Капе вън капчука, а априлчето гугука

  • 10 875
  • 303
  •   1
Отговори
# 90
  • софия
  • Мнения: 756
привет и от нас Hug....бързам да ви се похваля че от днес вече сме в регистрите на Банката за майчина кърма и пием кърмица от там. страхотно мили хорица работят там и сме много доволни от първата ни среща...сега вече се надявам че беба ще дръпне по-бързо с тая вкусна вкусна храна Laughing

# 91
  • Мнения: 5 391
Браво на кака Рая, дано й се услади храницата и стане една внушителна бузеста сладурка Heart Eyes

# 92
  • Мнения: 2 631
Филипка, браво на теб, мила! Отърсвай се от преживяното и горе главата! newsm44 newsm51
И докога тези доктори ще продължават да правят от мухата - слон!?  #2gunfire tantrum  #2gunfire Това което са ти причинили, според мен е подсъдно и докато съденето на доктори не стане практика - няма да се оправят! Naughty
Между другото - не бяха ли от Русе осъдените, дето погубиха някакъв журналист, мисля!? newsm78

Спирала или хапчета - с хапчета бях около 5 г. преди първата ми бременност, а със спирала - между двете. И с двете съм нямала проблеми и фалове не са ставали, без пазене разбира се. От хапчетата не напълнях въобще, макар че и аз мноого съм предразположена към това.  Cry
След секцио - може спирала, но моята първия път я сложиха след 6-я месец, но на Цачи мисля, са й казали след 3-я. Ако все пак се забременее въпреки спиралата - задължително аборт. Моята докторка пак ми препоръчва спирала и сигурно ще слагам.

Лайка за нослето и аз съм чувала, че много помага, но не съм пробвала. Thinking

Потенето - на Вили почти винаги са й потни ходилцата, като я съблека, не знам причината - не е прекалено облечена. Може би е от найлоновата постелка, когато я преобувам. newsm78

Лак на ноктите - слагате ли си, мами - на ръцете имам предвид.  pletka Аз все се притеснявам, да я сложа тази химия, че нали обгрижвам детето и устичката и очичките пипам. Но на пръслетата на крачетата - имаааам лак! reverance

Косата взе да ми капееее.... smile3511  Трябва да вземам мерки, че след първото раждане, беше грозна картинка и се наложи съвсем късо да се подстригвам.

Козметик искам да посетя, т.к. Мата - Космата пред мен е вече нищо!  Embarassed Embarassed Аз само с кола се чистя, но с това кърмене на поискване, не смея никакви уговорки да правя, пък и не изцеждам ...

Препълни ми се гърдата и на мен снощи, Ренкатаbombs Вили за пръв път направи 5-часова почивка Shocked newsm44, което за тази гърда беше около 10-часова. Сутринта като станах - мислех, че ще ми се изтърколи гърдата на пода и адски болки! Цял предиобед все от нея сучи, къпах се с горещ душ и се опитах да поизцедя малко... Малко помина, но определено още ме боли. Какво ще се правим, не знам... smile3514

Да не забравя - СНИМКИТЕ СА СТРАХОТНИ! Бебета сладурковци със щаствили и красиви мами!
 smile3521
Ще сложа и аз най-после няколко снимки и от нас, та да добием образ и картина във форума! smile3509

Хайде свършвам с дърдоренето!
 smile3505
Засега.... Joy Joy Joy

# 93
  • Мнения: 5 391

Между другото - не бяха ли от Русе осъдените, дето погубиха някакъв журналист, мисля!? newsm78

да бе, аман от некадърници!
енвия, все искам да ти кажа, с голям кефчета постингите ти, пишеш увлекателно и винаги са едни такива цветни, жизнерадостни Hug
на въпроса за лака-да, слагам, макар и по-често безцветен, но винаги имам, не мисля че би създало проблем Peace

# 94
  • Мнения: 14
Здравейте и от нас с бебчо! Съжалявам че не съм писала ( май от 1 месец), но си бяхме в Бургас при моите родители и се прибрахме преди 2 дена и като видях що четене ме чака се хванах за главата! Ние по принцип ще бъдем цяло лято там а тук ще си идваме за имунизациите, че тези глупости със здравната каса ми писнаха (понеже е само за лятото и никоя лекарка не се съгласява да слага ваксините - това е положението).

Росица Г - не се притеснявай че ще бъдете на АМ, ние сме така от края на първия месец - какво ли не опитах (чайове, ядки, хапчета, боза, мляко) и ефект никакъв - кърма няма! И аз като теб бях изпаднала в депресия, но по-добре бебчо да е нахранен отколкото да реве от глад!
Ние сме на НАН на Нестле (хипоалергентния) и сега минаваме на НАН 1.

Да ви питам вашите бебчета спят ли през деня, т.к. моя хубостник спи само на вън а вътре не затваря дори очички.А вечер след банята и яденето ( около 21.00 - 21.30 ч) спи много добре до 2 часа, ядем и после се събужда чак в 5 .

Исакх да ви кажа толкова много неща но сега ми излязоха от ума.Шантава работа.

За тези от Бургас - Искате ли да се видим някой ден?

Чао за сега че моя хубостник се размрънка!

# 95
  • Русе
  • Мнения: 785
Понеже вече мисля по-ведро съм си наумила да сформирам една русенска среща, не сме толкова много, 4 сме, а има и една мартеничка, с която излизам, та да кажем че сме 5.Какво ще кажете?Ще бъде където ви е удобно на вас, само се наканете, срамота е! Naughty

Ааааа, Филипка, с две ръце съм за Русенската среща  newsm10, както съм и гузна, че не можах да се организирам докато бяхме още с тумбаците  Embarassed. Само да се пооправя, че вкъщи нещо сме болнави, и да не лепна някой бацил на бебоците. Аз май най-лесно до парка ще се замъкна, но нека и другите да кажат...

Браво на кака Рая, заслужава най-доброто малката душичка! Hug

envia, айде дай да видим наборката... Heart Eyes

# 96
  • София
  • Мнения: 958
Ей, Филипа, много се радвам, че са се поразминали нещата. Аз нали ти казах, че една моя съученичка е имала същото и след като е кърмила се е разкарало; дано и при теб стане така!

А като подхванахте тема за маникюр, фризьор и т.н., та се сетих, че в събота съм на 10-годишнина от завършването ни и реших да видя какво ще си облека, та да знам и какъв лак да си сложа. Да, ама  smile3511  то нищо не ми ставааааааа  smile3514  Таза ми е толкова широк, че не мога да си закопчая нито един свестен панталон  newsm45   Ама съм решила - квото ще да става, аз по-големи панталони няма да взимам! Ще отслабвам!!! Та ще ходя по дънки, ама ще си облека една блузка с голяяяяямо деколте, че да не ми се вглеждат в задника. И съм извадила един сутиен от старите, който ми е леко малкичък и циците ми изхвърчат нагоре, като на ренесансова мома с корсет bombs . Само ме притеснява да не ми гръмнат бомбите  newsm12

# 97
  • Мнения: 32
Здравейте момичета,
днес бях до фирмата, в която работя и мноооого зор ми дават да се връщам скоро на работа. Ама как да стане с това малко ангелче вкъщи?? Та да ви питам - чували ли сте някой работодател да е осигурил детска градина за децата на служителите си в или в близост до работното им място?? Малко завъртяно стана, но вие ще разберете какво имам предвид.

# 98
  • Мнения: 5 103
За спиралата ако слагате сложете Мирена, най-добрата за момента на пазара, не е като онези гадните медните.
Не трябва да се пазите със спирала, моята информация е, че може да се забременне само ако не си спазил срока за смяната и.
Лепенките против забременяване и те са готини, сменяш ги веднъж седмично, лесно ми се струва.
След секцио минимум 6-8 месеца, защото при нормално раждане шийката на матката се разширява и не е проблем, но със секцио си остава неразширена и може да се получи срастване.
Аз мисля да заложа на хапчета, ще си изследвам Прогестерона, Естрогена и още някакъв хормон и ще преценят кой са най-подходящи за мене.
Лак за нокти си слагам.

# 99
  • Мнения: 14
Здравейте пак! Simple Smile
Въпрос - Как ползвате кошниците за кола, подлагате ли нещо отдолу????????  Ние имаме тази на Чиполино и моето чопърче не иска да седи в нея, като го сложа и започва неистово да пищи!
Та се замислям дали да не взема и шезлонг, като не мога да я ползвам сега?

# 100
  • Мнения: 992

Филипа, многоооо се радвам, че нещата се развиха в положителна насока.      newsm44


Абе, я кажете, какво мислите за спиралите? Моята гинеколожка каза, че не ми препоръчва да си слагам, ако искам да имам още деца, макар че аз не съм сигурна. Четох разни неща, в които пишеше, че няма никакъв проблем, ама не знам ...   newsm78  Искам да събера мнения ЗА и ПРОТИВ, за да реша как да се пазим, че да не се сдобием набързичко с още едно отроче.
Аз исках да си сложа спирала, но лекарката не ми препоръча, ако съм искала да имам повече деца   newsm78и ми предписа противозачатъчни хапчета. Ще ги пия 3 месеца и ако ми понасят ще продължвам, ако ли не, ще мислим друг вариант.

Ренка и на мен нищо не ми става от разширеният таз, май ще трябва да обновявам гардероба, докато отслабна.
 
Rossica G, по-ведро, нещата ще се оправят.Всеки понякога изпада в такива емоционални дупки, излизай повече на разходки, срещи с приятели, да не стоиш много вкъщи и да се депресираш.

yacek bs, моята бебка спи през деня, но не всеки ден, понякога се кокори цял ден, друг път яде и спи цял ден, различно.

за лакирването, ами моите нокти хич не държат лак, един ден и почва да се лющи и аз го трия, ползвам повече безцветни, но когато има време.

Браво на малката Рая.

Честито на месечковците.  Party Time

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 17:43 от Rina

# 101
  • Мнения: 2 631
Лелеее, какъв дъжд се изля тук Wear Umbrella...не е истина, отделно че бяхма навън ...що да не ни намокри я..но се скрихме в една библиотека smile3529...то 15 минути валя като изведро обаче 30 минути чакахме да се поотводнят улиците, че  help...все пак 1 час се разходихме Whistling
Филипче, много се радвам мила!!! Гушкай си сега Преско (все щях да ти пиша и забравям - поздравления за уникалното име - странно е за мен, защото досега не съм го чувала, но в същото време ми звучи много мъжествено и ми харесва) smile3522

Цвети, аз ги бях сложила преди данните, ама не ми достигат символите, заради това бях разчистила, но специално за теб - пак са там dancing

за кака Рая Two Hearts lovekiss Two Hearts


спирала или хапчета - значи 2000та година (като се запознахме с половинката) пиех едни хапчета...сега ги забравих, от тях не напълнях останах си кльощава (47 килца за 171 см - много бях горда babydust7), но след това бях в чужбина и се разделихме за 3-4 месеца, спрях ги и като се върнах ми изписаха Диане 35 - ами станах 60 кила #Cussing out....когато ги спрях няколко месеца преди да започнем да се "трудим" за Алекс (то пък голямо бачкане падна - от 1вия път стана Crazy) смъкнах без диета до 54-55, та с хапчетата не съм имала проблеми де, но то и напълняването си е проблем, а...да и най-лошото бе че ми се появи целулит, който излекувах трудно, но сега го няма  ShockedLaughing та сега съм решила спирала, а и моята гинеколожка ми препоръча това, а аз й имам пълно доверие Hug

Зимафлуор - по съвети на зълва ми и мъжа й (зъболекари) - не пия и не давам на бебко, препоръчват Хисаря - водичка - около 1/3 от дневната доза на бебо да е такава...а Алекс в последно време и 10 мл. не иска да изпие, така че се замислям за Зимафлуор, но съм съгласна, че всичко си е генетично обусловено за зъбките...

като стана дума за коса - аз от моята не мога да се оплача, супер си е, е, малко цъфна, но нали сега й е сезона, даже закъснява hahaha, но много се изсуши
...препоръчайте ми шампоан за суха коса newsm78

енвиа, с тази Мата-Космата ме разсмя от сърце...аз си карам с епилатора Peace

yacek_bs, аз нищо не слагам в кошницата Flutter, а иначе спим през деня - до обяд задължително, следобяд повече бодърства

лак - не слагам, но не защото мисля, че ще навреди, а просто не ми остава време Rolling Eyes


А, сега що да не напече едно хубаво  #2gunfire ще взема пак да изляза май newsm78

# 102
  • Мнения: 2 631
Филипка, мерси за комплимента! Heart Eyes

Момичета - помощ - гърдата ми не спада и болиииSick Вили я цока досега - почти 1 час, нищо не мога да изцедя и болиии... Какви трябваше да са компресите - топли или студени!? newsm78


И нещо ме втриса днес... И ме е страх да си премеря Т, нали карах пневмония в седмицата преди да родя... Rolling Eyes

# 103
  • Мнения: 107
енвия втрисането е опасно,внимавай

компресите са топли или направо под топла до горе6та е търпомо де вода

# 104
  • Мнения: 2 631
envia, както ти е казала аморитка или с хавлиена кърпа - с топла клоняща към гореща вода, и си прави компреси, ако обаче се появат зачервявания по гърдата - тогава лед

Общи условия

Активация на акаунт