СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 9

  • 112 003
  • 741
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 706
Сега си спомням, че същия този "големец"(пиша в кавички, защото за мен той е дребна душица) запитан как би живял с минимална заплата, отговори, че първо ще плати курсовете по математика на сина си. Г-н Министър, напразно сте си дали парите. Математиката ако си я нямаш отвътре, няма и да ти дойде. А за това, че ни управляват разни Горановчета сами сме си виновни.

# 121
  • Мнения: 64
И досега никоя телевизия не се е заинтересувала!?! Не мога да повярвам! Това е толкова пикантно - "годподин еди кой си използав РУО/МОН за лична изгода" и т.н.
МОН и РУО са дашни, не е необходимо да ги навиваш много. Ако използваме бизнес- термини - кооперативни са.
Нима мислите, че документите на парашутистите не са перфектно изпипани?!
Документите на надпланово приетите деца обикновено са съвсем изрядни. Само понякога човек може да се досети за какво иде реч. Имах случай като член на комисия по прием в предишното ми училище:
Пристига родител и носи исканите за записването на детето бумаги. Гледам - всичко си има, проверявам в списъка с класираните (даден от РУО!) - няма го детето. Усетил притеснението ми, родителят ми подава писмо, в което се казва буквално следното "Не възразявам ученикът ........ да бъде записан надпланово в училище ......., паралелка ....... ". И накрая печат на МОН и подпис нааааа ... министъра (Министър Вълчев, Beers, нищо лично Wink ) При това висшестоящата институция "не възразява", т.е. оставя решението на горещия казус в ръцете на изпълнителя. Ако нещо после се омаже - висшестоящата институция не е била активната страна.

Та такива ми ти работи по нашенско...

Последна редакция: пн, 02 окт 2017, 21:44 от Евгений Василев

# 122
  • София
  • Мнения: 9 115
И после защо няма правосъдие, защо не се спазват законите.
Ами ние си го правим сами това. Хората масово си мислят, че правилата важат за другите и едни пари или едни връзки решават всякакви проблеми.
А това колко е удачно едно дете да се озове в едно училище с по-високо натоварване, с повече часове математика, с деца, способни да се самомотивират и да работят на много по-високи обороти, това оказва се няма значение. Важно е да покажем колко сме велики и как сме набутали отрочето в елитното училище.
Защото е много по-лесно да изкараш едни връзки, отколкото да инвестираш години наред в общуването с това дете и в изглаждане на мисленето му и развитието му, за да излезе от него човек.

# 123
  • Мнения: 2 182

Документите на надпланово приетите деца обикновено са съвсем изрядни. Само понякога човек може да се досети за какво иде реч. Имах случай като член на комисия по прием в предишното ми училище:
Пристига родител и носи исканите за записването на детето бумаги. Гледам - всичко си има, проверявам в списъка с класираните (даден от РУО!) - няма го детето. Усетил притеснението ми, родителят ми подава писмо, в което се казва буквално следното "Не възразявам ученикът ........ да бъде записан надпланово в училище ......., паралелка ....... ". И накрая печат на МОН и подпис нааааа ... министъра (Министър Вълчев, Beers, нищо лично Wink ) При това висшестоящата институция "не възразява", т.е. оставя решението на горещия казус в ръцете на изпълнителя. Ако нещо после се омаже - висшестоящата институция не е била активната страна.
Та такива ми ти работи по нашенско...

От коя година е този случай в предишното Ви училище? Вълчев е министър от м. май.

# 124
  • Мнения: 21 455
От тази. Още си стои в класиранията. Тъжното е, че когато писмото се появи, аз попитах за него, но не получих отговор. Сега, когато г-н Василев вече не работи в НПМГ, явно е далеч по-лесно да коментира ситуацията.

Последна редакция: пн, 02 окт 2017, 23:03 от министър Дидева

# 125
  • Мнения: 11 695
Да не забравяме, че имаше и министър Даниел Вълчев.

# 126
  • Мнения: 2 182
Помислих, че за министър Красимир Вълчев става въпрос. Сигурно е за Даниел Вълчев.
Редактирам се, сега видях написаното от Дидева. Много жалко, наистина!

# 127
  • Мнения: 21 455
За последния министър става дума.
https://npmg.org/wp-content/uploads/2017/01/2017_rez_after_3.pdf
И явно и в СМГ се получават подобни писма. Просто не ги виждаме цитирани с номер и дата.

# 128
  • Мнения: 2 182
За последния министър става дума.
https://npmg.org/wp-content/uploads/2017/01/2017_rez_after_3.pdf
И явно и в СМГ се получават подобни писма. Просто не ги виждаме цитирани с номер и дата.
В СМГ парашутистите са много - над 20 в 5-ти и още толкова в 8-ми клас. Съмнявам се министърът да е раздавал цяло лято писма  Simple Smile за всички училища...ама знае ли човек...

# 129
  • Мнения: 6 933
За последния министър става дума.
https://npmg.org/wp-content/uploads/2017/01/2017_rez_after_3.pdf
И явно и в СМГ се получават подобни писма. Просто не ги виждаме цитирани с номер и дата.
В СМГ парашутистите са много - над 20 в 5-ти и още толкова в 8-ми клас. Съмнявам се министърът да е раздавал цяло лято писма  Simple Smile за всички училища...ама знае ли човек...
Как ги изкарахте над 20 в пети? Аз за 14 знам. Да не очакваме и нови?
Пък за осми залагам на под 10, но ако и там са както твърдите над 20, някой цяло лято е подписвал писма...

# 130
  • Мнения: 2 706
Знам за един случай на дете прието в елитно столично училище по втория начин. Посредникът е била жена, а писмото е било подписано от министъра. Имаше и заплащане на ръка. Директорката на училището е била изключително любезна, защото писмото е от министъра и не се знае, колко близки са с него родителите. Детето беше с бал 4-5 единици по нисък от минималния и това много бързо се е усетило.
Знам и за друг случай, но без подробности за дете прието в 8 клас в СМГ с бал под минималния.
Общото в двата случая е че и двете деца и целите им роди бяха много горди, че учат в тези училища.

# 131
  • Мнения: 48 006
Аз не мисля че тези деца чак пък толкова се усеща да са различни после, все пак не всички ходят на състезания по света, масово са умни деца, които доста учат. Може и да се справят съвсем добре. Въпросът е че не е редно. Има си правила и толкоз. Като не си приет, дори и шанс да е- това е положението. Не е редно да се заобикалят правилата. И аз бих била горда детето да учи там, но не стана. Имам някои връзки, по онова време имахме дори ТЕЛК решение, можех и да платя- намекна ми се неколкократно от познати. Но предпочетох да науча детето на други неща. Да научи друг урок. Докато е още малък и е време да си извлича поука от грешките. Може би съм смотана, не знам. Но пак си се гордея с детето.

# 132
  • Мнения: 256
Помислих, че за министър Красимир Вълчев става въпрос. Сигурно е за Даниел Вълчев.
Редактирам се, сега видях написаното от Дидева. Много жалко, наистина!

Не е Даниел Вълчев, Warwick, а онзи почтеният, дето ви върна любимата учителка. Явно покрай нейния казус му е останало време и такива писма да подписва. Вие ли смятахте, че като изгоните врага и всичко ще тръгне по мед и масло? С такива почтени и достойни хора, които ни управляват, на такива решения ще сме жертви.

# 133
  • София
  • Мнения: 18 091
Не залитайте толкова  по идеята, че ВСИЧКИ парашутисти  в което и да  е училище (не само СМГ) влизат само след благословия на министъра под формата на писмо. Ръката му би изтръпнала от подписване на  десетки писма след 7 клас  с адресат СМГ, НЕГ, 73 СОУ, английските гимназии, френската, испанската, НПМГ,търговско-банковата.. Знам за два случая на родители, договорили се единствено и само с директор на  4 класиране. Как точно става, не мога да кажа. В единия случай бащата сподели, че е изтъкнал факта ,че е бивш възпитаник и милее за училището като.....негов спонсор на четирицифрена сума. И дори не изпита неудобство от споделеното на глас пред доста хора. За втория  директорката още на 1 класиране успокои майката, че девойката й на 4-то ще бъде приета с доста единици отстъпващ бал. И така стана. Та не са само Вълчев, Вълчев и сие министерски ( а също и РУО) глави. Стоянов, неговите предшественици, заелата длъжността му сега и колегите им директори на други столични училища също си разигравят най-вероятно безнаказано коня с отработени ходове. Колкото и да  е нередно това тяхно действие, не знам  защо сте го захапали като отличителна черта на сегашно или предишно ръководство на СМГ. При което и да е, картинката в това отношение е аналогична. И не само в СМГ...На места на моменти сякаш има затишие по този показател (вижда се по бройката деца в класовте на даден випуск), ама то е затишие пред буря в последващ момент (бройката на децата в друг), при един и същи министър и при един и същи директор за периода...

Последна редакция: вт, 03 окт 2017, 08:31 от пенсионирана русалка

# 134
  • София
  • Мнения: 449
Аз не мисля че тези деца чак пък толкова се усеща да са различни после, все пак не всички ходят на състезания по света, масово са умни деца, които доста учат. Може и да се справят съвсем добре. Въпросът е че не е редно. Има си правила и толкоз. Като не си приет, дори и шанс да е- това е положението. Не е редно да се заобикалят правилата. И аз бих била горда детето да учи там, но не стана. Имам някои връзки, по онова време имахме дори ТЕЛК решение, можех и да платя- намекна ми се неколкократно от познати. Но предпочетох да науча детето на други неща. Да научи друг урок. Докато е още малък и е време да си извлича поука от грешките. Може би съм смотана, не знам. Но пак си се гордея с детето.


Еми, не сте смотана, напротив - нормален човек.Hands Clap

Общи условия

Активация на акаунт