Пациентки на АГ болница "Д-р Щерев" гр. София - Тема No 13

  • 102 940
  • 823
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 846
Момичета,

днес имах пункция в Щерев. Минах да си платя процедурата и поисках разбивка, според която плащам пункция + ИКСИ процедура.
Защо фактурират директно ИСКИ, може би заради повечето Я смятат да приложат комбиниран метод ли? Никой не го е обсъждал с мен и затова ми стана чудно. Мислех, че ще платя Инвитро и ако се наложи, после ще доплатя ИКСИ...
При вас как беше?

А обсъждан ли е резултатът от спермограмата. Ако морфологията на сперматозоидите не е достатъчно добра, тогава се прилага ИКСИ. Ако яйцеклетките са доста, тогава може комбинация.

# 616
  • Мнения: 171
Момичета,

днес имах пункция в Щерев. Минах да си платя процедурата и поисках разбивка, според която плащам пункция + ИКСИ процедура.
Защо фактурират директно ИСКИ, може би заради повечето Я смятат да приложат комбиниран метод ли? Никой не го е обсъждал с мен и затова ми стана чудно. Мислех, че ще платя Инвитро и ако се наложи, после ще доплатя ИКСИ...
При вас как беше?

А обсъждан ли е резултатът от спермограмата. Ако морфологията на сперматозоидите не е достатъчно добра, тогава се прилага ИКСИ. Ако яйцеклетките са доста, тогава може комбинация.

Спермограмата е добра, няма казус. Я са 9 на брой,.

# 617
  • Мнения: 1 278
Методът на оплождане се решава от АГ съвместно с биолозите и ембриолозите. Щом така са фактурирали, значи това би трябвало да са направили. Оплождането е минало. Попитай лекаря си. В Щерев епикризи за инвитрото не дават, освен ако изрично не ги изискаш.

# 618
  • София
  • Мнения: 626
pipiiv

Благодаря  bouquet

# 619
  • Мнения: 171
Методът на оплождане се решава от АГ съвместно с биолозите и ембриолозите. Щом така са фактурирали, значи това би трябвало да са направили. Оплождането е минало. Попитай лекаря си. В Щерев епикризи за инвитрото не дават, освен ако изрично не ги изискаш.

Малага, благодаря.
Мисля да попитам утре ембриолога като ми се обади да каже как върви.

# 620
  • Мнения: 173
Здравейте, момичета! След около година неуспешни опити за бебе, с мъжа ми решихме да се обърнем към специалист. Аз съм на 28г., а мъжът ми на 29г. Проверих в сайта на клиниката и гледам, че единствено доктор Александров прави прегледи в петък, а за нас това би бил най-удобния ден, тъй като не сме от София. Въпреки, че все още се колебая, тъй като доктор Арабажи ми е много симпатична Simple Smile Та искам да попитам кога е най-добре да си запазя час? Дали е най-подходящо да бъде около деня на овулацията? И въобще правят ли се някакви прегледи в първия ден? Забравих да спомена, че съм си пускала единствено хормонални изследвания. Всякаква информация за д-р Александров (дали се чака много при него) и за първото посещение би ми било от полза. А също и дали мъжът ми трябва да присъства на първата консултация? Много благодаря предварително!

# 621
  • Мнения: 222
Здравей, Мис!

Не познавам нито един от двамата и не мога да ти дам мнение, но и други лекари приемат петък - предполагам, че ако си гледала онлайн за час, не е имало свободни часове в петък за друг лекар.
При когото и да отидеш, ще те прегледат и ще ти кажат какво да пуснеш като изследвания. А мое лично мнение е, че най-добре да отидете 2-4 ден от цикъла - много от изследванията се пускат в тези дни - така няма и да чакаш за друг месец Wink. Пак мое мение - мисля, че е хубаво и двамата да сте на първата среща с доктора - да се запознаете и да обсъдите всичко - за теб какво е нужно и за него какво е нужно, да зададете всичк въпроси.

На когото и да се спрете ви желая късмет Simple Smile!

# 622
  • София
  • Мнения: 192
miss26, двамата лекари,на които си се спряла нямат нищо общо помежду си, аз лично бих избрала Александров, въпреки странното му чувство за хумор.
Относно изследванията според мен е добре да имате и готова спермограма на партньора ти и да сте на преглед до около 5-ти ден от цикъла ти.

# 623
  • Мнения: 744
Александров е страхотен лекар, но по-скоро бих го препоръчала за раждане и секцио. Хуморът му ок, но напоследък редовно изчезва и прегледите ги поема специализантката му. Освен това е много често част от екип в секцио и вероятносттта да висиш и да го чакаш с часове докато е в операции е голяма. Има и неприятния навик да си неглижира пациентите след раждане примерно като изобщо не се появява да ги види, но това е друга тема.

На теб ти трябва добър репродуктивен  лекар, между двамата по-добре избери Арабаджи. Тя е вече достатъчно опитна и повечето отзиви за нея са добри.

Отиди 2-3 ден, най-вероятно нямаш всички изследания; за начало пускат полови хормони на 3 ден, АФА, пакет тромбофилии, щитовиден панел, НК клетки и други според случая. А и в тези дни ще може да видят брой антрални фоликули, които са показател за ЯР. Успех!

# 624
  • Мнения: 173
Благодаря ви момичета! Hug От изследванията, които се правят на 3 ден наистина имам само полови хормони ,значи ще гледам да си запазя час между 2-4 ден от цикъла, което значи след около месец. Гледам, че и другите специалисти имат свободни часове за моите дати.  Бихте ли ми препоръчали някой? Не държа на Александров и Арабаджи. От всичко прочетено останах с впечатление, че за д-р Савова се чака доста, дори и да си с час, а за д-р Коновалова намерих само хубави мнения.

# 625
  • Мнения: 371
Препоръчвам ти Доцент Юнакова

# 626
  • Мнения: 171
Препоръчвам ти Доцент Юнакова

И аз се присъединявам! Успех! Simple Smile

# 627
  • Мнения: 199
Благодаря ви момичета! Hug От изследванията, които се правят на 3 ден наистина имам само полови хормони ,значи ще гледам да си запазя час между 2-4 ден от цикъла, което значи след около месец. Гледам, че и другите специалисти имат свободни часове за моите дати.  Бихте ли ми препоръчали някой? Не държа на Александров и Арабаджи. От всичко прочетено останах с впечатление, че за д-р Савова се чака доста, дори и да си с час, а за д-р Коновалова намерих само хубави мнения.

Здравейте,
аз съм при д-р Александров - втори опит. При предния отидох сама на първия преглед, но носих документи и  спермограма. Не съм чакала, през целия период са го викали по спешност за секцио само веднъж и съм чакала 40 минути, иначе всеки път ме викат почти веднага след като се регистрирам на регистратурата. По време на стимулациите се ходи през ден, без час също не съм чакала. Доктора е много учтив, обяснява, обсъжда и отговаря на въпроси и да с чувство за хумор е. На мен ми го препоръча приятелка от болницата. Относно първия преглед идете няколко дни преди цикъла, така ще види нещата на чисто и ще Ви назначи изследванията по време и след цикъла, а ако иска да Ви преглежда по време на цикъл той ще ви каже да отидете тогава.
Успех!

# 628
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз успях миналата година при Коновалова и я смятам за много добър специалист и истински ангажирана към пациентите си.
Била съм пациентка преди доста години на Юнакова и за моите стандарти беше твърде студена и резервирана, освен това не се и справи с моя случай. Имала съм досег и до Тимева пак тогава,с много добри впечатления съм за нея, но това беше отдавна и тогава тя не беше толкова ангажирана.

# 629
  • Мнения: 601
Аз бях при Савова. Декември станах мама Simple Smile
При нея наистина се чака и то доста.... преглеждала ме е в 21:30 вечерта.
Коновалова ми допадна доста, някакси положителна енергия излъчва тази жена ( видях я на пункцията ми). В стаята имаше нейна пациентка, на която бяха и пунктирали само 2Я и те не бяха годни. Коновалова го прие по-трудно от колкото самата пациентка.

Общи условия

Активация на акаунт