Термин МАЙ 2018 г.

  • 38 076
  • 731
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Момичета, кога най-рано мога да изляза болничен?
По закон имаш право на 180 дни болнични, но ако ти свършат и не е дошло време за болничния,който се издава 45 дни преди термин, се минава през телк комисия и пак ти удължават болничния.
Аз с предната бременност мисля, че излязох някъде около 3 месец и болничните ми стигнаха.
Ако не се чувстваш ок  на работа,  по-добре си излизай в болнични и не го мисли. Важно е ти и бебето да сте добре Simple Smile

# 586
  • София
  • Мнения: 283
Благодаря, Сън. Притеснявам се - всички колеги са болни, а в работата стресът е огромен!

# 587
  • София
  • Мнения: 72
Момичета, кога най-рано мога да изляза болничен?
С предната бременност излезнах около 3 месец. Най-добре говори с АГ-то

# 588
  • Мнения: 15
Аз излязох в болнични след 3 месец и останах много доволна от решението си, бременеех си спокойна, четях си книжки, разхождах се, свърших доста неща, за които преди все не ми стигаше времето.Ако работата е свързана със стрес или с много хора или и с двете, аз лично бих се възползвала от болничните.

# 589
  • Мнения: X
Аз не мисля да излизам до 8мия месец, ако се чуствам добре. Желанието ми е да работя до последно, защото се познвам и ако седя над месец без ангажимен ще лудна.Ако почуствам умора или желание по-рано ще си угодя, но като цяло после ще съм по-цял ден вкъщи с бебето и ми се иска да си запазя графика и социалните контакти до последно. А и моята работа е на стол и без никакво напрежение, само приятни хора по цял ден. Освен това имам командровки в Кьолн и Румъния другия месец и прекрасен повод да пътувам. Дано продължа да се чуствам така добре. От 3 дни имам леееко гадене сутрин, ама е толкова леко, че дори не го броя.

# 590
  • Мнения: 2
Здравйте и от мен. На мен трябваше да ми дойде на 18.09.2017 г., след което след три дни направих тест и  е положеителен. Още ме е страх да се зарадвам, защото не ме е прегледал доктор. Личната ми каза , че е рано още и  ще си запиша час другата седмица сигурно чак. В тази връзка искам да попитам някой тук може ли
да ми помогне относно избора на добър доктор - работещ по здравна каса, примерно в Майчин дом или в Нео Клиник в Стрелбище. Благодаря ви и желая лека бременност на всички и накрая здраво пухкаво бебче! Simple Smile

# 591
  • Мнения: 1
Здравейте и честито на всички Hug

На 1.09 очаквах да ми дойде но така и не се случи на 10.09 видях двете чертички , бяхме много щастливи с таткото ....на 15.09 получих кафеникаво зацапване и понеже ми е за първи път, ужасно се изплаших, тогава видях и точицата понеже веднага отидох на преглед ...и доки каза да лежа до следващия преглед и ми изписа утрогестан и ношпа както си пия и фолиевата ... ношпа приемам 3х1 без да имам болки незнам защо. За утрогестана вече  ми е ясно  че е прогестерон , някой от вас приемал ли е ношпа

# 592
  • Мнения: X
Аз приемам нош-па 3x1, но имах леки болки. Обаче без зацапване и т.н. Доктора явно така е решил. До скоро го пиех комбиниран с бусколизин, но вече само него.

# 593
  • София
  • Мнения: 153
На мен докторката ми каза,че може  3х2 но-шпа на ден. Аз знам,че не е добре да се търпят геройски тези болки. Матката се разтяга в момента , а но-шпа отпуска гладката мускулна тъкан и спомага за процеса.
Кафеникавото зацапване е признак на прогестеронов дифицит. С предната бременност до края на 3 месец лежах, пих Дуфастон и но-шпа.
Почивай, пий си изписаните неща и не се тревожи Simple Smile

# 594
  • Мнения: 172
Здравйте и от мен. На мен трябваше да ми дойде на 18.09.2017 г., след което след три дни направих тест и  е положеителен. Още ме е страх да се зарадвам, защото не ме е прегледал доктор. Личната ми каза , че е рано още и  ще си запиша час другата седмица сигурно чак. В тази връзка искам да попитам някой тук може ли
да ми помогне относно избора на добър доктор - работещ по здравна каса, примерно в Майчин дом или в Нео Клиник в Стрелбище. Благодаря ви и желая лека бременност на всички и накрая здраво пухкаво бебче! Simple Smile

Аз за Майчин дом нищо хубаво като отношение и въобще всичко не мога да кажа. Дано някой ти препоръча. Аз съм меко казано обидена и потресена от някои лекари там. Сигурно има и нормални. Желая ти късмет да попаднеш на точния лекар Simple Smile))

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 15:25 от Hrisi_love

# 595
  • Мнения: 28
Ох, с тези болнични и аз се чудя кога да излизам и как да кажа на лекаря, че искам болнични Sad
В работата си имам доста нерви, доста хора сме Sad
Но пък не съм питала и лекаря кога мога да изляза, другият месец чак след 20 ще ме запишат на женска косултация.

# 596
  • Мнения: 2 173

Аз за Майчин дом нищо хубаво като отношение и въобще всичко не мога да кажа. Дано някои ти препоръча. Аз съм меко казано обидена и потресена от някои лекари там. Сигурно има и нормални. Желая ти късмет да попадне на точния лекар Simple Smile))

Защо ако не е тайна, аз съм раждала там и съм с друго впечатление.

Въпреки, че за женска консултация си бях избрала Клисурски. Бих го препоръчала на мама, която ще се следи частно паралелно с ЖК и й трябва лекар по каса за направленията и като допълнително мнение. Човечен е и си прави сам графика, не се чака много при него. Но, ако е някаква проблемна бременност, не знам дали може да се разчита. Чела съм в ФБ, че много мами го харесват.

# 597
  • Мнения: 172

Аз за Майчин дом нищо хубаво като отношение и въобще всичко не мога да кажа. Дано някои ти препоръча. Аз съм меко казано обидена и потресена от някои лекари там. Сигурно има и нормални. Желая ти късмет да попадне на точния лекар Simple Smile))

Защо ако не е тайна, аз съм раждала там и съм с друго впечатление.

Въпреки, че за женска консултация си бях избрала Клисурски. Бих го препоръчала на мама, която ще се следи частно паралелно с ЖК и й трябва лекар по каса за направленията и като допълнително мнение. Човечен е и си прави сам графика, не се чака много при него. Но, ако е някаква проблемна бременност, не знам дали може да се разчита. Чела съм в ФБ, че много мами го харесват.
Аз затова казах, че сигурно не всички са така. Лежала съм заради интервенция и беше ужас, за родилното не мога да кажа. Ужасно отношение на определена лекарка (разбрах, че не само към мен). Разбира се не се случва на всеки.Ето ти си с друго мнение и си доволна от конкретен лекар. Simple Smile)

# 598
  • Мнения: 66
Здравейте отново момичета, както ви бях казала, Събота бях на преглед, видяхме сакчето точно където трябва да си е, но все още не се видя ембриона. АГ каза, че след около 10-ина дни ще го видим. А иначе както ви бях казала, че се чувствам прекрасно и нямам гадене, е, от 2 дни не мога да си вдигна главата от легена. Взех си болничен за тази седмица и реално се надявам да ми мине, че е много тежко, пък не ми се лежи в болница :/ при вас как е положението?

# 599
  • Мнения: X
И аз нямах никкви принаци до преди 2 дни, когато ми се появи сутрешно гадене, но  много леко и ако хапна нещо солено минава бъро. Дано не се усили, че не ми се отсъства от работа, а сега ми предстои и полет на 6ти Октомври - командировка и ми се иска да съм в кондиция.

Общи условия

Активация на акаунт