Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол - 2

  • 71 645
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • варна
  • Мнения: 677
Прочетох цялата първа тема,въоръжих се с Третиноин и 3(засега)хвалени продукта на Ординери.Мазах през 3 дни,обелих се леко около брадата и забелязвам вече по-красивата си кожа на останалата част от лицето!Няма да навлизам в други подробности,но и аз имам питане: новата кожа,под обеленото е по-тъмна...дали не прекалявам с ексфолирането или да разредя третиноина?Или съм била негър като бебе?Ползвам чудесен,неомазняващ 50-ти фактор,фдт-а ми също е с фактор,кожата ми не е склонна към пигментация,рядко и за малко съм на слънце.От 2 години съм все с киселини вечер и когато прекаля и с тях ,също ми се получават тъмни участъци на третираното място.Дали с течение на времето ще се оправи това потъмняване?Никъде  не прочетох някой да се оплаква от подобно нещо,защото не са петна ,а изцяло по-тъмна кожа.Не е забележимо,но аз си го виждам.Дали да не отида при дерматолог за консултация?

# 31
  • Мнения: 18 542
peiota, пробвай веднъж седмично за месец и виж как ще е. После, ако прецениш, може да вдигнеш на два пъти седмично. Ако увеличиш честотата, но видиш, че ти идва в повече, върни пак на веднъж седмично. Беленето не е толкова голям проблем, колкото раздразнената кожа, така че ако нямаш раздразнения, а само белене, ексфолирай с нежен продукт и поддържай интервала. Ако имаш раздразнение - върни стъпка назад. 

Твърде е възможно да ти се увеличат пъпките за известно време. Случва се нещо като очистване - огнищата на възпаление, които си стоят в по-дълбоките слоеве на кожата и излизат на повърхността едно по едно, бавно и постепено, биват "натиснати" да се изкачат много по-бързо. За това, за известно време изглеждат като повече пъпки от обикновено, но след като се изчистят, на тяхно място остава здрава кожа без възпаления. Новопоявилите се възпаления след това са много по-малко.
При мен тези белите подкожни се изродиха в пъпки с връх (не всички, но част) и се изчистиха. Други просто се стопиха. Сега на тяхно място имам нормална кожа.

zvezdelina6407, не съм имала подобна ситуация, възможно е да е специфично за твоята кожа. Пробвай да разредиш мазането - например през 4-5 дни и виж как ще е. Ако имаш под ръка дерматолог, най-доброто решение е да направиш консултация.

# 32
  • Мнения: 4 460
Аз лично категорично си съсипах кожата с едно ползване на най-ниската концентрация на третиноин.
На върха на бузата, където се вижда най-много, ми станаха кипиляри и кожата ми изглежда като с розацея, което няма оправяне.
Ето защо е с рецепта и го няма в някои страни. Не е заради конспирация. Да не говорим колко е логично, че не само кожата, а и здравето си рискува човек с него.
Човек каквото си направи сам..


Все пак това е най-силния ретоноид. Малко предпазливост никога не е излишна.
Аз съм с много дебела и нечувствителна кожа и все пак реших да минавам от слабо към силно и евентуално след време да стигна до третиноин.
Първоначално смятах някъде декември да го почна, ама все повече клоня към по-дълго отлагане.

Много съжелявам, че се случи така с теб  и силно се надявам, тези капиляри да избледнеят с времето.

Дали да не отида при дерматолог за консултация?

Аз бих отишла, просто за свое успокоение, че това е нормално.




Последна редакция: чт, 28 сеп 2017, 11:37 от flambe

# 33
  • Мнения: 570
Миоки, благодаря за съветите!
Дама на бала, в предната тема спомена, че за месец и половина се е изчистило лицето ти. Може ли да споделиш схемата ти на мазане от началото до сега.

# 34
  • Мнения: 162
Първо си направих едно почистване при козметик и седмица след това започнах третиноина, прилагам го през около 4дни. Моето акне се появи внезапно, мисля от стрес и претоварване, което доведе и до замърсяване на кожата, имах го около 4 месеца, т.е. не е старо и много влошено акне, може би за това третиноина ми подейства доста бързо.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 210


peiota, от четеното досега - поне един месец се маже само веднъж седмично, после, според реакцията на кожата се почва 2 пъти. Аз не бих забързала, колкото и да не реагира кожата ми.

# 36
  • Мнения: 4 460
Между другото това с подкожните мастни бучки на лицето и аз ги имам - няколко по брадата.
Толкова ми е добре кожата последните седмици, с вкарването на масленото измиване, киселините и ретинола(май неговата заслуга е най-малка, просто защото го ползвам все още рядко и в слаб вариант) с изчистени пори и загладен релеф и сега какво -да чакам времото, в което пак ще налазят пъпки на стари години. Dizzy Face.

Преди години, една дерматоложка, която много ми помогна да се грижа за изгорената  ми кожа, ми обясняваше точно, че понеже горния слой ми е много дебел ми трябва постоянно излющване, което да предоврати такова запушване и капсуловане.
Обаче това е решение само за дебела кожа. На дъщеря ми е, която е с много тъничка, чувствителна, склонна към зачервяване, но същевременно с неравен релеф от множество черни точки по носа и челото категорично и заяви, никога и по никакъв начин да не прибягва към киселини или друг начин на излющване на горния слой, който въпреки неравния си вид (дъщеря ми преиграва)  е естествена защита и излющи ли я ще бере ядове.

# 37
  • Мнения: X
Намазах се за първи път с Аирол 0,05 обаче.... Първо имаше малко въздух в тубата и като натиснах излезе повече, намазах го беше като голямо бобено зърно, изведнъж попи и на кожата ми остана слой като кир. Нормално ли е? След малко ще си сложа хидратиращ но все пак сега съм покрита като с тебешир...

# 38
  • Мнения: 18 542
Аз още не съм стигнала до гръцкия крем, но не би трябвало да ти прави кир ефект. Имаше ли намазано нещо друго отдолу? Или може би си прекалила с количеството  newsm78

# 39
  • Мнения: X
Нищо нямах отдолу. Измих си лицето, изчаках 15 минути да изсъхна и се намазах. Имам чуство че в крема има съставка която е предвидено да остава върху кожата. Странно. Ще видим как ще съм тази седмица...

# 40
  • Мнения: 337
При мен нищо не остава по кожата след Airol-а, попива буквално за секунди.
 
Знаете ли дали в Австрия се продава третиноин без рецепта? Поръчах си от Индонезия, но не ми се чака, а мога да си взема от Австрия, ако там е достъпен. Интересува ме 0,1%.

# 41
  • Мнения: X
Странно...а аз имам чуство че се намазах с цинков крем и той не попива...а крема ми е купен от аптека в Гърция не вярвам да е менте. Срока му на годност е 12/2020

# 42
  • Мнения: 337
И моят е с такъв срок на годност и има леко жълтеникав цвят.

# 43
  • Мнения: X
И моя е много леко към жълтата гама, по скоро е мръсно бяло, не е снежно бял цвета.
И да питам, мажете ли под брадичката, там където се отпуска най-често кожата и човек започва да има двойна брадичка, не става въпрос за шията а за хоризонталния участък между върха на брадичката и шията. Аз днес не посмях там да мажа.

# 44
  • Мнения: 337
Да аз мажа там. Всъщност мажа цялото лице, плюс околоочната зона, под брадичката, шия, деколте и ръце.
Отначало не виждах никакво повлияване по отношение отпускането на контура, но през последния месец ми се струва, че има промяна и под брадичката, и цялостно тъканите не ми се струват толкова отпуснати.

Общи условия

Активация на акаунт