Великобритания - Тема 71 Есенно - Предколедна

  • 55 635
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Момичета, като ви чета ми се пръкна един въпрос в главата, та рекох да си питам - ако съм self-employed, имам NHS номер и постоянен адрес тук от година и кусур, ще ми искат ли европейска здравна карта нейде за нещо? Много благодаря! Simple Smile Flowers Hibiscus

Не виждам за какво, европейската здравна карта е само за спешна помощ.


не знам дали е свързно и дано не те объркам, но
наши приятели пътуваха с малко дете (родено в Англия) до България и в Германия детенце вдигна температура.
Знам че са обикаляли по спешните центрове и са ги накарали да платят 40 евро за прегледа, казали са им от БГ да си изкарат европейска здравна карта и да искат да им се възстанови сумата!

# 706
  • Манчестър
  • Мнения: 2 485
Сън в лятна нощ, не ми стана ясно позицията ти закриват ли я, или 22 годишния я е заел? И колко от комуникацията я имаш черно на бяло?


Позицията я закриха,преди да изляза в отпуск бяхме на събрание и ни уведомиха за това.Още ни казаха,че всеки ще има индивидуална среща за новите предложения/позиции/които разкриват и ще имаме възможност да кандидатстваме.Само че момчето дойде на тази позиция,не зная как и защо обаче се ползва със всички привилегии на позицията а пък аз и останалите вършим работата.Във момента нося отговорност на тази позиция във качеството си на on training,но нямам заплащане за това,нямам ревюто което трябва да ми правят всеки месец  и се опасявам,че го побутват нагоре,за да го правят мениджър.Всичката комуникация я имам във писмен вид.Днес е срещата ми със HR-ите,изпратих мейл със всичките си въпроси и очаквам отговор....оффффф.....нервно ми е и съм объркана....колегите ми ме съветват да не се занимавам,защото те са се опитали и са ударили на камък....


Аз бих те посъветвала да си търсиш правата. Абстрахирай се какво и защо става и следвай само твоята история. Виж HR какво и как ще предложат. Възможно е да има преструктуриране на компанията и промяна на позициите.
Само един съвет, не гледай кой на кого какво, гледай само себе си.
Ако смяташ пък,че нямаш бъдеще в тази компания , тогава няма смисъл. Лошото е,че ако си trainee, вероятно нямаш 2 г стаж в компанията и не можеш да отидеш на трибунал.

Как всъщност те наеха и какво ти обясниха?

# 707
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Напълно съгласна с Авето. За това и питах какво става, защото си има строга процедура при закриване на съществуващи позиции, и ако имам основанията не бих се и замислила, направо бих се засилила към трибунал Thinking

usmifchica, за пътувания не става ли и обикновена travel insurance?

# 708
  • Манчестър
  • Мнения: 2 485
Напълно съгласна с Авето. За това и питах какво става, защото си има строга процедура при закриване на съществуващи позиции, и ако имам основанията не бих се и замислила, направо бих се засилила към трибунал Thinking

usmifchica, за пътувания не става ли и обикновена travel insurance?

InaV, за да отидеш на трибунал, трябва минимум 2 г стаж в компанията.
А така или иначе, ако има проблем, най-напред изискват доказателства, че работника и компанията са направили усилия да разрешат проблема преди да се стигне до трибунал.

Щом имат HR отдел , това ме кара да мисля,че все пак няма да го карат през просото и ще спазват процедури.

# 709
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 134
Белла, всяка събота съм в Лийдс. Бг училището е в Пъдси. Може да се уговорим за кафе някой път. Sunglasses
С удоволствие, но ние не ходим на училището. Пъдси е много далече от нас, с автобус и с влак трябва да ходим. Нямаме кола

# 710
  • York
  • Мнения: 826
Белла, всяка събота съм в Лийдс. Бг училището е в Пъдси. Може да се уговорим за кафе някой път. Sunglasses
С удоволствие, но ние не ходим на училището. Пъдси е много далече от нас, с автобус и с влак трябва да ходим. Нямаме кола
Аз имам. Ще се видим някъде, където на теб ти е удобно. Нямам проблем да обикалям като замаяна Grin

# 711
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 134
На една приятелка детето ходи в училището и обикновено след него ни забира и се мъкнем по парковете да играят,ако е хубаво времето.Ти момченце или момиченце имаш?

# 712
  • София
  • Мнения: 816

[/quote]

Аз бих те посъветвала да си търсиш правата. Абстрахирай се какво и защо става и следвай само твоята история. Виж HR какво и как ще предложат. Възможно е да има преструктуриране на компанията и промяна на позициите.
Само един съвет, не гледай кой на кого какво, гледай само себе си.
Ако смяташ пък,че нямаш бъдеще в тази компания , тогава няма смисъл. Лошото е,че ако си trainee, вероятно нямаш 2 г стаж в компанията и не можеш да отидеш на трибунал.

Как всъщност те наеха и какво ти обясниха?
[/quote]
Във компанията бяха обявили свободното място и аз кандидатствах.Един път ме отхвърлиха,поради това,че съм още нова във компанията и на втория път,когато пак обявиха свободно място/отстраниха едно момче със мотив,,сексуален тормоз,,/тоест след 8 месеца ме поканиха за интервю и получих работата.Утре правя 1 год.  Simple Smile Снощи на срещата ми обясниха,че ще конфигурират супервайзорския състав и от 30 души,ще ни направят 21,като всеки/дори аз,още в тренинг/ще имаме възможност да кандидатстваме за новата позиция със гръмкото название,,team leader,, Mr. Green и после интервюта и така... всяка една последваща стъпка ще имаме в писмен вид.Остана си въпроса за младият господин висящ във въздуха,поради това че баща му беше на срещата и отказа да коментира заради конфликт на интереси,препрати ме към мениджърите,които не искат да говорят или към HR -а,който присъстваше на срещата и сега чакам да ми опредалят час за да дискутираме. Аз си мислех по-скоро за ACAS,тоест ранно споразумение....те изискват документите от работодател и са един вид медиатор във спора,ако не се разреши чрез тази инстанция,те могат да помогнат за трибунал....

# 713
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Не мога подходящ спортен сутиен да си намеря аз Flushed

Shock absorber  Peace Препоръчвам с две ръце. Нямат банели, но държат гърдите като бетонирани при високо интензивни спортове. Ползвала съм ги за тичане, зумба, тае бо, ирландски танци, изобщо неща с много подскачане - нямат мърдане, буквално  Mr. Green Нося 34DD, ако ти помага за ориентация.

# 714
  • York
  • Мнения: 826
На една приятелка детето ходи в училището и обикновено след него ни забира и се мъкнем по парковете да играят,ако е хубаво времето.Ти момченце или момиченце имаш?
По външни полови белези е момиче, но по нрав клони към момче Grin

# 715
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
InaV, за да отидеш на трибунал, трябва минимум 2 г стаж в компанията.
А така или иначе, ако има проблем, най-напред изискват доказателства, че работника и компанията са направили усилия да разрешат проблема преди да се стигне до трибунал.
Щом имат HR отдел , това ме кара да мисля,че все пак няма да го карат през просото и ще спазват процедури.
Пропуснала съм липсата й на достатъчно стаж Relaxed  Но иначе да, HR вероятно ще направят всичко възможно да си вържат гащите, така че не вярвам да нарушават правилата Hands Plus1

# 716
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 134
На една приятелка детето ходи в училището и обикновено след него ни забира и се мъкнем по парковете да играят,ако е хубаво времето.Ти момченце или момиченце имаш?
По външни полови белези е момиче, но по нрав клони към момче Grin
Е, супер, ще се сработят!😃

# 717
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Защо темата е замряла? Simple Smile

# 718
  • Мнения: 1 479
Защо темата е замряла? Simple Smile

Имаз тъкмо това се чудех 😂😂

# 719
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 298
Кой ми каза да не се занимавам с детегледачки  Mr. Green подлудиха ме, обаче ни приеха в градината която е със супер удобно работно време от 7 до 7, та ще тръгва от средата на месеца 2 пъти седмично по половин ден и пълни седмици, докато аз съм на курс.

Общи условия

Активация на акаунт