МАЙско бебенце расте, радва мама с тупкащо сърце. - ТЕМА2

  • 47 343
  • 733
  •   1
Отговори

Анкета

Да изберем дружно име за следващата ни тема

Опции:

# 720
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен,моята цитонамазка е добре 2-ра група,а на микробиологията излезе Candida.Естесвено ми изписа два пъти през 7 дни гиназол,иначе нямам оплаквания.Миналата седмица получих болки,бях се притеснила,но след като починах отшумяха,май се бях натоварила същия ден почиствах-кляках-ставах,навеждах се.За в момента мисля че не усещам контракции.Относно г.с последен цикъл 11.08.2017 ,термин 18.05.2017,а в момента съм в 17 г.с +1 ден.При последния преглед ми потвърдиха пола -момче ще е  Blue Heart .

На всички пожелавам лека и приятна бременност!!!

# 721
  • София
  • Мнения: 56
С теб сме бременяли в един ден. Днес (9.12) съм 17 седмица и 1 ден. 😁 Аз съм с младеж 😁
Здравейте, мили мами! Аз очаквам резултати от микробиология, стискайте палци всичко да е наред!:)
Исках да ви попитам две неща - при първи ден на последна менструация 11 август, в коя седмица трябва да влизам днес?  По мои изчисления е 18-та, но в сряда бях на преглед и АГ ми каза, че съм в 16-та, а не в 17-та. И другият въпрос - в коя г.с. влизам в пети месец? Защото в книга, която имам, се води, че от 20-та, в интернет пък чета противоречиви мнения. newsm78

# 722
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Здравейте, момичета! Колко много сте изписали, на мен покрай работата напоследък не ми оставаше време да ви чета и днес наваксвам Simple Smile.

И аз от някоко седмици усещам едно втвърдяване в корема, все едно камъчета се образуват, но не на едно и също място, а се местят по целия корем. Даже се напипват, много твърдо става. Дали и това са контракции?
 
За микробиология- аз живея в Австрия и такова нещо не са ми правили. Само кръв и урина в началото. На всеки преглед ми мерят кръвното и ме теглят. Магнезии ми беше изписал лекарят в началото за гаденето, но аз реших, че ми става по-зле от него и така и не го пия. Първите месеци пих прегнавит фаза 1, сега минах на прегнавит фаза 2. Другите майчета в чужбина- правили ли са ви микробилогия досега?

Здравей,

Ние живеем в Германия и тук само на първия преглед в 8-9 седмица някъде ми взеха кръв, урина, микробиология и цитонамазка. На всеки следващ преглед претегляне, урина, ехограф. Последния ми преглед в началото на седмицата акушерката в кабинета с пръсти натисна на няколко места по корема ми, за да определи височината на матката (до къде стига в тумбакчето) Simple Smile та това е общо взето, като преглед всеки път. Вече нямам право на ултразвук по здравна каса, но говорех д лекарката и й казах, че искам всеки път да виждаме бебчо и че ще си плащаме допълнително, при което тя каза, че няма проблем разбира се.
В случай че имаш оплаквания или просто искаш да си направиш профилактично микробиология, спокойно можеш да споделиш със своя лекар. Simple Smile
Поздрави и лека вечер !

# 723
  • Мнения: 36
Момичета, някой пускал  ли е линк към новата тема?

# 724
  • София
  • Мнения: 141
Здравей,не няма линк

# 725
  • Мнения: 36
Благодаря!

# 726
  • София
  • Мнения: 10
Здравейте,

Бих искала и аз да се включа в темата. Аз съм вече в 16 г.с. Все още не знаем дали ще бъде момче или момиче, но другата седмица на 19.12 се надявам да разберем.
Имаме си батко на 4 годинки. Първите три месеца при мен преминаха ужасно - с постоянно гадене. От всичко ми се гадеше. Моят термин е 25.05.2018г. Първото ми раждане беше в Майчин Дом при д-р Гърчев без избор на екип, но сега мисля да бъде пак там, като ще си избера екип и ще искам секцио.
Записах си час за фетална морфология при доц. Томова за 15.01.
БХС си правих в Майчин дом. При мен продължава гаденето, не така постоянно но....го има....често.
С първото ми дете през цялата бременност не знаех какво е гадене, повръщане и контракции.
Все още не го усещам често, а доста рядко усещам някакво побутване лекичко.

Лека бременност на всички от мен!

# 727
  • Мнения: 580
Здравейте,

Бих искала и аз да се включа в темата. Аз съм вече в 16 г.с. Все още не знаем дали ще бъде момче или момиче, но другата седмица на 19.12 се надявам да разберем.
Имаме си батко на 4 годинки. Първите три месеца при мен преминаха ужасно - с постоянно гадене. От всичко ми се гадеше. Моят термин е 25.05.2018г. Първото ми раждане беше в Майчин Дом при д-р Гърчев без избор на екип, но сега мисля да бъде пак там, като ще си избера екип и ще искам секцио.
Записах си час за фетална морфология при доц. Томова за 15.01.
БХС си правих в Майчин дом. При мен продължава гаденето, не така постоянно но....го има....често.
С първото ми дете през цялата бременност не знаех какво е гадене, повръщане и контракции.
Все още не го усещам често, а доста рядко усещам някакво побутване лекичко.

Лека бременност на всички от мен!


Добре дошла! Ние с теб сме с близки термини- моят е на 27ми.  Също така, макар и в 16та седмица, имам постоянно или гадене, или ужасни киселини.

# 728
  • Мнения: 518
Момичета, вторият ми БХС е лош, има ли някой ходил на втори?

# 729
  • Мнения: 47
Къде го прави този втори БХС?

Вяра, при гадене в тези седмици се проверяват чернодробните асат и алат как са, опипва се черния дроб.

# 730
  • Мнения: 33
Момичета, вторият ми БХС е лош, има ли някой ходил на втори?

Аз съм ходила на втори, но беше нормален. Защо не се консултираш с генетиците в Майчин дом? Както и с АГ-то си да обсъдите. Не се притеснявай твърде много, по-важна е феталната морфология, а и по форума четох за много случаи на лоши резултати с благополучен край. Стискам палци всичко да е наред!

Вторият БХС се прави пак в Майчин дом.

# 731
  • Мнения: 580
Къде го прави този втори БХС?

Вяра, при гадене в тези седмици се проверяват чернодробните асат и алат как са, опипва се черния дроб.

Би ли разяснила малко повече за това? От личен опит ли го казваш или лекар ти го е казал? Звучи притеснително. Аз също все още имам гадене, но гинекологът ми не е коментирал нищо за черен дроб.

Вики, аз както ти казах не съм пращана на втори БХС, но по принцип знам, че при лоши резултати се препоръчва или генетичен пренатест, или в много краен случай амниоцентеза. Колко ти е резултатът? А кой прави измерванията в 12та седмица? Имаше ли морфологични отклонения тогава?

# 732
  • Мнения: 47
Лошо второ БХС може да се дължи на некачествен софтуеър, неточно замерване, разминаване в размера и седмицата на плода.
 И кой прави повторно БХС, това изследване е толкова подвеждащо.
В коя седмица прави второ БХС и къде?

 Аз от опит споделям за гаденето в по напредналите седмици - лекарят ми каза да видим чернодробните и да меря кръвното, ако освен силно гадене имам замаяност, световъртеж.

# 733
  • Мнения: 10
Заповядайте в новата тема http://old.bg-mamma.com/?topic=1009416.new#new

Общи условия

Активация на акаунт