Закупуване на жилище

  • 73 884
  • 699
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 40 950
Успех. Нали ти казах да не се отказваш, че най-вероятно е игра на нерви.
И за неустойките е хубаво да ги има, не че нещо ще вземеш пари. Обикновено са малки и започват да текат от третия месец (примерно) след очакваната дата. Но все пак показват ангажимент.

# 376
  • Мнения: X
Адвоката, който ми изготви споразумението според мен не е много в час с имотите. Мисля, че намерих точния адвокат вчера. Ще разчитам на нея да изпипа нещата, ще преговаря и ще дойде на подписването.

Хем е добре, хем обаче леко ме притеснява, че явно се има доста с Булстрой. Каква е възможността да защитава тяхния интерес повече от моя? Иначе изглежда много пекана и в час с имотните дела.

# 377
  • Мнения: 40 950
По закон няма право, след като ти и плащаш (това не е като с брокерите, дето са брокер и на двете страни) и ако го прави после може да си загуби и правата. Това на теория, иначе на практика може да пази и техния интерес, но интересът на един строител е основно да си продаде имотите и всичко да мине гладко, а не да мами отделни клиенти. Ма ако нещо те съмнява в договора питай тук, все някой ще каже.

# 378
  • Мнения: X
Днеска ходихме с нея на последна среща с банката, тя каза, че е разбрала всичко необходимо. Очевидно на мен като ми обясняват строители и банки разни неща ми се губят парчета и трябваше да немря някой, който да навърже всичко за да може да се случи сделката. До сряда другата седмица трябва да сключим предварителния договор.

П.С. Имам чувството, че за да можеш да си купиш жилище сам трябва да имаш юридическо образование, че даже и парктически опит. По принцип работя като програмист, обаче в тази сделка се чувствам абсолютно тъп.

# 379
  • Мнения: 1 354
Много е хубаво, че си намерил "твоя" юрист. Аз вярвам, че си заслужава парите. При нас отпадна юрист да има, но нещата не бяха толкова епични с гадните строители като теб Simple Smile

# 380
  • Мнения: X
Сега, следващите 3 дена трябва да сключим предварителния договор. Оптимист съм, че адвоката ще успее да доизпипа нещата, така че всички страни да сме доволни.

Днес ходих да си видя за последно апартамента, дето се вика да го изумувам за последно дали не ми е прекалено малък например. Взех си една рулетка да меря. Ами не е голям, но няма да е малък. Ако направя обзавеждането прецизно по поръчка и с цялостен план, мисля, че ще стане перфектно.

Какво искам да попитам отново: Ще имам ли според вас проблем с това, че жилището ми е на калкан? С другия блок ме дели двойна изолация, но прекалено многото изолация не е ли също предпоставка за влага?

Иначе една приятелика ми даде фирма за баня, която осигурява проект, всички материали и майстор: makenzi.bg. Много е доволна, казва, че за 5 и нещо 6 трябва да влезе всичко покрай банята. Днес я мерих, 1.50 на 2.80 - не е много голяма, но мисля ще се събере без проблем овална душ кабина без под, тоалетна, мивка и пералня. Знам, че за тези неща има време, ама започнах да ги мисля вече Grinning

Та да питам основно за калкана какво мислите?

# 381
  • Мнения: 40 950
То сигурно повечето блокове и стари кооперации са на калкан. И аз живея в кооперация със съседи на калкан и от двете страни и знам какво е. Та двойната изолация не е проблем. Проблем е ако не се затвори хубаво луфтът между двата калкана и почне там да се стича и събира вода от дъжд или сняг. Но ако всичко е затворено добре и на покрива и по фасадата нямаш грижа. Ние имахме проблеми от едната страна, но правихме ремонт и сега е ОК.

Банята ти като квадратура е такава, че няма да имаш простор, но всичко можеш да събереш. Важното е къде е вратата, къде са каналите, особено за тоалетната. Щото при еднаква квадратура кофти разположени врата и канали могат да скапят нещата.

# 382
  • Мнения: 1 354
Хм, нашия апартамент е 50годишен калкан с луфт 5-10см. Там не успяхме нищо да изолираме, но е адски топло зимата, лятото хладно. На теория не ми изглежда добре, но няма мърдане и влага.

Прати скица на имота, ако имаш.
За банята ще я нагласиш, не е малка изобщо!

# 383
  • Мнения: X
Нямам скица налична. Калкана обаче е по дългата страна на апартамента(по най-дългата). Уж на теория трябва да е топло, притеснява ме повече потенциална влага. По принцип влагата е нещото, което винаги ме е притеснявало най-много. Иначе ясно, че първите 2-3 години ще има влага докато изсъхне, трябва сигурно да взема влагоуловител. Чувал съм някои хора не боядисвали стените за да дишат, но белите стени ме подтискат.

Холо-кухнята е широкa 3.20 на 7 и нещо дължина. В началото е билa над 8 метра дълга, обаче са я скасили за сметка на едната от спалните, което е било добра идея.

Терасата е тесничка - около метър между преградите. А тази външната и преграда вече има основа и ми се вижда прекалено дебела тази циментова основа. Дали няма да може строителя да измисли нещо да изчезне и да се сложи по-тънка преграда или това мога да си го направя чак накрая?

Колко ми се иска ако можех някак да си иззидам терасата 30-40 санта още навън, но това няма как да стане Grinning

# 384
  • Мнения: 40 950
Не схванах за коя преграда става дума, но циментовата конструкция по принцип не се пипа. Можеш да пипаш тухлените стени, те са пълнеж.

# 385
  • Мнения: X
Преграда в основата на външния парапет на терасата. Циментова е да.

# 386
  • Мнения: 1 483
Е, недей, нали не искаш като се запуши сифона, да прелива надолу при съседите. Нека си седи, не пречи толкова много.

# 387
  • Мнения: X
Ми искам да стане по-голяма терасата другото не съм го мислил много още Simple Smile Щото тази преграда е много дебела и я изяжда

# 388
  • Мнения: 40 950
Пак да кажа, не съм 100% сигурна за какво говорим, но по принцип балконите се правят от по-тънка плоча и един дебел бордюр, да го кажем, околовръст. Той служи да носи теглото на балкона и хората на него и не е хубаво да го разбиваш.

# 389
  • Мнения: X
Ами може би трябва да го снимам, но явно говоря за този дебелия бордюр от външната страна на балкона, който ми се струва прекалено дебел

Общи условия

Активация на акаунт