Нощно напикаване

  • 243 168
  • 973
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 15
Здравейте. Дъщеря ми е на 5 г и половина и от скоро пие птиче просо.  Преди по веднъж а вечер се напикаваше, а сега по три пъти. Викам си нали пием просото за да спре, а то сякаш се увеличи. Мъка си е голяма. Моето дете сякаш не го осъзнава толкова, не й пречи, но аз не мога да спя. Ставам, преобличам, сменям протектори, завивката...

# 931
  • Мнения: 669
Здравейте.
Имам син на 6 год. Имаме проблем с нощно напикаване, който последната година се усили, т.е. до миналата година имаше по няколко сухи дни, докато последната година е всяка нощ по 2 или 3 пъти.
Изследвания и консултации с нефролог и уролог - д-р Пеев в Пирогов, уродинамика и уснановена остатъчна урина и свръхчувствителен пикочен мехур. Лечение с Минирин и Дриптан за 2 месеца и след това отново при него. Вече 1 месец без успех. А с доста странични ефекти, предполагам от лекарствата. Тревожност, плачене без причина, не говори, както обикновенно - абе голяма промяна в настроението и от вчера реших да ги спра.
Ще отидем отново на преглед при др. Пеев, но не знам какво ще последва. Дали стеснен уретър е възможна причина и оперативна намеса?
При някои от вас било ли е това причината?
До преди 1 година неглижирах проблема, смятайки, че ще отшуми, но вече започнах да се страхувам и притеснявам много.

# 932
  • Мнения: 607
В Белгия до 6 години се смята нощното напикаване за норма, спят си с памперси. Не споря дали е правилно обаче.

# 933
  • Мнения: 2 721
Ако не сте гледали таза го погледнете на рентген.
Аз съм с отворен таз и го останових година след като родих , на 22години.
Води се лека форма на спина бефида.
Имах проблем с нощното напикаване до 7-8годишна. Оправих се след посещение при един дядо при който ме заведоха нашите тогава, помня че нещо наместваше и трябваше да спя с яйце и още нещо увито във вестник определено време.
Колкото и странно да ми звучат тези неща сега се оправих благодарение на тях.

# 934
  • Мнения: 667
Elice,
понеже сте ми писали съобщение по повод моя публикация в темата, Ви пиша тук.
Не мога да Ви отговоря с лично съобщение, защото сте забранили получаването на ЛС.

# 935
  • Мнения: 402
При моето нещата се пооправиха с хомеопатия, сега се случва 1 път в месеца да се изтърве.

# 936
  • Мнения: 92
 Ще отидем отново на преглед при др. Пеев, но не знам какво ще последва. Дали стеснен уретър е възможна причина и оперативна намеса?
При някои от вас било ли е това причината?
До преди 1 година неглижирах проблема, смятайки, че ще отшуми, но вече започнах да се страхувам и притеснявам много.
[/quote]


Здравейте!
2000 год влязох за операция (божиране) за разширяване на уретрата, точно заради нощно напикаване. Мога да ви кажа, че нито спрях с напикаванията, нито  направиха процедурата както трябва!  Май месец тази година родих бебче (секцио), при слагане на катетър, екипа в операционната се опулиха къде трябва да влезе катетъра... Ами след 20 години разбирам, че са ми направили нов канал No Mouth
В Пирогов ме оперираха и висях 1 месец заради '' разкъсване'' и постоянно кървене.

# 937
  • Мнения: 31
След много години мъка с нощното напикаване на сина ми, който сега е на 10 години, най-после успях да намеря решение на този проблем. Затова и пиша този пост, за да достигне до повече родители, които имат същия проблем. Живеем в САЩ и преди няколко месеца случайно попаднах на един информационен плакат за симптоми на констипация при деца. В линка по-долу можете да видите симптомите. В нашия случай имахме три от симптомите, един от тях беше нощното напикаване, а другият много очевиден беше много големият размер на .... при ходене по голяма нужда.
Консултирах се с докторката, която го беше написала и тя ме увери, че в 95% от случаите причината за нощното напикаване е констипация. Посъветва ме да добавя храни с повече фибри и да следя как се справя детето с ходенето до тоалетна, така да се каже. Ето на този линк можете да намерите безплатни информационни материали по въпроса.
https://www.bedwettingandaccidents.com/downloads-in-english

Аз започнах да давам на сина ми всеки ден круши или други храни със слабително действие, не много силно, разбира се, като киви, например. Оттогава вече нямаме нито един инцидент. Дала съм на сина ми принтирана снимка на poop chart, от линка по-долу, за да не го питам всеки ден и да го притеснявам. Все пак вече е на 10 години.
https://i.pinimg.com/736x/13/56/58/13565800595c77666b0ed3a92c535 … -and-wellness.jpg

# 938
  • Мнения: X
Синът ми е на 3 години и има периоди на напишкване все още, та се разтърсих за информация и веднага попаднах на тази, че запекът е възможна причина.

# 939
  • Мнения: 3 488
На 3 години е напълно възможно все още да се напишква нощем.
Интересен е американския лекар, чак ме учуди Simple Smile.

 prembg, къде живеете точно?

# 940
  • Мнения: X
Да знам, че е нормално да се напишква на 3 години, причината да потърся информация е че детето беше започнало да стиска нощем и после почна пак да се напишква. Мисълта ми беше, че американския доктор не е открил Америка.

# 941
  • Мнения: 3 488
Друго имах предвид за американския доктор Simple Smile, авторката знае.

# 942
  • Мнения: X
Аз пояснявам собствените си думи. Има достатъчно информация по темата, всеки който търси може да я намери.

# 943
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Никъде до сега не съм срещала тази информация на български. Много благодаря. Май и нашите педиатри трябва да прочетат темата.

# 944
  • Мнения: 188
Моя син ще стане на 6 и се напикава нощно време, но няма запек.

Общи условия

Активация на акаунт