Трудната страна на майчинството

  • 49 865
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 30 802
Тя бавачката се справя пред камерата, ама после дали има трайни резултати...да не говорим, че за да се справяш, трябва все пак да си във форма. А детският рев изтощава, дори да се правиш, че не чуваш. Изобщо, децата ни причиняват някои неща, които са забранени от Женевската Конвенция.

# 436
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Първо го гледай, после коментирай. Бавачката учи родителите, как да си възпитават децата, за да не продължава терора. Неглижирането не помага...

# 437
  • Мнения: 30 802
Гледала съм го. Някои от случаите са много тежки- самотни майки, баща, който не вдига очи от телефона. Обаче какво правим, когато всичко е почти перфектно и пак детето се криви. Нали се сещате, че за последните 5% се изискват толкова усилия, колкото и за първите 95%. И аз имам едно лесно фрустриращо се и едно супер драматично дете- рев за грешния цвят чаша например. Ама преди да мога да реагирам с гушкане или каквото е там, тя вече е заредила и пуска плочата.

# 438
  • Мнения: 4 087
Значи просто не си му хванала цаката или то ти е хванало твоята. Понякога с малко помощ отстрани се постигат чудеса, стига да си готов да я приемеш, а не да се инатиш, че видиш ли просто така стоят нещата.

С очите си видях как от моето "неадекватно" дете, с малко корекция В МОЕТО поведение,  се променя към напълно "нормално". И точно щото тоя цирк съм го играла, смея толкова твърдо да съветвам и да се опитвам да дам акъл. Който иска да се замисли.

С малката разлика , че аз бях толкова овърпротектив, че детето беше неадекватно в развитието си, а аз бях решила , че е аутист и какво ли още не. Ама проблема си бях само и единствено аз. Водих го и по психолози и по невролози , които само констатираха отколение от развитието и казваха, да чакам. Накрая закар себе си и лъсна къде е "проблема:

# 439
  • Мнения: X
Един от проблемите е, че някои задачи около майчинството в миналото са се смятали за супер маловажни, тривиални и е можело да се делегират без чувство за вина. Дойките в историята са били масово явление.
Не. Ползвали са ги аристократите, които са били не повече от 5% от населението.

# 440
  • Мнения: 30 802
Хванала съм я, но както казах- за 95% от случаите. Понякога просто не може човек да внимава само в една картинка, аз си имам и други задачи, нали ти казах- не мога да съм 100% от времето си стабилизатор на настроения. Изтощавам се, чудя се сега какво му е, опитвам се да мисля 3 хода напред...и в крайна сметка умът ми е зает с опит за прогнозиране на поведението на нерационално създание, което е пълен абсурд.

А помощ отстрани имам- детска градина, таткото. Понякога просто трябва да НЕ гледаш детето.

# 441
  • Мнения: X
И аз съм го гледала предаването. Показваха изтървани деца и родители с проблеми. Тук става въпрос за друго, ама нали трябва да даваме акъл (непоискан).

# 442
  • Варна
  • Мнения: 36 713
Чета ви с голям интерес, въпреки че никак не се вписвам в темата. Ама съм си нахална и ще пиша пък Simple Smile

Аз направо ударих джакпота с моята дъщеря. Писала съм и преди, даже с някои от вас се засичаме по други теми. Та ще резюмирам:

-дъщерята беше супер кротко бебе и сега /на 5 навършени/ си е супер кротко и разбрано дете;
-колики не разбрахме какво е;
-вадене на зъби не усетихме;
-от тримесечна започна да спи по цяла нощ, а и преди това се събуждаше само да яде /АМ, о, какъв ужас!/ и заспиваше на минутата;
-от връщането от болницата вкъщи си спи сама в отделна стая, рев имаше инцидентно само една вечер за около час и така и не разбрахме от какво, беше на около годинка вече;
-не е злояда;
-не боледува често;
-тръшкане ли, какво е това явление?!?

Но. Въпреки всичко описано и гледането на почти дете-мечта, даже аз съм имала моменти, в които ми е идвало нагорно. И не нещо от самото дете, то си беше добричко, а просто самия факт, че има някой, който засега поне на 100% зависи от мен. Отговорността също не е за подценяване.

Сещам се веднага за Вермилион и колко отчаяно звучеше в темата с оплакванията. Дори и със сравнително сухото поднасяне на фактите в писмен вид си личеше, че е на ръба. Ами на нейно място сигурно щях да съм се гръмнала отдавна. Имам и приятелка на живо, която пише в темата, бая зор видя с нейното дете. Отлично мога да преценя и другата страна на майчинството, тази, трудната, защото съм я виждала няколко пъти при близки.

Ужасно се накефих на някои постове, които на 100% се покриват с моята гледна точка, примерно за вманичаването по кърменето или за 24/7 часовото отдаване на детето и обезличаването на родителя в негова полза. И това съм го виждала в реала. Радвам се, че има и нормални, практично разсъждаващи майки, така че се записвам да следя темата и ще ви чета все така с интерес.

П.П. Не бих повторила. Едно дете ми стига.

# 443
  • Мнения: 30 802
Един от проблемите е, че някои задачи около майчинството в миналото са се смятали за супер маловажни, тривиални и е можело да се делегират без чувство за вина. Дойките в историята са били масово явление.
Не. Ползвали са ги аристократите, които са били не повече от 5% от населението.
Не е вярно, доста по-масово е било, но зависи от период и държава.

# 444
  • Мнения: 2 707
Един от проблемите е, че някои задачи около майчинството в миналото са се смятали за супер маловажни, тривиални и е можело да се делегират без чувство за вина. Дойките в историята са били масово явление.
Не. Ползвали са ги аристократите, които са били не повече от 5% от населението.
А за да има някоя жена дойка, друга трябва да кърми две. И май никоя не се замисля за дойката. Всички го дават аристократично.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2017, 15:23 от Monza

# 445
  • Мнения: X
HighSpeed, размечтах се като те чета и ти завидях, съвсем добронамерено го пиша  Hug
Едва ли ще ме огрее с такова дете ама мечтите са безплатни...

# 446
  • Мнения: X
Дойката не е нужно да кърми две деца, а да си поддържа лактацията.

# 447
  • Мнения: X
Един от проблемите е, че някои задачи около майчинството в миналото са се смятали за супер маловажни, тривиални и е можело да се делегират без чувство за вина. Дойките в историята са били масово явление.
Не. Ползвали са ги аристократите, които са били не повече от 5% от населението.
Не е вярно, доста по-масово е било, но зависи от период и държава.
Колко по-масово и къде? Ще ми бъде интересно да прочета подобно изследване.

# 448
  • Варна
  • Мнения: 36 713
HighSpeed, размечтах се като те чета и ти завидях, съвсем добронамерено го пиша  Hug
Едва ли ще ме огрее с такова дете ама мечтите са безплатни...

Очаквам да ми се върне тъпкано в пубертета или в училище, защото досега и в яслата и в градината проблеми не видяхме Simple Smile

# 449
  • Мнения: X
Детето сигурно прилича на родителите си (благи и спокойни хора). Съдя по моите невротични калпазани 😈😈😈!

Общи условия

Активация на акаунт