Дванадесетокласници 2018/2019

  • 80 628
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 13 490
Някой успя ли да види модулите от днес по англ.език?

# 706
# 707
# 708
  • Мнения: 122
Как се определя оценката спрямо точките от матурата по АЕ?
Има ли скала?

# 709
  • Мнения: 5 271
И аз питам това. Ние имаме точките, според това което момъкът засече. Ще ми се да ги превърне в оценка и нанесем във вълшебната табличка на Русалката.

# 710
# 711
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
http://zamatura.eu/maturi/oceniavane

Това е скалата, не знам да е променяна, нека и някой друг да каже.
Писали сме по едно и също време.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 942
Впечатленията ми за матурата са, че на по-амбициозните деца им се е сторила по-трудна(то е нормално, повече се притесняват, по-голямо значение има за тях). Моето не се подготви по никакъв начин за матурата, каза, че отива, за да провери текущите си знания, отиде абсолютно спокоен и ... каза, че било лесно Simple Smile ти да видиш!
Вчера си припомних едно видео, в което се цитираше мисъл, приписвана на Айнщайн, да не съдим рибите по способността им да се катерят по дърво. Отдавна съм се възпитала да преценявам реално възможностите на детето ми в научаването да живееш с дислексия и това ми дава така необходимото за майка на ученик спокойствие. Даже сега отчитам, че от него съм се научила, че по-добри резултати постигаш, когато напълно заличиш притесненията и се представяш по-добре, когато си спокоен. Затова за мен няма да бъде трагедия, ако резултатите от матурите не са отлични.
И във връзка с това спокойствие мисля, че детето на Айяла малко повече се е попритеснило, надявам се вече да е добре.  
Утре какво ще правите, как ще празнувате?
Ние специално ще празнуваме семейно като посрещнем батко студент и заедно пред телевизора ще се насладим на първата актьорска изява на абитуриента в киното във филма "Привличане" от 20:00 по NOVA тв.
Пожелавам на всички приятни и незабравими абитуриентски емоции!
P.s. Благодаря за скалата!

# 713
  • Мнения: 122
Благодаря, marinadp!

# 714
  • Мнения: 3 580
Да ви попитам, на матурата по География, за всеки верен град или държава, дава ли се по една точка?
От 37 и 38 въпрос?
Благодаря!

# 715
  • Мнения: 2 076
значи за английската матура синът ми и приятелите му си ги провериха и имат немалко /десетина/ грешни отговори на първия модул - текстовете с разбиране, всичките са момчета с ниво на английски C 2 и държани SAT, TSA или подобни изпити, някои и от президентския лист на АК

единственото обяснение за мен е, че тези трудни изпити са ги подвели да търсят много по-дълбок смисъл в текстовете и да не приемат най- буквалните отговори за верни, търсейки уловки, в смисъл имат достатъчно аргументи защо точно техните отговори са  също правилни, а не тези,, дадени от министерството

лошото е, че на някои от тези деца, оценката от матурата ще им е много важна за прием някъде и са разчитали на максимум, но туй то...

# 716
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 529
И моят син коментира , че е е имало много подвеждащи въпроси , неточности и даже правописни грешки в текстовете.

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 21:55 от meri 123

# 717
  • Мнения: 8
Според мен има грешка на 16 задача по английски.Във въпроса пише,че цунамитата са толкова разрушителни колкото земетресенията,а в текста пише,че се съревнувават с земетресенията по разрушителност( rival in their ability to devastate).Във отговорите е дадено True,а всъщност не пише,че са ТОЧНО толкова разрушителни.По-скоро е No Information

# 718
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Доста негативни коментари четохме тук и там. Крис каза, че на много от въпросите мислела, какво биха отговорили от МОН, а не какво е логично като отговор.

# 719
  • Русе
  • Мнения: 2 153
А, пак аз 😋.
Честит празник момичета.
Госпожицата отиде да предаде знамето. Аз след малко за да я видя за последно в униформа в двора на гимназията. Замислих се днес, че след 4 поколения, тя ще е вероятно последния неин възпитаник
🤔😟 . Малко ми стана мъчно.

Общи условия

Активация на акаунт