Първокласници 2017/2018

  • 66 303
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 9 898
Мили момичета,

моето първолаче е страхотно доволно от новото си училище. виждам, че влага максимум сила и ентусиазъм. Засега ченгелчетата, според мен, не му се получават особено, ама той казва, че горе-долу са добри. И е доволен, че вече можел да прави страхотски! вълнички Wink Е, разни хора, разни мнения.

По отношение на храненето - злоядо е уж, обаче сега е станало гладно като вълче. И не се шегувам! Толкова храна преди изяждаше за 2 дена, сега омита всичко, което види. (Проверих, сам изяжда всичко в училише, без "помощ от приятел". хих беше смешно как се възмути от алтернативата някой да му докопа сандвича и да му се размине ... Wink )

Иначе ми е много кльощав - преди няколко дена бяхме в работата ми, и понеже нямаше с какво да го преоблека, реших да пробвам на най-малкото детенце едно панталонче. На етикета пише 3-6 месеца. Ами, навря се вътре и "пей сърце".

Сега искам да споделя основното си притеснение. Много бързо се изморява. Толкова, че вечер няма сили дори да гледа ТВ, и само му се реве, и едвам намира сили да се мушне в банята - и то след като обещая, че ще му помогна. Имаше недовършени домашни за утре, но толкова съсипан изглеждаше, че реших, че не заслужава да се тормози в повече.

Кажете ми - вашите първолачета как са с измояването? До 18 часа бих казала, че се трае, но след това - както описах по-горе.

Нещо за неизморяване давате ли?


# 661
  • На планетата земя
  • Мнения: 769
Нормално е да се изморяват,до вчера бяха в детската градина все пак.Дъщеря ми вечер заспива в 21.00 пред телевизора,а лятото едва си лягаше в полунощ,макар и след доста игри навън.
Относно храненето има опция да е с десерт и без десерт,за сега плащам само за първо и второ,но ме кара да и правя сандвич,тъй като сутрин не закусва в къщи.
За извънкласните занимания ако ходи през седмицата на такава трябва да вземам бележка от тях, с която да и извинят отсъствията в занималнята.
За сега свиква учудващо бързо,харесва и много в училище,старателна е и пише много красиви ченгелчета с лявата ръка.Вчера госпожата от занималнята я похвали,че свършва бързо с домашните.Доволна съм от всичко за сега.

# 662
  • Мнения: 149
BUBA_k по повод писането с лява ръка искам да те питам малко страничен въпрос, ти би ли я карала да пише с дясната понеже съм в голяма дилема. Близките постоянно и дрънкат да пише с дясната, аз някак не искам да я мъча, но би било по-лесно, за да вижда какво пише.

# 663
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
didana, аз съм левичар и в училище, по мое време, ме удряха с показалката през ръката. Роднини също правеха постоянни забележки, докато майка ми не заяви твърдо на всички, че ще пиша с която ръка искам. Говори и с учителката ми. Почувствах страхотно облекчение като ме оставиха на мира. Не мога да пиша с дясната ръка, за мен е като лявата на повечето хора. И това по никакъв начин не ми пречи. Не бих настоявала на детето да пише с дясната, ако то само не иска да се научи.

# 664
  • София
  • Мнения: 132
Много ми е чудно защо все още има хора, които да настояват за писането с дясна ръка Flushed Аз като пишещ с лявата ръка мога да ви кажа, че не срещам в нищо и никъде проблем. А и какво като пише с дясната, така или иначе пак всичко ще си прави с лявата - писането няма да й помогне да бели картофите с дясната ръка или пък да рита топката с десния крак... И си пиша много красиво Stuck Out Tongue Нека си пише с лявата ръка детенце Simple Smile

# 665
  • София
  • Мнения: 4 576
Кажете ми - вашите първолачета как са с измояването? До 18 часа бих казала, че се трае, но след това - както описах по-горе.

Нещо за неизморяване давате ли?
Не иска да ходи на училище, защото му се спяло през деня Sad Трудно изкарва до 21.

# 666
  • Мнения: 149
Благодадаря момичета, аз по принцип пиша и с двете, и няма да я мъча, но все пак исках и до вас да се допитам. Мен ме караха да си слагам ръката зад гърба и да пиша с дясната, защото също съм била левичар.

# 667
  • Мнения: 499
Румка, и при нас има недописани домашни. Днес го изпратих с една недописана страница малък формат. Взимам го към 4.30, защото иначе е като парцал. След като си почине, си дописва домашните. При него се получава така, защото в училище понякога отказва да работи (по-специално да пише ченгелчета). Вкъщи пише до към 8ч, защото после не виждам смисъл да го мъча. Говорим всеки ден, че каквото е казала госпожата трябва да се прави в клас, за да не остава за вкъщи.
Иначе нищо не давам за неизморяване. Принципно съм против даване на хапове без да има причина.

# 668
  • Мнения: 5 234
Срещу изморяване - по-ранно лягане, повече сън и по-малко телевизия.
За изгубването - надписвате всичко и научавате къде складират изгубените вещи - обикновено е в гардероб до охраната. Ходите периодично и ровите там. Simple Smile

# 669
  • Мнения: 767
Взимаме я към 17ч. бодра и с написани домашни, понякога е по-изморена вечер. Заспива в 10ч., но сутрин става без проблем за училище.
Лекарства и аз никакви не давам. Преди няколко години и купувах едни витамини от Белгия( за друго ги приемаше), но от тях имаше супер много енергия.
За сега поне нямаме нищо загубено, за мое учудване детето е изключително прилежно.

# 670
  • Мнения: 24 504
Моето дете също спи още на обяд. Затова не остава на занималня. Като я прибера към 15ч, я оставям час да спи. Вечер също започна по-рано да ляга.
Нормално е да се измарят, то не е само движение, а си е и психическо напрежение за децата. А някои/ като моето/ още нямат 7г....На тази възраст всеки месец е от значение Wink

# 671
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Моята не спи на обяд, ама вечер в 21 часа е заспала.
Закусва вкъщи и после на обяд в 12:30 първата й приказка в колата е какво ще обядва.

# 672
  • Sofia
  • Мнения: 1 366
И моята щерка не си дописва домашните в занималнята, а вкъщи иска да играе не да пише. Малки са още, всичко е ново за тях. Вчера като я взимах към 15.00ч. от занималнята просто си личеше, че дечицата са изморени, те до скоро по това време са спали, а сега трябва да седят и да пишат.  Вечер в 21.30ч. вече е заспала.
Аз съм левичарка и малката е като мен с помоща на пръчката мен ме научиха да пиша с дясната, сега обаче и в детската градина като беше изрично моля госпожите да си я оставят да пише, с която тя прецени. Имахме едно недоразумение с една госпожа по повод писането с лявата ръка та затова.

# 673
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Моята не спи от градината още, там си затваряше очите докато излязат госпожите и после си лежи и гледа. Миналата година беше в ПГ в училище, но до обяд. После пише домашни за час,два и излиза. Сега я прибирам в 16ч от занималня и вече 2 дни все нещо пишем. Ако до края на седмица е все така от другата въобще няма да ходи. Снощи пак легна в 23ч, сутрин става в 7ч  за мое учудване без проблем.


И мен са ме удряли в училище, като пишех с лявата. Само чаках госпожата да мине зад мен или да седне и сменях ръцете.
Сега мога да пиша и с двете ръце, но с дясната по-грозно. Правя всичко с лявата и никога нищо не ми е пречило. Пиша си нормално без да си кривя ръката и си виждам това, което пиша.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2017, 12:00 от Ив*

# 674
  • Мнения: 1 291
И моят хубосник цъфна с ненаписано домашно вчера. Ако госпожата от занималнята му виси на главата, пише. Щом мръдне, блее. Обещах му награда, ако си пише редовно всичко в училище. Ще опитам да го слагам и по-рано да си ляга. Баща му му обясни, че най-голямата награда ще му бъде вечер да си играе, вместо да пише. Да видим какво ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт