довечера да легне в 21. Ама дали ще го оставят да заспи, нз. Много крещят другите диванета Sad
Моят е септември, не е баш в края на годината, но там някъде Simple Smile
2-те кифли са по-издръжливи и пречат... А той като ги гледа, че дивеят и не иска да ляга, за да не изпусне купона.

# 680
  • при моите любими
  • Мнения: 2 538
Oх, при моето първолаче проблемът с притеснението се задълбочава. От умора вечер все плаче, че му е много трудно. Всъщност си ги пише чудесно, но явно му коства страшно усилие и супер много се уморява. После го успокоявах, че днес ще имат Технологии и предприемачество (от къде го измислиха това име, ужас) и като ревна пак, че ще трябва да реже и нямало да му се получи идеално. Каква е тая мъка не знам. Легнах при него да го успокоя и уж да заспи, скача в леглото и почва да пише по чаршафа и да ме пита за някой ченгел как точно се пише. Стана сутринта и ми вика: дай ми упражнителната тетрадка да потренирам. Много ми е мъчно, че така присърце е взел нещата и го е страх да не направи и най-малката грешка. За протокола и той е декември.

# 681
  • На планетата земя
  • Мнения: 761
BUBA_k по повод писането с лява ръка искам да те питам малко страничен въпрос, ти би ли я карала да пише с дясната понеже съм в голяма дилема. Близките постоянно и дрънкат да пише с дясната, аз някак не искам да я мъча, но би било по-лесно, за да вижда какво пише.

Не,нямам намерение да я мъча да пише с дясната ръка,чудесно се справя и с лявата. Simple SmileМозъкът на левичарите е устроен различно, смисъл не виждам насила да вървя срещу природата,защото няма да стане. WinkОколо 10% от хората на земята са левичари.

# 682
  • София
  • Мнения: 2 315
Днес го изпратих с една недописана страница малък формат.
Момичета, колко големи са домашните на вашите деца? При нас е по една страничка по български и една по математика, само сега по празниците имаха по две. И пак е голяма драма, особено ченгелчетата.
Цитат
Стана сутринта и ми вика: дай ми упражнителната тетрадка да потренирам.
Ей това не мога да си го представя у нас Simple Smile

# 683
  • Мнения: 24 426
Вчера имаше да си довършва някакви ченгелчета, з акоито не стигнало времето. Днес имаше по математика да пише 3 реда с двойки Grinning

# 684
  • София
  • Мнения: 7 058
Момичета, моля ако някой е с учебниците по математика на Просвета+ да ми помогне за страница 7 от тетрадката по математика, не разбирам какво трябва да се направи на второ, трето и пето упр., а са дадени за домашно Blush

# 685
  • Мнения: 3 965
Момичета, моля ако някой е с учебниците по математика на Просвета+ да ми помогне за страница 7 от тетрадката по математика, не разбирам какво трябва да се направи на второ, трето и пето упр., а са дадени за домашно Blush

На 3-та се ограждат 3  магарета-класната казала 3-та задача 3 магарета. На 5-та се рисуват 2 яйца. На 2-ра много не разбрах какво точно, но мисля, че на първото е броя на пилета на първата картинка, на второ място е по-голямо число и на последно място по-малко число. Така поне обясни детето.  Дано да съм помогнала.

# 686
  • София
  • Мнения: 7 058
Ще кажа на детето да огради три магарета и да нарисува две яйца, пък втора няма да я пипаме...благодаря.

# 687
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Нашето домашно е в тетрадките за дом. работа - по няколко реда ченгели или цифри и знаци и по една страница от учебната тетрадка или сборника. Не е малко. Има по 2 домашни от предмет.

# 688
  • Мнения: 491
Ами те пишат в разни помагала и в една голяма тетрадка по писане, която си е в комплекта с учебници.  С учебниците на Просвета сме. Има едно помагало среден формат и едно малък формат по писане. Засега в помагалото среден формат не са писали. Само в учебната тетрадка и малкото помагало. Учебната тетрадка са я преполовили. Вчера имаше да си дпвършва една страница от учебната тетрадка и 3 малки страници от малкото помагало.
По математика досега не е имал домашни за вкъщи и ненаписани неща. Само тез пусти ченгели Simple Smile

# 689
  • Мнения: 12 255
Нашите домашни не са големи, но моята е много разсеяна и бавна, с фината моторика също не е добре. Днес на занималнята (втори ден й е ) си написала по писане домашното, доста добре като за нея, но го заляла с вода и разкъсала половин страница, та се наложида го пише отново. Но за половин час се справи и с него и с няколко реда по математика. В учебната тетрадка по писане и помагалото остава доста за довършване или писане отново, защото досега работи много зле, ако постоянно не й се виси на главата, а в клас няма как да стане. В ДГ не й обръщаха внимание и я оставяха да не пише, та сега й е нанагорно - хем изостана, хем свикна като и е трудно да вдигне ръце и да не прави нищо. Бавно ще станат нещата при нас, но не е единствената, която работи по-бавно и има да дописва. Днес са взели 1 по математика. А в домашното имаха повечето единици и равно, те са й лесни и бързо се справи. Но > < много я мъчат. Най-ме е яд, като напише нещо 2-3 реда и изведнъж каже "трудно ми е, не мога". Днес имахме РС. Много се смяхме, класната като ни разказва как им минава денят, какви ги вършат... ДГ направо.
Какви модули ще имате по ДЧФКС? Нашият е шахмат!!! Две години!!! Нямаме право на избор. Чиста загуба на време. Шахът е интелигентна игра, има връзка и с математиката, но не е за всеки, а те имат нужда от движение и физическа активност.

Общи условия

Активация на акаунт