Колко често някой ви пакости по колата

  • 12 161
  • 121
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 30 272
Скрит текст:
Здравейте, много рядко е на тротоара и  то не съм единствената кола там, никога не паркирам пред гараж, входна врата и не запушвам другите коли. Участъка където, обикновено паркирам е на улица на която от едната страна  има храсти и малка поляна, а от другата има блок. Коли спират и от двете страни на улицата.
Така обяснено аз не виждам място за пешеходци. Храсти, блок и коли от двете страни + на тротоара. Да не говоря за майки с колички или трудноподвижни хора, но викаш не си само ти, да се оправя този, който трябва да мине.
Е, стига де. Тя писа, че обикновено е на улица, на която се паркира от двете страни. Явно в случаите, когато на въпросната улица няма място, заема някъде другаде тротоар. Не че я оправдавам като се качи на тротоара, но очевидно описанието по-горе е на мястото, където обичайно й седи колата, на платното. Там пешеходците работа нямат да вървят. Щото ако и от двете страни на улицата има паркирани коли, май няма начин да се качват И на тротоара, трябва буквално да прелетят над паркиралите, че да се наместят там. В този случай, ако правилно съм схванала, тротоарът би трябвало да е свободен за хората.

Именно, но явно не е и според мен проблемът е, че се спира колата там, където има място (според авторката), а не където е позволено и вероятно пречи.

Здравейте, имам едно чудене,  колата ми нощува пред блока или малко по - далеч от моя блок,  ако не намеря място.  От около 10 месеца вече три пъти някой прави  пакости на  колата ми. Един път огъната предна чистачка, втори път надраскан фар с червена боя и оня ден счупена задната  чистачка, заедно с рамото.
Първо си мислех, че някой си е заплюл  място на тротоара и ми отмъщава, но проблема е, че аз и да  искам не мога да  спра на едно и също  място всеки път, защото всеки спира, където има място.
Та какво мислите вие, на вас колко често ви се случват подобни случаи?

# 31
  • Варна
  • Мнения: 36 868
Авторката не уточни дали всички случки са били, когато колата й е паркирана на тротоара. Аз останах с впечатлението и че като не е, пак е имала изпълнения. Също е интересно и дали други коли също са пострадали (все пак явно не спира само тя на тротоара) или си е баш вендета срещу нейната само.

# 32
  • София
  • Мнения: 30 272
Авторката да уточни, но аз не смятам, че е само нейната кола. Също не приемам извинението, че всички спирали където имало място и това обяснява всичко. Аз също съм шофьор, наясно съм с неудобствата на паркирането в Сф, но по тази причина намерихме начин да си решим проблема. Отделно извън дома гледам да спирам на платен паркинг, синя/ зелена зона и да не преча. В крайна сметка за някой друг лев си осигурявам спокойствие. Ако и това не става, поне да не се спира в храсти, градинки, на тротоари и т.н.
Другото извинение, което обикновено ме потриса е "аз съвсем за малко, за да си купя кафе, цигари и т.н.". Хубаво, ама аз закъснявам за работа, защото някой решил, че "за малко" и на аварийки може да спре пред гараж и да отиде да си купува, кафе, цигари и закуски и аз трябва да съм достатъчно търпелива и да го изчакам спокойно, че да изляза с колата. Tired

Скрит текст:
Онзи ден имах работа точно за 10мин на "Каблешков", ама нямаше къде да спра и си платих паркинг. Таксуваха ме за 1 час. Не ми беше приятно, но пък и не попречих на никого да си върши работата.

Гледам нещата като шофьор и като пешеходец. Нито ми е приятно да ходя пеш по улицата, нито ми е приятно да няма къде да паркирам.

# 33
  • тук
  • Мнения: 510
Аз съм установила, че има 2 категории "гадняри". Хлапета дерат от скука и съм то виждала с очите си. И другите са съседи без работа, които решават, че владеят квартала (понеже по цял ден следят кой какво прави). Вторите са по-неприятни и постоянни. Особено, ако живееш под наем, докато не те възприемат като "свой", жална ти майка. Чистачки, дране, скандали, всичко.

# 34
  • Мнения: 10
Може някой да го прави умишлено.Аз си имам редовно поразии по колата и не е от мястото където съм паркирала.Системно си е според мен,то не бяха чистачки,скъсани и хвърлени демонстративно да ги видя,обиколена колата с ключ...,счупени огледала,маска,счупени прозорци и черни вуду фокуси ,които трудно се чистят.
Леле майко, какви хора

# 35
  • Мнения: 4 518
Излязох си пеша и написах бележка.

И аз пиша бележки, когато мога. Миналата зима на паркинга (силно казано паркинг)  до работата ми имаше много сняг и коловози и паркирането беше неприятно. Всички внимаваха да не ударят някого, но две коли бяха оставени заемайки по две места плюс доста от мястото за маневри. Написах им, че пречат и ако имат проблем с паркирането Надин (изкупуват коли) ще им реши проблемите.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 006
Може някой да го прави умишлено.Аз си имам редовно поразии по колата и не е от мястото където съм паркирала.Системно си е според мен,то не бяха чистачки,скъсани и хвърлени демонстративно да ги видя,обиколена колата с ключ...,счупени огледала,маска,счупени прозорци и черни вуду фокуси ,които трудно се чистят.
Леле майко, какви хора

Авторке, така и не каза като паркираш пред чуждите блокове на тротоара дали остава достатъчно място за хората да минават спокойно със или без колички? Другия вариант е да ти трошат колата защото си "чужда кола" и заема място на "техните", което е малоумно, но на много места за съжаление в БГ селчовците си въобразяват, че общественото място пред блока им е частна собственост, само за живущите в блока и вандалстват над "чужди /за блока/" коли.

# 37
  • Мнения: X
Понеже споменахте рязане на гуми, винаги ми е било чудно как става номера (нямам намерение да режа гуми Grinning ). Според мене тая гума както е пълна с въздух и вътре има налягане, като я ръчнеш с ножа... е тоя нож няма ли да отхвръкне и сам да се осакатиш... Grinning

# 38
  • Варна
  • Мнения: 36 868
Тая гума е толкоз дебела и здрава, че не знам въпросния нож що за бръснач трябва да е за да я среже.

# 39
  • Мнения: X
Ами ето значи още една въпросителна...

# 40
  • Мнения: 9 073
Личното ми мнение е, че голяма част от шофьорите са откровено нагли и много невъзпитани - няма извинение за спиране по тротоари, върху градинки и всякакви изумителни места заради лично удобство - останалите да се оправят както намерят за добре. А хората в инвалидни колички, с бастуни и двигателни проблеми най-хубаво да не си подават носа навън, че пречат на автомобилистите, за които всеки свободен квадрат по подразбиране е място за паркиране.

Чудно ми е от Общината къде спят, ами не глобяват наред - голям паричен поток ще си осигурят за кратко време.

# 41
  • Мнения: 9 710
Никога не са правили пакости по колата ми... и винаги държа визитка на прозореца. Не с цел да заплашвам някой, а да ми се обадят, ако случайно съм направила някоя беля с паркирането.
Много се старая да съм изряден шофьор и се надявам да съм такъв.

# 42
  • Мнения: 10 500
Както се казва "чукай на дърво", защото наистина е пълно с откачалки  и не знаеш на кой и за какво ще влезеш в полезрението. Визитката те спасява при културни хора, простака за единия кеф ще ти напакости

# 43
  • Мнения: X
Чудно ми е от Общината къде спят, ами не глобяват наред - голям паричен поток ще си осигурят за кратко време.
Ето това и на мен винаги ми е било чудно...

# 44
  • Мнения: 9 025
Азим подавам сигнал на общината в сайта им, точно за неправилно спрели коли. Идват и глобяват. Но главно идват след сигнал.

Общи условия

Активация на акаунт