Всякакви въпроси относно съдомиялните - 20

  • 76 357
  • 727
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 38
Момичета,благодаря ви за мненията Simple Smile
Ние още не сме й направили сефтето... Като дойде установих,че подбраното място не позволява да се отваря вратата до долу и айде ново място трябваше да измислим. Мислехме,мислехме и накрая  измислихме,но трябваше да се сменят позициите на 2 шкафа,за което пък трябваше да бъдат свалени и отново поставени общо 5  Crazy  Междувременно регистрацията на гаранцията не можеше да бъде осъществена през сайта,защото имаше някакъв бъг,но от фирмата бяха коректни и приеха данните по имейл.
Та днес мислим да й направим сефтето  Simple Smile В нашата книжка,като препоръка "преди първа употреба" пише да се сложи сол,като преди това се налее 1л. вода в резервоарчето ( не пише колко сол побира ) и да се сложи препарат за изплакване на макс.  Нивото на водата фабрично е нагласено на  5 - 19-22 dH, за София до колкото се ориентирам е ниво 1 <4dH, в книжката пише,че на това ниво не е нужно да се слага сол,но така и така имам сол и чета,че слагат за всеки случай и аз ще сложа. Филтърът на колко време го почиствате ?
Надявам се,че не ви досаждам описвайки всичко така подробно. Просто до сега не съм ползвала и нямам никакъв опит.
 bouquet Kissing Heart

Последна редакция: сб, 06 яну 2018, 08:00 от Petrichor

# 346
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 731
Здравей  Petrichor,
Сложи си сол и щом си в София я настрой на най-ниската степен. Гланц може да не слагаш, ако в последствие не ти харесва как са изсушени съдовете, може да сложиш гланц, но в никакъв случай не я слагай на максимална степен, а на минимална, ако има нужда ще увеличаваш.
От началото почиствах филтъра през 3-4 дни /от мерак/, но той си беше чист и започнах да го чистя на 2-3 седмици, обаче съдовете, които слагам в миялната са почистени от грубите отпадъци. Не ги изплаквам, а ги почиствам със салфетка и тогава слагам в машината.

# 347
  • Pazardjik
  • Мнения: 452


Аз ползвам само Сомат гел и таблетки Феъри Платинум.
[/quote] Точно на Сомат приличат и шишето на гела и капсулите. на Прил явно в Турция се казват така.Аз също също съм доволна от гела и гланца на Сомат

# 348
  • София
  • Мнения: 12 554


Аз ползвам само Сомат гел и таблетки Феъри Платинум.
Точно на Сомат приличат и шишето на гела и капсулите. на Прил явно в Турция се казват така.Аз също също съм доволна от гела и гланца на Сомат
[/quote]

Приличат, само че като качество нямат нищо общо Прил и Сомат

# 349
  • Pazardjik
  • Мнения: 452
nana77 точно това питах.Благодаря! Сега ако някой каже и за турския Финиш...да знам дали изобщо си струва.А турско Феери ползвала ли си?

# 350
  • Мнения: 2 301
nana77 точно това питах.Благодаря! Сега ако някой каже и за турския Финиш...да знам дали изобщо си струва.А турско Феери ползвала ли си?
Аз използвам капсули Фейри Платинум донесени от Турция и съм доволна.

# 351
  • Мнения: 38
Не спирам да благославям съфорумките,които ми препоръчаха да поразместа някой и друг шкаф, но да взема по-голям размер! Наистина функционалността е много по-голяма, а разликата в сумата не толкова значителна.

За сега съм използвала 2 програми - " Еко" и " Ауто" . При Еко-то се получава надраскване и съдовете леко лепнат, сякаш преди да са изсушени не са добре изплакнати. При Ауто-то не забелязвам тези "ефекти".
Вие кои програми използвате най-често ? 60 мин. при вас с изсушаване ли е ? Понеже нямам програма за наполовина пълна, ако я пусна с редовите програми,когато не е препълнена,трябва ли нещо да съобразя ?

# 352
  • София
  • Мнения: 12 006
Не спирам да благославям съфорумките,които ми препоръчаха да поразместа някой и друг шкаф, но да взема по-голям размер! Наистина функционалността е много по-голяма, а разликата в сумата не толкова значителна.

За сега съм използвала 2 програми - " Еко" и " Ауто" . При Еко-то се получава надраскване и съдовете леко лепнат, сякаш преди да са изсушени не са добре изплакнати. При Ауто-то не забелязвам тези "ефекти".
Вие кои програми използвате най-често ? 60 мин. при вас с изсушаване ли е ? Понеже нямам програма за наполовина пълна, ако я пусна с редовите програми,когато не е препълнена,трябва ли нещо да съобразя ?
Нямаш 1/2, но имаш ауто - това е по-добрия вариант, т.к. при автоматичната програма сама си преценява колко са мръсни съдовете и съответно преценява каво количесто вода и на колко гр. да ползва. Така няма нито да е малко нито много и водата и градусите. Екото е с минимално количество вода и ток, съответно там качеството на измиване е относително, завиви и колко са мръсни съдовете и колко е пълна, може да има 2 мазни неща и да е полупрана, може да фул пъна и пак да е със същото ниво на обща замърсеност. За това за различните видове посуда и материали на посудата си има различни програми.

# 353
  • Мнения: X
Аз въобще не използвам тези "ЕКО" програми - нито на пералнята, нито на съдомиялната, нито на сушилнята. Уредите вече са толкова икономични че колко ще спестим - 2 литра вода и четвърт киловат? А качеството на измиване, конкретно за съдомиялната, е под въпрос, я нещо недоизмито, я недоизплакнат препарат, я не добре изсушено. Не си струва просто. Пробвах ги в началото от мерак и накрая си останах с Авто програма и такава за силно замърсени.

# 354
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 509
На мен ми е интересно как точно машината сама преценява колко са мръсни съдовете..

# 355
  • Мнения: X
В някои има сензор за замърсеност на водата, но не зная на какъв принцип работи. Нялъде беше обяснено че програмата започва с първоначално плакнене и когато се изхвърля тази вода се определя продължителността и температурата на основното миене. Затова при някои поттебители които имат навика да изплакват първоначално съдовете се стига до заблуждаване на този сензор.

# 356
  • Варна
  • Мнения: 6 884
Аз пък най-често пускам еко програмата, не е имало неизмито нещо досега. То няма и как - 3 часа и нещо е. Пускам я вечер и не я мисля, вратичката се отваря като приключи и нямам грижи.

# 357
  • Мнения: 175
Моята миялна е Електролукс. Имам я от скоро. Не знаех, какво е това удобство. Направо се родих. Петчленно семейство сме, можете да си представите за какво става въпрос. Най-често ползвам 30 минутна програма на 60 градуса  и много съм доволна. Тефлоновият тиган ми беше с един лек загар по външната стена на дъното, който си мислех, че не мога да го изтъркам. Постепенно изчезна. Единственото нещо, за което се питам, са едни ръждиви петна само по ножовете, които се появяват от време на време. Петната са на някои ножове, но всеки път различни. Не на едни и същи и не винаги. Нямам идея за какво иде реч.

# 358
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте
след 5 години служба моята машинка Беко ме предаде , проблема й е в това ,че пълни вода и веднага след това източва и така до безкрай ако не я изключа .Трима ,,майстори ,, я гледаха умно в продължение на две седмици  Grinning и нищо .
От 2 дни имам пак Беко ,но съответно по новия модел :
http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BEK … IS-28020/p/680629
изобщо ама изобщо не я харесвам , старата ми беше в пъти по.добра , тази даже ми е по шумна а като ниво шум гледам че са еднакви-47 .
Като я разопаковахме имаше нещо като парче изолация , човека който ми я монтира каза че това не знае за какво е и не го сложи , според мен е изолация за вратичката , дали обезшумява , но старата нямаше такова нещо  newsm78
Моля някой с този модел да сподели .

# 359
  • Мнения: 2 301
Здравейте
след 5 години служба моята машинка Беко ме предаде , проблема й е в това ,че пълни вода и веднага след това източва и така до безкрай ако не я изключа .Трима ,,майстори ,, я гледаха умно в продължение на две седмици  Grinning и нищо .
От 2 дни имам пак Беко ,но съответно по новия модел :
http://www.technopolis.bg/bg/Dishwashers/Built-in-dishwasher-BEK … IS-28020/p/680629
изобщо ама изобщо не я харесвам , старата ми беше в пъти по.добра , тази даже ми е по шумна а като ниво шум гледам че са еднакви-47 .
Като я разопаковахме имаше нещо като парче изолация , човека който ми я монтира каза че това не знае за какво е и не го сложи , според мен е изолация за вратичката , дали обезшумява , но старата нямаше такова нещо  newsm78
Моля някой с този модел да сподели .
На моята (Бош) имах в комплекта 2 вида изолция.
Едната е материал, като страниците на съдомиялнята (едно зелено, като вата) и се слага отгоре върху машината, за да защитава плота от парата.
А отдолу, където прожектира времето, цокъла на кухнята, където е, за там имам гумено.
Честита покупка, дано се харесата с машината, така и така си я взела, поне да ти върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт