Завършване на жилище

  • 81 706
  • 998
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 8 283
nenitka,
падащо легло бих сложила само в стая, която не е за сън (при ползване на хола за спалня) или падащото легло е допълнително. Винаги си има нужда да има къде да се излегне човек. Wink
Имахме такова (наследство към апартамента) - ужасно тежко бе, около 1,2м широко, мисля че рядко е било прибирано.

# 631
  • Мнения: 18
Благодаря за включването Desem! https://youtu.be/LB3140fB8Qs - за нещо такова си мисля. В тази стая трябва освен спалнята да събера още едно легло 90/200 гардероби, бюро, малко диванче за удобство на детето. Трябва и някак да ги обособя като отделни зони... Все още обмислям, макар че при тези цени за падащи легла....

# 632
  • Мнения: X
Вчера купих всичко за банята от Ивест Пловдив. Един приятел работи с тях и ми направиха 15 процента отстъпка - всички материали отидоха 4к, но съм доволен защото са топ качество.

# 633
  • Мнения: 25 750
Вчера купих всичко за банята от Ивест Пловдив. Един приятел работи с тях и ми направиха 15 процента отстъпка - всички материали отидоха 4к, но съм доволен защото са топ качество.
Браво, много добра цена ще ти излезе банята, дано и майстора да е добър. Един съвет от мен, не го оставяй сам да работим когато можеш го наблюдавай, за да виждаш какво и как прави, колко лепило слага и т.н.. За наклона на пода знаеш че трябва да следиш, много е важно.

# 634
  • Мнения: X
Вчера купих всичко за банята от Ивест Пловдив. Един приятел работи с тях и ми направиха 15 процента отстъпка - всички материали отидоха 4к, но съм доволен защото са топ качество.
Браво, много добра цена ще ти излезе банята, дано и майстора да е добър. Един съвет от мен, не го оставяй сам да работим когато можеш го наблюдавай, за да виждаш какво и как прави, колко лепило слага и т.н.. За наклона на пода знаеш че трябва да следиш, много е важно.

Мда. И моя човек от Пловдив, който има строителна фирма и за съжаление няма свободни хора да ми прати за банята и всичко ми даде списък с изисквания за банята, ако майстора не иска да ги изпълни му бия шута директно.  Не знам обаче после кога ще мога да намеря друг.

# 635
  • Мнения: 23
списък с изисквания за банята

Би ли споделил от какво се състои списъка?

# 636
  • София
  • Мнения: 1 742
списък с изисквания за банята

Би ли споделил от какво се състои списъка?
И на мен ми е интересно.

# 637
  • Мнения: X
“За майстора за баня - върху замазката задължително шпакловка с мрежа
Хидроизолация по всички стени отгоре до долу
Хидролента във всички ъгли и на долните и нагоре по стените
Вентилатора в душ кабината да бъде прекаран с тръби през окачения таван
Още един втори вентилатор около тоалетната например
Една луничка до вентилатора
Четири лунички в средата разпределени
Около мивката и огледалото да има хубава светлина
Осветлението на един кръг
Вентилаторите на друг кръг
За бойлера само изводите да изкара няма нужда да се монтира
Тавана 11-15см дс го свали
Извода за вентилацията ако идва по-долу да го запуши и да го избие по-нагоре
Тоалетката за над мивката е с лампа
Всички вътрешни ъгли отгоре върху фугина силикон, отдолу покрай прага също
Прага трябва да се залепи върху плочките
Другия сифон да е около тоалетната
Плочките до окачения таван, първо тавана и от там плочките”

Не съм наясно дали всичко това наистина д нужно, но човека, който ми ги даде си разбира от работата. Ако имаше време да се занимава сам щеше и тоалетната да успее да ми измести, но уви...

# 638
  • София
  • Мнения: 1 742
Според мен мрежата под плочките е излишна.Нея можеш да е сложиш ако имаш шпакловка за да не пука.Силикона върху фугата след време потъмнява.Свалянето на тавана 11-15см е в зависимост от луничките.Не забравяйте .че това влияе на височината на бойлера.

# 639
  • Мнения: 134
Силикон по всички вътрешни ъгли е нужен. Ако е качествен с фунгицид и положен плътно ще държи едно 10 години без да мухляса.

Защо плочките да са до тавана? Това само усложнява третирането на мухъл, който обича точно в горните ъгли да се появява.

Защо изобщо окачен таван, а не мазилка с грапав тапет примерно? Заради тръбите за изместване на вентилаторите ли?

Какво са лунички?

# 640
  • София
  • Мнения: 8 283
Луничките са осветлението, което се монтира на окачен таван.

В списъка липсва изолационна лента около сихоните.

# 641
  • София
  • Мнения: 1 742
кзкз    каква марка силикон препоръчвате.

# 642
  • Мнения: 1 415
Имам един въпрос, правихме замазка на пода в стаите за изравняване тъй като ще слагаме ламинат, но майстора каза, че трябва да се направи замазка и в коридора и кухнята, въпреки, че там ще слагаме гранитогрес. Според мен не е нужно, но мъжът ми се съгласи, не знам не разбирам от ремонти, чудя се дали майстора не го прави за пари или наистина се налага.

# 643
  • Мнения: 25 750
Ако е крив пода, по добре със замаска. Тези неща един път се правят, после ако се разхлопат плочките няма да ти се кърти. Нека го заравнят, много ли е скъпо?

# 644
  • Мнения: 888
Саморазливна замазка ли?
Сега ще чакате да съхне, освен, че е скъпа и не всеки може да я "разлее" равно.
И в моя хол по средата е по-ниско нивото, но майстора каза, че няма да хлопа настилката отгоре, ако се остави така, най-много ако се стъпва бос да се усети лека неравност. Зависи и колко е неравно все пак.

Общи условия

Активация на акаунт