Повод за съмнение

  • 26 342
  • 179
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: X
Скрит текст:
Навлизането в личното пространство не е като "убийство", но е грозно, обидно и неуважително. И не, не крия нищо, просто искам да ме уважават, а не да съм човек, който, ако не е под контрол, значи задължително ще "кривне". Ако аз искам уважение и доверие, давам същото и на човека до себе си. Не е нужно да го държа на каишка, за да знам, че ми е верен. А и това, отново казвам, е до човек, не до контрол!

Янира, след като за теб това е нормално, ти проверявана ли си от мъжа си - мейли, телефони, чат?

Понеже аз съм една от тези, които искат да са "наясно"....    Laughing
Не толерирам контрола във вид на постоянни проверки.
Ако, повтарям, АКО по някаква причина в мен се породи съмнение, няма да си затворя очите и да се самоуспокоя с "Ами, то сигурно нищо не е.....!", а ще опитам да изясня съмнението.Няма начин да си трая просто и да се тормозя ден след ден основателно ли е съмнението или не.
Като обратния вариант също е о.к.:ако по някаква причина у мъжа ми се появи съмнение към мен, няма проблем да види/чете каквото иска, за да внесе яснота за себе си.Ако съм "чиста"    Laughing   , не виждам причина да си държа на ината и личното пространство за сметка на неговия тормоз и нерви.
И конкретно:за почти 30-те ни години заедно е имало само 1 случай, в който се стигна до изясняване на факти и събития.Породени именно от съмнение, неоснователно, както се оказа.
Не е ли по-добре да се говори с човека, ако имаш притеснения, отколкото да му ровиш по джобове и телефони?!?

Скрит текст:
Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....
Ами, то изясняването стана с разговор.Провокиран от мен, с въпрос, при което той сам ми показа фактите.Без да се налага да "изисквам проверка".    Laughing

Не мисля, че човек би се обидил, ако в годините по някаква причина се появи съмнение и това стане повод за разговор и изясняване на нещата.Имам предвид еднократни случаи...понякога става кофти стечение на обстоятелства, разни съвпадения, водещи до питанки.....имам 2 примера на близки, но няма да пиша, че не знам дали не четат тук, често съм споделяла какво съм прочела във форума, може да съм възбудила любопитството им.    Laughing
Изобщо нямам предвид периодични проверки, за да държиш другия под контрол.
Аз също не бих била съгласна да съм като затворник, на когото му разрешават еди какво си.

# 91
  • Мнения: 30 050
Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....

Имаше такава тема навремето, говореше се за двойки, на които фейсбукът им е общ и се казва нещо от рода на Женско Мъжко име и Фамилия. Толкова привързани двойки, че всичко им е общо, дори и ФБ. Обикновено реално се ползва основно от жената. Та и тази девойка е от тези с общия профил и ми стана много смешно:


 hahaha сещам се за един мъж, който пишеше в темата за автомобилите, където "с ММ /мойто мило/ изкарахме курсовете, ама ни скъсаха, ама той ни прекара по гаден маршрут" и т.н. и всички си мислехме, че са карали заедно курсовете. Обаче се оказа, че било само милото, ама те всичко правели заедно, та затова така......лИбоФ бреееее!!!! Heart Eyes Mr. Green

# 92
  • Мнения: 46 638
Аз зададох няколко пъти назад въпроса към съфорумките, които подкрепят проверката на личните телефони, имейли и т.н., вас проверяват ли ви? Искат ли ви обяснения за висенето ви онлайн в чата? Нормално ли намирате да ви контролира половинката ви? Отговорете, щом "Проверката е висша форма на доверие."... Whistling
Писах вече за нас, телефоните ни не са ни лично пространство, приемаме ги за обикновени устройства за ползване и взаимно си ги ползваме, дадох и пример:
Скрит текст:
Спя си в събота, идва куриер и ми звъни (не знаех, че доставката ще е тогава, мъжът ми пък нямаше и представа, че съм си поръчала нещо), той е ранобуден, отговаря и приема пратката. Е, в името на личното пространство можеше и да не пипа телефона, а аз понеделник да бия път до офиса на куриера и да нося обемен кашон на ръце, но предпочитам другия вариант.

Ако забележа нещо нетипично, независимо за чий телефон ще повдигна въпроса и ще проверя, да. Всички номера са ни на едно име, т.е. в един профил влизаме и там са всички разпечатки, и аз, и мъжът ми ги следим, не виждам нищо лошо, преди време така се опитаха да ни набутат в сметката разговори, които не сме провеждали, хванахме и телефони, които се оказа, че се таксуват по неизгоден за плана ни начин. За мен това е все едно да си прегледам фактурата за тока или водата и не го наричам проверка, а обикновена практичност.

П.П. Но предпочитам да ми ровят в нещата, пред това човекът до мен да казва "гад, да се задави дано..." и подмятания по адрес на хора, само защото не е 1:1 с тях...

# 93
  • София
  • Мнения: 29 046
Навлизането в личното пространство не е като "убийство", но е грозно, обидно и неуважително. И не, не крия нищо, просто искам да ме уважават, а не да съм човек, който, ако не е под контрол, значи задължително ще "кривне". Ако аз искам уважение и доверие, давам същото и на човека до себе си. Не е нужно да го държа на каишка, за да знам, че ми е верен. А и това, отново казвам, е до човек, не до контрол!

Скрит текст:
Янира, след като за теб това е нормално, ти проверявана ли си от мъжа си - мейли, телефони, чат?

Понеже аз съм една от тези, които искат да са "наясно"....    Laughing
Не толерирам контрола във вид на постоянни проверки.
Ако, повтарям, АКО по някаква причина в мен се породи съмнение, няма да си затворя очите и да се самоуспокоя с "Ами, то сигурно нищо не е.....!", а ще опитам да изясня съмнението.Няма начин да си трая просто и да се тормозя ден след ден основателно ли е съмнението или не.
Като обратния вариант също е о.к.:ако по някаква причина у мъжа ми се появи съмнение към мен, няма проблем да види/чете каквото иска, за да внесе яснота за себе си.Ако съм "чиста"    Laughing   , не виждам причина да си държа на ината и личното пространство за сметка на неговия тормоз и нерви.
И конкретно:за почти 30-те ни години заедно е имало само 1 случай, в който се стигна до изясняване на факти и събития.Породени именно от съмнение, неоснователно, както се оказа.

Не е ли по-добре да се говори с човека, ако имаш притеснения, отколкото да му ровиш по джобове и телефони?!?

Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....
Съгласна съм с всичко, само с маркираното не съм.
Точно навлизане в личното ми пространство преди време "уби" две връзки – едната интимна, другата приятелска. ПРи първата мъжът освен че се беше опитал да рови в личните ми вещи, но и няколко пъти се опита да ме подложи на разпит без да съм направила нищо Втората беше с колежка, с която се бяхме сприятелили, но се оказа, че за нея не е проблем нейният мъж да чете моите лични имейли до нея.

# 94
  • Мнения: X
Изобщо нямам предвид периодични проверки, за да държиш другия под контрол.
Аз също не бих била съгласна да съм като затворник, на когото му разрешават еди какво си.

Ама как така, това е заинтересованост, той се грижи за теб... а ти неблагодарна. Joy

Боже, дано се развие науката и вместо да разделят сиамски близнаци - да започнат да зашиват мъж и жена един за друг. Praynig

Втората беше с колежка, с която се бяхме сприятелили, но се оказа, че за нея не е проблем нейният мъж да чете моите лични имейли до нея.

Да, това е ужасно.

# 95
  • Мнения: 125
Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....

Имаше такава тема навремето, говореше се за двойки, на които фейсбукът им е общ и се казва нещо от рода на Женско Мъжко име и Фамилия. Толкова привързани двойки, че всичко им е общо, дори и ФБ. Обикновено реално се ползва основно от жената. Та и тази девойка е от тези с общия профил и ми стана много смешно:

Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink

Приемам, че в някои отделни случаи може да е за удобство подобно нещо, но тук става дума за някакъв много токсичен контрол и ревност.

Все едно Милото не може да има още 2-3 профила, с които да си върши свалячеството. Трябва да го пазим от изкушения с общ профил! Жените дебнат!




Човек решил ли е нещо,нищо не може да го спре.
Въпроса, за тези жени,които имат съмнения спрямо половинката си,като авторката,да не се измъчват,
ами да проверят каквото искат.В случая със съгласието на приятеля и.
В крайна сметка,всеки човек е различен,с различно мислене,различна психика и различни нужди.
Както за серийния убиец е нормално,това което прави.Така за някой хора,това е нормално.
Според мен няма нужда да се спори,никой няма да промени своето мнение.А хората сме научени да плюем по това,което не разбираме.
Авторката ни иска мнения,ние ги даваме..

# 96
  • Мнения: 30 050
Навлизането в личното пространство не е като "убийство", но е грозно, обидно и неуважително. И не, не крия нищо, просто искам да ме уважават, а не да съм човек, който, ако не е под контрол, значи задължително ще "кривне". Ако аз искам уважение и доверие, давам същото и на човека до себе си. Не е нужно да го държа на каишка, за да знам, че ми е верен. А и това, отново казвам, е до човек, не до контрол!

Скрит текст:
Янира, след като за теб това е нормално, ти проверявана ли си от мъжа си - мейли, телефони, чат?

Понеже аз съм една от тези, които искат да са "наясно"....    Laughing
Не толерирам контрола във вид на постоянни проверки.
Ако, повтарям, АКО по някаква причина в мен се породи съмнение, няма да си затворя очите и да се самоуспокоя с "Ами, то сигурно нищо не е.....!", а ще опитам да изясня съмнението.Няма начин да си трая просто и да се тормозя ден след ден основателно ли е съмнението или не.
Като обратния вариант също е о.к.:ако по някаква причина у мъжа ми се появи съмнение към мен, няма проблем да види/чете каквото иска, за да внесе яснота за себе си.Ако съм "чиста"    Laughing   , не виждам причина да си държа на ината и личното пространство за сметка на неговия тормоз и нерви.
И конкретно:за почти 30-те ни години заедно е имало само 1 случай, в който се стигна до изясняване на факти и събития.Породени именно от съмнение, неоснователно, както се оказа.

Не е ли по-добре да се говори с човека, ако имаш притеснения, отколкото да му ровиш по джобове и телефони?!?

Тъкмо си мислех, че имаме пореден случай на Иванка Христо Георгиеви - и то верно така. Joy

Я, разясни, че това съм го пропуснала нещо....
Съгласна съм с всичко, само с маркираното не съм.
Точно навлизане в личното ми пространство преди време "уби" две връзки – едната интимна, другата приятелска. ПРи първата мъжът освен че се беше опитал да рови в личните ми вещи, но и няколко пъти се опита да ме подложи на разпит без да съм направила нищо Втората беше с колежка, с която се бяхме сприятелили, но се оказа, че за нея не е проблем нейният мъж да чете моите лични имейли до нея.

 hahaha  Ама в затвора няма да лежат!  hahaha

# 97
  • Мнения: X
Според мен няма нужда да се спори,никой няма да промени своето мнение.А хората сме научени да плюем по това,което не разбираме.
Авторката ни иска мнения,ние ги даваме..

Права си. Аз не живея във вечен страх, че някой ще ми отмъкне сиренцето, затова и не разбирам жените, които се подлагат на подобен живот. Не знам на какво се дължи - дали на тяхна несигурност или мъжът ги провокира, но звучи изключително стресиращо. Независимо във връзка с кого съм, искам да съм личност - отделна личност, с мои си "тайни", лични места, които не са свързани с изневери. Бих се почувствала омърсена, ако мъжът ми чете съобщенията ми или ми рови във вещите от заинтересованост, защото сме отделни личности и всяка личност има право на лично пространство. Явно за някои хора личното пространство не е от значение или по вълшебен начин изчезва, когато са във връзка. Такова сливане при мен няма как да се случи - с никой, никога.

# 98
  • Мнения: 46 638
Такова сливане при мен няма как да се случи - с никой, никога.
Не виждам някой да ви се бърка на вас, нито да критикува начина ви на живот Simple Smile

# 99
  • Мнения: 18 830
Случва се.Близки ми  хора го правят.Профил на мъжа,който май  не знае как се ползва.Жената пише от него -който не знае,може да направи беля.Но  пък той   е  душичка ,както го позволява,така няма причини да се притеснява.
Само че  спрях да честитя празници там.Той не чете,тя препредава.По добре лично на телефон.
Има един период,дето се усещаш специален ,сякаш света ти принадлежи,включвайки партньора,особено и изключително него.Но  това минава...ставаш нормален.

# 100
  • Мнения: X
Такова сливане при мен няма как да се случи - с никой, никога.
Не виждам някой да ви се бърка на вас, нито да критикува начина ви на живот Simple Smile

Е, горе имаше предсказания "като блееш, ще ти откраднат мъжа". Laughing Все едно за куче говорим - вързано пред магазина за месо.

Виждам разлика между това двама души да са толкова слети, че всичко да им е общо, и това да си лепнат за някого от страх, че ще те напусне.

# 101
  • Мнения: 30 050
Само ми е интересно, ако темата беше - "Мъжът ми ми иска телефона, за да го провери, тъй като има съмнения относно верността ми....", дали нямаше да скочат тук със съвети да зареже тоя "глупак, идиот, ревнивец, свръхконтролиращ, нещастник" и съвети за това, че той не може и няма право да се рови в нещата й...?!?  newsm78 Mr. Green  ....или съветите щяха да са, че няма нищо по-нормално от време навреме човекът да си проверява ей така, профилактично, за да е наясно със ситуацията!  Mr. Green Grinning

# 102
  • София
  • Мнения: 24 839

 Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink

Нека ти кажа, че точно такива като теб, които следят под лупа виртуалния живот на половинката си, идея нямат за връзките им в реала. Mr. Green
Където, за разлика от виртуалните свалки, просто се срещат, правят секс и кой откъдето е.
Пък ти, дебни по устройствата.

# 103
  • Мнения: 46 638
Само ми е интересно, ако темата беше - "Мъжът ми ми иска телефона, за да го провери, тъй като има съмнения относно верността ми....", дали нямаше да скочат тук със съвети да зареже тоя "глупак, идиот, ревнивец, свръхконтролиращ, нещастник" и съвети за това, че той не може и няма право да се рови в нещата й...?!?  newsm78 Mr. Green  ....или съветите щяха да са, че няма нищо по-нормално от време навреме човекът да си проверява ей така, профилактично, за да е наясно със ситуацията!  Mr. Green Grinning
Имали е такива теми, няма разлика в отговорите, потребителите сме си едни и същи, както и мнението Joy

Е, горе имаше предсказания "като блееш, ще ти откраднат мъжа". Laughing
Не го намирам.

Виждам разлика между това двама души да са толкова слети, че всичко да им е общо, и това да си лепнат за някого от страх, че ще те напусне.
А как разбираш кои от кои са, ако самата ти не си част от тази връзка?

Нека ти кажа, че точно такива като теб, които следят под лупа виртуалния живот на половинката си, идея нямат за връзките им в реала. Mr. Green
Където, за разлика от виртуалните свалки, просто се срещат, правят секс и кой откъдето е.
Пък ти, дебни по устройствата.
Глупости. Няма такава зависимост. Зависи от конкретните хора.

# 104
  • Мнения: X
Е, горе имаше предсказания "като блееш, ще ти откраднат мъжа". Laughing
Не го намирам.

Виждам разлика между това двама души да са толкова слети, че всичко да им е общо, и това да си лепнат за някого от страх, че ще те напусне.
А как разбираш кои от кои са, ако самата ти не си част от тази връзка?

Отговор и на двете има в този цитат:

Значи мъжете и семействата,които имат общи профили с половинките си в социалните мрежи са паленца ?!
И жените бълват отрова?
Е за това,мъжете имат любовници с години и жените като Вас,дори не са разбрали.И после се чудят ама как? Wink

Разбира се кой от кой вид е, защото директно си го казват. За Янира видяхме от кои е, ти от кои си? Grinning Удобство или страх?

Общи условия

Активация на акаунт