За любители на салати

  • 95 536
  • 748
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 8 894
 Питах аз, но никой не ме отрази.Simple Smile
Кориандър какво? Листа или смлени семенца?


Елдата, която купувам е китайска. Надявам се е по-малкото зло. Първоначално бях намерила украинска, но я изхвърлих без да я отворя.

# 616
  • Мнения: 2 760
Блу, ако питаш за корейските моркови,  в сухата готова смес са смлени семена кориандър, не се вижда сушено зелено. Има още червен пипер, чесън на прах, сол и не помня какво друго.

# 617
  • Мнения: 11 747
Нещо кисело има. Имаше рецепти по- напред. Конкретно в тези от Берьозка се виждат тук там недосмлени семена кориандър. Аз пак си взех и пак ям, че много ми допадна.

# 618
  • Мнения: 8 894
Нарязах моркови, сложих кориандър смлени семенца, черен пипер, чесън на прах, балсамико и олио. На първо кусване морковите определено носят кориандър. Но ги оставих в хладилника да си поемат от подправките и ще ги видя довечера. Сол, захар и лютив червен пипер засега ще се въздържах да сложа. Ако довечера реша, че искат още нещо, тогава.
А утре ще ходя за боя за яйца в един магазин за източноевропейски храни и ще погледна и за готови моркови по китайски, Flushed упс, по корейски.

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 16:27 от Блу

# 619
  • Мнения: 11 747
Много малко лют червен пипер сложи според мен, искат си, много им върви, мисля.

# 620
  • Мнения: 8 894
Сигурно ще им върви люто, обаче след люто на другата сутрин ме боли в дясното подребрие и сега съм го спряла.

# 621
  • Мнения: 3 480
Зарибихте ме и мен, ще взема да опитам тези моркови по корейски, само че няма да ги пържа. Кориандър на зърна по-добре звучи от пресния (миризливката).

Ядох типичната "мешана" бг салата наскоро с всичко много ситно настъргано (домати, краставици, лук, зелен леко лют пипер и много магданоз) с червен пипер, зехтин, сол и оцет и много ми хареса. Никога не ми е хрумвало да сложа червен пипер (млян) на салата!

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 16:30 от Stardust@

# 622
  • Мнения: 3 542
Зарибихте ме и мен, ще взема да опитам тези моркови по китайски, само че няма да ги пържа. Кориандър на зърна по-добре звучи от пресния (миризливката).

Ядох типичната "мешана" бг салата наскоро с всичко много ситно настъргано (домати, краставици, лук, зелен леко лют пипер и много магданоз) с червен пипер, зехтин, сол и оцет и много ми хареса. Никога не ми е хрумвало да сложа червен пипер (млян) на салата!

Само да вмъкна, че от  страница насам им казвате по "китайски", те са по "корейски"

# 623
  • Мнения: 3 480
Извинявам се, май само аз съм ги прекръстила. Корейски  Peace, коригиран пост.

Последна редакция: пт, 16 мар 2018, 16:43 от Stardust@

# 624
  • Мнения: 8 894
И аз. Редактирах се.

# 625
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Сигурно ще им върви люто, обаче след люто на другата сутрин ме боли в дясното подребрие и сега съм го спряла.
На мен пък ми гори от подправките на този тип моркови и май ще се откажа от тях. Иначе са вкусни.

# 626
  • Мнения: 10 264
И аз се бъзнах с тия корейски моркови, но според по-напред дадената рецепта 200мл олио ми се вижда страшно много. Веррно, че и морковите не са малко, но това си е една чаша олио. И с тоя въглехидрат...Чудя се ако запържа в по-малко няма ли да е пак същото? Хич не обичам да си съчинявам по чужди рецепти. Винаги се придържам каквото ми написано (поне първия път). Но много ми идват 200мл олио. Ще видим..

# 627
  • Мнения: 3 480
Мисля на око да слагам аз и по-малко кориандър ... и ще си сложа пресен чесън, не обичам никакви изкуствени форми на чесъна, тежки са ми.

# 628
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 749
Елдата,която купувам е произведена в Италия и на вкус е доста приятна. Моята е зелена. Мога и да я покълвала,но все не ми остава време да се занимавам с поници. Малко ме е срам,ама имам куп ангажименти и все нещо забравям . Сега ще тичам у дома да полея орхидеите,че не съм ги плезила поне три седмици.
Купих си една готова екзотична салата с мицуна и татсой. Взехме преди два дни и много ни хареса. Имам и био салата,но от време на време карам по допирателната,т.е. не се вчарвам много.

# 629
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Елдата,която купувам е произведена в Италия и на вкус е доста приятна. Моята е зелена. Мога и да я покълвала,но все не ми остава време да се занимавам с поници. Малко ме е срам,ама имам куп ангажименти и все нещо забравям . Сега ще тичам у дома да полея орхидеите,че не съм ги плезила поне три седмици.
Купих си една готова екзотична салата с мицуна и татсой. Взехме преди два дни и много ни хареса. Имам и био салата,но от време на време карам по допирателната,т.е. не се вчарвам много.
Много от елдата се прекупува от Украйна в Европа, пакетира се и се препродава.

Общи условия

Активация на акаунт