Операция на щитовидната жлеза -14

  • 73 607
  • 788
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: X
Kaisia, а тук понякога правят биопсия и не само че директно ни оперират, но и в повече случаи изрязват цялата жлеза, щото им е по-лесно.
Помня един случай тук за грешен резултат за злокачествено - изрязаха цялата жлеза на 28г. жена. После при хистологията се оказало, че е доброкачествено. И тя сега ще си живее цял живот без жлеза заради грешката на някой.

# 556
  • тук и там
  • Мнения: 11 541
Тя и тук едната школа направо оперирала(след сцинтиграфия и студен възел съответно).Нямам мнение за медицината и лекарите тук.До сега не съм имала нужда,и нямам и опит съответно-сега тепърва ще си изграждам мнение.Надявам се да е положително,но кой знае. Peace

# 557
  • София
  • Мнения: 18 706
Итносно ТЕЛК и желанието ви да получаваате пенсия се изисква стаж за вашата възрадт мисля е 3 г. Представя се трудова книжка и всички докъменти относно стажа .

# 558
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Итносно ТЕЛК и желанието ви да получаваате пенсия се изисква стаж за вашата възрадт мисля е 3 г. Представя се трудова книжка и всички докъменти относно стажа .

Имаш нямаш стаж все е минималната, поне при мен така се получи.

# 559
  • София
  • Мнения: 18 706
При нен не минимална. Доказва се стаж няма как.Simple Smile

# 560
  • Мнения: 37
Тя и тук едната школа направо оперирала(след сцинтиграфия и студен възел съответно).Нямам мнение за медицината и лекарите тук.До сега не съм имала нужда,и нямам и опит съответно-сега тепърва ще си изграждам мнение.Надявам се да е положително,но кой знае. Peace

Доколкото съм чела и интересувала около моето заболяване,  в миналото сцинтиграфията е била изследването, което е показвало дали възелът е съмнителен или не, тоест дали е доброкачествен или не е. Към днешна дата, съвременното изследване на възлите е биопсията (ТАБ).
Освен това, бях пряк свидетел на случай, в който ендокринният хирург не пожела дори и биопсия, тъй като му беше достатъчно само ехографското изследване, за да каже че възелът е злокачествен и подлежи само и единствено на оперативно лечение. Съответно мнението му се потвърди на 100 % с хистологията след операцията на човека.
Струва ми се, че ако бяхте в Б-я може би вече щяхте да имате диагноза, доколкото тук достъпът до специалист е очевидно много по-лесен, отколкото в Белгия.

# 561
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Искам да попитам дали всички с премахната жлеза имаме право на безплатен Л Тироксин,или зависи от заболяването?
Благодаря предварително!

# 562
  • тук и там
  • Мнения: 11 541
tezoro_83,възможно е,разбира се  PeaceТака или иначе не съм лекар -няма как да изисквам от ЛЛ неща,за които аз самата не съм наясно.След изследването -ще стигна и до биопсия,ако не се окаже токсичен възел,защото до колкото разбрах иска това да изключи или потвърди  като диагноза- токсичен единичен възел.Ако не е това със сигурност ще ми направят биопсия и от там нататък(при добър резултат)-аз ще трябва да реша дали да се оперирам или не.При лош-то е ясно ..

# 563
  • Мнения: 11
Итносно ТЕЛК и желанието ви да получаваате пенсия се изисква стаж за вашата възрадт мисля е 3 г. Представя се трудова книжка и всички докъменти относно стажа .

Имаш нямаш стаж все е минималната, поне при мен така се получи.
И аз съм с минимална пенсия независимо от трудовия стаж

# 564
  • Мнения: 347
Аз имам за 12 февруари час...уж...

Нали не са ви отменили часа? Ако е възможно като се срещнете, попитайте професора, ако е наясно, дали ще има график за март?

# 565
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Аз имам за 12 февруари час...уж...

Нали не са ви отменили часа? Ако е възможно като се срещнете, попитайте професора, ако е наясно, дали ще има график за март?
До сега не са го отменили. Ще попитам, няма проблем Simple Smile

# 566
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Здравейте група, от декември се опитва да издиря проф.Пандев, но без никакъв успех. Разбрах единствено, че преглежда само в Хил Клиник, а там не е давал график нито за януари нито за февруари, някои дали може да ми помогне как да се свържа с него?
Благодаря!

# 567
  • Мнения: 290
Имат много странна практика като казват,  че няма график, а се оказва, че има, просто явно няма часове. Това да се налучка час е истински късмет май. Оставам с убеждението, че професорът преглежда в хил клиник в събота и евентуално тогава може би им дава график за часове, нямам представа и аз. Знам само, че като ми се наложи пак да запиша час при него (каза ми да ида пак септември), ще получа тахикардия докато запиша час.

# 568
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Много странно. Аз не съм имала проблем със записването на часа. Обадих се и ми дадоха за 12.02/звъннах на 23 януари/

# 569
  • Мнения: 290
Явно си уцелила момента, когато са имали час. Аз започнах да звъня за час от 6 декември и ми казваха, че нямат график, да звънна след 2 седмици. Звъня след 2 седмици и пак нямали график да звънна началото на януари. Аз обаче звънях преди Коледа и пак ми казаха да звънна началото на януари. Звъня на 2 януари и ми казват няма график, не знаем кога ще има. После вече писах тук в темата и Ангели ми преодстъпи нейния час. Ето че имало график, но не знам защо казваха, че няма. Да не говорим, че първия път като звънях ми взеха координатите да ми се обадят когато получат график, но никой така и не ми се обади.

Общи условия

Активация на акаунт