Бързи здравословни въпроси и отговори – 9

  • 44 753
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10 354
 Да, Wind_ мога да ти нахвърлям горе долу как протича подобен преглед, предполагам в БГ е същото. Аз съм минала всякакви прегледи на стомах, колоноскопия, та без време се оказах веща.

Не трябва да се консумира храна поне 12 часа ( според тукашните инструкции). После отиваш когато ти е часа, слагат ти упойка (на ръката на китката абокад, не на вената), заспиваш и те преглеждат.
От прегледа се вижда състоянието на стомаха, взема се биопсия, прави се тест за глутенова непоносимост, вижда се рефлука в каква степен е и дали има херния на стомаха. Теста да трае 5-10 минути. Дават ти снимки.

Преди 15 години това ми го правиха в БГ, ни упойка ни дявол, като куче ме мъчиха, ни снимки ми дадоха, ни обеснение, освен че ме навикаха, че съм мърдала много по време на теста. Проучете каква точно информация ще получите от теста, може ли и снимки да ви дадат, упойка може ли.

# 76
  • Мнения: 1 597
Момичета,искам да си купя добавка или витамини за кости,стави,зъби.С профилактична цел.Препоръчайте нещо изпробвано.

# 77
  • Мнения: 4 628
Пуснах отделна тема, но искам и тук да си пробвам късмета, понеже никой не ми отговори. Приятелят ми си счупи крака август месец, преди няколко дни отиде с идеята да му махат вече гипса, но лекаря каза, че костта почти не се е захванала. Купих му да пие калций + витамин Д, но аптекарката ми каза, че трябвало да сме сигурни, че зараства правилно, че можело от калцийте да се получат израстъци и да трябва да се махат после оперативно. Вярно ли е това? И какво да пие за да подпомогне възстановяването. Аз си мисля, че не е заздравял толкова време най-вече защото не му бяха гипсирали крака както трябва и той можеше да си го мърда в гипса.

# 78
  • Мнения: X
Добре, лекарите нищо ли не предписаха? Не ми се вярва тук, във форума да получите по-добър съвет, отколкото може да даде лекуващия лекар.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да не би да не е наместена костта. Колко време седя с гипса?

# 80
  • Мнения: 69 292
Аз бих поискала второ мнение.
Витамин Д3 задължително с К2 се приема...

# 81
  • София
  • Мнения: 5 197
Аз седях 4 месеца с гипс (сменян 2 пъти) след като подбедрицата не се намести и не зарастна правилно, ми сложиха пирон.
След всички витамини ,рехабилитации , втори мнения ме оперираха.
Другият вариант е да му "счупят" наново крака и да го наместят , после още гипс.
Възрастта също оказва влияние.
При по млад организъм , без доказан диабет или автоимунни заболявания, раните и костите зарастват по-бързо.

И може да си мърда крака , защото муслулите атрофират и отслабват , следователно гипсът става голям.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 41 018
Аз бих поискала второ мнение.
Витамин Д3 5 с К2 се приема...
https://www.iherb.com/pr/Healthy-Origins-Vitamin-D3-2-400-IU-120-Softgels/6898
А този ок ли е?

# 83
  • Мнения: 4 628
Лекарите нищо не казаха. Като бяхме първия път във военна болница му сложиха като шина на крака и го превързаха с бинт. Само лекарят каза, че кракът бил подходящ за операция. При което баща му занесе на още 2-ма лекаря (доколкото ми е ясно) рентгеновата снимка и те казаха, че не била нужна операция. Не е намествана костта. В четвъртък беше в Пирогов, където казаха, че не била закачила почти и му сложиха вече нормален гипс - ботуш. Там също не са му намествали крака.  Можело да стъпва 30% от тежестта на крака и след 20 дни да отиде пак. Нито му казаха да пие ли нещо, нито нищо. Питал е защо толкова бавно зараства, а онзи му отговорил сопнато, било си до организъм. През цялото врее си говорил по телефона. Не знам дали тези от военна болница просто не му гипсираха крака много левашки и затова да му се е забавил процеса на възстановяване. Забравих да поясня, че глезенът му е счупен, на десния крак. Косо счупване от външната страна на крака (по-тънката кост, която е, не й знам името).

# 84
  • Мнения: 4 628
Аз седях 4 месеца с гипс (сменян 2 пъти) след като подбедрицата не се намести и не зарастна правилно, ми сложиха пирон.
След всички витамини ,рехабилитации , втори мнения ме оперираха.
Другият вариант е да му "счупят" наново крака и да го наместят , после още гипс.
Възрастта също оказва влияние.
При по млад организъм , без доказан диабет или автоимунни заболявания, раните и костите зарастват по-бързо.

И може да си мърда крака , защото муслулите атрофират и отслабват , следователно гипсът става голям.

Млад е, на 25. Просто не мога да разбера, вече на втори лекар е бил и никой не е говорил за наместване, отделно и още двама са видяли снимката. Освен ако баща му не лъже, че е ходил, ама знам ли и аз вече, почвам във всичко да се съмнявам. Можете ли да ми препоръчате къде да отидем за трето мнение?

# 85
  • София
  • Мнения: 5 197
Доколкото знам най- добрите са в Пирогов , тогава бях при доц. Балтов във ВМА , но сега е в борда на директорите в Пирогов.
За глезен не мога да коментирам.
Моя приятелка се оперира в Сити Клиник при доц. Иванов.
Беше доволна и тя .
На мен ни наместиха подбедрицата, но в крайна сметка я оперираха.
Може би трябва време , глезен съм чувала , че се лекува по-бавно

# 86
  • София
  • Мнения: 12 028
Да пие Вит. Д3 задължително с вит. К2 и ще започне да калцира по-бързо.

Балтов сега е изпълнителен директор на Пирогов, а в последните години оперира доста мои близки, сред които сестра ми и майка ми, даже на майка ми скоро й предстои трета операция при него.
Ако можете да се вмъкнете в графика му, препоръчвам го.

# 87
  • Мнения: 27
Здравйте включвам се тук понеже не намерих скорошна тема за проблема на моето бебенце. Та така сина ми е на 10 месеца и от 4 дни е с диария(3-4) изхождания на ден, температура и днес повърна 2 пъти от лечебна хумана. Ходихме при педито и тя ни каза вирусна инфекция, назначини бисептол на 12 ч, ентерол, хидросек и евентуално нурофен(панадол) при нужда. Но няма никакво подобрение освен че
темп максимум се понижи. Според вас какво би помогнало?

# 88
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравйте включвам се тук понеже не намерих скорошна тема за проблема на моето бебенце. Та така сина ми е на 10 месеца и от 4 дни е с диария(3-4) изхождания на ден, температура и днес повърна 2 пъти от лечебна хумана. Ходихме при педито и тя ни каза вирусна инфекция, назначини бисептол на 12 ч, ентерол, хидросек и евентуално нурофен(панадол) при нужда. Но няма никакво подобрение освен че
темп максимум се понижи. Според вас какво би помогнало?
Много дни продължава всичко, не е лошо да прескочите до инфекциозното или някъде на частно. Малко е детето, да не се обезводни.

# 89
  • София
  • Мнения: 5 197
И аз бих отишла до инфекциозна, но се приготви за престой там.

Да запитам капки КСИЛОМЕТАЗОЛИН  , биха ли помогнали за задния секрет?
Бях на УНГ , отново , за пореден път . Дадох 30лв за капки и други лекарства, но секрета (лепкав, гаден ) си стои там.
Взех ксилометазолина , днес си сложих капки от него , въпреки, че нямам обилно секрет.
Правих снимка лятото, няма синузит , не са ми взимали секрет обаче...
Какво друго може да се направи като преглед или манипулация  , за да се махне това нещо от носа ми ?

Змия, ми препоръча диета , безглутенова, която разбирам , че е трудно да спазвам.

Общи условия

Активация на акаунт