НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 118

  • 122 249
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 11 989
То е хубаво лекар да чете резултатите;) Малко е нисък пролактина, ако не бъркам и аз бях така...нередовен и пропускащ ме цикъл, пия примолут нор всеки месец, защото ми е рано да оставам без МЦ. Другото всичко ти е в норма.

Аз нямам проблеми с МЦ.  Имам адски стрес. И ту крещя като побъркана, ту рева, ту съм неадекватна. ДжиПи-то реши, че може да е от щитовидната. Явно не е, а съм си за психо.

# 106
  • Мнения: X
То е хубаво лекар да чете резултатите;) Малко е нисък пролактина, ако не бъркам и аз бях така...нередовен и пропускащ ме цикъл, пия примолут нор всеки месец, защото ми е рано да оставам без МЦ. Другото всичко ти е в норма.

Аз нямам проблеми с МЦ.  Имам адски стрес. И ту крещя като побъркана, ту рева, ту съм неадекватна. ДжиПи-то реши, че може да е от щитовидната. Явно не е, а съм си за психо.
Някакви далеееечни, начални симптоми на менопауза?    Laughing

Добър ден.
Както вече казах, ще ви досаждам, колкото и неудобно да ми е, очевидно трябва да ме контролирате  Embarassed
Отчет от вчера до днес.
Вчера следобед хапнах няколко лъжици заквасена сметана. Вечерта не вечерях, защото имаше форсмажорни обстоятелства. По принцип не ми се случва никога.
Днес закусих с парче кашкавал и парче домашна луканка.
Ще обядвам свинска пържола и богата салата.
За следобед имам от сметаната и пак ще хапна няколко лъжици, а за вечеря още не знам.
Ако имате забележки по менюто, ще съм ви благодарна да ми кажете.  bouquet
Няма забележки.    Peace
Давай все така...мазно месце, зехтин в салатите, готвене с масло и ще се случват нещата.    Simple Smile

# 107
  • София-Младост
  • Мнения: 23 356
То е хубаво лекар да чете резултатите;) Малко е нисък пролактина, ако не бъркам и аз бях така...нередовен и пропускащ ме цикъл, пия примолут нор всеки месец, защото ми е рано да оставам без МЦ. Другото всичко ти е в норма.

Аз нямам проблеми с МЦ.  Имам адски стрес. И ту крещя като побъркана, ту рева, ту съм неадекватна. ДжиПи-то реши, че може да е от щитовидната. Явно не е, а съм си за психо.
Ставаме две, ММ редовно ми препоръчва да се прегледам...обаче си пия вечерна иглика и има моменти, в който съм в супер нирвана...и да се ядосам не усещам онова изяждащо ме чувство от вътре. В една тема видях някакви happy molecule http://fountain.co/product/happy-molecule, дамата каза, че и помагало.
Мисля, че като години сме близо и аз просто го отдавам на нещо хормонално, но не ми се дават излишни пари за лекари и изследвания. На щитовидната ми и няма нищо.

# 108
  • София
  • Мнения: 11 989
Някакви далеееечни, начални симптоми на менопауза?    Laughing
Тц
Като за почти 42 годишна съм с добър яйчников резерв.
Всичко е от пубера. Това, което ми се случва покрай него, е най-големият ми кошмар.

# 109
  • Мнения: 39 396
Дишай! Можеше и да са близнаци!

# 110
  • Мнения: 1 700
Дишай! Можеше и да са близнаци!
Laughing

# 111
  • София
  • Мнения: 11 989
Дишай! Можеше и да са близнаци!

Пепел ти на езика, както казваше баба ми Laughing

Плюя си в пазвата.

Алвелина, ако пържолата е вратна, менюто ти ми харесва.

Колко яйца според вас ми трябват за блат за пица по рецептата за опалянки като за двама души? За пубера ще има отделно двойна доза.

# 112
  • Мнения: 11 349
От два дни съм все гладна и каквото хапна не ми е вкусно. Много мразя като стане така, защото ям безразборно...

# 113
  • Русе
  • Мнения: 8 801
Колко яйца според вас ми трябват за блат за пица по рецептата за опалянки като за двама души? За пубера ще има отделно двойна доза.
Аз правя с четири яйца и един пакет крема сирене от 125 г .

# 114
  • Мнения: 1 700
Змия, вратна е, разбира се. Laughing
Исках да ви попитам какво друго освен заквасена сметана мога да хапвам на междинното хранене следобед?
Снощи вечерях салата домати, краставици, лук, сирене и зехтин + 2 сварени яйца.
Днес закусих сирене крема + два резена домат. + кафе с кокосово масло.
На обяд ще ям свински гърди с нещо (?).
Домашна лютеница мога ли да ям?
Много съм мотивирана, този път логически разбирам идеята на това хранене и мисля, че ще се справя. Трябва да се справя.

# 115
  • София
  • Мнения: 11 989
Ако няма захар в лютеницата, яж си я. Със сигурност ще ти е вкусно.

# 116
  • Мнения: 68 703
Аз си хапвам домашна лютеница. Заради олиото в нея и малкото захар малко ми е съвестно, ама от няколко лъжици нищо няма да ми стане...

# 117
  • Мнения: X
В моята доза лютеница-8-9 бурканчета, захарта е по-малко от половин кафена чашка.Дори не мога да сметна колко захар ще изям, ако хапна 2-3 л лютеница.....    Laughing  
За междинно похапване-аз ям:
-2-3 л заквасена сметана с какао
-половин авокадо
-парче сирене/кашкавал
-5-6-7 маслини
-краставица+крема сирене
-плод
-кюфте/парче дроб/парче наденица
-чаша айрян (той обаче ме разяжда, не ми утолява глада)
-мазно кафе
-чай
-варено яйце с масло
-само масло с шарена сол

# 118
  • Варна
  • Мнения: 737
Значи може да се яде домашна лютеница? Имаме няколко бурканчета останали от миналата година ,но не знам баба ми колко захар е сложила Disappointed Аз не че ям много много ама зимата някой път хапвам 2-3 лъжички.

# 119
  • Мнения: 1 700
В моята доза лютеница-8-9 бурканчета, захарта е по-малко от половин кафена чашка.Дори не мога да сметна колко захар ще изям, ако хапна 2-3 л лютеница.....    Laughing   
За междинно похапване-аз ям:
-2-3 л заквасена сметана с какао
-половин авокадо
-парче сирене/кашкавал
-5-6-7 маслини
-краставица+крема сирене
-плод
-кюфте/парче дроб/парче наденица
-чаша айрян (той обаче ме разяжда, не ми утолява глада)
-мазно кафе
-чай
-варено яйце с масло
-само масло с шарена сол

Даде ми страхотни идеи. Благодаря.
Вечерята ми снощи в повече ли е?
Животинска сметана 30% от Лидл подходяща ли е за кафето?

Змия, мога ли да те тормозя на лични (всъщност знаеш ли коя съм  Laughing) това прозвуча, то великата реплика "ти знаеш ли кой/коя съм аз"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт