Тъй неусетно мина за октомврийчетата първата година! - Тема 18

  • 52 832
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 1 309
Юхууу, здравейте Simple Smile

Ние сме живи. Joy Вече ми е динамично. Засега на малкия все още му е трудно. Много му е трудно. Надявам се другата седмица да е по-добре. Confused

ММ днес го взе, даже и на разходка ходили. Аз бях по задачи - малко пазар, успях и гориво да си заредя. Важно нещо за бъдещи предвижвания Grinning

Днес даже се успахме. Оказа се, че мога да се приготвя и за една пета от времето, което ми трябва. Но не е добре да потегля от нас без кафе. Никак не е добре. Аз съм тотално неадекватна. Confused

Pure_nature Имаш ли ПИК код за НОИ? Ако да - виж там за детайли. Моят термин беше октомври, а малкият се роди септември. Октомври получих 2 превода - 1 за септември и един с броя дни до термин за октомври.

# 421
  • Мнения: 1 117
Момичета Мишето днес беше по-добре исках да я водя на лекар,но беше отпуск та утре.Давайте съвети и споделяте как приспивате малките ?не ляга лесно и това си е. Sad

# 422
  • Мнения: 19 691
Здравейте, бързо да ви питам, видях че са ми превели 340 лв от НОИ, а в началото на месеца имах превод, нормално ли е? Сигурно това означава, че другияят месец няма да има превод, така ли?
Майчинството ти изтича просто (или поне първата година). Не знам какво си се разбрала със счетоводството и как те водят. Аз минах на "работеща майка" и ще взимам половината на социалното, като в момента се водя в отпуск.

# 423
  • Мнения: 2 288
О, да, първата година изтече,  разбрахме се да ми оправят документи за втората година, подписах декларация. Ще ровя да намеря пик-а ит нои, някъде.
Ани, много си се напрегнала, гушни си детето и се успокойте и двете. По колко вршме спи през деня?

# 424
  • Мнения: 353
Здравейте!
Да се отчета и аз, днес бяхме на консултация и резултата е 82см., 9.800кг. Малко множко ми се видяха 600гр.  за един месец при условие, че не се спира цял ден. Биха ни и ваксината, малко поплака,  но бързо се успокои.

Pure_nature аз имам аспиратор на Nosko и съм доволна. Голямо облекчение е да дърпаш сополи с прахосмукачката.

# 425
  • Мнения: 1 117
О, да, първата година изтече,  разбрахме се да ми оправят документи за втората година, подписах декларация. Ще ровя да намеря пик-а ит нои, някъде.
Ани, много си се напрегнала, гушни си детето и се успокойте и двете. По колко вршме спи през деня?
Права си  Pure много ми идва....заспа сама в леглото си  в 23.30 ,а аз до сега мих съдове и пода.........През деня спи преди обяд между 12-13 за  1 час и между 5-6 пак за 1 час

# 426
  • Шумен
  • Мнения: 94
Мила Анита, аз съм от ноемврийките, чета темата ви редовно, защото е много интересна. Досега не съм писала тук, но виждам че много се измъчваш, за това и си позволявам да изкажа моето предположение - че втория сън между 5-6 часа е причина вечерта да заспива по-късно. Дечицата ни порастват и интервалите от сън до сън е нормално да са повече от 4 часа. Сама ли заспива между 5-6 или ти я приспиваш? Аз бих опитала постепенно да изместя следобедния сън да е по-рано, примерно между 14-15-16часа, така че след 16 часа да будува. Мисля че ако е така, ще се уморява и заспива към 21 часа някъде.

# 427
  • Мнения: 1 117
Siberia9 благодаря ти аз я приспивам към 17 става кисела и си търка очите .Днес ще опитам след обяд да спи само

# 428
  • Мнения: 2 615
Добро утро!
Ани, аз също ще те посъветвам късния следобеден сън ако можеш да го премахнеш.Малкия спеше също така към 5-6 , но после е ад докато заспи.Не, че сега много лесно заспива, но още не съм разбрала, защо почва да плаче като го приспивам.
Кристи, какво е това социално майчинство, не съм чувала да има за втората година?
Роузи, ще свикнете с новия режим и няма да закъснявате сутрин, и да не се разболява
Wink

# 429
  • Мнения: 2 288
Не е това причината, моята спи след обяд от 16ч до 18ч, но това не й пречи да заспи сама в леглото си в 21:30-21-45. Добре спи Мишката два пъти по час време, просто у тях има много хора и детето се натоварва, а това че Ани е постоянно напрегната от "кой какво ще каже, кой какво е казал, кой с какво ще я жегне???",
И  тя много им се връзва, а детето го усеща, според мен.
Знам, че е трудно, но го давай малко "по-айляк"
Ще пиша довечера, че от тея ремонти ми гръмна главата, ММ от работа тича да ремонтира, спи и пак на работа. Аз съм с Патето постоянно без почивка и  на двете ни идва вече нагорно ограниченото човешко присъствие Simple Smile половината рода са болни и никой не може да но дойде на гости или да удари едно рамо в ремонтние дейности.
Краси, това е ако се върнеш на работа или статута ти е на работеща майка, през втората година взимаш 170кв, което е половината от майчинството за 2-ра година. Аналогично, ако се върнеш на работа още през първата година, до края й, дават 50% от майчинството за 1-ва година.
Лек ден, дами!

# 430
  • Мнения: 2 615
Пюр, това за майчинството втората година ми е ясно, но Кристи казва социално майчинство та затова се зачудих.Социалното майчинство е 1 година само и е някакви 100+ лв.

# 431
  • Мнения: 2 615
И да помрънкам, тоя моя злояд реши вече и попара да не яде Sad , остана само кус-кус и млякото.Как ще я караме така незнам:cry:

# 432
  • Мнения: 2 288
Изобщо не съм обърнала внимание на "социално"! Моя грешка.

Краси, прави му разни вариации с кус кус или иска само стандартен? Разни пасти, спагети яде ли със сосче?

# 433
  • Мнения: 19 691
Аз му викам социално, защото е смешни пари. Иначе за едно и също говорим.

# 434
  • Мнения: 1 426
Ани, и моят опит говори, че най-добре е да спи между 13-16 часа. Ако малчо спи след 16 и вечерта се гоним по спалнята до 01... опитай все пак днес да пропуснете съня в 17, но имай предвид, че така може да иска още в 19:30-20:00 да си ляга.
И не забравяй, както ти казва Пюр - не обръщай много внимание на страничните приказки!

И ние бяхме днес на консултация - 9530 кг. и 78,5 см. Взеха му кръв, урина не успях да събера.

Стейси, Страхотни мерки.

И имам нужда от помощ - приемам всякакви съвети, а ако има някой с личен опит ще съм много радостна - как да го отуча да си смуче пръста!!!!!! Идеи приемам дори и налудничави само да имам успех...

Общи условия

Активация на акаунт