Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 48

  • 56 244
  • 737
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 197
Много прибързано се зарадвах, че приемайки висока доза хормон, ще се лиша от кризите със сърцето и задъхването. На следващия ден ме връхлетя отново. Чувствам се много зле. Не мога да стана от леглото от умора. Идеи какво да изследвам в понеделник приемам всякакви, защото мразя болници, но не съм далече от идеята да отида в спешното, въпреки че там вероятно ще ме изгонят и ще кажат, че е психосоматика. Имам чувството, че умирам, децата ми се уплашиха даже.

# 196
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Много прибързано се зарадвах, че приемайки висока доза хормон, ще се лиша от кризите със сърцето и задъхването. На следващия ден ме връхлетя отново. Чувствам се много зле. Не мога да стана от леглото от умора. Идеи какво да изследвам в понеделник приемам всякакви, защото мразя болници, но не съм далече от идеята да отида в спешното, въпреки че там вероятно ще ме изгонят и ще кажат, че е психосоматика. Имам чувството, че умирам, децата ми се уплашиха даже.
Смени с приема нещо. Почни да приемаш дозата на 2 пъти - сутрин и следобед примерно.
Щом ти е толкова зле, изследвай хормоните при първа възможност.

# 197
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Много прибързано се зарадвах, че приемайки висока доза хормон, ще се лиша от кризите със сърцето и задъхването. На следващия ден ме връхлетя отново. Чувствам се много зле. Не мога да стана от леглото от умора. Идеи какво да изследвам в понеделник приемам всякакви, защото мразя болници, но не съм далече от идеята да отида в спешното, въпреки че там вероятно ще ме изгонят и ще кажат, че е психосоматика. Имам чувството, че умирам, децата ми се уплашиха даже.
Незнам и аз какво да те посъветвам... Hug
Последните три дни и аз се боря с учестен пулс и висока долна граница на кръвното, плюс непрестанна мигрена -никога не ме е боляла толкова дълго без прекъсване ..

Знам че увеличената ми доза няма как да ми помогне за толкова кратко, но и вероятно е съвпадение,че скоро влизам в ПМС, когато всичко е един тайфун и само броя дните до отминаването му ..

От вчера включих магнезий отново, на таблетка, по съвет на приятелка си взех и Алора -не мога да кажа ,че ми подейства от първото хапче, но ще го пия , в комбинация със сироп Неуропан днес вече ми се кротна пулса 77-82, но толкова се сдухах, че стоя постоянно на апарата за кръвно - И там леко падна долната граница, вече не стига 90

Не съм уморена, но и аз се чувствам леко задъхана, и една идея подтисната, чак депресионно не ми е още... Гледам да се разсейвам с нещо, и да си повтарям, че е временно, просто да изтърпя

Не съм сигурна , дали да мина през кардиолог, или да го отдам това неразположение само на хормоните,

# 198
  • София
  • Мнения: 224
Здравейте момичета,

на 43 години съм и от 12 години съм с тиреоидит на Хашимото. В момента пия Еутирокс 75мл. от понеделник до петък и 50 събота и неделя. От вчера съм с два положителни теста за бременност. Не е планирана и е първа в живота ми.
Трябва ли да кача дозата на хормона и възможно ли е да съм закъсняла с това?

Ако въпросът ми не е за тук, защото касае бременност, бихте ли ме насочили към правилната тема.

# 199
  • София
  • Мнения: 1 549
Привет Simple Smile Днес успях да си пусна изследвания в лаб Синево, но ми казаха, че ще излезнат утре. Има ли вариант това забавяне да даде грешен резултат? Преди време, когато бях на ендокринолог ми каза да ги пускам в централа, за да ги изследват веднага, защото иначе давало отклонения. Има ли нещо такова ? Всъщност не знам - те може и днес да ги изследват, а утре да пуснат всички резултати наведнъж, пуснах и инсулин и глюкоза, нямам идея кое колко отнема, но тсх ми е излизал на деня.

# 200
  • Мнения: 47 987
Честито бебе, посети доктор Начев или твоя ендокринолог и той ще ти дозира хормона

# 201
  • София
  • Мнения: 224
Благодаря ти, HAPPY.

# 202
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Здравейте момичета,

на 43 години съм и от 12 години съм с тиреоидит на Хашимото. В момента пия Еутирокс 75мл. от понеделник до петък и 50 събота и неделя. От вчера съм с два положителни теста за бременност. Не е планирана и е първа в живота ми.
Трябва ли да кача дозата на хормона и възможно ли е да съм закъсняла с това?
Честито най-напред, лека и успешна бременност!
Относно, дозата, по неизвестни за мен причини еднокринологът ми каза да пия 5 дни 75 и 2 НЕПОСЛЕДОВАТЕЛНИ дни 50. Каза, че било много важно да не са последователни дни. Може би и за теб така е по-добре, нямам идея, питай ако трябва.
Дали ще се качва дозата нали зависи от стойността на хормоните, ако са оптимални, не е нужно, въпреки че в началото на бременност почти винаги се налага. Изследвай се първо и тогава.
В първия пост на темата има желателни стойности на ТСХ през различните триместри на бременността.
Успех още веднъж!  Hug

# 203
  • Мнения: 1 517
Да споделя днешни резултати:

Най-после съм постигнала и приличен Б12 - 485.40.
Кръвната ми захар е 4,20, напоследък едни хипогликемии получавам, въпреки че днес е добър резултатът.

Ако някой има мнение по моите неща ще съм благодарна да го чуя.
Мон, мисля, че тр да продължиш да пиеш б12. Предполагам знаеш, че реф стойности в бг лаборатории са мн ниски. От всичко, което съм изчела в нета вкл и по чужди сайтове, нормалните стойности на б12 са около 1000, т е ти си в долна граница.  Simple Smile

# 204
  • Мнения: 1 517
Много прибързано се зарадвах, че приемайки висока доза хормон, ще се лиша от кризите със сърцето и задъхването. На следващия ден ме връхлетя отново. Чувствам се много зле. Не мога да стана от леглото от умора. Идеи какво да изследвам в понеделник приемам всякакви, защото мразя болници, но не съм далече от идеята да отида в спешното, въпреки че там вероятно ще ме изгонят и ще кажат, че е психосоматика. Имам чувството, че умирам, децата ми се уплашиха даже.
Пробвай 30 мин след хормона да пиеш селен, цинк, тирозин и б-комплекс или б12. Аз така се справих с чувството на умора. Ако решиш да пробваш комбинацията, хапни неко преди тово това, че от цинка може да ти се сгади.

# 205
  • Мнения: 1 517
По отношение на адското главоболие, което не минава от нищо, мисля, че за себе си намерих вариант. Веднага щом усетя вече, че се опитва да ме боли пия 1 аулин с чашка кофеиново кафе на екс. След 15 мин всичко приключва. От това главоболие страдам веднъж месечно от началото на тази година. За мен тази новост беше ужасяваща, защото с 1 течен аналгин си оправях проблема винаги, но сега стигах до 10 таблетки дневно през час и нищо. Веднага започнах да експериментирам и открих този вариант. Който желае, да пробва. И, разбира се, мн вода при главоболие. Simple Smile

# 206
  • София
  • Мнения: 2 666
Здравейте,

Всеки ден ли Начев преглежда в Мачин дом? Последните пъти ходих в Панецея, но сега ми трябва по-спешно да го видя.

# 207
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Мон, мисля, че тр да продължиш да пиеш б12. Предполагам знаеш, че реф стойности в бг лаборатории са мн ниски. От всичко, което съм изчела в нета вкл и по чужди сайтове, нормалните стойности на б12 са около 1000, т е ти си в долна граница.  Simple Smile
Aз не пия, т.е. пробвах подезични, но не ги усвоявам. Инжекции слагах. Около 8 от 1000 за тази година ми го вдигнаха от 200 до тази стойност.. Иначе е вярно, че реф.стойности не са верни в много лаборатории, но не е и чак 1000 за всички, за възрастни - около 700, за деца - 1000. Като около 500 за възрастни е приличен. Ако не се лъжа вече под 400 се водеше сива зона, а под 300 - дефицит.

# 208
  • София
  • Мнения: 808
Пробвай 30 мин след хормона да пиеш селен, цинк, тирозин и б-комплекс или б12. Аз така се справих с чувството на умора. Ако решиш да пробваш комбинацията, хапни неко преди тово това, че от цинка може да ти се сгади.
За В12 е добре да има 4-часов интервал от хормона, за да не попречи на усвояването. А относно цинка е точно така, на гладно може да дразни стомаха, препоръчително е да се взима с храна, най-добре около обяд или следобяд. Има добра съвместимост с вит. А, В2 и В6, а лоша с B9 (фолат), калций, желязо и мед. Simple Smile

# 209
  • София
  • Мнения: 1 549
Момичета, това са ми резултатите. На щито май са ок, но това за инсулина високо ли е ?
Тсх 1.46
Фт4 16.35
Фт3 5.01
Глюкоза 4.9
Инсулин 18.35
Симптоми ужасни имам всякакви, но явно причината не е в тези хормони.

Общи условия

Активация на акаунт