Инвитро / Икси на 40(и) години + Инвитро / Икси с ИЯР

  • 79 917
  • 745
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 659
Привет , едно питане и от мен . При изследвания този месец на 5 ден от цикъла ФСХ 42 . ЛХ 19, естрадиол 45,
на 13 ден от цикъла при преглед имам 4 фоликула от които единия е уголемен. Предлагат ми стимулация от следващия месец. Дали имам шанс? нормално ли е при такова фсх да има толкова на брой фолукули , не ми е ясно

Изследвала ли си АМХ ?
Високо ми се вижда това FSH, то е свързано с LH, което също ми се вижда високо, но двете заедно може и да са добре.
В коя клиника си ?

Последна редакция: нд, 24 сеп 2017, 16:06 от -INA-73

# 391
  • Мнения: 1 680
Току - що прочетох, за да съм сигурна, че "високи стойности на фсх, съчетани с ниски стойности на естрадиол,говорят за намален яйчников резерв"

# 392
  • Мнения: 87
Момичета, вчера бях при доктора си в Бахчеджи и мисля , че направих голяма глупост - започнах стимулация с 3 антрални. Имам Фемара, Мерионал 150 и Пурегон 150.Следващият преглед е в четвъртък. Чувствам се ужасно. Не очаквах толкова малко фоликули. Май месец бяха 6, сега 4 месеца по-късно - наполовина! Ще видя как са нещата в четвъртък и ако не нарастват добре, може да прекратя опита.
Пух4е, така направи , ако не нарастват добре, прекрати опита, да не си стимулираш организма напразно! Вярно е, че  нямам кой знае какъв опит, но по - добре да стане, когато имаш повече фоликоли . И все Мерионал и Пурегон ли предписват? Карликая не може ли да ти каже, какъв е шанса?! Питай го направо, без да те е срам! Все пак плащаш, пух4е!

# 393
  • Мнения: 218
Привет , едно питане и от мен . При изследвания този месец на 5 ден от цикъла ФСХ 42 . ЛХ 19, естрадиол 45,
на 13 ден от цикъла при преглед имам 4 фоликула от които единия е уголемен. Предлагат ми стимулация от следващия месец. Дали имам шанс? нормално ли е при такова фсх да има толкова на брой фолукули , не ми е ясно

Изследвала ли си АМХ ?
Високо ми се вижда това FSH, то е свързано с LH, което също ми се вижда високо, но двете заедно може и да са добре.
В коя клиника си ?
Bahceci

# 394
  • Мнения: 1 680
Първият път бях с Гонал. А за шанса какво да го питам, тогава ми каза 20%,камо ли сега! А бе ясно ми е, че играя тото и шестица ще е ако улуча една качествена яйцеклетка. Щеше да е чудесно, ако докторите можеха още на първия преглед да разбират коя е качествена и коя не! Ама това става ясно чак след теста!

# 395
  • Мнения: 218
Привет и тук може би аз съм била и за тази тема но я прочетох след като публикувах в Клиники в Истанбул, ще го постна и тук
,,Привет момичета ! Надявам се да ми
помогнете със съвети приемам всякакви ! Ситуацията е следната
. Имам миомен възел с размери 6 на 7 см, имах кървене след цикъл почти до идването на следващия   . Бях в Мемориал хоспитал при Др. Cihangir Yilanlioglu неговото мнение че трябва да се отсрани миомния възел в най- скоро време и след това да пробваме инвитро . на 42 години съм и ми казват че навлизам в менопауза, резултатите от вчерашно изследване на 5 ден от цикъла са фсх 42,  лх 19,20,   естрадиол 45. В очакване на резлтат и на Антимюлеров хормон . Има ли вероятност с такива стойности да започна инвитро ? Благодаря ви , предварително! ,,


Цветенце пиша ти и тук,аз когато изпратих изследвания в Мемориал и ФСХ-17 Севда ми писа ,че  процедура при тях с ФСХ  над 13 не започват та да си преценя дали изобщо имало смисъл да ходя на първичен преглед.
Ти си стигнала до първичен преглед с 42 , това е добре, следвай съветите им и също така имай на предвид ,че всяка операция намаля още яйчниковия резерв.
Та моят съвет към теб е да отидеш на един преглед и в Бахчеджи- там ще ти предложат  ЗЕТ може би но първо ще съберат ембриони за ЗЕТ и тогава ще ти махат евентуално миома, така поне беше моят случай - 2 стимулации ,3 замразени и сега предстои лапароскопия а след това живот и здраве трансфер
благодаря за съвета, точно това направих, и това и ми предложиха, Благодаря ти много  bouquet

# 396
  • Мнения: 124
Имах 3 антрални преди стартиране на стимулацията, вчера ми бе първи ден с лекарства. Затова ще видя на следващия преглед, може пък да се появи още един, нали затова стимулираме. Нямам време да чакам повече.Давам последен шанс на моите яйцеклетки и, ако пак ме разочароват,  приключвам с тях!

Пожелавам ти успех! Не се отказвай! Някое момиче беше казало " не се знае от къде се крие бебето"
Миналата седмица, на трансфера се запознах с една мацка и споделих, че се чувствам отчаяна, защото дори не винаги стигам до трансфер и ми намаляха много антралните ф и тн. Тя ми каза как нейна приятелка на 44 с ИЯР вадила по една яйцеклетка най-много и успяла и родила живо и здраво бебенце.
Така, че нека имаме вяра!
Стискам ти палци.

# 397
  • Мнения: 1 680
Благодаря на всички ви за подкрепата и за куража, който ми давате!

# 398
  • Мнения: 2 673

Здравейте, момичета! Имам един глупав въпрос, ако може някой да ми помогне, че съм много притеснена. Чакам цикъл, за да правя изсл. за хормони. Снощи имах кафяво зацапване, но много малко. 2-3 капки, днес също. Притеснението ми е, откога да броя тези 3 дни? Когато тръгне червена кръв ли? Благодаря! Hug

# 399
  • София
  • Мнения: 23 165

 Когато тръгне червена кръв ли?
да, тия кафевите не ги броиш.

# 400
  • Мнения: 2 673

 Когато тръгне червена кръв ли?
да, тия кафевите не ги броиш.

Много ти благодаря! Hug Понякога 3 дни така ме влачи със зацапване, а може и да е от хормоналните, които пих през август, тогава, след като ги спрях, на 3-ти ден ми дойде направо.

# 401
  • Мнения: 1 659
Да, трябва ясна кръв да има върху дам.превръзка

# 402
  • Мнения: 2 673
Да, трябва ясна кръв да има върху дам.превръзка

Много ти благодаря! Hug Тези изследвания са много важни как ще се получат сега, защото ще ми записват час при лекар и ако са лоши, ще ме отрежат, така да се каже. Успех на всички момичета желая! Hug

# 403
  • София
  • Мнения: 623
Каролинче, мисля че обърках твоя случай с друг, където правят опит в Ню Лайф с донорска яйцеклетка. Нацяло се оплетох вече, извинявай!
Няма нищо ,миличка.Изобщо не се притеснявай!

# 404
  • Мнения: 124
Puh4e, как си? Как вървят нещата при теб?
Аз чакам да дойде датата за теста, но гледам да не залагам много надежди.
Въпреки, че много ми се иска да вярвам, че бавничкото ми ембрионче ще успее  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт