Завършване на жилище

  • 81 778
  • 998
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 959
Замазка, задължително. Ние не направихме преди пет години, защото бързахме, когато се нанасяхме и това лято ремонтираме всичко. Не само, че се усеща, ами и настилката се скапва по-бързо.

# 646
  • Мнения: 1 416
Не е саморазливна, майстора каза, че е доста неравно и саморазливната не върши работа. В трите стаи направи такава, с някакви "майки" и мъжът ми е много доволен и той присъства. Но не знаех, че като се слагат плочки също се прави.
Амелие вие плочки ли сте слагали?

# 647
  • Мнения: 1 416
Ако е крив пода, по добре със замаска. Тези неща един път се правят, после ако се разхлопат плочките няма да ти се кърти. Нека го заравнят, много ли е скъпо?
Лъки около 250-300 лв излезе на стая труд и материали. Сега останаха коридора и кухнята.

# 648
  • София
  • Мнения: 1 743
Ако има голяма разлика в нивата се прави замазка.Иначе само на лепило плочките по трудно се слагат.

# 649
  • Мнения: 3 959
В коридора гранитогрес, но върху замазка, в стаите ламинат без и сега го сменяваме и правим замазка, че иначе е ужасно.

# 650
  • Мнения: 25 788
Ако е крив пода, по добре със замаска. Тези неща един път се правят, после ако се разхлопат плочките няма да ти се кърти. Нека го заравнят, много ли е скъпо?
Лъки около 250-300 лв излезе на стая труд и материали. Сега останаха коридора и кухнята.
Да ти кажа, ако ви е читав майстора аз бих сложила замаска. 500 лв отгоре, но поне знаеш че е ОК и няма да къртите после.

# 651
  • Мнения: X
Неравностите по пода винаги ги усещам на ламината, колкото и малки да са (на плочки не знам, защото имаме само в банята). Но ако на човек не му пука, не ги изправя и си живее с тях ... Освен ако ще се слага масивен паркет - тогава подът трябва да е мноооооооооооого равен, почти перфектен, щото няма няма перфектен под Simple Smile

# 652
  • Мнения: 1 416
Благодаря за мненията, по-добре да я направим навсякъде.  Peace

# 653
  • Canada
  • Мнения: 3 358
“За майстора за баня - върху замазката задължително шпакловка с мрежа
Хидроизолация по всички стени отгоре до долу
Хидролента във всички ъгли и на долните и нагоре по стените
Вентилатора в душ кабината да бъде прекаран с тръби през окачения таван
Още един втори вентилатор около тоалетната например
Една луничка до вентилатора
Четири лунички в средата разпределени
Около мивката и огледалото да има хубава светлина
Осветлението на един кръг
Вентилаторите на друг кръг
За бойлера само изводите да изкара няма нужда да се монтира
Тавана 11-15см дс го свали
Извода за вентилацията ако идва по-долу да го запуши и да го избие по-нагоре
Тоалетката за над мивката е с лампа
Всички вътрешни ъгли отгоре върху фугина силикон, отдолу покрай прага също
Прага трябва да се залепи върху плочките
Другия сифон да е около тоалетната
Плочките до окачения таван, първо тавана и от там плочките”

Не съм наясно дали всичко това наистина д нужно, но човека, който ми ги даде си разбира от работата. Ако имаше време да се занимава сам щеше и тоалетната да успее да ми измести, но уви...

Като гледам имаш нужда и от ел. техник. Защо ти е вентилатор в душ кабината? Ако имаш осветление над и около огледалото/тоалетката, за какво ти е тоалетка с вградено осветление? Или едното или другото според мен.

# 654
  • Мнения: 13 376
Вентилатора в душ кабината и трябва, за да не пише след една година как да махва плесен или мухъл от душ кабината.

# 655
  • Мнения: 2 232
Според мене няма нужда вентилатора да е на друг кръг, ако е по-трудоемко. Повечето са сдоста малка мощност и не би трябвало да има проблем. А и един ще е достатъчен. За осветлението съм - колкото повече, толкова повече. Едно-две тела около огледалото, поне още едно при душа. А пък силикон по фугите е блях... Ако се направят както трябва, няма нужда от силикона.

# 656
  • Мнения: 134
Според мене няма нужда вентилатора да е на друг кръг, ако е по-трудоемко. Повечето са сдоста малка мощност и не би трябвало да има проблем. А и един ще е достатъчен. За осветлението съм - колкото повече, толкова повече. Едно-две тела около огледалото, поне още едно при душа. А пък силикон по фугите е блях... Ако се направят както трябва, няма нужда от силикона.

Ако обичат да си държат душа затворен - да трябва и там отделен отдушник. Аз съм за отделен кръг. Много е дразнещо постоянно с лампата да върти и перката, особено нощем.

Силикона по вътрешните ъгли има много предимство. Колкото и добра да е фугата, как ще се чисти с парцал до ръба, нали постоянно ще стърже?

# 657
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Вентилатора в душ кабината и трябва, за да не пише след една година как да махва плесен или мухъл от душ кабината.

Мда, 3 вентилатора най-добре. Не забравяй и един над мивката  Joy

# 658
  • София
  • Мнения: 321
Здравейте,
Имам питане относно настилка в гараж.
Тъй като само на цимент не ме устройва да бъде гаража (много прахоляк се вдига, а пък и с времето започва да се рони) какви възможности са подходящи - саморазливна замазка, гранитогрес? А асфалт?
Не съм наясно и моля ако някой има опит да сподели Simple Smile

# 659
  • Мнения: 41 326
Здравейте,
Имам питане относно настилка в гараж.
Тъй като само на цимент не ме устройва да бъде гаража (много прахоляк се вдига, а пък и с времето започва да се рони) какви възможности са подходящи - саморазливна замазка, гранитогрес? А асфалт?
Не съм наясно и моля ако някой има опит да сподели Simple Smile

Полиран бетон е най-доброто. Но и обикновен бетон е ОК, стига да е от висока марка, а не нещо като хоросан за замазка.

Общи условия

Активация на акаунт