Завършване на жилище

  • 81 748
  • 998
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: X
Между другото, така позиционирана фурната (на Иван), е трудно да се чисти, защото е "залепена" за шкафа отдясно. Мое мнение, защото аз обичам да си я чистя Simple Smile

# 856
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 803
Фурната е най-добре да има достъп и от двете страни, но при малко място, просто няма начин. Аз също го намирам като недостатък, но при 2.60 кухня, разположена на 2 отделни стени и използване на всеки мм свободно място, нямаше как. Моята също е до стената с достъп само от ляво. Не ме питайте какви челни стойки правя при чистене.
И аз искам 50 кв.м. холокухня, ама нямам, затова се съобразявам с това, което имам и до болка ми е позната теснотията и липсата на плот.
Да, повдигнатата фурна е чудесна, но 60 см допълнителен плот не е за пренебрегване. Казвам го като човек, който има място за една глава лук да обели откъм мивката и една тенджера да отмести встрани откъм котлона. На плота откъм печката имам само кафемашина /малка/, хлебопекарна и сет с ножове, както и двойка котлони. Микровълновата ми е на висящ шкаф и не пречи. Иван спомена, че няма да има трапезарна маса, тоест ако няма само да реже мезета в кухнята, всеки мм плот би му бил нужен. След като пише, че иска плот, значи навеждането го е прежалил Simple Smile.
Проектите са много красиво нещо, но като се сблъскаш с реалността да готвиш на тясно, тогава виждаш неудобствата.


# 857
  • София
  • Мнения: 546
Аз пък рязко ще разбуня духовете и ще кажа, че не за всеки повдигнатата фурна е по-удобна Simple Smile На мен лично не ми е, вече реализирах 1 изгаряне на ръката си, 2 разпилявания на тави и няколко спасяване на тави на косъм от разпиляване Simple Smile
Досега все съм била с фурна на долно ниво и си мечтаех за такава в колона. Реализирах мечтата си и сега си мечтая пак за фурна на долно ниво Grinning
Съдомиялна на 45 см. си върши чудесна работа. Казвам го не на база на теорията, а на практика. Имала съм 60 см., имала съм 45 см., сега имам място и си сложих пак на 60 см. Да, 60 см. е по-добре, но при липса на място 45 см. си е идеална!

# 858
  • Мнения: X
Фурната е най-добре да има достъп и от двете страни, но при малко място, просто няма начин. Аз също го намирам като недостатък, но при 2.60 кухня, разположена на 2 отделни стени и използване на всеки мм свободно място, нямаше как. Моята също е до стената с достъп само от ляво. Не ме питайте какви челни стойки правя при чистене.
И аз искам 50 кв.м. холокухня, ама нямам, затова се съобразявам с това, което имам и до болка ми е позната теснотията и липсата на плот.
Да, повдигнатата фурна е чудесна, но 60 см допълнителен плот не е за пренебрегване. Казвам го като човек, който има място за една глава лук да обели откъм мивката и една тенджера да отмести встрани откъм котлона. На плота откъм печката имам само кафемашина /малка/, хлебопекарна и сет с ножове, както и двойка котлони. Микровълновата ми е на висящ шкаф и не пречи. Иван спомена, че няма да има трапезарна маса, тоест ако няма само да реже мезета в кухнята, всеки мм плот би му бил нужен. След като пише, че иска плот, значи навеждането го е прежалил Simple Smile.
Проектите са много красиво нещо, но като се сблъскаш с реалността да готвиш на тясно, тогава виждаш неудобствата.




Ще има трапезна маса, просто ще е 2 в едно с холната маса. Не планирам плота за хранене. Но на плота трябва да има място за едно кило врат поне да се нареже като хората, за тави-мави и отделно кафе машина и блендер примерно. Не че съм голям фен на готвенето, но напоследък взех да се заигравам с всички части на прасето от местната месарница Simple Smile

# 859
  • Мнения: 2 694
Не знам Иван... ама за какво ти е толкова голяма кухня, при условие, че всекидневната явно ти е малка щом нямаш място за трапезна маса? Сложи си кухня на един ред 4 шкафа по 60см всеки и да ти остане място за трапезна маса.
Килото врат спокойно си го режеш на една голяма икейска дъска, която си слагаш на отцетника на мивката, а плот остава и за готвене и за салати, не е страшно.
Баба ми 1м плот не е имала.... как живя цял живот не знам Simple Smile

# 860
  • Мнения: X
Защото малката кухня не е удобна и трапезната маса мисля, че е излишна. Един приятел си го е направил така трапезната му маса е на дивана пред телевизора и всичко е шест точки

# 861
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 803
Иване, аз имах предвид голяма трапезна маса - висока, която да се ползва за допълнително работно място. Аз имам в трапезаро-хола, който е свързан с кухнята, но е отделно помещение и си правя на нея всичко почти - бъркам кекс, режа мръвки, редя пица, меся тесто, правя баница /ти сега, ако си сам, ОК, но може жена ти да е кулинарка/. Защото не че и в кухнята не може, ама все едно са ми вързали ръцете. Като сложа една дъска за рязане и тавата седи на котлона или я крепя върху сушилката за чинии. Или, ако правя палачинки, чинията с готовите е върху пекарната, защото място няма. Ей такива ми ти работи...
Колкото и широко да изглежда на картинката, като я накичиш с тостери, кафемашини, блендери и ще отеснее рязко и на вратлето ще му търсиш място Simple Smile. Затова казах, че е хубаво да има повечко място, както и ти сам си преценил.
Отделна маса по принцип не е нужна, но тогава - повечко свободно място на плота си трябва.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 15:46 от blue.angel

# 862
  • Мнения: 2 231
Иване, а защо не удължиш плота и да сложиш височки столчета и там да се храниш? Освен ако не правиш големи събирания за по 6-7-8 човека, можеш да си спестиш трапезната маса. А пред дивана остави свободно пространство или с някаква малка масичка, колкото да си сложиш чаша кафе.

# 863
  • Мнения: X
Иване, а защо не удължиш плота и да сложиш височки столчета и там да се храниш? Освен ако не правиш големи събирания за по 6-7-8 човека, можеш да си спестиш трапезната маса. А пред дивана остави свободно пространство или с някаква малка масичка, колкото да си сложиш чаша кафе.

Не го намирам за удобно. Може леко да се удължи това на Г-то, примерно да е 1.60-1.70 вместо 1.20, но ще позатвори стаята

# 864
  • Мнения: X
Вкарах ел техник в жилището да прави контактите. В момента се опитвам да си сметна всички средства, които ще са ми нужни, като започнах от уредите, защото са най-лесни за смятане.
Някой може ли да препоръча добър модел миялна 45см?

Останалите уреди като цяло съм ги избрал. Един авер от Пловдив ще ми уреди хладилник Либхер от завода им там на добра цена, пералнята е ясна, фурна, микровълнова и плот ще взема горение, аспиратора не съм го избрал също още.

Бих искал също ако някой може да каже грубо колко ще струва окачения таван със скритото осветление съвсем грубо като цена с точност до 200-300лв, шпакловането/боядисването и ламината(висок клас ламинат). Площта на стаите е около 50-55кв общо.

# 865
  • Мнения: 13 191
За миялна- https://libragroup.org/Miele/miele_shop/svobodnostoyasshi/619-sd … g-4722-sc-bw.html
Или АЕГ, Бош, Електролукс.
Новите Горение за съжаление са некачествена марка.

# 866
  • Мнения: X
Направихме ел инсталацията, всичко много го мислех. Майстора ми взе за труд към 1400лв, контакти още не сме слагали, но бая неща го карах да прави, да пуска за лед ленти, осветления, контакти и т.н, за СОТ, прекарахме за две стаи интернет и оптика, кутия за рутера и т.н.
 Взема 25лв на точка, доволен съм. Той ми направи и гиксокартонения куфар в коридора и ми харесва доста. Искам да го кандардисам да направи и таваните, защото така или иначе ще трябва да го викам да работи с картонаджията по осветлението.
Колко е нормалната цена на кв за картон до груба шпакловка на кв метър в София?

Сега има проблем със изпълнението от строителя, направили са голяма тъпотия. На първия етаж са сложили шпакловката при незатворен напълно блок и минусови температури и сега всичко ми се лющи. Първо искаха да ми я замажат отгоре, но сега мисля само да ги накарам да я изкъртят тяхната и с мой майстор да си я правя изцяло, че ако ги накарам да я направят цялата няма да я олющят добре и ще я замажат според мен.

# 867
  • Мнения: 11 668
Не се набутвай. Да го направят те, а ти гледай да им висиш на главите. Нали си си платил.

# 868
  • Мнения: X
Не се набутвай. Да го направят те, а ти гледай да им висиш на главите. Нали си си платил.

Нямам време няма как да стане са им вися

# 869
  • Мнения: 11 668
Ей, за нищо го нямате това нещо парите. Head Band

Общи условия

Активация на акаунт