Операция на щитовидната жлеза -14

  • 73 772
  • 788
  •   1
Отговори
# 540
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Мерси момичета, Тривитаминол не съм ползвала никога.Защо е противопоказен?Аз си взех витамин Е за пиене,и той ли не се препоръчва?

# 541
  • Мнения: 11 762
Не знам, Мария. Четох в темата за Хашимото, но обсъждаха много отдавна. Такъв спомен ми е останал за него. Дори не знам какво има в него.
Сигурно витамини, но не знам причините. Вероятно в някои дози. Повтаряха често някой като го спомене, че не е за хашимотки.
Иначе витамин Е няма проблем да се пие.

# 542
  • Мнения: 123
Здравейте момичета! Искам да ви попитам след операцията ,която беше преди 2 месеца ,подуваха ли ви се езика и ръцете? Пия ел тироксин в доза 125 и 150. Диагнозата ми е папиларен карцином . През март ме викат в онкодиспансера в гр. Варна и не знам какво ме очаква?
   Може да е алергия,така че е добре да го обсъдиш с ендокринолога си!

# 543
  • Мнения: 350
Здравейте, някой има инфо за проф. Пандев? Звънях в Хил клиник и ми казаха, че няма да има график за февруари и да се обадя в началото на март.

# 544
  • Мнения: 894
Здравейте, някой има инфо за проф. Пандев? Звънях в Хил клиник и ми казаха, че няма да има график за февруари и да се обадя в началото на март.
Така е, бях скоро при него, каза че през ферв.е отпуска, ще пътува и оперира в чужбина. Дебни си графика за март.

# 545
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Аз имам за 12 февруари час...уж...

# 546
  • Мнения: 894
Аз имам за 12 февруари час...уж...

Възможно е да си е организирал в някакви дни прегледите за месеца и просто нови ангажименти да не приема, не казвам че  изцяло няма да го има, надявам се да не ти отменят часа или нещо такова. Понеже пак трябва да се виждаме, ми каза това, което написах по-горе. Neji, от клиниката трябва да ти дадат информация.

# 547
  • Мнения: 74
Здравейте момичета искам да ви попитам дали знаете за ТЕЛК дали трябва задължително да имаш стаж от 5 години, тъй като съм на 25 години, но нямам стаж, и ако ти дадат 2 група имаш ли право на работа.

# 548
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Ако отменят час, колко поо-рано звънят?

# 549
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте момичета искам да ви попитам дали знаете за ТЕЛК дали трябва задължително да имаш стаж от 5 години, тъй като съм на 25 години, но нямам стаж, и ако ти дадат 2 група имаш ли право на работа.

Не би трябвало да изискват стаж, има и деца с Телк. И да телка го издават с право на работа, поне с нашата диагноза.

# 550
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Бихте ли ме обяснили относно ТЕЛК-а. Трябва да си опериран или диагностициран и на какво дава право въпросният ТЕЛК?

# 551
  • тук и там
  • Мнения: 11 654
Аз днес ходих на ЛЛ (във Белгия).Както се очакваше-насочи ме към сцинтиграфия с технеций(за йод и тук ставало бавно).Трябвало да се установи какъв е възела-топъл или студен и чак тогава в зависимост от вида му да се предприеме лечение.Ако бил топъл и произвеждал хормони(което би го изненадало-тъй като изследванията на хормоните ми били в норма)-лечение със хормони единият начин  или със радиоактивен йод-другият.В моят случай ставало въпрос само за един голям възел-други възли не били локализирани.В случай на студен възел-пак имало две школи,едната-правела биопсия и в случай на добър резултат -възелът не се пипал,а подлежал само на  наблюдение.Другата школа -премахвала оперативно възела направо. Трябвало аз да реша коя школа и подход предпочитам .С други думи-сега ще правя сцинтиграфия и после ще я мисля пак .Не ми даде час за ендокринолог.

# 552
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Бихте ли ме обяснили относно ТЕЛК-а. Трябва да си опериран или диагностициран и на какво дава право въпросният ТЕЛК?

Трябва и да си опериран, но основния процент идва от диагнозата. Само за липса на жлеза дават нищожно малки проценти. При карценом в началото дават над 70%, после ако всичко е наред пада. Но над 50% се взема пенсия, има облекчения от данъци, винетка, карта за транспорт .....който си спомня да допълва.

# 553
  • Мнения: 894
Kaisia, пожелавам ти успех, пиши като мине изследването.
Аз за ТЕЛК така и не се поинтересувах, не че е късно да взема да проуча де.

# 554
  • тук и там
  • Мнения: 11 654
Благодаря,Аnikka. HugЩе пиша непременно като мине сцинтиграфията.

Общи условия

Активация на акаунт