Очакваме ритничета от МАРТенски момчета и момичета - МАРТ 2018 - Тема 2

  • 52 173
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 136
Здравейте и добре дошли на новите мартенски мами Flowers Hibiscus

При мен имаше зацапвания в началото на бременността мисля,че до към 8 или 9г.с. и на мен ми бяха предписали Утрогестан , но го ползвах по-малко време от колкото ми беше предписан .
Иначе от днес съм вече в 18 г.с. и болките в корема продължават, не са толкова учестени ,а само вечер като си легна  . Simple Smile
А да Ви попитам някоя от Вас има ли проблем с вените по краката и как се справяте с тях ? Моите така са се показали навсякъде и се чудя дали не са от дългото стоене на стола на работа .

Хубав ден ! Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 1 260
Поли,аз съм с разширени вени,и съм с чорапи от началото на бремеността.Трябва да ги нося само през деня.След раждането ще трябва да ги оперирам Simple Smile Simple Smile Simple Smile Посъветвай се със специалист.

# 47
  • Мнения: 397
Разширените вени по време на бременност се появяват или допълнително се влошават от нарастването на матката, защото притиска кръвоносни съдове и се нарушава циркулацията на кръвта в долните крайници. Препоръчва се по-малко седене прав и не много продължителни разходки(говорим нали по 3-4 часа, защото нали и залежаване не е препоръчително). На мен ми помага да легна и да вдигна крака на по-високо също и обливане на краката вечер с хладка до студена вода. Обаче станат ли болезнени си искат консултация със съдов, защото хич не е майтап работа.   

Аз слагах Утрогестан до 16 г. с. по предписание на АГ нито съм имала кървене, нито нисък прогестерон, ама страх лозе пази  Laughing и последната седмица понеже лекувах и Candida локално, трябваше да го пия. Ейй няма такова гадене  ooooh!  първите месеци не ми се е гадило така.

Аз утре съм на преглед да видим как вървят нещата, и ще се потвърди ли пола, въпреки че в 13с. + 4 д. докторката не изпитваше никакви съмнения в себе си, че е момче.  Laughing Laughing Laughing

# 48
  • Мнения: 136
За сега не са станали болезнени и все още не са толкова явни , но на места започват да си личат повече . Мислех да започна да се мажа с Лиотон , защото преди ми помагаше при уморени крака , но не знам дали е препоръчително да се използва по време на временност .
За най-голяма сигурност ще се консултирам с лекар . Simple Smile

# 49
  • Мнения: 7
Здравейте момичета,
Аз също имах кафеникаво, понякога розово зацапване, което започна от 5та и продължи до към края на 8 г.с.,  моят доктор ми изписа дувастон, което е еквивалент на утрогестан. Пих го до към 10 г.с. и от тогава не съм имала.

Миналата седмица бях на предглед при моят АГ и той ми пусна изследвания, оказа се, че хемоглобина ми е нисък - 105, доктора ми изписа сашета Ferrotone и витамин B12. Има ли някоя,  която пие такива лекарства и за колко време са й изписани?

В  момента съм в 20г.с и в петък ми предстои първата фетална морфолофия в Добрич при д-р Стоилов. Бихте ли ми казали: има ли въпрос например, който не сте задали, има ли нещо като цяло, което ще ми е от полза да знам преди този преглед? Благодаря предварително Simple Smile

# 50
  • Мнения: 136
Здравей Chereshka123 , Flowers Hibiscus

И моя хемоглобин беше нисък при първата кръвна картина и ми предписаха Феро-фолгама за един месец , като продължих да пия и фолиева киселина . Сега лекарят,който ми води ЖК ми предписа Supple Maman - витамини. Simple Smile

Аз когато отидох на първата ФМ бях в 13-14 г.с. бях малко неориентирана , просто слушах и гледах с интерес всичко , което се случваше . Даже сега за втората ФМ съм решила и мъжът ми да дойде с мен , просто да изпита тези емоции ,които изпитвам и аз . Blush

# 51
  • София
  • Мнения: 1 257
Момичета, сега се прибирам от преглед....имам си втори малък мъж.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes 18г.с.+4, задна плацента този път (първия бях с предна). Всичко му е наред на човека, рита, блъска, върти се  Laughing Не питах за грамове, АГ каза, че вървим точно спрямо седмицата, така че всичко е наред. Малко не ми хареса кантара какво показа, до тук съм +5 отгоре, акушерката и тя каза, че не и харесва  Laughing Нооо при положение, че не съм ходила до тоалетна от 4 дни, мисля че е нормално да покаже малко повече. А и дрехите ми си ми стават, което за +5кг., не би трябвало да е така, трябва най - малко дънките да си усещам тесни. Според АГ-то основно са ми в корема. Хич не ми се иска да се изпускам, миналия път качих 17 и едни 7 си ги влачих година почти...  Tired Изписа ми Магнерот за 20 дни заради болките в кръста, стори и се рано още, въпреки, че при втора бременност не било странно. Супер се чувствам иначе, дано и при вас да е така.  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 95
Здравейте момичета и добре дошли на новите мамчета Simple Smile
Дааа, Kriss усещането е прекрасно Simple Smile и  аз другата седмица съм на преглед и също нямам търпение да видя моето момченце Simple Smile Мога да кажа, че също съм малко неориентирана относно адекватни въпроси по време на прегледите от моя страна. Толкова се вълнувам като видя малкото човече, че забравям каквото съм си набелязала за питане Simple Smile Оставям АГ да ми разказва и показва Simple Smile
 Иначе вече кантара показва с около 2 кг нагоре...От един месец съм си вкъщи и съм станала по-мързеливичка, та ще видим въпроса с килцата Simple Smile

Вие до кога пихте или все още пиете фолиева киселина ?

# 53
  • София
  • Мнения: 1 257
Фолиевата с първата бременност пих от началото, стриктно до 4мес. и до края, но вече по - несериозно. Сега с второто започнах веднага, щом разбрах, пак стриктно до края на 4мес. Сега я пия ако се сетя... Crazy Относно въпросите - през първата бременност питах и разпитвах много. Сега не съм така...виждам много неща по монитора, които с първата изобщо не различавах. Специално за плацентата се сетих да питам, защото си спомних за предния път. Иначе като размери и грамажи АГ-то всеки път ми казва, но ето днес и тя се отнесе. Другата седмица съм на ФМ, там вече ще видя всичко с подробности.  Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 136
Фолиевата киселина АГ ми каза да я спирам ,като ми предписа въпросните витамини ,за които писах в предният си пост. Simple Smile В тях до колкото разбрах се съдържат 300 µg фолиева киселина и за сега се двоумя дали да я приемам заедно с витамините или е достатъчно това количество,което се съдържа в тях . Simple Smile

Миналата седмица в автобуса на път за работа усетих нещо между къркорене и пърхане Grinning , не мога да го опиша точно . А и не съм сигурна дали е било бебчето или нещо друго . Мисля ,че просто трябва да се въоръжа с търпение , а пък съм толкова нетърпелива вече Smile .
Относно килограмите в 18г.с. вече съм с 8-10 отгоре и се разширих основно в ханша . Нося само клинове и анцузи вкъщи ,а дънките ми за бременни все още са ми големички . Не съм променила хранителните си навици , единствената голяма промяна е,че от раз спрях да пуша . Не знам колко влияе за качването на килограми ,пък и аз съм си податлива към рязко качване Smiley

Поздрави на всички и извинете за дългия пост ! Flowers Cherry Blossom

# 55
  • София
  • Мнения: 1 257
Polly21 няма да го сбъркаш движението, даже съм почти сигурна, че са били от бебето. Ще видиш по към края вече когато им отеснее ритниците чак стават болезнени и ще ти се иска да кротува повече  Laughing Моето от 2 седмици не спира, но вече с второ знам какво да очаквам. Аз също спрях да пуша когато разбрах, уж се старая да хапвам плодове и зеленчуци на междинните хранения (ако огладнея) и се чудя от къде са дошли тези 5кг. То вярно в 5 месец съм, но ми се струват много..  Явно ще трябва да огранича съвсем сладките неща, както и хляба....  Thinking

# 56
  • Мнения: 136
Kriss.P , силно се надявам да е било бебчето  Heart Eyes

Аз се старая да понамаля тестените храни , но за сладкото ми е адски трудно . Имам си някаква силна зависимост към всякакви сладки нещица . Smiley
Иначе плодове ям всеки ден по няколко пъти както и всякакви салати ,напоследък ям много зеле и моркови . Опитвам се да се храня колкото се може по-разнообразно . Но част от моите килограми мисля ,че са от периода когато повръщах ,защото се хранех предимно с картофи във всякаква форма Smiley Единствено от тях не ми се гадеше и повръщаше .  


# 57
  • София
  • Мнения: 1 257
Аз пък като теб в периода на повръщане единственото, което можех да приемам беше пастата под всякаква форма.. Спагети, макарони, талятели... Салати ям всеки ден, дали на обяд, дали на вечеря. На сладко не налитам чак толкова, но си похапвам от време на време. Най - големия ми грах са пастата и картофите, това е. Месо хич не ям, опитвам да наваксвам с яйца...

# 58
  • София
  • Мнения: 95
Дано не забравя да питам повреме на прегледа дали фолиевата киселина е достатъчна като съдаржание във витамините или е хубаво да си се приема и отделно Simple Smile
Поли и аз се двоумях преди две седмици бебчо ли ме закача или си въобразявам, но вече ясно си го различавам в 20 г.с. Имай търпение, като зачестят тези усещания ще започнеш да си го различаваш и няма да имаш съмнения дали е бебчо Simple Smile
Иначе относно храната предимно нападам кисели и солени неща  Grinning  Киселите краставички вървят на поразия, но и от сладкото не се отказвам  Laughing

# 59
  • Мнения: 2 361
Здравейте Hug
Аз пих фолиева до края на 4-ти месец,сега взимам Огестан и тъй като също съдържа фолиева,вече не взимам допълнително.Но Омега 3 с повече dha пия по едно на ден,защото е много полезно за мозъка ,нервната система и очите Simple Smile
Иначе аз съм +6кг Confused А всички казват,че изобщо не ми личи и не съм качила грам.Но може би наистина и при мен кг са от яденето предимно на картофи,особено обожавам карт.пюре със сирене Grinning Месо също не мога да погледна,но наблягам повече на яйца,сирене,мляко и както казах,картофи Grinning И сладко си признавам,че постоянно ми се яде Relaxed Последният път вървяхме със седмица напред.Другата седмица съм на Фм и нямам търпение вече Blush
А за движенията,Поли,мисля,че са от бебчето.Точно така е и при мен,понякога по-леко,друг път като почукване Relaxed

Общи условия

Активация на акаунт