Повод за съмнение

  • 26 291
  • 179
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29 802
Темата не е - редно ли е да бъркам в телефона на гаджето. Тя гледа статуса му на своя телефон.

Авторката е поискала телефона на гаджето, за да му гледа хисторито и не е открила нищо притеснително. Самият факт, че ще ми иска телефона, да ми рови в търсене на компромати, ми е унизителен и обиждащ. На мен лично! Иначе нямам проблем с това какво прави всяка една от вас или как следи половинката си.

# 31
  • Мнения: 12 473
Аз лично яко бих се вбесила - ако някой иска да ми види телефона.
Да го вземе случайно като звъни - ок, но да ми гледа вътре - е груба намеса в личното пространство и говори за несигурна и ревнива личност.

# 32
  • Мнения: 20 070
И защо трябва да си/му гледа телефона? Не може ли директно да пита или говори с него?
Кажи си какво те притеснява и виж реакцията на отсрещния – той може и да излъже, разбира се. Но така или иначе в един момент ще лъсне, ако лъже. Аз съм за директно общуване между хората. Особено в двойката.

Колко много връзки се преебават от липсата на адекватна комуникация не е истина.

# 33
  • Сф
  • Мнения: 10 709
Абе мъжа като има семейство, за каква директна комуникация иде реч? Крият се като мишки, че и доказателства за задявки отричат.Една съфорумка ми се е запечатила в съзнанието- обичал ги и двете.Ровенето помага да се бие шута, когато те правят на луда калинка.Примери в нета бол!

# 34
  • София
  • Мнения: 28 795
А когато не те правят на луда калинка, но въпреки това ровиш? Ще се извиниш ли?

# 35
  • Сф
  • Мнения: 10 709
А когато не те правят на луда калинка, но въпреки това ровиш? Ще се извиниш ли?
Не мисля, че някой рови без причина.Другото е диагноза.

# 36
  • Мнения: 25 744
Да се чуди човек как ли са се справяли със съмненията си ревнивите жени и мъже преди ерата на мобилните телефони...  Laughing
Голям майтап, ако младежът наистина е бил онлайн, но само за да провери дали гаджето му (авторката) не си чати тайно нощем с чужди мъже.  Mr. Green

# 37
  • Сф
  • Мнения: 10 709
С дебнене как' Сийке, с дебнене, а и колектива беше услужлив
Ех, времена! Joy

# 38
  • София
  • Мнения: 28 795
А когато не те правят на луда калинка, но въпреки това ровиш? Ще се извиниш ли?
Не мисля, че някой рови без причина.Другото е диагноза.
Авторката на темата. Примерно.

# 39
  • Мнения: 46 573
Авторката е поискала телефона на гаджето, за да му гледа хисторито и не е открила нищо притеснително. Самият факт, че ще ми иска телефона, да ми рови в търсене на компромати, ми е унизителен и обиждащ. На мен лично! Иначе нямам проблем с това какво прави всяка една от вас или как следи половинката си.
Това си е тяхна работа, не виждам никакъв въпрос от нейна страна в тази посока.
Пита едно единствено нещо - дали като излезе онлайн е наистина онлайн.
А иначе можем да развием много теми от тази, които нямат нищо общо, например - кой е най-добрият телефон, кой оператор да изберем, какво калъфче, къде си носите телефона и т.н.

Освен да не се кефи, може да се запита защо става така...
Например, защото живее със страхливец, който вече не иска да стои в тази връзка, но не иска да направи той крачката.
(това не е за връзката на авторката, а теоретичната ситуация, който коментирахме)

# 40
  • Мнения: 29 802
На теб какво ти пречи, че коментираме и други неща в темата освен само и единствено дали е онлайн наистина, когато вайбърът му е онлайн?

Темата може да се развие и да се коментира и нещо друго, освен точно въпросът в първоначалния пост.

Ако решиш да пишеш кой е най-добрият телефон или пък калъфче, моля, заповядай! Като не ми се чете за това, просто ще пропусна поста ти.

# 41
  • Мнения: 46 573
Не ми пречи, заради нея го пиша.
Защото при съмнение виновният прилага тактиката на "нападението е най-добрата защита", та и тук така. Лично пространство, защо четеш и т.н., пък накрая се оказва, че всяка друга има място в това лично пространство, но не и тази, която е до него Joy
В случая най-вероятно не става дума за такова нещо, но за случаите, когато го има не мисля, че този, който търси отговор е виновен. Всеки човек има право да е наясно с това, което се случва в собствената му връзка. И ако види нещо, което му се стори нетипично, а партньорът му мълчи, че има проблем, трябва да стигне до него, за да се разреши своевременно, ако има такъв и двете страни искат да са заедно, или всеки да поеме по пътя си, вместо да си губят времето.

# 42
  • София
  • Мнения: 11 511
Аз четох какво писа авторката, но не останах с впечатление приятелят ѝ да я е нападал. Напротив - дал ѝ е да гледа каквото я интересува.

# 43
  • Мнения: 18 680
Първият ми пост стана причина за ответни реакции.Нататък поясних  виждането си,но явно  не струва това обяснение.
Хората се разделят и пред олтара,факт.Добре  е  да се каже  всяко становище, така авторката ще избере или ще коригира   становището си.Истината от живота  е полезна в повече от  галене  и  нахъсване  в нейната посока.
И съм сигурна,че ако младежът  я  дебнеше ,съмняваше в нея,съветите  на някои  щяха да са други-от рода той  е прикрит ревнивец,не ти трябва такъв.Ограничава ти личното пространство, тормози те дори.
Ако това,което е написала е цялата истина и няма други причини да се съмнява в него  си е   напразно отравяне на връзката.Те  не живеят заедно още,свободни са  фактически ...

# 44
  • Мнения: 4
Това,което целях с публикуването на настоящата темата беше единствено да разбера дали и някой друг е имал подобен опит с въпросното приложение. Ако съм оставила погрешни впечатления отностно естеството на питането си,моля за извинение. По отношение на "ровенето"(ако така се нарича искането на съгласие от притежателя на дадена вещ да си послужиш с нея-в случая неговия телефон,за да разсея част от съмненията си),липсата на доверие и мнителността-няма как в няколко изречения да обобщя всички факти и събития, засягащи конкретната ситуация. Благодаря на отзовалите се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт