Първокласници 2017/2018 - 2 тема

  • 72 230
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 739
Ще получите помощта на следващия месец с детските, т.е през октомври.

# 46
  • софия
  • Мнения: 1 707
Благодаря Мама Ру мислех ,че  нещо не е наред мина почги 1 месец и нищо.

Момичета давате ли парички сутрин.
Днес за първи път бабата и даде 1лв.
Аз досега и все още съм против .Искаше да си купи нещо от автоматът.Класната изрично е забранила да ходят до него и тези които са на занималня се възползват докато се сменят учителките
Та днес 1лв го сложила на масата и се навела да си закопчае кецовете и той изчезнал.Някой и го взел,беше толкова разочарована и вече не иска да носи пари.Аз пък се претеснявам че иска да си купи кока кола нещо което вкъщи не се консумира а тя иска да пие.Страх ме е че ще се пореже на кенчето ,за вкусът знам че няма да и допадне ,но нали е забранено и сега и е мерок да опита.

# 47
  • Мнения: 760
Не давам пари всяка сутрин, иначе има в нея около 10лв. Но до сега си е взела само веднъж от лавката солети за 0,30лв. В смисъл пари си има, но не си ги харчи, като и има ясно указания какво може да се купи и какво не.

# 48
  • Ловеч
  • Мнения: 782
Благодаря за новата тема.

Кристал, при коя госпожа сте?

Ние сме на цифра 2 и във втората тетрадка по БЕЛ. Тази седмица сме 6+, като не ходи на занималня. Упражнява се, ако има нови елементи и после пише домашното, а по математика днес си го писа сама с една грешка.


Пари й давам по 1-2лв, днес си беше купила топъл чай и обикновени бисквити.

Винаги съм се чудила как има родители, които си пускат децата болни с хрема, Т или друго... недоумявам. Моето дете, с Т е, като парцал не може да седи права, а да седи часове наред училище да не говорим...сори.

# 49
  • софия
  • Мнения: 1 707
Аз се борих 3г в д.г да се карам за болни деца  и тук се отказах .Учителката каза да ходят ако са настинали да не изпускат материал .Така ще се разболяват и всички останали ,но със системата на глава не може да се излезе и това е.

# 50
  • Мнения: 11 739
Дали ще е като парцал при температура или ще е активно си зависи от детето. И аз и децата сме активни, не чак бодри, но не и отпуснати и лежащи, дори и на 38,5°. Прави сте, че не е добре болни деца да ходят на училище и ДГ, но не всяко болно дете е заразно, може и да е настинало. Нашата докторка хремата не я брои за болест. А ако десет подсмърчащи деца бъдат спрени едновременно от училище става проблем. Същевременно и не всеки родител има опция да ползва често болничен или помощ. Аз за каката вземах болничен, но за малкия - не, него баба му го гледаше. До сега се справяше.
При нас има крачка напред при тези задачи с едно неизвестно. Спомних си, че ниеу ползвахме сметало и, че купих лятото пръчици. Тази вечер ги извадих и както ми предложихте започнах да визуализирам. В резултат малката бързо загря какво се иска и започна да отговаря вярно. Сега трябва да я науча да превръща цифрите в пръчици и така да пресмята задачите. За утре й ги сложих в чантата и й казах, ако не се справие сама да помоли госпожата да й покаже как да ги ползва.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Нашата лекарка дава болнични и бележки само за температура или повръщане/разстройство. Хрема, кашлица и болки в гърлото, при чисти гърди за нея не са основание за домашно лечение. Съответно нито аз мога да отсъствам от работа, нито да извиня детето в училище. А и учителите не толерират спирането за една хрема.
С температура никога не бих си пуснала децата, не само на училище, а където и да е другаде. Но и за лека настинка не ги държа  в къщи.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
В училището е трудно с отсъствията. Не само че трудно се извиняват, но и да наваксаш пропуснатия материал и да напишеш всички домашни, ти идва по-тегаво, отколкото да ходиш хремав. Особено с напредването на класовете. Ако детето не се чувства добре физически, си остава в къщи, но едни сополи или кашлица могат да продължат 2 седмици - няма начин да отсъства толкова.

Те повечето по-болнави деца спират да боледуват толкова след 7-мата годинка Hands Plus1

# 53
  • Мнения: 9 392
Ив, писах ти ЛС.

# 54
  • Мнения: 5 234
... Аз пък се претеснявам че иска да си купи кока кола нещо което вкъщи не се консумира а тя иска да пие.Страх ме е че ще се пореже на кенчето ,за вкусът знам че няма да и допадне ,но нали е забранено и сега и е мерок да опита.
Не му давам пари, нито ми е искал.
Ако си сигурна, че няма да й хареса, защо не й дадеш да опита, вместо да й се превръща във фикс идея.

# 55
  • Мнения: X
Ние не започнахме добре годината - на антибиотик заради някакви странни неща дето влачи цяло лято, бях писала в темата за боледуването. Издържахме цели три седмици Sad но сега е с 39 градуса. Свито ми е, свикнала съм уж повече да се лекуваме, не мисля че ще съм склонна да го пусна полузлекуван, ще видим...
Иначе досега не се е оплакал от училището, много му харесва, играе с децата, яде си яденето, и той откри лавката за съжеление, но засега не прекалява. Мързи го да пише, но горе долу се старае ...

# 56
  • Мнения: 9 825
Кажете нещо за агресията...ние имаме1 в класа, което блъска всички, удря по главата, и дърпа тетрадки и раници. Моят днес не се е стърпял, и го сритал 4-5 пъти още сутринта. До края на деня не се имали проблеми, но момчето е насочило вниманието си към други деца. Което пак си е проблем?!

# 57
  • Мнения: 149
Това с агресията е голям проблем, освен разговори с родителите друго не виждам като решение. И ние имаме в класа проблемно дете, което явно не може да свикне с училището, не иска да пише, крещи, бяга от госпожите, които буквално го държат на къс повод,постоянно стои на прозореца и плаче за мама или ляга на земята и започва да крещи, беше надраскал целия гръб на дъщеря ми с химикал, който не се изпра и хвърлих блузата. Когато момичетата ходят до тоалетна ходи след тях и им отваря вратите да ги гледа, а те не смеят да се заключат да не си останат там. Налага се да ходят по две, за да се пазят. Нещо страшно е.

# 58
  • София
  • Мнения: 4 552
rumka833, говорете с класната като начало. Обяснете спокойно какво ви притеснява. Питайте какви съвети би ви дала. Може би детенцето има проблем, но на другите децата трябва да им се обясни как да се държат с него и как да реагират. Питайте дали с детето работи психолог/логопед в училище.

При нас какво стана - близнаци, които са по-палави и буйни. Имало е търкания с други деца. И в един момент отива майката на едно от пострадалите деца при директорката да се оплаква. След това отива майката на близнаците, за да си отпише децата. Вчера ни привикаха, за да ни се 'поскарат'. Трябвало първо с класната да се говори - това го каза и зам. директорката, и самата класна. С което аз лично съм много ок. Класната ни е супер търпелива и спокойна и лично за моя син направи много, за да се отпусне и да започне да работи. Не знам защо се е стигнало до такава ситуация... Все си мисля, че класната и двете страни в конфликта щяха да се справят заедно. Но някоя от двете страни е реагирала прекалено импулсивно и прибързано според мен.



# 59
  • Мнения: 485
В такива ситуации е нужно търпение и от двете страни и много помощ от госпожата. Моето дете е по-палаво. Не е агресивно, но обича да привлича вниманието на госпожите с пакости. Прави го напълно съзнателно, знаейки какви ще са последствията. Съответно госпожата от знаималнята приема тези неща много навътре и за някои неща е изключително възмутена. А за същите неща класната и госпожата по рисуване реагират доста по-спокойно. Също така вчера ми направи впечатление следното нещо. Детето ми беше за втори път на английски към частна школа, която провежда занятията в училище. След като се прибрахме (към 19ч), първата му работа беше да седне да си напише домашното по английски. Без да съм го карала. Без да му вися на главата. Беше запомнил всичко каквото има за домашно. А въпреки че беше на знималня вчера, пак имаше ченгели за дописване и забелязах, че доста е чертал с молива между страниците на помагалото... Щом по един предмет може, защо по другите не може?

Общи условия

Активация на акаунт