Завършване на жилище

  • 87 872
  • 998
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 483
И аз препоръчвам да си боядисаш сам. Твърде лесно е, за да даваш пари на майстор.

# 271
  • Мнения: X
Колкото и да е лесно съм сигурен, че като не си го правил и не ти се отдават такива неща може да се окепази. А съм сигурен, че ще е прекалено евтино за да загубя един уикенд в осиране на стените си.

# 272
  • Мнения: 15 112
Боядисването не е толкова проста работата мажеш и готово- мога да направя сравнение между боядисвано от мен и от майстор- очебийна разлика има - това в случай, че се държи на добро изпълнение.
Иначе всеки може да сложи 2 ръце латекс

# 273
  • Мнения: 15 619
За фината шпакловка, на нас сега ни вземат 3лв. на квадратен метър само за труда. От специалист знам, че и при тях така го изчисляват - 5лв на кв.м. за труд и материали.

# 274
  • Мнения: 1 483
Много странно, при мен има боядисвано от мен и баща ми и от майстори, но не виждам съществена разлика.

# 275
  • Мнения: 55 877
Колкото и да е лесно съм сигурен, че като не си го правил и не ти се отдават такива неща може да се окепази. А съм сигурен, че ще е прекалено евтино за да загубя един уикенд в осиране на стените си.

2000 - 3000 лева ще ти вземат. Това са пари, с които би могъл да си вземеш по-качествена кухня или други мебели, добър телевизор и т.н.  А за да боядисаш трябва само да си купиш хубави четка и мече (от тях не пести).  Относно разликата - у нас боядисването не е от майстор и не виждам проблем. А стиропорените первази под тавана са сложени по-добре от слаганите от майстор другаде.

# 276
  • Мнения: X
Аз бюджета за кухнята и мебелите вече го направих. Определено предпочитам да ги дам тези пари за шпакловката и боядисването. Не желая да се уча на моето жилище.

# 277
  • София
  • Мнения: 3 476
Аз бюджета за кухнята и мебелите вече го направих. Определено предпочитам да ги дам тези пари за шпакловката и боядисването. Не желая да се уча на моето жилище.
За мен си напълно прав, ние смятаме да постъпим по същия начин. ММ може много неща, но най-добре това, което работи. Нито той, нито аз сме ОК да се занимаваме с несвойствени дейности.
По-добре да си гледаме работата и да имаме уикенди за почивка, отколкото седмици без почивка и несигурен резултат. Пари се изкарват, на фона на цялото изваждане няма да спестим кой знае колко, пък ако смятаме загубено време и нерви, може и на минус да е работата.

# 278
  • Мнения: 55 877
Да, принципно е така. Но не знаех, че има хора, които никога не са боядисвали и не го умеят. Ако е така, да си платят.

# 279
  • Мнения: 1 354
Оф така като ви чета излиза, че спестявам едно 20 000 лв. от работа за шпакловки, бои, мазилки, мебели и какво ли не. Направо е грехота, ама вие си знаете.

Само не ми е ясно на Иван жилището, дето къде що има стена ще е заето от гардероби, комоди, шкафове - къде, къде толкова ще ти се вижда латекс или мазилка?? Не знам на какво състояние е приемливо да е зад вградени мебели, но като цяло може нещо и сами да си направите като стени, там където не се вижда в близките много години.

Последна редакция: нд, 12 ное 2017, 16:43 от Magnifique

# 280
  • Мнения: X
Аз бюджета за кухнята и мебелите вече го направих. Определено предпочитам да ги дам тези пари за шпакловката и боядисването. Не желая да се уча на моето жилище.
За мен си напълно прав, ние смятаме да постъпим по същия начин. ММ може много неща, но най-добре това, което работи. Нито той, нито аз сме ОК да се занимаваме с несвойствени дейности.
По-добре да си гледаме работата и да имаме уикенди за почивка, отколкото седмици без почивка и несигурен резултат. Пари се изкарват, на фона на цялото изваждане няма да спестим кой знае колко, пък ако смятаме загубено време и нерви, може и на минус да е работата.


Никога не съм обичал да се занимавам със странични неща извън работата си освен за забавление. Има и хора, които сами си човъркат колите в гаражите и пред блока. Аз съм си намерил най-добрите майстори в София. Същото ще направя и с апартамента. Уикенда е за почивка и забавление, а работата по моето жилище ще бъде за професионалистите. През това време докато те си бачкат тяхната работа там, аз ще си бачкам моята.

# 281
  • Мнения: 894
За фината шпакловка, на нас сега ни вземат 3лв. на квадратен метър само за труда. От специалист знам, че и при тях така го изчисляват - 5лв на кв.м. за труд и материали.

3 лв на кв. м за шпакловка?
Цената е нереална, дори за провинцията.
Между 6 и 7 лв. върви без материал за София, и нагоре.
3,5 - 4 лв. е минимума за боядисване с латекс.

# 282
  • Мнения: 894
Цитат на: Ivan_Mihov

Уикенда е за почивка и забавление, а работата по моето жилище ще бъде за професионалистите. През това време докато те си бачкат тяхната работа там, аз ще си бачкам моята.

Така е, всеки трябва да разбира и върши, за което е учил, само, че парите в Бг не ги берем по дърветата.
И дете би могло да боядиса, по-зор е отсичането на ръбовете между стените и тавана. Квадратурата по три, някъде по три и половина смятат за кубатура, умножи по 4 лв. на кв. и виж колко ще излезе за труд. Към 1000 лв. грубо.
Отделно съветват да се ползва латекс Левис или Делукс (най-добрите), бака бял цвят струвал 50 лв.
За контактите също, взимат по 15 лв. на точка. Но там по-добре да не пипа, който не разбира.

# 283
  • Мнения: X
Цитат на: Ivan_Mihov

Уикенда е за почивка и забавление, а работата по моето жилище ще бъде за професионалистите. През това време докато те си бачкат тяхната работа там, аз ще си бачкам моята.

Така е, всеки трябва да разбира и върши, за което е учил, само, че парите в Бг не ги берем по дърветата.
И дете би могло да боядиса, по-зор е отсичането на ръбовете между стените и тавана. Квадратурата по три, някъде по три и половина смятат за кубатура, умножи по 4 лв. на кв. и виж колко ще излезе за труд. Към 1000 лв. грубо.
Отделно съветват да се ползва латекс Левис или Делукс (най-добрите), бака бял цвят струвал 50 лв.
За контактите също, взимат по 15 лв. на точка. Но там по-добре да не пипа, който не разбира.

Колко ще излезе шпакловка и боядисване заедно, не виждам смисъл да ги смятам по отделно.

# 284
  • Мнения: 894
Сметни си площта без терасата и банята. Примерно 70 кв. умножи по 3 = 210 кв.м по 10 лв. (Постижима цена за труд за шпакловка и боядисване).
2 000 до 2 500 за труд, към 3 000 с материалите.
Ако намериш по-скъпо работещи майстори и повече.Ако е фирма е винаги по-скъпо. Трябва да дадат добра заплата на кадърен майстор и да остане за тях.

Последна редакция: нд, 12 ное 2017, 18:34 от qsenski

Общи условия

Активация на акаунт