Повод за съмнение

  • 26 299
  • 179
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 46 572
Те  не живеят заедно още,свободни са  фактически ...
Не знаех, че това е условието за свобода. Значи всички моряци и хора с подобни професии, както и жените им, са свободни фактически Joy

# 46
  • Мнения: 14 654
За мен човек, който непрекъснато подозира половинката си, има проблем и следва да потърси помощ от психолог, вместо да рови по телефони и джобове. И децата ли така ще си възпитате? Да се озъртат като преследвани зайци и да си предоставят личните вещи за проверка при поискаване, което всъщност означава, че не заслужават доверие?
Дори не проумявам как е възможно да подозираш половинката си, само защото някакво тъпо приложение пищи. То е някаква лудост тази мания за контрол и ако продължаваш по този начин, ще си скапеш връзката, а после и следващата и по-следващата, защото глупак, който ще търпи да му ровиш по телефона, всеки път, когато нещо ти прещрака в болния мозък, няма да намериш.

# 47
  • Мнения: X
Брей, в бг мама пълно с жени, които не ровят, а даже се и възмущават.И ако имат подозрения, сядат, разговарят културно разбира се. Получават обичайно отговора, че са луди и си въобразяват, посипват си главата с пепел и дерзаят , дерзаят праволинейно напред! Animal Ram
И обичайно след някой и друг месец са "изненадани" от съперница...и следва -развод.    Laughing
Ама карай, важно е да си ...широкоскроен.Няма значение дали "роклята" ти е по мярка.

# 48
  • Мнения: 46 572
За мен човек, който непрекъснато подозира половинката си, има проблем и следва да потърси помощ от психолог, вместо да рови по телефони и джобове. И децата ли така ще си възпитате?
Не виждам да е писала такова нещо. Това, че й е направило впечатление нещо нетипично не значи, че го следи по петите 24/7.

За личните вещи не уча детето си на нищо, тя сама ще прецени кое е правилно според нея.
Ползва нашите телефони, когато си поиска, ние си ги ползваме взаимно, така е с всичко останало. Не робуваме на вещите, ползваме ги практично и нямаме предразсъдъци към тях.
Пример:
Скрит текст:
Спя си в събота, идва куриер и ми звъни (не знаех, че доставката ще е тогава, мъжът ми пък нямаше и представа, че съм си поръчала нещо), той е ранобуден, отговаря и приема пратката. Е, в името на личното пространство можеше и да не пипа телефона, а аз понеделник да бия път до офиса на куриера и да нося обемен кашон на ръце, но предпочитам другия вариант.

# 49
  • Мнения: 14 654
Написала е точно това - той не ѝ бил дал повод, ама тя пак го подозира и то защо, защото приложението показвало активност! Ако това не е болен мозък, не знам кое ще е. И ми е много чудно как човек, който е подозирал неоснователно, получил е достъп, уверил се е, че не е бил прав, не се чувства като най-големият боклук на света след проверката. Аз лично бих казала, че давам телефона за проверка, но след като тя приключи и ревнивецът се е успокоил, че няма нищо и този път, да си събира парцалите и да се маха, защото аз с човек, който ми няма доверие, не мога да деля един покрив и една трапеза. Айде де, аз коя съм - сияното слънце, за което песни е писал, или някоя уличница, която ако не следиш изкъсо, веднага ще шавне?

# 50
  • Мнения: 29 815

И обичайно след някой и друг месец са "изненадани" от съперница...и следва -развод.    Laughing
Ама карай, важно е да си ...широкоскроен.Няма значение дали "роклята" ти е по мярка.


И, ако го преследваш и дебнеш, четеш му чата и мейлите, ще си по-малко "изненадана"? Хммм...
Или може би няма да последва развод, понеже си знаела...?!?
Вероятно с веригата на шията ще успееш да го задържиш....м, добре!

# 51
  • Мнения: X

И обичайно след някой и друг месец са "изненадани" от съперница...и следва -развод.    Laughing
Ама карай, важно е да си ...широкоскроен.Няма значение дали "роклята" ти е по мярка.


И, ако го преследваш и дебнеш, четеш му чата и мейлите, ще си по-малко "изненадана"? Хммм...
Или може би няма да последва развод, понеже си знаела...?!?
Вероятно с веригата на шията ще успееш да го задържиш....м, добре!
Не, просто ще си наясно с "развоя на събитията" и ще си подготвена.
А няма да се окажеш след ден-два със събран багаж и натирена при "мама"....както често чета тук.

Да знаеш, че мъжа ти вършее някъде с някоя и да си подготвена за събитията е различно от това някоя вечер той просто да те тресне с "Мило, обичам П.Изнасям се!"  , докато ти си го играла широкоскроена и доверчива.

Не съм против доверието, когато няма причина да се съмняваш.Но, да си затваряш очите пред налично съмнение, е наличие на ....глупост.Която в днешно време се заплаща ПРЕскъпо.

# 52
  • Мнения: 46 572
Написала е точно това - той не ѝ бил дал повод, ама тя пак го подозира и то защо, защото приложението показвало активност!
Ами да, видяла е нещо нетипично и го е проверила, какво толкова? Аз също не съм следила дъщеря ми, но го забелязах случайно докато цъках за нещо друго. И да, също се усъмних, въпреки че не ми беше дала повод да си мисля, че не спи нощем.
Чудо голямо Simple Smile

# 53
  • Мнения: 14 654
A нормално ли е да възниква съмнение, защото вайбър показва активност? Не е като да има смучка на врата все пак. Едно е да си дам телефона на мм, за да ползва интернета, друго е да го предавам регулярно за проверка, защото нещо му се е сторило нетипично. И на детето не проверявам телефона и джобовете, защото вкъщи сме свободни хора, а не затворници на строг режим, които трябва да бъдат следени и проверявани.
Как какво толкова? Чудо голямо е, защото не можеш да тормозиш другите, когато ти не си наред и виждаш демони, където ги няма, ти си имаш проблеми с доверието, не ти е виновна половинката, че да се оправдава при всяко твое подозрение.

# 54
  • Мнения: 20 074
Е, то стигне ли се до смучка да намира, значи бая "широко затворени очи". Simple Smile
Също съм на мнение човек да не се предоверява – без значение мъж, жена. Не да дебнеш като прилеп постоянно, а да си наясно със ситуацията, както спомена Амур. Така могат да се предотвратят доста усложнения в последствие.
Жената се е показала малко по-невротична и е поискала телефона. Ок, той ѝ дава да погледне. Не виждам проблем. Проблемът идва, ако е системно и ситуацията се повтаря постоянно.

# 55
  • Мнения: 29 815
Амур, и какво ако съм "наясно със събитията"? Как точно ще съм подготвена? Може би багажът ще ми е по-старателно прибран? А дали това поведение на дебнене и преследване няма да доведе отсрещната страна до подобаваща реакция.... newsm78

Не съм против да дебнеш мъжа си, ти или която и да е друга съфорумка. Изказвам мнението си, че за мен е грозно и обидно, независимо от коя страна е инициирано.
Да не говорим за времето, прекарано в дебнене, вадене на доказателства, нищене на думи, обяснения... newsm78 За мен всичко това е излишно. Добре е да вярвам на ММ, както и той на мен /надявам се/, както и да си оправдаваме доверието.

Аз съм на следното мнение: "Ако няма повод, няма смисъл да ревнуваш. Ако има повод, вече е късно за ревност." Така че предпочитам да се радвам на живота и семейството си, отколкото да виждам "знаци" във всяко влизане онлайн или разговор с някого. Ако човекът отсреща те цени и обича, няма да има за какво да се притесняваш, ако ли не - и с въже да го вържеш, няма да има ефект. Peace

Твоят мъж следи ли те изкъсо? Проверява ли ти мейлите или чата, за да е "наясно със ситуацията"? Дали ще ти е приятно, ако го прави?

# 56
  • Мнения: 46 572
A нормално ли е да възниква съмнение, защото вайбър показва активност?
Няма значение какво е точно, ако не е типично за конкретния човек.
То няма нищо странно и да си върви човек по улицата, но ако е казал, че е в друг град вече възниква съмнение. И говорим за случайно засичане, не за следене.

# 57
  • Мнения: 1 740
Не съм против да дебнеш мъжа си, ти или която и да е друга съфорумка. Изказвам мнението си, че за  и с въже да го вържеш, няма да има ефект.
Тя не е казала, че иска да го връзва. Може пък ако се случи да ѝ изневери или да я предаде по какъвто и да е начин (което не им пожелавам естествено), да го прати да си пасе вън от живота ѝ. Защо трябва да има нужда да го връзва на всяка цена?
Така че въпросното желание да се увери в нещо изобщо не е част от връзването на някого, а искане да е наясно дали да продължи нормално връзката си, дали се налага да си изясни нещо, което е необходимо да бъде изяснено или директно да му даде "свободно".

# 58
  • София
  • Мнения: 28 804
А ако той реши да ѝ даде свободно, защото е проверяван без да е виновен? Недоверието може да бъде доста обидно и не е част от една нормална връзка.

# 59
  • Мнения: 20 074
Просто на някои хора им изнася да си живеят като съквартиранти и си карат без емоционални ангажименти. И двамата са "свободни" и си затварят очите, нали имат щастливи" семейства". Simple Smile
Цивилизованите хора с доверие във връзката не се "връзват" и "дебнат" – нещата се случват естествено и когато има някакви липси, неудовлетворения, съмнения, сядат и разговарят (айде, може и прави да си говорят).
Иначе не виждам никакъв смисъл да влизам във връзка с някого. Само филми. Мерси.

Общи условия

Активация на акаунт