Повод за съмнение

  • 26 295
  • 179
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! С приятеля ми сме заедно от година и няколко месеца. Към този момент не ми е давал реални поводи за съмнение във верността му. Напоследък често се случва вайбърът му да показва,че влиза през 2-3 часа в рамките на деня (включително и вечер,когато би трябвало да спи). Поисках да погледна историята му (нямаше съпротива от негова страна) и не открих нищо нередно. Отрича да е влизал в приложението,както и да си е писал с някой. Може би трябва да отбележа,че и двамата имаме свободен достъп до телефона на другия,а при наличие на нещо,което не трябва да знам се предполага,че паролата е неизбежна. Въпросът ми е дали на някой друг му се е случвало нещо подобно и дали наистина проблемът може да е в самото приложение? Благодаря ви Simple Smile

# 1
  • Мнения: 12 473
А защо ровиш тогава?
Не видам нищо нередно?

# 2
  • Мнения: 4
Защото съвпаденията ми дойдоха в повече. Докато сме заедно,никога не е изписвало,че е бил онлайн,защото пред мен почти не го отваря. Когато не сме двамата,изведнъж вайбърът започва да прави проблеми и "да го издава". И нещо друго-откакто му споменах за съмненията си,приложението (незнайно как) започна да отчита само когато реално е бил на линия. Странна история... Thinking

# 3
  • Мнения: X
Проблемът е в приложението, не се притеснявайте за глупости. Вайбър, както и други приложения за телефон, често се включват самостоятелно, "будят" телефона и т.н., за да си проверяват за апдейти примерно.

Ако някой не иска да е с Вас, няма как да го спрете. Можете единствено да го накарате по-малко да иска да е с Вас, ако го подлагате на неоснователни изблици на ревност. Оставете връзката Ви да се развива спокойно и като стигнете до момента, в който сте си достатъчно близки, няма да имате нужда от детективски изпълнения, за да сте сигурна, че в живота му просто няма място, където да се скрие някоя друга.

А ако не стигнете до подобен момент - значи най-вероятно не сте подходяща двойка и рано или късно ще се появи друг/друга с или без вайбър.

# 4
  • Сф
  • Мнения: 10 711
Нищо не разбрах...
Приятеля ти с какъв нет е? Мобилен или wi fi? На мм , с мобилен нет постоянно му е статуса на линия във вайбър, без да е влизал.
Иначе в разпечатката има влизания през моб. Нет по нощите,изглежда много странно, все едно е чатил в мрежата, но всъщност си спи.Предполагам , че нещо си се активира из телефона.
Така че не мисля, че има нещо странно и при теб.Поне , ако схванах правилно.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 291
И какво, ако си е писал с някой? Забранила ли си му? Не мога да проумея къде е престъплението във факта, че 2-3 пъти на ден влиза във Вайбър. Ако някой ми прави подобни сценки и ми играе на детектив за подобна глупост много бързо ще ми  опротивее, честно.

# 6
  • Мнения: 8 301
За Вайбъра незнам, но за връзката да ти кажа, че няма да я бъде. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4
Благодаря ви за мненията Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 28 804
И какво, ако си е писал с някой? Забранила ли си му? Не мога да проумея къде е престъплението във факта, че 2-3 пъти на ден влиза във Вайбър. Ако някой ми прави подобни сценки и ми играе на детектив за подобна глупост много бързо ще ми  опротивее, честно.
Четеш ми мислите.

# 9
  • Мнения: 29 815
И какво, ако си е писал с някой? Забранила ли си му? Не мога да проумея къде е престъплението във факта, че 2-3 пъти на ден влиза във Вайбър. Ако някой ми прави подобни сценки и ми играе на детектив за подобна глупост много бързо ще ми  опротивее, честно.
Четеш ми мислите.

И моите...ама се въздържах да й го напиша на жената, че не ми се влиза в спорове за ровенето в чужди телефони, чанти, джобове....

# 10
  • Мнения: X
Не се издавай пред него, но имаш ли съмнения, не оставяй нещата така. Проверявай чат-пат, то ако има нещо, ще се чуе. Сляпото доверие да не ти избоде очите после.

# 11
  • Мнения: 18 686
Още една ,решила,че  приятелят(дори не е съпруг още)е  нейна собственост и  няма право да поглежда  встрани от нея.

# 12
  • Мнения: 3 710
Още една ,решила,че  приятелят(дори не е съпруг още)е  нейна собственост и  няма право да поглежда  встрани от нея.
И аз съм на същото мнение. Някои хора живеят 2-3 века назад.

# 13
  • Мнения: 1 775
AMA вайбър показва, че си онлайн когато телефона е с включен интернет. ТОЕСТ МОЖЕ ПОСТОЯННО да си онлайн за останалите потребители, а въобще да не го отваряш вайбъра. Ти не знаеш ли?

# 14
  • София
  • Мнения: 8 148
Дет се вика, Хайде да не се дебнем, че ще се хванем. Joy

# 15
  • Мнения: 29 815
Ама дори и да е онлайн човекът, дори и да си чати с някого...и какво?!?! Отчет да всяка минута ли трябва да дава, за всеки разговор, за поглед?!? Това не го издържам, честно! ...и не мисля, че е нормално. Ровене в чужд телефон  Sick Sick Sick отврат! Да не би, когато имате половинка, да ставате наистина половин човек? Не го разбирам и не го приемам.  Crossing Arms
Честността във връзката не зависи от броя на приятелите или пък разговорите. Зависи си от самия човек. Ако е женкар, и десет вериги да му овесиш на врата, няма файда... Ама пък за какво ти е такъв?

# 16
  • Сф
  • Мнения: 10 711
Брей, в бг мама пълно с жени, които не ровят, а даже се и възмущават.И ако имат подозрения, сядат, разговарят културно разбира се. Получават обичайно отговора, че са луди и си въобразяват, посипват си главата с пепел и дерзаят , дерзаят праволинейно напред! Animal Ram

# 17
  • Мнения: 18 686
И половин век назад не беше редно да се рови в джобове ,портфейли  и каквото там имаше ,нет нямаше тогава.Това е  и себеуважение,освен уважение  на партньора.

# 18
  • София
  • Мнения: 17 857
Вайбър и месинджър се задействат, когато си поискат. Няма да изброявам всички варианти- един от тях е казан горе с ъпдейтите. Аз, примерно съм забранила сам да се ъпдейтва и упорито не го за някои приложения. Всеки път, когато ми съобщава, че е outdated, минава онлайн приложението.
Веднъж пък се случи: той ми пише, аз изобщо не съм на телефона, не го виждам, после пак и така няколко съобщения. И след всяко изписвало online 1min ago, демек че го отварям и чета, а аз не съм си барвала телефона.

Встрани от ровенето и изискването на хистори, коментарът "поредната, която си мисли, че гаджето й няма право да погледне встрани" така написан беше неуместен. Ако "гледа встрани" с някоя, би било хубаво да знае, а не да я прави на маймуна. Всеки има право на всичко и женени да са, но право е и да иска да знае. (не коментирам случая дали е основателно, нито начините й)

# 19
  • Мнения: 222
При мен се е случвало често,при мъжа ми също.Показва ни на линия а аз и той сме заедно и виждам с очите си че той /аз не ползваме в този момент приложението.Показвало ме е и на друг адрес.Проблема е в приложението а ти се отпусни и не го следи толкова,това ще го подразни .

# 20
  • Мнения: 29 815
Не казвам дали има право да "погледне встрани" или не. Казвам, че това си е до човек и каквито и ограничения да му наложите, колкото и да му ровите в телефона, ако е решил да направи нещо, нищо няма да го спре.

Ако на вас ви ровят в телефона, нета и чата, няма ли да ви е леко /или много/ криво?  newsm78 Не знам, може и да не съм права, всеки си знае, но за мен е неуважително и грозно това нещо... Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 17 857
Да, не му искай хистори. А нали знаеш, че във вайбър може да се изтрият съобщенията, които си поискаш. Това не значи, че не е писал.

Впрочем ако някой се усъмни в мен и не е често, нямам проблем да метна сама някакво "доказателство" дали ще е копи пейст или директно хистори, зависи. Но ако директно ми каже: Дай ся да те проверя, ще избухна.

Натали, съгласна съм за ровенето. Друг коментар визирах.

# 22
  • Мнения: 1 701
Ровене в чужд телефон  Sick Sick Sick отврат! Да не би, когато имате половинка, да ставате наистина половин човек? Не го разбирам и не го приемам.  Crossing Arms
Всичко зависи от човека.   Peace

Децата не ви ли бъркат по телефоните или протмонетата?
Аз редовно си ползвам телефона на мъжът ми, и децата го ползват напоследък за игри. На съпругът ми дори няма да му дойде наум, че е нещо нередно.
А паролите ни за навсякъде са еднакви, така единият ако забрави, другият ще припомни.  Mr. Green

На въпроса на авторката, не се притеснявай, ни виждам причина.  Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Ако на вас ви ровят в телефона, нета и чата, няма ли да ви е леко /или много/ криво?  newsm78
Точно. Какво като е онлайн, че не разбрах? Едно време като се запознахме с ММ живеехме в различни градове и всеки ден си чатехме в mIrc, тогава това беше актуално. СЛучвало се е той да е онлайн, а аз не, както и обратното, а там можеше да се провери кога въпросният човек е влизал последно. Направо си представям ММ да ми държи сметка що онзи ден посред нощ съм била онлайн???? Или аз на него? Направо смешка. Като имаш гадже нямаш право да говориш с други хора ли? Какво общо има това с кръшкане или нещо подобно, откога и разговорите са неприемливи? Вие вайбър само за свалки ли го ползвате? Егати, направо съм втрещена, че има хора, които разсъждават по подобен начин. Че и успяват връзка да завъдят, просто е невероятно.

# 24
  • Мнения: 29 815
Децата не ви ли бъркат по телефоните или протмонетата?
Аз редовно си ползвам телефона на мъжът ми, и децата го ползват напоследък за игри. На съпругът ми дори няма да му дойде наум, че е нещо нередно.
А паролите ни за навсякъде са еднакви, така единият ако забрави, другият ще припомни.  Mr. Green

Има разлика между ползване на чуждия телефон /например за обаждане или пък игра/ и ровенето в него с цел търсене на компромати.  Peace, още повече в искането на обяснения дали е бил или не бил онлайн... Whistling

Брей, в бг мама пълно с жени, които не ровят......

Да, не ровя, кое те учудва?

# 25
  • Мнения: 18 686
Мое  мнение   е цитирано като неприемливо.
Но  ако си нямате доверие,не нета  е виновен.И ако се дебнете и  прислушвате,нищо добро от това.
Ако има проблем,той  е  видим от други неща и когато е  все едно дали искаш връзката ,човека ,може да правиш скандали  колкото искаш.
Да  ровиш  където поискаш и  да доказваш вина  на някого.
Дано се изразих ясно.
да добавя-никой  не ми е бъркал в чанти и другаде, на  никого не съм бъркала.Има други начини за уверение,контрол ,тревога.

# 26
  • Мнения: 1 121
Верно, че и 50 год назад не е било редно да се четат чужди писма и да се ровят чужди джобове, верно и че тогава, както и сега си е имало хора, които са го правили. Факт е обаче, че технологиите доведеоха шпиономанията до неподозирани висини. Всеки се счита за едва ли не задължен да знае всичко за всички. Има и драстични случаи - "Ти защо не беше онлайн, какво правеше Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Почвам сериозно да се чудя не живеем ли наистина в Матрицата.
Още една ,решила,че  приятелят(дори не е съпруг още)е  нейна собственост и  няма право да поглежда  встрани от нея.
Съгласен. Някои наистина са прекалено притежателно настроени.
Брей, в бг мама пълно с жени, които не ровят, а даже се и възмущават.И ако имат подозрения, сядат, разговарят културно разбира се. Получават обичайно отговора, че са луди и си въобразяват, посипват си главата с пепел и дерзаят , дерзаят праволинейно напред! Animal Ram
И други, за които проверката е висша форма на доверие Simple Smile Simple Smile Simple Smile Те какво ли отношение получават от "половинките" ? Доволни ли са ? Wink

# 27
  • Мнения: 46 572
Темата не е - редно ли е да бъркам в телефона на гаджето. Тя гледа статуса му на своя телефон.
dottoressa, случвало ми се е да ми излиза дъщеря ми онлайн и тъкмо тръгнах да й се карам, че не спи, а си чати и видях телефона й в стаята при мен, закачен на зарядно. Така че според мен не е задължително.

Още една ,решила,че  приятелят(дори не е съпруг още)е  нейна собственост и  няма право да поглежда  встрани от нея.
Тя не се съмнява в поглеждане, а във връзка с друга жена. Хайде стига с тази либералност, не вярвам някоя от вас да си умира от кеф, ако мъжът й си чати нощем с други жени.

# 28
  • Мнения: 1 121
Темата не е - редно ли е да бъркам в телефона на гаджето. Тя гледа статуса му на своя телефон.
Точно това имах предвид. Вече е подозрително да не си постоянно online. Не могат да те следят. Технологиите са направени да изглеждаш винаги online, пък върви обяснявай после, че си бил в другата стая / нямаш сестра  Simple Smile

Тя не се съмнява в поглеждане, а във връзка с друга жена. Хайде стига с тази либералност, не вярвам някоя от вас да си умира от кеф, ако мъжът й си чати нощем с други жени.
Освен да не се кефи, може да се запита защо става така. И дали отговорите в  бг-мама (женкар, муньо, не те заслужава, изхвърли му парцалите, и т.н.) ще и помогнат да се почувства по-добре.

# 29
  • Мнения: 119
Освен да не се кефи, може да се запита защо става така. И дали отговорите в  бг-мама (женкар, муньо, не те заслужава, изхвърли му парцалите, и т.н.) ще и помогнат да се почувства по-добре.
логично е муньо - който има проблем с партньора си не го премества в чат с виртуални познанства, а или търси решение или си заминава. Какво е това състояние : флиртувам с интересни, секси особи (може някоя да клъвне), докато приятелката ми спи в леглото ни. Страхливец и мухльо - минимум.

# 30
  • Мнения: 29 815
Темата не е - редно ли е да бъркам в телефона на гаджето. Тя гледа статуса му на своя телефон.

Авторката е поискала телефона на гаджето, за да му гледа хисторито и не е открила нищо притеснително. Самият факт, че ще ми иска телефона, да ми рови в търсене на компромати, ми е унизителен и обиждащ. На мен лично! Иначе нямам проблем с това какво прави всяка една от вас или как следи половинката си.

# 31
  • Мнения: 12 473
Аз лично яко бих се вбесила - ако някой иска да ми види телефона.
Да го вземе случайно като звъни - ок, но да ми гледа вътре - е груба намеса в личното пространство и говори за несигурна и ревнива личност.

# 32
  • Мнения: 20 074
И защо трябва да си/му гледа телефона? Не може ли директно да пита или говори с него?
Кажи си какво те притеснява и виж реакцията на отсрещния – той може и да излъже, разбира се. Но така или иначе в един момент ще лъсне, ако лъже. Аз съм за директно общуване между хората. Особено в двойката.

Колко много връзки се преебават от липсата на адекватна комуникация не е истина.

# 33
  • Сф
  • Мнения: 10 711
Абе мъжа като има семейство, за каква директна комуникация иде реч? Крият се като мишки, че и доказателства за задявки отричат.Една съфорумка ми се е запечатила в съзнанието- обичал ги и двете.Ровенето помага да се бие шута, когато те правят на луда калинка.Примери в нета бол!

# 34
  • София
  • Мнения: 28 804
А когато не те правят на луда калинка, но въпреки това ровиш? Ще се извиниш ли?

# 35
  • Сф
  • Мнения: 10 711
А когато не те правят на луда калинка, но въпреки това ровиш? Ще се извиниш ли?
Не мисля, че някой рови без причина.Другото е диагноза.

# 36
  • Мнения: 25 753
Да се чуди човек как ли са се справяли със съмненията си ревнивите жени и мъже преди ерата на мобилните телефони...  Laughing
Голям майтап, ако младежът наистина е бил онлайн, но само за да провери дали гаджето му (авторката) не си чати тайно нощем с чужди мъже.  Mr. Green

# 37
  • Сф
  • Мнения: 10 711
С дебнене как' Сийке, с дебнене, а и колектива беше услужлив
Ех, времена! Joy

# 38
  • София
  • Мнения: 28 804
А когато не те правят на луда калинка, но въпреки това ровиш? Ще се извиниш ли?
Не мисля, че някой рови без причина.Другото е диагноза.
Авторката на темата. Примерно.

# 39
  • Мнения: 46 572
Авторката е поискала телефона на гаджето, за да му гледа хисторито и не е открила нищо притеснително. Самият факт, че ще ми иска телефона, да ми рови в търсене на компромати, ми е унизителен и обиждащ. На мен лично! Иначе нямам проблем с това какво прави всяка една от вас или как следи половинката си.
Това си е тяхна работа, не виждам никакъв въпрос от нейна страна в тази посока.
Пита едно единствено нещо - дали като излезе онлайн е наистина онлайн.
А иначе можем да развием много теми от тази, които нямат нищо общо, например - кой е най-добрият телефон, кой оператор да изберем, какво калъфче, къде си носите телефона и т.н.

Освен да не се кефи, може да се запита защо става така...
Например, защото живее със страхливец, който вече не иска да стои в тази връзка, но не иска да направи той крачката.
(това не е за връзката на авторката, а теоретичната ситуация, който коментирахме)

# 40
  • Мнения: 29 815
На теб какво ти пречи, че коментираме и други неща в темата освен само и единствено дали е онлайн наистина, когато вайбърът му е онлайн?

Темата може да се развие и да се коментира и нещо друго, освен точно въпросът в първоначалния пост.

Ако решиш да пишеш кой е най-добрият телефон или пък калъфче, моля, заповядай! Като не ми се чете за това, просто ще пропусна поста ти.

# 41
  • Мнения: 46 572
Не ми пречи, заради нея го пиша.
Защото при съмнение виновният прилага тактиката на "нападението е най-добрата защита", та и тук така. Лично пространство, защо четеш и т.н., пък накрая се оказва, че всяка друга има място в това лично пространство, но не и тази, която е до него Joy
В случая най-вероятно не става дума за такова нещо, но за случаите, когато го има не мисля, че този, който търси отговор е виновен. Всеки човек има право да е наясно с това, което се случва в собствената му връзка. И ако види нещо, което му се стори нетипично, а партньорът му мълчи, че има проблем, трябва да стигне до него, за да се разреши своевременно, ако има такъв и двете страни искат да са заедно, или всеки да поеме по пътя си, вместо да си губят времето.

# 42
  • София
  • Мнения: 11 512
Аз четох какво писа авторката, но не останах с впечатление приятелят ѝ да я е нападал. Напротив - дал ѝ е да гледа каквото я интересува.

# 43
  • Мнения: 18 686
Първият ми пост стана причина за ответни реакции.Нататък поясних  виждането си,но явно  не струва това обяснение.
Хората се разделят и пред олтара,факт.Добре  е  да се каже  всяко становище, така авторката ще избере или ще коригира   становището си.Истината от живота  е полезна в повече от  галене  и  нахъсване  в нейната посока.
И съм сигурна,че ако младежът  я  дебнеше ,съмняваше в нея,съветите  на някои  щяха да са други-от рода той  е прикрит ревнивец,не ти трябва такъв.Ограничава ти личното пространство, тормози те дори.
Ако това,което е написала е цялата истина и няма други причини да се съмнява в него  си е   напразно отравяне на връзката.Те  не живеят заедно още,свободни са  фактически ...

# 44
  • Мнения: 4
Това,което целях с публикуването на настоящата темата беше единствено да разбера дали и някой друг е имал подобен опит с въпросното приложение. Ако съм оставила погрешни впечатления отностно естеството на питането си,моля за извинение. По отношение на "ровенето"(ако така се нарича искането на съгласие от притежателя на дадена вещ да си послужиш с нея-в случая неговия телефон,за да разсея част от съмненията си),липсата на доверие и мнителността-няма как в няколко изречения да обобщя всички факти и събития, засягащи конкретната ситуация. Благодаря на отзовалите се Simple Smile

# 45
  • Мнения: 46 572
Те  не живеят заедно още,свободни са  фактически ...
Не знаех, че това е условието за свобода. Значи всички моряци и хора с подобни професии, както и жените им, са свободни фактически Joy

# 46
  • Мнения: 14 654
За мен човек, който непрекъснато подозира половинката си, има проблем и следва да потърси помощ от психолог, вместо да рови по телефони и джобове. И децата ли така ще си възпитате? Да се озъртат като преследвани зайци и да си предоставят личните вещи за проверка при поискаване, което всъщност означава, че не заслужават доверие?
Дори не проумявам как е възможно да подозираш половинката си, само защото някакво тъпо приложение пищи. То е някаква лудост тази мания за контрол и ако продължаваш по този начин, ще си скапеш връзката, а после и следващата и по-следващата, защото глупак, който ще търпи да му ровиш по телефона, всеки път, когато нещо ти прещрака в болния мозък, няма да намериш.

# 47
  • Мнения: X
Брей, в бг мама пълно с жени, които не ровят, а даже се и възмущават.И ако имат подозрения, сядат, разговарят културно разбира се. Получават обичайно отговора, че са луди и си въобразяват, посипват си главата с пепел и дерзаят , дерзаят праволинейно напред! Animal Ram
И обичайно след някой и друг месец са "изненадани" от съперница...и следва -развод.    Laughing
Ама карай, важно е да си ...широкоскроен.Няма значение дали "роклята" ти е по мярка.

# 48
  • Мнения: 46 572
За мен човек, който непрекъснато подозира половинката си, има проблем и следва да потърси помощ от психолог, вместо да рови по телефони и джобове. И децата ли така ще си възпитате?
Не виждам да е писала такова нещо. Това, че й е направило впечатление нещо нетипично не значи, че го следи по петите 24/7.

За личните вещи не уча детето си на нищо, тя сама ще прецени кое е правилно според нея.
Ползва нашите телефони, когато си поиска, ние си ги ползваме взаимно, така е с всичко останало. Не робуваме на вещите, ползваме ги практично и нямаме предразсъдъци към тях.
Пример:
Скрит текст:
Спя си в събота, идва куриер и ми звъни (не знаех, че доставката ще е тогава, мъжът ми пък нямаше и представа, че съм си поръчала нещо), той е ранобуден, отговаря и приема пратката. Е, в името на личното пространство можеше и да не пипа телефона, а аз понеделник да бия път до офиса на куриера и да нося обемен кашон на ръце, но предпочитам другия вариант.

# 49
  • Мнения: 14 654
Написала е точно това - той не ѝ бил дал повод, ама тя пак го подозира и то защо, защото приложението показвало активност! Ако това не е болен мозък, не знам кое ще е. И ми е много чудно как човек, който е подозирал неоснователно, получил е достъп, уверил се е, че не е бил прав, не се чувства като най-големият боклук на света след проверката. Аз лично бих казала, че давам телефона за проверка, но след като тя приключи и ревнивецът се е успокоил, че няма нищо и този път, да си събира парцалите и да се маха, защото аз с човек, който ми няма доверие, не мога да деля един покрив и една трапеза. Айде де, аз коя съм - сияното слънце, за което песни е писал, или някоя уличница, която ако не следиш изкъсо, веднага ще шавне?

# 50
  • Мнения: 29 815

И обичайно след някой и друг месец са "изненадани" от съперница...и следва -развод.    Laughing
Ама карай, важно е да си ...широкоскроен.Няма значение дали "роклята" ти е по мярка.


И, ако го преследваш и дебнеш, четеш му чата и мейлите, ще си по-малко "изненадана"? Хммм...
Или може би няма да последва развод, понеже си знаела...?!?
Вероятно с веригата на шията ще успееш да го задържиш....м, добре!

# 51
  • Мнения: X

И обичайно след някой и друг месец са "изненадани" от съперница...и следва -развод.    Laughing
Ама карай, важно е да си ...широкоскроен.Няма значение дали "роклята" ти е по мярка.


И, ако го преследваш и дебнеш, четеш му чата и мейлите, ще си по-малко "изненадана"? Хммм...
Или може би няма да последва развод, понеже си знаела...?!?
Вероятно с веригата на шията ще успееш да го задържиш....м, добре!
Не, просто ще си наясно с "развоя на събитията" и ще си подготвена.
А няма да се окажеш след ден-два със събран багаж и натирена при "мама"....както често чета тук.

Да знаеш, че мъжа ти вършее някъде с някоя и да си подготвена за събитията е различно от това някоя вечер той просто да те тресне с "Мило, обичам П.Изнасям се!"  , докато ти си го играла широкоскроена и доверчива.

Не съм против доверието, когато няма причина да се съмняваш.Но, да си затваряш очите пред налично съмнение, е наличие на ....глупост.Която в днешно време се заплаща ПРЕскъпо.

# 52
  • Мнения: 46 572
Написала е точно това - той не ѝ бил дал повод, ама тя пак го подозира и то защо, защото приложението показвало активност!
Ами да, видяла е нещо нетипично и го е проверила, какво толкова? Аз също не съм следила дъщеря ми, но го забелязах случайно докато цъках за нещо друго. И да, също се усъмних, въпреки че не ми беше дала повод да си мисля, че не спи нощем.
Чудо голямо Simple Smile

# 53
  • Мнения: 14 654
A нормално ли е да възниква съмнение, защото вайбър показва активност? Не е като да има смучка на врата все пак. Едно е да си дам телефона на мм, за да ползва интернета, друго е да го предавам регулярно за проверка, защото нещо му се е сторило нетипично. И на детето не проверявам телефона и джобовете, защото вкъщи сме свободни хора, а не затворници на строг режим, които трябва да бъдат следени и проверявани.
Как какво толкова? Чудо голямо е, защото не можеш да тормозиш другите, когато ти не си наред и виждаш демони, където ги няма, ти си имаш проблеми с доверието, не ти е виновна половинката, че да се оправдава при всяко твое подозрение.

# 54
  • Мнения: 20 074
Е, то стигне ли се до смучка да намира, значи бая "широко затворени очи". Simple Smile
Също съм на мнение човек да не се предоверява – без значение мъж, жена. Не да дебнеш като прилеп постоянно, а да си наясно със ситуацията, както спомена Амур. Така могат да се предотвратят доста усложнения в последствие.
Жената се е показала малко по-невротична и е поискала телефона. Ок, той ѝ дава да погледне. Не виждам проблем. Проблемът идва, ако е системно и ситуацията се повтаря постоянно.

# 55
  • Мнения: 29 815
Амур, и какво ако съм "наясно със събитията"? Как точно ще съм подготвена? Може би багажът ще ми е по-старателно прибран? А дали това поведение на дебнене и преследване няма да доведе отсрещната страна до подобаваща реакция.... newsm78

Не съм против да дебнеш мъжа си, ти или която и да е друга съфорумка. Изказвам мнението си, че за мен е грозно и обидно, независимо от коя страна е инициирано.
Да не говорим за времето, прекарано в дебнене, вадене на доказателства, нищене на думи, обяснения... newsm78 За мен всичко това е излишно. Добре е да вярвам на ММ, както и той на мен /надявам се/, както и да си оправдаваме доверието.

Аз съм на следното мнение: "Ако няма повод, няма смисъл да ревнуваш. Ако има повод, вече е късно за ревност." Така че предпочитам да се радвам на живота и семейството си, отколкото да виждам "знаци" във всяко влизане онлайн или разговор с някого. Ако човекът отсреща те цени и обича, няма да има за какво да се притесняваш, ако ли не - и с въже да го вържеш, няма да има ефект. Peace

Твоят мъж следи ли те изкъсо? Проверява ли ти мейлите или чата, за да е "наясно със ситуацията"? Дали ще ти е приятно, ако го прави?

# 56
  • Мнения: 46 572
A нормално ли е да възниква съмнение, защото вайбър показва активност?
Няма значение какво е точно, ако не е типично за конкретния човек.
То няма нищо странно и да си върви човек по улицата, но ако е казал, че е в друг град вече възниква съмнение. И говорим за случайно засичане, не за следене.

# 57
  • Мнения: 1 740
Не съм против да дебнеш мъжа си, ти или която и да е друга съфорумка. Изказвам мнението си, че за  и с въже да го вържеш, няма да има ефект.
Тя не е казала, че иска да го връзва. Може пък ако се случи да ѝ изневери или да я предаде по какъвто и да е начин (което не им пожелавам естествено), да го прати да си пасе вън от живота ѝ. Защо трябва да има нужда да го връзва на всяка цена?
Така че въпросното желание да се увери в нещо изобщо не е част от връзването на някого, а искане да е наясно дали да продължи нормално връзката си, дали се налага да си изясни нещо, което е необходимо да бъде изяснено или директно да му даде "свободно".

# 58
  • София
  • Мнения: 28 804
А ако той реши да ѝ даде свободно, защото е проверяван без да е виновен? Недоверието може да бъде доста обидно и не е част от една нормална връзка.

# 59
  • Мнения: 20 074
Просто на някои хора им изнася да си живеят като съквартиранти и си карат без емоционални ангажименти. И двамата са "свободни" и си затварят очите, нали имат щастливи" семейства". Simple Smile
Цивилизованите хора с доверие във връзката не се "връзват" и "дебнат" – нещата се случват естествено и когато има някакви липси, неудовлетворения, съмнения, сядат и разговарят (айде, може и прави да си говорят).
Иначе не виждам никакъв смисъл да влизам във връзка с някого. Само филми. Мерси.

# 60
  • Мнения: 29 815
rain_bs , някои хора ползват хиперболи в речта си.  Peace /цитатът е леко неправилно изваден от контекста/

А ако той реши да ѝ даде свободно, защото е проверяван без да е виновен? Недоверието може да бъде доста обидно и не е част от една нормална връзка.

+1  bouquet

# 61
  • Мнения: 3 710
Аз искам да попитам някой чете ли условията, с които предварително трябва да се съгласите, за да инсталирате каквото и да е приложение във вашия телефон? Всички приложения искат ПЪЛЕН достъп до всички фунции на телефона ви: камера, микрофон, снимки, регистри на проведените разговори, указателя с телефонните номера, налични приложения и т.н. Това означава, че всяко едно приложение може инкогнито да "влиза" в телефона ви по всяко време. Би било добре да се помисли преди да започнем да обвиняваме партньорите си. Ако имаме акъл да мислим...

# 62
  • София
  • Мнения: 17 857
На някои приложения можеш спокойно да цъкнеш, че не даваш достъп. Аз и до местоположението си не давам достъп и ако ми трябва нещо, свързано с картата и gps, само тогава отивам  в настройките да дам достъп.

# 63
  • София
  • Мнения: 16 120
Напоследък често се случва вайбърът му да показва,че влиза през 2-3 часа в рамките на деня (включително и вечер,когато би трябвало да спи).

Не съм чела нищо, след първия пост. Но това ми се е случвало с вайбър, месинджър и фб на дъщеря ми.
Давам пример - на гости сме при нея  в чужбина, говорим си, вечеряме, лягаме си. Тя не докосва тел. или друго устройство. После ми показва, че е активна там по  време, в което правим друго или тя спи.
Същото ми се е случвало и с вайбъра на Скъпия в София. А той дори не знае как да комуникира през това приложение, говори само по тел. Обясних си, че е от включения интернет, активен тел.
И написаното от Манекена  подтвърждава моето обяснение.

# 64
  • Мнения: 12 473
ММ преди време истерясваше когато е далеч от къщи и ми пише на месинджъра посред нощ. Че не съм му отговаряла, а е 3 сутринта и ме виждал онлайн..😂

# 65
  • Мнения: 25 753
То така стават разводите днес...  Mr. Green

# 66
  • София
  • Мнения: 24 839
А колко по- свободни бяхме преди- щом затвориш вратата зад гърба си, никой не те знае къде отиваш и с кого се срещаш.
Да не говорим, че вдигнеш ли слушалката на телефонЯ, за да дава заето, уж че е блокирал, си осигуряваш спокойна нощ.

# 67
  • София
  • Мнения: 16 120
И пречиш на дуплекса, ако чака важно обаждане  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 12 473
То така стават разводите днес...  Mr. Green
Баш..😂😂😂
За единия фейс, вайбър, етц.

# 69
  • Мнения: 25 753
И пречиш на дуплекса, ако чака важно обаждане  Mr. Green

Е, все пак скандал със съседите е за предпочитане, отколкото с милото, недай си боже и развод...  Mr. Green
Особено ако имаш котка, която често събаря слушалката на телефона.  Laughing

# 70
  • София
  • Мнения: 4 359
Аз ползвам вайбър рядко и даже откривам, че някой ми е пратил съобщение там на следващия ден или след 2 дни (примерно). Обаче като отворя вайбър-а си ми пише - последно online преди 2 часа.. а аз не съм влизала от предния ден. А един познат пък веднъж ми каза, че не можел да ми пише, защото не можел да ме хване online. Пък аз съм с мобилен интернет от оператора и съм на линия непрекъснато.

# 71
  • Мнения: X
А колко по- свободни бяхме преди- щом затвориш вратата зад гърба си, никой не те знае къде отиваш и с кого се срещаш.
Да не говорим, че вдигнеш ли слушалката на телефонЯ, за да дава заето, уж че е блокирал, си осигуряваш спокойна нощ.
Че то и сега има решение, стига да искаш....     Laughing
Аз например излизам без телефона.Взимам го само, ако чакам специално обаждане и ми се налага да изляза.
А преди да си легна просто го изключвам.Оставям го включен само ако сина е навън досред нощите....
А, и интернета ми е изключен в 99% от времето.Включвам го "нарочно" ако трябва да видя/прочета нещо, след това пак му дърпам шалтера.

# 72
  • София
  • Мнения: 23 112
На мен не ми стана много ясно... Авторката профилактично прави прегледи на телефона на приятеля си, за да го държи под око, и за да хване някаква индикация на евентуален флирт с друга? ОМГ, ще падна! Не би ми и минало през акъла да взема телефона на мъжа ми и да започна да ровя. Ми той не ми дава грам повод за съмнение, че има нещо. А сигурно ми изневерява, та се цепи по шевовете, след като не го следя изкъсо.  Joy

# 73
  • Мнения: 14 654
Още по-странна е ситуацията - вайбър показвал, че човекът е онлайн, когато не си пишел с нея и това е повод да му поиска телефона за проверка. И авторката вярва, че това е проблем и пита дали сме имали същия. А че нормалните хора не проверяват във вайбър кой кога е онлайн, не се замисля и че всъщност проблемът не е с вайбър, а с нейната глава и никой нормален не следи половинката си кога е онлайн.

# 74
  • Мнения: 125
Аз пък подкрепям авторката.Казали са го хората:
"Проверката е висша форма на доверие."
След като самата авторка,е почувствала съмнение и нужда да провери,никой от Вас няма право да и казва,че е луда или болна или каквато и да е обидна дума.

# 75
  • Мнения: 14 654
Щом има смотаняци, които са съгласни да ги проверят ей така, нека да си дават телефоните, аз това не бих го позволила, понеже би ми било обидно и уча и децата си на същото - никой няма право да бърка в личното ти пространство и ако гадже ти поиска паролата за телефона, разкарай веднага ревнивата гад, че ще ти скъса нервите занапред.

# 76
  • Мнения: 29 815
Много правилно го е казала Янечек.

Пък авторката като иска да проверява, нека проверява, после ще пусне и тема - "Той ме заряза, защоооо?"

Аз зададох няколко пъти назад въпроса към съфорумките, които подкрепят проверката на личните телефони, имейли и т.н., вас проверяват ли ви? Искат ли ви обяснения за висенето ви онлайн в чата? Нормално ли намирате да ви контролира половинката ви? Отговорете, щом "Проверката е висша форма на доверие."... Whistling

# 77
  • Мнения: 125
Много правилно го е казала Янечек.

Пък авторката като иска да проверява, нека проверява, после ще пусне и тема - "Той ме заряза, защоооо?"

Аз зададох няколко пъти назад въпроса към съфорумките, които подкрепят проверката на личните телефони, имейли и т.н., вас проверяват ли ви? Искат ли ви обяснения за висенето ви онлайн в чата? Нормално ли намирате е да ви контролира половинката ви? Отговорете, щом "Проверката е висша форма на доверие."... Whistling

Аз не намирам нищо лошо в проверката,след като не криеш нищо, ти не го приемаш като проверка,а като заинтересованост от човека до теб.Това не е КОНТРОЛ.Никой не може да ти каже какво да правиш,човека до теб просто се интересува.
А след като неискаш да ти нарушават личното пространство,и за Вас това е като убийство на човек,
значи криете нещо.Не е лично пространство да имате профили във всички сайтове за запознанства,да комуникирате с непознати хора, с цел запознанство с противоположния пол,и да кажете,че това е правилно и ви е личното пространство.

# 78
  • София
  • Мнения: 23 112
Аз недоумявам как съществуват мъже, които като послушни паленца подават телефона си на половинката, за да му бъдат надлежно проверени месинджъра, скайпа, вайбъра и т.н. Типични муньовци. Дано проверяващата не се задави от собствената си отрова.

Повече бих се радвала, ако човекът до мен ми има доверие, а не демонстрира болна заинтересованост.

# 79
  • Мнения: X

Аз не намирам нищо лошо в проверката,след като не криеш нищо, ти не го приемаш като проверка,а като заинтересованост от човека до теб.Това не е КОНТРОЛ.Никой не може да ти каже какво да правиш,човека до теб просто се интересува.

Мерси за такава заинтересованост. Ама че болен светоглед.

# 80
  • Мнения: 125
Аз недоумявам как съществуват мъже, които като послушни паленца подават телефона си на половинката, за да му бъдат надлежно проверени месинджъра, скайпа, вайбъра и т.н. Типични муньовци. Дано проверяващата не се задави от собствената си отрова.

Повече бих се радвала, ако човекът до мен ми има доверие, а не домонстрира болна заинтересованост.

 Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink

# 81
  • Мнения: X
Аз зададох няколко пъти назад въпроса към съфорумките, които подкрепят проверката на личните телефони, имейли и т.н., вас проверяват ли ви? Искат ли ви обяснения за висенето ви онлайн в чата? Нормално ли намирате да ви контролира половинката ви? Отговорете, щом "Проверката е висша форма на доверие."... Whistling
Понеже аз съм една от тези, които искат да са "наясно"....    Laughing
Не толерирам контрола във вид на постоянни проверки.
Ако, повтарям, АКО по някаква причина в мен се породи съмнение, няма да си затворя очите и да се самоуспокоя с "Ами, то сигурно нищо не е.....!", а ще опитам да изясня съмнението.Няма начин да си трая просто и да се тормозя ден след ден основателно ли е съмнението или не.
Като обратния вариант също е о.к.:ако по някаква причина у мъжа ми се появи съмнение към мен, няма проблем да види/чете каквото иска, за да внесе яснота за себе си.Ако съм "чиста"    Laughing   , не виждам причина да си държа на ината и личното пространство за сметка на неговия тормоз и нерви.
И конкретно:за почти 30-те ни години заедно е имало само 1 случай, в който се стигна до изясняване на факти и събития.Породени именно от съмнение, неоснователно, както се оказа.

Всъщност, съмнявам се да има двойка, с повече от месец-два стаж заедно, при която никога да не са се появявали каквито и да било съмнения.


# 82
  • София
  • Мнения: 23 112
Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink
Ох, шъомръ. Аз да не би да съм недостойна за любовник, що пък точно той.  Joy

А тези с общите профили не искам и да ги зачеквам дори.  Grinning

# 83
  • Мнения: 125
Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink
Ох, шъомръ. Аз да не би да съм недостойна за любовник, що пък точно той.  Joy

А тези с общите профили не искам и да ги зачеквам дори.  Grinning



В случая ставаше въпрос за половинката на авторката.Затова се обърнах в мъжки род,но да съгласна съм,жените не остават по назад.

# 84
  • Мнения: X
Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

# 85
  • София
  • Мнения: 23 112
Остави, ако не беше трагично, щеше да е комично!  Laughing

# 86
  • София
  • Мнения: 28 804

Аз не намирам нищо лошо в проверката,след като не криеш нищо, ти не го приемаш като проверка,а като заинтересованост от човека до теб.Това не е КОНТРОЛ.Никой не може да ти каже какво да правиш,човека до теб просто се интересува.

Мерси за такава заинтересованост. Ама че болен светоглед.

Точно.

# 87
  • Мнения: X
Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink
Ох, шъомръ. Аз да не би да съм недостойна за любовник, що пък точно той.  Joy

Факт. И жените днес се плющят като за последно......     Joy
Честно казано, недоумявам какво е това съревнование за всичко с мъжете, ама ...явно е от дъртозата ми....    Mr. Green
И после все чета оплаквания ...мъжете не били вече мъже, не останали мъже...ами как да има, като жените им иззеха тотално функциите.Свикнаха мъжете на лесното, хареса им, та, що да си дават зор, като има жени да им вършат работата доброволно....    hahaha


# 88
  • Мнения: 29 815
Навлизането в личното пространство не е като "убийство", но е грозно, обидно и неуважително. И не, не крия нищо, просто искам да ме уважават, а не да съм човек, който, ако не е под контрол, значи задължително ще "кривне". Ако аз искам уважение и доверие, давам същото и на човека до себе си. Не е нужно да го държа на каишка, за да знам, че ми е верен. А и това, отново казвам, е до човек, не до контрол!

Янира, след като за теб това е нормално, ти проверявана ли си от мъжа си - мейли, телефони, чат?

Понеже аз съм една от тези, които искат да са "наясно"....    Laughing
Не толерирам контрола във вид на постоянни проверки.
Ако, повтарям, АКО по някаква причина в мен се породи съмнение, няма да си затворя очите и да се самоуспокоя с "Ами, то сигурно нищо не е.....!", а ще опитам да изясня съмнението.Няма начин да си трая просто и да се тормозя ден след ден основателно ли е съмнението или не.
Като обратния вариант също е о.к.:ако по някаква причина у мъжа ми се появи съмнение към мен, няма проблем да види/чете каквото иска, за да внесе яснота за себе си.Ако съм "чиста"    Laughing   , не виждам причина да си държа на ината и личното пространство за сметка на неговия тормоз и нерви.
И конкретно:за почти 30-те ни години заедно е имало само 1 случай, в който се стигна до изясняване на факти и събития.Породени именно от съмнение, неоснователно, както се оказа.

Не е ли по-добре да се говори с човека, ако имаш притеснения, отколкото да му ровиш по джобове и телефони?!?

Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....

# 89
  • Мнения: X
Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....

Имаше такава тема навремето, говореше се за двойки, на които фейсбукът им е общ и се казва нещо от рода на Женско Мъжко име и Фамилия. Толкова привързани двойки, че всичко им е общо, дори и ФБ. Обикновено реално се ползва основно от жената. Та и тази девойка е от тези с общия профил и ми стана много смешно:

Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink

Приемам, че в някои отделни случаи може да е за удобство подобно нещо, но тук става дума за някакъв много токсичен контрол и ревност.

Все едно Милото не може да има още 2-3 профила, с които да си върши свалячеството. Трябва да го пазим от изкушения с общ профил! Жените дебнат!

# 90
  • Мнения: X
Скрит текст:
Навлизането в личното пространство не е като "убийство", но е грозно, обидно и неуважително. И не, не крия нищо, просто искам да ме уважават, а не да съм човек, който, ако не е под контрол, значи задължително ще "кривне". Ако аз искам уважение и доверие, давам същото и на човека до себе си. Не е нужно да го държа на каишка, за да знам, че ми е верен. А и това, отново казвам, е до човек, не до контрол!

Янира, след като за теб това е нормално, ти проверявана ли си от мъжа си - мейли, телефони, чат?

Понеже аз съм една от тези, които искат да са "наясно"....    Laughing
Не толерирам контрола във вид на постоянни проверки.
Ако, повтарям, АКО по някаква причина в мен се породи съмнение, няма да си затворя очите и да се самоуспокоя с "Ами, то сигурно нищо не е.....!", а ще опитам да изясня съмнението.Няма начин да си трая просто и да се тормозя ден след ден основателно ли е съмнението или не.
Като обратния вариант също е о.к.:ако по някаква причина у мъжа ми се появи съмнение към мен, няма проблем да види/чете каквото иска, за да внесе яснота за себе си.Ако съм "чиста"    Laughing   , не виждам причина да си държа на ината и личното пространство за сметка на неговия тормоз и нерви.
И конкретно:за почти 30-те ни години заедно е имало само 1 случай, в който се стигна до изясняване на факти и събития.Породени именно от съмнение, неоснователно, както се оказа.
Не е ли по-добре да се говори с човека, ако имаш притеснения, отколкото да му ровиш по джобове и телефони?!?

Скрит текст:
Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....
Ами, то изясняването стана с разговор.Провокиран от мен, с въпрос, при което той сам ми показа фактите.Без да се налага да "изисквам проверка".    Laughing

Не мисля, че човек би се обидил, ако в годините по някаква причина се появи съмнение и това стане повод за разговор и изясняване на нещата.Имам предвид еднократни случаи...понякога става кофти стечение на обстоятелства, разни съвпадения, водещи до питанки.....имам 2 примера на близки, но няма да пиша, че не знам дали не четат тук, често съм споделяла какво съм прочела във форума, може да съм възбудила любопитството им.    Laughing
Изобщо нямам предвид периодични проверки, за да държиш другия под контрол.
Аз също не бих била съгласна да съм като затворник, на когото му разрешават еди какво си.

# 91
  • Мнения: 29 815
Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....

Имаше такава тема навремето, говореше се за двойки, на които фейсбукът им е общ и се казва нещо от рода на Женско Мъжко име и Фамилия. Толкова привързани двойки, че всичко им е общо, дори и ФБ. Обикновено реално се ползва основно от жената. Та и тази девойка е от тези с общия профил и ми стана много смешно:


 hahaha сещам се за един мъж, който пишеше в темата за автомобилите, където "с ММ /мойто мило/ изкарахме курсовете, ама ни скъсаха, ама той ни прекара по гаден маршрут" и т.н. и всички си мислехме, че са карали заедно курсовете. Обаче се оказа, че било само милото, ама те всичко правели заедно, та затова така......лИбоФ бреееее!!!! Heart Eyes Mr. Green

# 92
  • Мнения: 46 572
Аз зададох няколко пъти назад въпроса към съфорумките, които подкрепят проверката на личните телефони, имейли и т.н., вас проверяват ли ви? Искат ли ви обяснения за висенето ви онлайн в чата? Нормално ли намирате да ви контролира половинката ви? Отговорете, щом "Проверката е висша форма на доверие."... Whistling
Писах вече за нас, телефоните ни не са ни лично пространство, приемаме ги за обикновени устройства за ползване и взаимно си ги ползваме, дадох и пример:
Скрит текст:
Спя си в събота, идва куриер и ми звъни (не знаех, че доставката ще е тогава, мъжът ми пък нямаше и представа, че съм си поръчала нещо), той е ранобуден, отговаря и приема пратката. Е, в името на личното пространство можеше и да не пипа телефона, а аз понеделник да бия път до офиса на куриера и да нося обемен кашон на ръце, но предпочитам другия вариант.

Ако забележа нещо нетипично, независимо за чий телефон ще повдигна въпроса и ще проверя, да. Всички номера са ни на едно име, т.е. в един профил влизаме и там са всички разпечатки, и аз, и мъжът ми ги следим, не виждам нищо лошо, преди време така се опитаха да ни набутат в сметката разговори, които не сме провеждали, хванахме и телефони, които се оказа, че се таксуват по неизгоден за плана ни начин. За мен това е все едно да си прегледам фактурата за тока или водата и не го наричам проверка, а обикновена практичност.

П.П. Но предпочитам да ми ровят в нещата, пред това човекът до мен да казва "гад, да се задави дано..." и подмятания по адрес на хора, само защото не е 1:1 с тях...

# 93
  • София
  • Мнения: 28 804
Навлизането в личното пространство не е като "убийство", но е грозно, обидно и неуважително. И не, не крия нищо, просто искам да ме уважават, а не да съм човек, който, ако не е под контрол, значи задължително ще "кривне". Ако аз искам уважение и доверие, давам същото и на човека до себе си. Не е нужно да го държа на каишка, за да знам, че ми е верен. А и това, отново казвам, е до човек, не до контрол!

Скрит текст:
Янира, след като за теб това е нормално, ти проверявана ли си от мъжа си - мейли, телефони, чат?

Понеже аз съм една от тези, които искат да са "наясно"....    Laughing
Не толерирам контрола във вид на постоянни проверки.
Ако, повтарям, АКО по някаква причина в мен се породи съмнение, няма да си затворя очите и да се самоуспокоя с "Ами, то сигурно нищо не е.....!", а ще опитам да изясня съмнението.Няма начин да си трая просто и да се тормозя ден след ден основателно ли е съмнението или не.
Като обратния вариант също е о.к.:ако по някаква причина у мъжа ми се появи съмнение към мен, няма проблем да види/чете каквото иска, за да внесе яснота за себе си.Ако съм "чиста"    Laughing   , не виждам причина да си държа на ината и личното пространство за сметка на неговия тормоз и нерви.
И конкретно:за почти 30-те ни години заедно е имало само 1 случай, в който се стигна до изясняване на факти и събития.Породени именно от съмнение, неоснователно, както се оказа.

Не е ли по-добре да се говори с човека, ако имаш притеснения, отколкото да му ровиш по джобове и телефони?!?

Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....
Съгласна съм с всичко, само с маркираното не съм.
Точно навлизане в личното ми пространство преди време "уби" две връзки – едната интимна, другата приятелска. ПРи първата мъжът освен че се беше опитал да рови в личните ми вещи, но и няколко пъти се опита да ме подложи на разпит без да съм направила нищо Втората беше с колежка, с която се бяхме сприятелили, но се оказа, че за нея не е проблем нейният мъж да чете моите лични имейли до нея.

# 94
  • Мнения: X
Изобщо нямам предвид периодични проверки, за да държиш другия под контрол.
Аз също не бих била съгласна да съм като затворник, на когото му разрешават еди какво си.

Ама как така, това е заинтересованост, той се грижи за теб... а ти неблагодарна. Joy

Боже, дано се развие науката и вместо да разделят сиамски близнаци - да започнат да зашиват мъж и жена един за друг. Praynig

Втората беше с колежка, с която се бяхме сприятелили, но се оказа, че за нея не е проблем нейният мъж да чете моите лични имейли до нея.

Да, това е ужасно.

# 95
  • Мнения: 125
Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....

Имаше такава тема навремето, говореше се за двойки, на които фейсбукът им е общ и се казва нещо от рода на Женско Мъжко име и Фамилия. Толкова привързани двойки, че всичко им е общо, дори и ФБ. Обикновено реално се ползва основно от жената. Та и тази девойка е от тези с общия профил и ми стана много смешно:

Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink

Приемам, че в някои отделни случаи може да е за удобство подобно нещо, но тук става дума за някакъв много токсичен контрол и ревност.

Все едно Милото не може да има още 2-3 профила, с които да си върши свалячеството. Трябва да го пазим от изкушения с общ профил! Жените дебнат!




Човек решил ли е нещо,нищо не може да го спре.
Въпроса, за тези жени,които имат съмнения спрямо половинката си,като авторката,да не се измъчват,
ами да проверят каквото искат.В случая със съгласието на приятеля и.
В крайна сметка,всеки човек е различен,с различно мислене,различна психика и различни нужди.
Както за серийния убиец е нормално,това което прави.Така за някой хора,това е нормално.
Според мен няма нужда да се спори,никой няма да промени своето мнение.А хората сме научени да плюем по това,което не разбираме.
Авторката ни иска мнения,ние ги даваме..

# 96
  • Мнения: 29 815
Навлизането в личното пространство не е като "убийство", но е грозно, обидно и неуважително. И не, не крия нищо, просто искам да ме уважават, а не да съм човек, който, ако не е под контрол, значи задължително ще "кривне". Ако аз искам уважение и доверие, давам същото и на човека до себе си. Не е нужно да го държа на каишка, за да знам, че ми е верен. А и това, отново казвам, е до човек, не до контрол!

Скрит текст:
Янира, след като за теб това е нормално, ти проверявана ли си от мъжа си - мейли, телефони, чат?

Понеже аз съм една от тези, които искат да са "наясно"....    Laughing
Не толерирам контрола във вид на постоянни проверки.
Ако, повтарям, АКО по някаква причина в мен се породи съмнение, няма да си затворя очите и да се самоуспокоя с "Ами, то сигурно нищо не е.....!", а ще опитам да изясня съмнението.Няма начин да си трая просто и да се тормозя ден след ден основателно ли е съмнението или не.
Като обратния вариант също е о.к.:ако по някаква причина у мъжа ми се появи съмнение към мен, няма проблем да види/чете каквото иска, за да внесе яснота за себе си.Ако съм "чиста"    Laughing   , не виждам причина да си държа на ината и личното пространство за сметка на неговия тормоз и нерви.
И конкретно:за почти 30-те ни години заедно е имало само 1 случай, в който се стигна до изясняване на факти и събития.Породени именно от съмнение, неоснователно, както се оказа.

Не е ли по-добре да се говори с човека, ако имаш притеснения, отколкото да му ровиш по джобове и телефони?!?

Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....
Съгласна съм с всичко, само с маркираното не съм.
Точно навлизане в личното ми пространство преди време "уби" две връзки – едната интимна, другата приятелска. ПРи първата мъжът освен че се беше опитал да рови в личните ми вещи, но и няколко пъти се опита да ме подложи на разпит без да съм направила нищо Втората беше с колежка, с която се бяхме сприятелили, но се оказа, че за нея не е проблем нейният мъж да чете моите лични имейли до нея.

 hahaha  Ама в затвора няма да лежат!  hahaha

# 97
  • Мнения: X
Според мен няма нужда да се спори,никой няма да промени своето мнение.А хората сме научени да плюем по това,което не разбираме.
Авторката ни иска мнения,ние ги даваме..

Права си. Аз не живея във вечен страх, че някой ще ми отмъкне сиренцето, затова и не разбирам жените, които се подлагат на подобен живот. Не знам на какво се дължи - дали на тяхна несигурност или мъжът ги провокира, но звучи изключително стресиращо. Независимо във връзка с кого съм, искам да съм личност - отделна личност, с мои си "тайни", лични места, които не са свързани с изневери. Бих се почувствала омърсена, ако мъжът ми чете съобщенията ми или ми рови във вещите от заинтересованост, защото сме отделни личности и всяка личност има право на лично пространство. Явно за някои хора личното пространство не е от значение или по вълшебен начин изчезва, когато са във връзка. Такова сливане при мен няма как да се случи - с никой, никога.

# 98
  • Мнения: 46 572
Такова сливане при мен няма как да се случи - с никой, никога.
Не виждам някой да ви се бърка на вас, нито да критикува начина ви на живот Simple Smile

# 99
  • Мнения: 18 686
Случва се.Близки ми  хора го правят.Профил на мъжа,който май  не знае как се ползва.Жената пише от него -който не знае,може да направи беля.Но  пък той   е  душичка ,както го позволява,така няма причини да се притеснява.
Само че  спрях да честитя празници там.Той не чете,тя препредава.По добре лично на телефон.
Има един период,дето се усещаш специален ,сякаш света ти принадлежи,включвайки партньора,особено и изключително него.Но  това минава...ставаш нормален.

# 100
  • Мнения: X
Такова сливане при мен няма как да се случи - с никой, никога.
Не виждам някой да ви се бърка на вас, нито да критикува начина ви на живот Simple Smile

Е, горе имаше предсказания "като блееш, ще ти откраднат мъжа". Laughing Все едно за куче говорим - вързано пред магазина за месо.

Виждам разлика между това двама души да са толкова слети, че всичко да им е общо, и това да си лепнат за някого от страх, че ще те напусне.

# 101
  • Мнения: 29 815
Само ми е интересно, ако темата беше - "Мъжът ми ми иска телефона, за да го провери, тъй като има съмнения относно верността ми....", дали нямаше да скочат тук със съвети да зареже тоя "глупак, идиот, ревнивец, свръхконтролиращ, нещастник" и съвети за това, че той не може и няма право да се рови в нещата й...?!?  newsm78 Mr. Green  ....или съветите щяха да са, че няма нищо по-нормално от време навреме човекът да си проверява ей така, профилактично, за да е наясно със ситуацията!  Mr. Green Grinning

# 102
  • София
  • Мнения: 24 839

 Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink

Нека ти кажа, че точно такива като теб, които следят под лупа виртуалния живот на половинката си, идея нямат за връзките им в реала. Mr. Green
Където, за разлика от виртуалните свалки, просто се срещат, правят секс и кой откъдето е.
Пък ти, дебни по устройствата.

# 103
  • Мнения: 46 572
Само ми е интересно, ако темата беше - "Мъжът ми ми иска телефона, за да го провери, тъй като има съмнения относно верността ми....", дали нямаше да скочат тук със съвети да зареже тоя "глупак, идиот, ревнивец, свръхконтролиращ, нещастник" и съвети за това, че той не може и няма право да се рови в нещата й...?!?  newsm78 Mr. Green  ....или съветите щяха да са, че няма нищо по-нормално от време навреме човекът да си проверява ей така, профилактично, за да е наясно със ситуацията!  Mr. Green Grinning
Имали е такива теми, няма разлика в отговорите, потребителите сме си едни и същи, както и мнението Joy

Е, горе имаше предсказания "като блееш, ще ти откраднат мъжа". Laughing
Не го намирам.

Виждам разлика между това двама души да са толкова слети, че всичко да им е общо, и това да си лепнат за някого от страх, че ще те напусне.
А как разбираш кои от кои са, ако самата ти не си част от тази връзка?

Нека ти кажа, че точно такива като теб, които следят под лупа виртуалния живот на половинката си, идея нямат за връзките им в реала. Mr. Green
Където, за разлика от виртуалните свалки, просто се срещат, правят секс и кой откъдето е.
Пък ти, дебни по устройствата.
Глупости. Няма такава зависимост. Зависи от конкретните хора.

# 104
  • Мнения: X
Е, горе имаше предсказания "като блееш, ще ти откраднат мъжа". Laughing
Не го намирам.

Виждам разлика между това двама души да са толкова слети, че всичко да им е общо, и това да си лепнат за някого от страх, че ще те напусне.
А как разбираш кои от кои са, ако самата ти не си част от тази връзка?

Отговор и на двете има в този цитат:

Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink

Разбира се кой от кой вид е, защото директно си го казват. За Янира видяхме от кои е, ти от кои си? Grinning Удобство или страх?

# 105
  • София
  • Мнения: 24 839
Скрит текст:
Нека ти кажа, че точно такива като теб, които следят под лупа виртуалния живот на половинката си, идея нямат за връзките им в реала. Mr. Green
Където, за разлика от виртуалните свалки, просто се срещат, правят секс и кой откъдето е.
Пък ти, дебни по устройствата.
Цитат на: Не се сърди човече

Глупости. Няма такава зависимост. Зависи от конкретните хора.

Глупост е да вървиш и да викаш " не" на всичко, което пиша, ама щом ти харесва, давай! Peace

Къде видя да настоявам, че ИМА ТАКАВА ЗАВИСИМОСТ?
Къде вида да твърдя, че се отнася за всички, които следят като копои?

Да, зависи си от конкретните хора, но дори и да работят с мъжете/ жените си на едно място, дори да следят всичките връзки във виртуала, може години да не схванат, че милото отива да изпусне парата от непрестанния контрол с друг/а като него- прекалено " обгрижван/а" до задушаване.

# 106
  • Мнения: 46 572
qrye, не виждам нищо общо м/у написаното и "къде блееш, ще ти откраднат мъжа". Има предвид, че съзнателно се пренебрегват ясни знаци.

Написала съм от кои съм, такава съм с всички приятели и близки, без да имам претенции с кого си лягат, така че сама прецени Simple Smile

absurT, мислиш ли, че ще смогна да напиша толкова постове, ако гледам никовете, на които отговарям Joy не е нещо лично, спокойно Simple Smile
Цитат
Нека ти кажа, че точно такива като теб, които следят под лупа виртуалния живот на половинката си, идея нямат за връзките им в реала.
За това писах, че няма такава зависимост.
Пълно е с жени и мъже, които не следят половинките си под лупа и не подозират какво се случва в действителност.
Тези, които следят има доста по-голяма вероятност да придобият кристална представа за случващото се, рано или късно всеки лъжец се дъни.

# 107
  • Мнения: 125

 Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink

Нека ти кажа, че точно такива като теб, които следят под лупа виртуалния живот на половинката си, идея нямат за връзките им в реала. Mr. Green

Където, за разлика от виртуалните свалки, просто се срещат, правят секс и кой откъдето е.
Пък ти, дебни по устройствата.


Незнам дали си наясно,навярно не си,но виртуалния живот включва и GPS локации.
Малко си неподготвен/а. Wink Така че,няма как да се случи да има просто секс,без да се разбере рано или късно.Мерси за вниманието

# 108
  • София
  • Мнения: 8 148
Не ми казвай, че следиш мъжа си и с GPS? Joy

# 109
  • София
  • Мнения: 23 112
Вие и програми за следене ли си имате на телефоните? Да си гледаш мъжлето всяка една минута къде се е разположило. Тотален кошмар.

# 110
  • Мнения: X
Джизъс Крайст!  Mr. Green

"Скъпи, видях, че си ходил днес в Обеля, какво прави там? А? А?"

Големият Брат по Оруел.

# 111
  • Мнения: 29 815
Какво разбирате вие, много моля?!? Подгответе се първо за виртуалния живот, запознайте се малко с техниката, пък тогава пишете.....!!!

# 112
  • Мнения: X
Една приятелка ми разказа, че сварила колеги от друг офис да правят секс на стълбищата в сградата. Стълбищата не се ползват принципно, само асансьор, но тя искала да слезе с един етаж. Тук и джипиес не помага. #2gunfire

# 113
  • София
  • Мнения: 24 839


Незнам дали си наясно,навярно не си,но виртуалния живот включва и GPS локации.
Малко си неподготвен/а. Wink Така че,няма как да се случи да има просто секс,без да се разбере рано или късно.Мерси за вниманието
О, наясно съм, но ти не си наясно с друго- както не можеш да спреш вятъра, така не можеш да спреш някой, на когото си му писнала с истериите си, да ти изневери.
Но пък, винаги ти остава унижението да ровиш и да следиш, защото не вярваш, че заслужаваш и обич, и вярност. Mr. Green

# 114
  • София
  • Мнения: 23 112
Аз си мисля, че самото ровичкане из вещите на половинката носи негативни чувства за човека, който го прави. В тази връзка не искам да се тровя и да душа като хрътка, ровичкайки из телефони, лаптопи, таблети и т.н. И то без каквито и да било индикации за нещо нередно от отсрещната страна. Ей така, за спорта, е болестно състояние.

# 115
  • Мнения: 125


Незнам дали си наясно,навярно не си,но виртуалния живот включва и GPS локации.
Малко си неподготвен/а. Wink Така че,няма как да се случи да има просто секс,без да се разбере рано или късно.Мерси за вниманието
О, наясно съм, но ти не си наясно с друго- както не можеш да спреш вятъра, така не можеш да спреш някой, на когото си му писнала с истериите си, да ти изневери.
Но пък, винаги ти остава унижението да ровиш и да следиш, защото не вярваш, че заслужаваш и обич, и вярност. Mr. Green


Първо,не съм казала,че аз следя с GPS който и да е,нито съм казала че имам приятел в момента.
Второ,всеки човек заслужава обич,доста груб аргумент от Ваша страна,но съм права,че хората плюят,когато не им изнася.
Както казах преди това,никой не може да спре никого да прави каквото е решил,навярно сте го пропуснали или не ви е изнасяло да го прочетете и запомните!
Трето,не мисля,че се познаваме,че да коментирате дали аз правя истерии или на мен ми правят такива!
И четвърто,след като има множество софтуери и приложения,с които може би се занимавам аз,но Вас не Ви засяга,за следене на комуникация между хора,подслушване и следене,тъй наречените СРС-та.,значи е нормално!
Ако не беше нормално,половината свят нямаше да съществува.

# 116
  • Мнения: 29 815
Щом го смяташ за нормално.....действай!

Аз и група съветски учени сме твърдо против и за мен това е грозно и неуважително, пък ти ми разказвай за СРС-та.

# 117
  • Мнения: 1 399
О, масово все още изобщо не означава нормално, още по-малко правилно. Въпросните начини за следене са измислени и налични със съвсем различна цел, а това, че Пенка ги ползва за да следи Пенчо е само по съвместителство.
Убедена съм, че в нормална връзка целенасоченото следенето на устройства е абсурдно. А ако нямам усет за мястото си и отношенията ми, всичкия нет на света няма да ми помогне.

# 118
  • Мнения: 125
Щом го смяташ за нормално.....действай!

Аз и група съветски учени сме твърдо против и за мен това е грозно и неуважително, пък ти ми разказвай за СРС-та.


 Аз казах,че след като авторката на темата е почувствала,че трябва да провери и то със съгласието на
партньора си,няма нищо нередно според мен.Както казах,всеки си има собствено мнение,и аз не съм нападнала никой,а си изказвам мнението.Реално за това е този сайт,всеки да си изказва мнението.
Не съм казала на никого,че щом не проверява телефона на половинката си,незаслужава обич,разбиране.Че е смотан или болен!!!!!

# 119
  • София
  • Мнения: 23 112
Мдаа, трябва да приемем, че има и такива връзки, в които общите профили, пароли и преглеждане на чуждите телефони е нещо приемливо и едва ли не поддържащо любовната искра.
Само да отбележа, че вкъщи всички сме с пароли на телефоните си.  Mr. Green

# 120
  • Мнения: X
Само да отбележа, че вкъщи всички сме с пароли на телефоните си.  Mr. Green

И правилно, ако ти го откраднат или го загубиш, настава ужас.

На мъжа ми телефона е с отпечатък, в случай на съмнения винаги мога да му отрежа пръста. Blush Или айде, по-кроткото - да го изтощя от секс и да отключа телефона, докато е припаднал.

# 121
  • Мнения: 29 815
Струва ми се, че мъжът ти няма да се възпротиви на последното... Mr. Green Wink

# 122
  • Мнения: 3 710
Те и банките вярват на клиентите си, но си връзват химикалките...
Сега по темата - дойде ли момент да се съмняваме един в друг, значи връзката ни е към края си.

# 123
  • Мнения: 5 508
Не прочетох всично, но ... Добре, че с моя не ни гони параноята, та горко ни.
Стоя си аз сега в бг-мамма, ровя, а отгоре пустия Вайбър ту се вписва, ту отписва. И това с домашния нет, а не с мобилния, който сд чуди на българска или румънска клетка да се 'закачи', че съм ма метри от границата 😂
За година и нещо не съм погледнала във фейсбука на приятеля ми, макар често да съм в тях преди него, а профила да си стои отворен ...
Отделно това със следенето с GPS ме подсети за случка с познати. Жената в болница, очакват до ден-два да започне раждане. Голямото й дете е със смарт часовник и е на разходка с втория си баща. Ние звъним на бащата да се видим тъй като са приятели с моя. Идва той с лапето, казва на жена си 'Ще съм еди-къде-си' ама нямаше места, та седнахме на друго заведение и на момента се звъни 'Ти ... Защо? Какво правиш там? С кого си там? Зизу и Х са качили снимка от еди-къде-си преди малко ...' Бе, луда работа.
Не разбирам такова поведение. Не е нормално просто.

# 124
  • Мнения: 2 494
Моят мъж е в командировка в момента. Явно трябва бързо да видя по вайбъри, месинджъри, скайпове и т.н кога е на линия и дали не си чати с някоя.Thinking
( ненормална работа)
На моя мъж знам всички пароли(знам къде са записани). Никога и за секунда не ми е минавало през ума да влизам и да чета. Той сам, ако си няма самоконтрол, аз не мога да го спра. В една връзка няма ли доверие, работата не е добре. Обидно и унизително е някой да те дебне и да те следи.

# 125
  • Мнения: 29 815
Моят мъж е в командировка в момента. Явно трябва бързо да видя по вайбъри, месинджъри, скайпове и т.н кога е на линия и дали не си чати с някоя.Thinking
( ненормална работа)
На моя мъж знам всички пароли(знам къде са записани). Никога и за секунда не ми е минавало през ума да влизам и да чета. Той сам, ако си няма самоконтрол, аз не мога да го спра. В една връзка няма ли доверие, работата не е добре. Обидно и унизително е някой да те дебне и да те следи.

+1  bouquet

Моят също ходи почти всяка седмица командировки....не му е чиста работата!  Mr. Green Whistling

# 126
  • Мнения: X
Моят мъж е в командировка в момента. Явно трябва бързо да видя по вайбъри, месинджъри, скайпове и т.н кога е на линия и дали не си чати с някоя.Thinking
Скрит текст:
( ненормална работа)
На моя мъж знам всички пароли(знам къде са записани). Никога и за секунда не ми е минавало през ума да влизам и да чета. Той сам, ако си няма самоконтрол, аз не мога да го спра. В една връзка няма ли доверие, работата не е добре. Обидно и унизително е някой да те дебне и да те следи.
А, той може направо да я е взел на командировката.....    Laughing
Я си представи, че ти си го "пратила" в Каспичан, пък GPS ти го показва във Видин....      Joy

# 127
  • Мнения: 14 654
На 15 септември чух двама ученика да си говорят в рейса за проследяващата програма, която техните били инсталирали на телефона на единия. Та въпросният ученик каза на приятеля си, че най-редовно си оставя телефона вкъщи, докато е навън, за да мисли майка му, че си седи у тях и си учи. Като порасне още малко и проима гадже, това умно момче ще има и два телефона, единият от които винаги ще е на точното място и време и на него няма да има неподходящи чатове.
Пък вий следете и децата, и половинките, само не си мислете, че те не са по-умни от вас.

# 128
  • Мнения: 125
На 15 септември чух двама ученика да си говорят в рейса за проследяващата програма, която техните били инсталирали на телефона на единия. Та въпросният ученик каза на приятеля си, че най-редовно си оставя телефона вкъщи, докато е навън, за да мисли майка му, че си седи у тях и си учи. Като порасне още малко и проима гадже, това умно момче ще има и два телефона, единият от които винаги ще е на точното място и време и на него няма да има неподходящи чатове.
Пък вий следете и децата, и половинките, само не си мислете, че те не са по-умни от вас.


Освен гпс,има и разговори,история,браузъри и всичко,което се рефрешва на 5 минути.
Винаги,можеш да звъннеш и да видиш. Wink Пък вие си мислите,че някой е по-умен,най-умен. и тн. Wink

# 129
  • Мнения: 14 654
Да, можеш да звъннеш, но детето "си спира звука на телефона, докато учи" и затова не вдига на майка си. И тя вярва, че то учи, щом gps-а показва, че си е вкъщи и не вдига телефона Simple Smile А майка, която си следи детето, после да не се чуди защо то на нея не ѝ се доверява - ами няма да ти се довери, след като и ти никога не си му се доверил, ами си го следил, все едно е престъпник.

# 130
  • София
  • Мнения: 28 804
Да, "виновен до доказване на противното" е доста лош подход.

# 131
  • Мнения: 6 382
Според мен, щом нещо те съмнява, трябва да го провериш дори и просто за да се успокоиш. Да се живее със съмнение в партньора би се отразило далеч по-зле на отношенията между двамата.
    Аз лично съм от хората, които мразят да им пипат вещите , да им бъркат в чантата, джобовете, да им пипат комп. или тел.  без позволение. Иначе ако се наложи на някой да ползва нещо мое, няма проблем, стига да ме уведоми, помоли и т.н. Въпреки че когато някой ми ползва тел. или комп. винаги ми е изнервено и обикалям около него и му дишам във врата  Laughing. Не че имам нещо да крия, няма нищо такова, просто така се чувствам относно вещите си.
    ММ пък хич го няма с комп. и телефоните, та и през ум не му минава да седне да ги рови, но....
Ако се случи да съм пред компа късно вечер, понякога цъфва зад гърба ми с думите- Ти какво правиш там?. - Ами на, виж- е отговорът , и го оставям да повиси и да си задоволи любопитството  Laughing.
Просто предпочитам да го допусна и по-навътре в личното ми пространство, отколкото да създавам поводи за съмнения. 
      А сега ще се опитам да разведря малко обстановка с един действителен случай. 
  Често се случва да ползвам скайп със включена камера и съответно и ММ да се включва във разговорите. Една вечер си бях изтеглила един филм на компа , но точно по средата на филма ММ се прибра  и станах да слагам масата. Съответно филмът го спрях на пауза , по случайност точно когато някакъв пич, актьор, беше на кадър. Сядаме ние да се храним и по едно време ММ се провиква
- Къв е тоя бе  Shocked
- Кой бе мило  newsm78
- Оня дет ме гледа бе  Shocked
А ние сме сами в къщи и започвам да си мисля, че милото го хваща някаква шизофрения  Joy
 JoyО JoyОтне ми известно време да зацепя че всъщтност гледа към компа  hahaha
И още толкова да обясня , че това не е скайпа , а кадър от филм, и че всъщтност оня от среща не го гледа  hahaha
 

# 132
  • Мнения: 29 815
Не ми се налага да обяснявам защо гледам този или онзи актьор, защо слушам еди кой си певец, че и даже си свалям снимки от нета. Нито пък дали си чатя и какво точно си казвам с някого, още по-малко къде се намирам в момента. Нямам нужда да проверявам нищо, понеже не се съмнявам. Започнат ли съмненията, отиде коня у ряката....!!!

Нито искам подобен контрол да налагам върху мъжа ми.

Моя гледна точка!

ПС: Не знам как ще съм с детето. По скоро ще се притеснявам за това дали е в безопасност, но в тийнейджърска възраст мисля, че нищо няма да има особен успех.....

# 133
  • Мнения: 6 382
Малко си чела между редовете. Аз също не се налага да обяснявам какво правя и кой актьор гледам. Наложи се да обясня обаче защо актьорът гледа ММ  Joy
   А защо пък всички да си мислят , че започнат ли съмненията, или че кривне ли мъжо от пътя, значи че всичко е свършило. Когато човек започне да гледа встрани от връзката с определена цел и намерения, това означава че нещо не е наред. За съжаление , малко са хората които ще седнат и ще обяснят на половинката си че еди какво си във връзката им куца и трябва да се промени. Повечето приемат положението за константа и започват да търсят трети човек, който да запълни празнината.
    Ако разберете навреме обаче че половинката ви се оглежда, бихте имали шанс да се замислите какво е това което куца, и дали наистина положението е неспасяемо или всичко може да се оправи.
     Много са наистина мъжете които изневеряват, но малко от тях са хроничните женкари с които няма оправия. Повечето изневеряват просто за да си прекарат добре, а оттук идва и въпросът - Защо аджеба им се налага да си прекарват добре със друга жена, и защо не могат да го направят със своята партньорка? Същото важи и за жените

# 134
  • Мнения: 29 815
Малко си чела между редовете. Аз също не се налага да обяснявам какво правя и кой актьор гледам. Наложи се да обясня обаче защо актьорът гледа ММ  Joy

Не, прочетох го добре, даже два пъти.

JoyО JoyОтне ми известно време да зацепя че всъщтност гледа към компа  hahaha
И още толкова да обясня , че това не е скайпа , а кадър от филм, и че всъщтност оня от среща не го гледа  hahaha

И ако беше скайпът?!?

    Ако разберете навреме обаче че половинката ви се оглежда, бихте имали шанс да се замислите какво е това което куца, и дали наистина положението е неспасяемо или всичко може да се оправи. 

Аха, ако достатъчно дълго го шпиониране и ровите в нещата му, ще сте психически подготвени, ако реши да кръшне, ще имате време да го вържете, ако той дотогава не ви е бил шута, че му ровите в личните вещи...!

# 135
  • Мнения: 46 572
В случая въпросът не е за следене, а за нещо, което без да следиш е направило впечатление.
Ако мъжът ви е командировка в друг град и му видите колата някъде във вашия - какво? Няма да го попитате какво се случва ли?

# 136
  • Мнения: 29 815
В случая въпросът не е за следене, а за нещо, което без да следиш е направило впечатление.
Ако мъжът ви е командировка в друг град и му видите колата някъде във вашия - какво? Няма да го попитате какво се случва ли?

Разбира се, че ще питам, но няма да му искам телефона за проверка. Не е казано, че трябва да е свързано с друга жена. Ако обяснението е логично, няма да има нужда от други обяснения и циркове.

# 137
  • Мнения: 6 382
Малко си чела между редовете. Аз също не се налага да обяснявам какво правя и кой актьор гледам. Наложи се да обясня обаче защо актьорът гледа ММ  Joy

Не, прочетох го добре, даже два пъти.

JoyО JoyОтне ми известно време да зацепя че всъщтност гледа към компа  hahaha
И още толкова да обясня , че това не е скайпа , а кадър от филм, и че всъщтност оня от среща не го гледа  hahaha

И ако беше скайпът?!?

    Ако разберете навреме обаче че половинката ви се оглежда, бихте имали шанс да се замислите какво е това което куца, и дали наистина положението е неспасяемо или всичко може да се оправи. 

Аха, ако достатъчно дълго го шпиониране и ровите в нещата му, ще сте психически подготвени, ако реши да кръшне, ще имате време да го вържете, ако той дотогава не ви е бил шута, че му ровите в личните вещи...!
     Ако беше скайпа нямаше да е някой непознат, тъй като както казах нямам какво да крия, и ММ познава хората с които обикновено общувам. А дори и да се случи да разговарям с някой който не познава, това би било повод да ги запозная естествено.
     И едно е да разсееш съмненията си по някакъв начин, когато възникнат такива, и съвсем друго е непрекъснат шпионаж, ровене и тормоз.
    Що се отнася за връзването , ясно е че никой никого не може да върже. Дори когато един мъж ви се оплаква , че някоя си го била вързала, трябва да сте на ясно че говори пълни глупости, и че просто не му стиска на мамин муньо да я зареже.
     Но пък с поведението си можете  да накарате един мъж да размисли , и да реши че все пак иска да прекара живота си точно със вас, а не с някоя чужда фуста.

 
В случая въпросът не е за следене, а за нещо, което без да следиш е направило впечатление.
Ако мъжът ви е командировка в друг град и му видите колата някъде във вашия - какво? Няма да го попитате какво се случва ли?

Разбира се, че ще питам, но няма да му искам телефона за проверка. Не е казано, че трябва да е свързано с друга жена. Ако обяснението е логично, няма да има нужда от други обяснения и циркове.

Да бе, и той съвсем логично ще ти обясни, че тъкмо се е върнал по-рано от командировка.  Laughing
  Мъжете и на калъп да ги хванеш, пак не си признават. Това е златно правило при тях.
 

# 138
  • Мнения: 29 815
В случая въпросът не е за следене, а за нещо, което без да следиш е направило впечатление.
Ако мъжът ви е командировка в друг град и му видите колата някъде във вашия - какво? Няма да го попитате какво се случва ли?

Разбира се, че ще питам, но няма да му искам телефона за проверка. Не е казано, че трябва да е свързано с друга жена. Ако обяснението е логично, няма да има нужда от други обяснения и циркове.
Да бе, и той съвсем логично ще ти обясни, че тъкмо се е върнал по-рано от командировка.  Laughing
  Мъжете и на калъп да ги хванеш, пак не си признават. Това е златно правило при тях.
 

Според теб как трябва да се реагира в случая?

Може и други да се включат с различни гледни точки.

# 139
  • Мнения: 46 572
Да бе, и той съвсем логично ще ти обясни, че тъкмо се е върнал по-рано от командировка.  Laughing
  Мъжете и на калъп да ги хванеш, пак не си признават. Това е златно правило при тях.
Не само мъжете, такива описателни лъжи съм чувала от жени, че Оскар може да им се даде.
Но щом има кой да им се връзва Bowtie

# 140
  • София
  • Мнения: 28 804
Сетих се за "Ти на мен ли вярваш или на очите си?" Joy

# 141
  • Мнения: 6 382
А така, много точно го каза  Peace
  Трудно е да се дават съвети за чужда връзка, особено когато хората са ти съвсем непознати. Единственият съвет който мога да дам на момичето е да се успокои за момента и просто да се постарае да се забавляват и да са щастливи. В крайна сметка никой не бяга от хората които го радват.
А ако продължи да усеща нещо нередно, да помисли как да го провери без да притеснява момчето.

Няма да забравя случай с моя приятелка. Омъжи се за мъж , който явно не е познавала толкова добре, колкото си мислеше. 2 месеца след сватбата се прибрала по-рано от работа и го заварила във банята на калъп с кръсника  Shocked. Така последва и развод.  Confused
    Познавам и 2ма мъже, които са семейни , със деца, и извънбрачни връзки с други мъже  ooooh!
Друг пък има дете от любовницата си, а жена му дори не подозира.

За съжаление никой не е застрахован, така че по-добре да си отваряме очите, ако не искаме да разберем един ден че години от животът ни са преминали в лъжа.
 

# 142
  • Мнения: 119
Сетих се за "Ти на мен ли вярваш или на очите си?" Joy
LaughingLaughingLaughing

# 143
  • Мнения: 2 494
Ама тя авторката няма повод за съмнение. Това, че някой е на линия не е повод за съмнение. Това си е болезнена ревност, която би отровила всяка връзка.

# 144
  • Мнения: 6 382
Да, но когато е на линия по времето по което е казал на авторката че спи, излиза че все едно я лъже. А лъжата си е основателен повод за съмнение.
Все едно да го види в някоя дискотека, а той да твърди на другия ден че изобщо не е излизал.
Според мен обаче да не се доверява на вайбъри, месенджъри и т.н. ако това е единствената причина да се съмнява.

# 145
  • София
  • Мнения: 28 804
Ако се вярва на моя статус във Вайбър, излиза, че не пускам телефона. Това 24/7.

# 146
  • Мнения: X
Аз съм все на линия в Скайп по някаква причина, затова мъжът ми винаги пита "тук ли си".

А всъщност и какво от това, че съм казала, че ще спя, обаче не съм успяла да заспя и след известно въртене съм седнала на компа... Чудо голямо. Rolling Eyes На някои хора все изневери са им в главите, ще си помисли човек, че това са собствените им желания, само ги пренасят върху другия. Whistling

# 147
  • Мнения: 6 382
По това че на момичето веднъж и е светнала червената лампичка, не можем да съдим дали мисли все за изневери или не. Все пак и темата е пуснала за да се консултира дали вайбъра му върти номера, или има основание да подозира нещо, вместо да му вдига скандали и да го пече на бавен огън. А това според мене е съвсем разумно поведение и няма нищо общо с патологичната ревност.
    Никой разбира се не е застрахован от безсъние, но когато го попиташ с кого е чатил и ти отговори че всъщност е спал, остава впечатление че крие нещо.
     В крайна сметка най-вероятно е спал, а вайбъра си е проверявал ъпдейтите. Peace

# 148
  • Варна
  • Мнения: 25 291
Все едно да го види в някоя дискотека, а той да твърди на другия ден че изобщо не е излизал.
Въобще не е едно и също, вие в ред ли сте? Аналогията е просто абсурдна. Ситуацията е по-скоро все едно да е казал, че ще спи, тя да отиде да шпионира пред тях и да види, че лампата свети ooooh! Аз колко пъти съм лягала уж да спя, ми не ми се спи, ставам, пускам тв, пускам компютър, и това ли е подсъдно вече, бре??? Явно щом се каниш да спиш угасяш лампи, телевизори, всичко и стискаш очите Joy Ужас просто, да не съм на мястото на половинките ви, честно. Толкоз абсурди изчетох в тази тема, че съм шокирана. А мислех, че аз съм от ревнивия тип. Леле мале...

# 149
  • Мнения: X
    Никой разбира се не е застрахован от безсъние, но когато го попиташ с кого е чатил и ти отговори че всъщност е спал, остава впечатление че крие нещо.

Може да е гледал порно, може да е бил с разстройство в тоалетната, може да и други неща да е правил, които не са свързани с изневери, но са лични. Whistling

# 150
  • Мнения: 6 382
Става въпрос за вайбъра. Никой не го е питал дали е гледал порно. И за какъв шпионаж говорите. Всеки когато си отвори вайбър, фейсбук , скайп , първо проверява кой е  на линия за да му пише евентуално. Това означава ли че всички се шпионираме  Shocked

# 151
  • Мнения: 29 815
Аз пък нямам вайбър, а ММ има и не мога да го следя кога е онлайн......ужас! Сигурно ми изневерява гадината!  Crossing Arms Mr. Green

# 152
  • Мнения: 3 799
Моят си ползва вайбър, месинджър и пр. и не ги проверявам, освен ако нямам сериозно основание.
Пример, миналата година повече от седмица се държеше направо налудничаво, след като бяхме предния уикенд на РД и една девойка му се слагаше в буквалния смисъл. Уж нямало нищо, уж не знам какво..
Отварям да видя: "не мога да спра да я мисля" - вайбър съобщение към рожденика.
Беше в някаква криза (на личността явно) по същото време и моето натякване, че е обърнал малко повече внимание на оная му е привлякло още повече вниманието върху нея

тук нямам нужда от обяснение какво ще се случи, какъв е той, каква съм аз и анализиране на минали неща, да подчертая

Изяснихме се в последствие, сложихме си граници и лимити, и от тогава нямаме никакви подобни проблеми.
Аз също съм му давала телефона си да чете разговори, ако поиска.
За мен в една връзка понятието "лично пространство" не е свързано с това какво и с кого си пиша, пък и ако е нещо чак толкова тайно,ще звънна по телефона, няма да го напиша Grin

# 153
  • Мнения: X
Понеже аз хич не съм в час с "новите технологии", а чета за писане, проверки, четене, та да питам:
Не могат ли да се трият писаници, чатове, разговори?    newsm78 

# 154
  • София
  • Мнения: 23 112
Всичко може да се изтрие.  Peace

# 155
  • Мнения: 5 508
Лошото е, че си остава в кеша на телефона и ако триещият не е наясно, а проверяващият е, може набързо да го разкрие Joy
Вайбър пък може да се инсталира лесно на няколко устройства с един номер ама ... нека не давам идеи на авторката Joy

# 156
  • Мнения: 112
Ако това,което е написала е цялата истина и няма други причини да се съмнява в него  си е   напразно отравяне на връзката.Те  не живеят заедно още,свободни са  фактически ...
Ъхъ, а по същата логика и сексът с презерватив не се брои за изневяра.

# 157
  • Мнения: 119
Ако това,което е написала е цялата истина и няма други причини да се съмнява в него  си е   напразно отравяне на връзката.Те  не живеят заедно още,свободни са  фактически ...
Ъхъ, а по същата логика и сексът с презерватив не се брои за изневяра.

ще ме спукате от смях днес! Ако няма чувства също не се брои!

Авторката да каже:

1) Съмненията са й верни - какво прави ?
2) Съмненията й не са верни - какво прави ?

Последна редакция: чт, 28 сеп 2017, 23:22 от Mies

# 158
  • Мнения: 18 686
Ако това,което е написала е цялата истина и няма други причини да се съмнява в него  си е   напразно отравяне на връзката.Те  не живеят заедно още,свободни са  фактически ...
Ъхъ, а по същата логика и сексът с презерватив не се брои за изневяра.

Е ,чак изневяра.Аз не видях такава.И като гледам моите как светят непрекъснато,не значи че зяпат.Разни устройства са вързани.Познавам  по отговорите-часове минават да влязат и отговорят.
Чак аз разбирам,че да свети  и да си пред устройството е различно.
И аз излизам  и забравям понякога да свети зелено.Кълна се,не чатя и не свалям никого.Това  е в кръга на майтапа.
Трябва да има други индикации   и тогава да ревем.

# 159
  • Мнения: 1 121
Става въпрос за вайбъра. Никой не го е питал дали е гледал порно. И за какъв шпионаж говорите. Всеки когато си отвори вайбър, фейсбук , скайп , първо проверява кой е  на линия за да му пише евентуално. Това означава ли че всички се шпионираме  Shocked
Точно това означава. А още по-точно - вие си мислите, че взаимно се шпионирате, ама пред Биг Сървър всичките сте равни и с досие, в което всичко си пише и когато трябва, на когото трябва ще се извади и покаже  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
И се шпионирате точно толкова, колкото ви се позволява  Mr. Green

# 160
  • Мнения: 112
Ако това,което е написала е цялата истина и няма други причини да се съмнява в него  си е   напразно отравяне на връзката.Те  не живеят заедно още,свободни са  фактически ...
Ъхъ, а по същата логика и сексът с презерватив не се брои за изневяра.

Е ,чак изневяра.Аз не видях такава.И като гледам моите как светят непрекъснато,не значи че зяпат.Разни устройства са вързани.Познавам  по отговорите-часове минават да влязат и отговорят.
Чак аз разбирам,че да свети  и да си пред устройството е различно.
И аз излизам  и забравям понякога да свети зелено.Кълна се,не чатя и не свалям никого.Това  е в кръга на майтапа.
Трябва да има други индикации   и тогава да ревем.
Не говоря за вайбъра, а за изказването ти, че когато не живеят заедно, са свободни фактически. Ами не, не е така. Когато двама души са двойка, те са заедно, без значение живеят ли заедно, подписали ли са, имат ли дете, или нямат. Иначе съм напълно съгласна с теб, че от едно приложение не може да се направят изводи.

# 161
  • Мнения: 6 382
Става въпрос за вайбъра. Никой не го е питал дали е гледал порно. И за какъв шпионаж говорите. Всеки когато си отвори вайбър, фейсбук , скайп , първо проверява кой е  на линия за да му пише евентуално. Това означава ли че всички се шпионираме  Shocked
Точно това означава. А още по-точно - вие си мислите, че взаимно се шпионирате, ама пред Биг Сървър всичките сте равни и с досие, в което всичко си пише и когато трябва, на когото трябва ще се извади и покаже  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
И се шпионирате точно толкова, колкото ви се позволява  Mr. Green

Абе никой сървър не може да стъпи и на малкият пръс на нашите велики махленски баби-шпионки  Naughty. Naughty Те даже разбират че някой се е оженил, години преди да го направи  Crossing Arms
Бреййй, чак в бъдещето виждат гъдините  Mr. Green

# 162
  • Мнения: 444
Аз не харесвам това ровене в личното пространатво. Колкото повече единия дебне, толкова повече другия се дразни от това и идва един момент, в който дори и да е ангелче, си казва "Абе така и така се съмняват в мен...поне да има защо" Wink Това е мое мнение разбира се и именно затова не обичам да ровя и да се съмнявам. Който иска да е с мен и ме обича, няма да гледа на страни! Който го прави - не ме заслужава и рано или късно ме губи! 😉 Няма смисъл да си тровиш тялото и ума с токсични чувства на съмнение и ревност! Това вреди единствено на теб! Започни да се учиш на самоконтрол. Адски е трудно, но пък усещането е върховно! Успех! 👍

# 163
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Още една ,решила,че  приятелят(дори не е съпруг още)е  нейна собственост и  няма право да поглежда  встрани от нея.
И аз съм на същото мнение. Някои хора живеят 2-3 века назад.
Не знаех, че да се изневерява е модерно и нормално явление.

# 164
  • Мнения: 444
А аз не знаех, че когато един мъж е он-лайн на Вайбър, значи че изневерява! 😂

# 165
  • Мнения: 3 710
Не знаех, че да се изневерява е модерно и нормално явление.
В темата не става дума за изневяра, а за тотално следене, вероятно съвсем без причина. Колкото до изневярата, то тя от доста време не се приема като причина за развод.

# 166
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
А аз не знаех, че когато един мъж е он-лайн на Вайбър, значи че изневерява! 😂
Глупости!Аз пък не засякох такъв коментар, всеки явно си разбира нещата по различен начин.

# 167
  • Мнения: X
Не знаех, че да се изневерява е модерно и нормално явление.
В темата не става дума за изневяра, а за тотално следене, вероятно съвсем без причина. Колкото до изневярата, то тя от доста време не се приема като причина за развод.
Т.е., жена ти е поискала развод поради твоя изневяра, а съдията не й е дал?    Laughing
Сериозно?

Апропо, и аз сега научих, че неизневеряващите живеят някъде в 15-16 век.    Laughing

# 168
  • Мнения: 3 710
В темата не става дума за изневяра, а за тотално следене, вероятно съвсем без причина. Колкото до изневярата, то тя от доста време не се приема като причина за развод.
Т.е., жена ти е поискала развод поради твоя изневяра, а съдията не й е дал?    Laughing
Сериозно?
Апропо, и аз сега научих, че неизневеряващите живеят някъде в 15-16 век.    Laughing
Лично аз имам страхотно семейство, ние не си изневеряваме, поне не и в общоприетия смисъл на тази дума. Случвало се е когато се любим участиците да сме повече от двама, но ние винаги сме заедно. В цивилизована Европа, отдавна са открили "топлата вода", която според мен сега навлиза и у нас. Моля шокираните да си спестят злобните номентари, няма нужда от тях. Иначе всеки да си живее в който си век иска, на нас не ни пречи.

# 169
  • София
  • Мнения: 24 839
Цитат на: Manekena

Лично аз имам страхотно семейство, ние не си изневеряваме, поне не и в общоприетия смисъл на тази дума. Случвало се е когато се любим участиците да сме повече от двама, но ние винаги сме заедно. В цивилизована Европа, отдавна са открили "топлата вода", която според мен сега навлиза и у нас. Моля шокираните да си спестят злобните номентари, няма нужда от тях. Иначе всеки да си живее в който си век иска, на нас не ни пречи

 Много сте ми забавни всичките, които си мислите, че щом нещо се било практикувало в "цивилизована Европа" или щом сме " в 21- ви век все пак", то то е фърст и бест, а който не го прави, тъне в мръсотия, не открил топлата вода! Mr. Green

Тройките, душата, известни още като " шведски", бяха нормално нещо по морето още през 70- те години на миналия век.
Поне аз тогава получих пълно описание / извън порното/, от колегите спасители- гларуси по плажовете, които го практикуваха усилено, че и да дойдеше повечко бройката, не придиряха.

Е, те разбира се, не напираха да се женят за жените с които си заформяха бардаците, щото не им се щеше да топят чушката там, дето всякакви са я пъхали, но то си е въпрос на гнусливост- ако я нямаш, нямаш проблем. Peace

# 170
  • Варна
  • Мнения: 25 291
А аз не знаех, че когато един мъж е он-лайн на Вайбър, значи че изневерява! 😂
Глупости!Аз пък не засякох такъв коментар, всеки явно си разбира нещата по различен начин.
Ами? Тя цялата тема се базира на точно това, поне от страна на авторката.

# 171
  • Мнения: 3 710
Тройките, душата, известни още като " шведски", бяха нормално нещо по морето още през 70- те години на миналия век.
Поне аз тогава получих пълно описание / извън порното/, от колегите спасители- гларуси по плажовете, които го практикуваха усилено, че и да дойдеше повечко бройката, не придиряха.
Е, те разбира се, не напираха да се женят за жените с които си заформяха бардаците, щото не им се щеше да топят чушката там, дето всякакви са я пъхали, но то си е въпрос на гнусливост- ако я нямаш, нямаш проблем. Peace
Ти май не ме разбра...като казах/написах, че това сега започва да се практикува у нас, имах предвид като алтернатива на изневярата. Ние сме семейство и за нас е нормално да правим неща, които се харесват и от двама ни. Учудвам се, че поставяш на въпрос кой колко интимни партньори е имал в живота си, нима всички се омъжват девствени? Ако бройката е примерно Х, то какво е значението дали всички са били преди брака, или половината са след него? Гнусливите явно не са много, защото те би трябвало да живеят без секс, девствени жени/момичета след 9-10-ти клас почти няма. Прав ли съм?

# 172
  • Мнения: 6 382
Истината е че хората не са моногамни по природа. Моногамието е продукт от една страна на наложени семейни , социални, религиозни и законни норми, а от друга страна и на личен избор.
   Основният проблем е в отношенията между двойките , когато единият партньор е с моногамни разбирания, а другият не е. Ако има обаче съгласие и между двамата че ще приемат в леглото и други партньори, и това не се отразява негативно на отношенията им, значи всичко е наред.
    Аз например съм със моногамни разбирания, но познавам няколко семейства със деца и т.н., които практикуват секс и с други партньори по взаимно съгласие, без това да е проблем за тях.
    Много често се случва и партньор с моногамни разбирания, все пак да изневери, когато има някакъв проблем в отношенията му с партньора.
    По едно време бяха доста на мода и т.н. отворени връзки. Т.е. всеки от партньорите си запазва правото да има контакт и със други мъже и жени.
     Друг е въпросът че според здравните статистики, точно тази разкрепостеност в отношенията е довела до познатият ни бум от полово-предавани болести.

# 173
  • Мнения: X
В темата не става дума за изневяра, а за тотално следене, вероятно съвсем без причина. Колкото до изневярата, то тя от доста време не се приема като причина за развод.
Т.е., жена ти е поискала развод поради твоя изневяра, а съдията не й е дал?    Laughing
Сериозно?
Апропо, и аз сега научих, че неизневеряващите живеят някъде в 15-16 век.    Laughing
Лично аз имам страхотно семейство, ние не си изневеряваме,
Скрит текст:
поне не и в общоприетия смисъл на тази дума. Случвало се е когато се любим участиците да сме повече от двама, но ние винаги сме заедно. В цивилизована Европа, отдавна са открили "топлата вода", която според мен сега навлиза и у нас. Моля шокираните да си спестят злобните номентари, няма нужда от тях. Иначе всеки да си живее в който си век иска, на нас не ни пречи.
Е, след като не си се развеждал, откъде си толкова сигурен, че изневярата не се приема като причина за развод в съда?    Laughing
Иначе, по отношение на секса всеки може да си прави каквото му душа сака, стига за другите участници да не е насилствено.Двойки, тройки, оргии, садо-мазо.....да не изброявам целия ми познат и непознат репертоар.....има хора за всичко.    Mr. Green

# 174
  • Мнения: 3 710
Е, след като не си се развеждал, откъде си толкова сигурен, че изневярата не се приема като причина за развод в съда?    Laughing
Иначе, по отношение на секса всеки може да си прави каквото му душа сака, стига за другите участници да не е насилствено.Двойки, тройки, оргии, садо-мазо.....да не изброявам целия ми познат и непознат репертоар.....има хора за всичко.    Mr. Green

Не съм се развеждал, но имам приятел адвокат.

# 175
  • Мнения: 119
Много смешно: хората се развеждат и без повод, защо ще им е повод, съд и прочие, за да се разведат ако не искат да бъдат повече заедно ? Някакви филми гледате, а и Manekena - "един приятел каза" Stuck Out Tongue Stuck Out Tongue

# 176
  • Мнения: 29 815
Разбира се, че може да се разведат и без причина - казва се несходство в характерите. Ако е развод по вина, тогава се търсят доказателства за разни изневери, пиянства, бой и т.н.

# 177
  • Мнения: 444
Ревността наистина е ужасна болест. Сигурна съм, че на хората които я изпитват е не по-малко неприятно, отколкото на тези които са ревнувани. Трудно е да се подтиска, но не е невъзможно дори и пълно излекуване, просто се изисква силна воля и самоконтрол.
Искам да кажа на авторката, че колкоъо за нея е стресиращо да се съмнява в партньора си и да го дебне, същото даже и по-зле е и за него. Представи си как се чувства той да не му вярваш, а да търсиш съвет във форум дали Вайбър може да дава "проблем". Замисли се, че щом ти знаеш, че той е он-лайн по 2-3 часа на ден, значи и ти си, за да знаеш това. Аз ако се замисля за поводите, които мога да си намирам да ревнувам моя мъж (а те са много, стига ми да си развихря фантазията), то тогава бих се побъркала. Това би навредило най-вече н моята психика и на нашата връзка.
Бях, чела някъде една мисъл, че "Един мъж не може да бъде задържан нито от красотата, нито от сексапила и интелигентността на една жена, а единствено ако той самия иска да бъде задържан!"(цитирам по памет).
Крайната ми мисъл е, че дебненето и обсебването е вредно за любовта и за връзката! Успокой се и се наслаждавай на човека до теб. Говорете си и му кажи колко е важно за теб да си вярвате и да сте искрени. Запомни едно: Колкото повече го следиш, толкова повече го отдалечаваш от себе си! Успех, любов и доверие ви желая! ❤

# 178
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не знаех, че да се изневерява е модерно и нормално явление.
В темата не става дума за изневяра, а за тотално следене, вероятно съвсем без причина. Колкото до изневярата, то тя от доста време не се приема като причина за развод.
Дори и когато жената изневерява а мъжа ньЕ :О)))
Моте наблюдения при тази обърната ситуация са различни :О)))


# 179
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
Не знаех, че да се изневерява е модерно и нормално явление.
Колкото до изневярата, то тя от доста време не се приема като причина за развод.

Това не го знаех........... Grin

Общи условия

Активация на акаунт