Много мина, мъничко остана, аз през АВГУСТ ще съм мама :-)

  • 20 167
  • 300
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 191
Добро утро на всички ,как сте тази сутрин.
На мен нещо не ми се спи и затова седнах да видя какво ново има тук и да сложа няколко снимки от нашата почивка  Simple Smile
Пожелавам на всички лек и хладен ден и да се пазите много   bouquet

# 241
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Здравейте мами

напоследък само успявам да прегледам какво сте написали, но нямам време да пиша и отговарям. Pepper, причината не е в мъжа ми, защото при нас нещата не са се променили от преди да подпишем, освен че си говорим на фамилия а по-скоро защото съм отпуска вече, а от 27-ми майчинство, т.е. не ходя на работа и не стоя пред компа нон стоп. но всичко чета. За срещата съм "ЗА", ще направя всичко възможно да дойда и да се видим с повече мами този път.  Относно количките, легълцата и големите покупки не се включвам, защото вече близки приятели са ни снабдили.  Вчера ходихме с таткото на училището за бъдещи родители в Св.София, доволни сме и получихме много полезна информация. препоръчвам на мамите от София, ако имат възможност да се запишат и посетят тази лекция, дори и да не раждат там 
Мама Леоне, в началната страница на форумите, най-отгоре има имената на рожденниците за деня. Mama Igi, дано успееш да дойдеш в неделя на срещата и да споделиш проблемите с малкия, а и не само проблеми разбира се. tedi79, щом бебо "има глава", значи всичко е наред.  Ние също трябваше да бъдем на концерта на Депеш, заедно с pouh, но седмица преди концерта размислихме. т.е. имаме билети и за още един концерт, на Ерос Рамацоти на 3-ти юли. преценихме, че два големи концерта в рамките на 10 дни, могат да навредят на бебо, да предизвикат контракции и т.н. решихме да пропуснем Депеш, а на Ерос живот и здраве да отидем (просто Депеш е само моя любима група, а Ерос е любим и на мен и на мъжа ми, затова именно избрахме да посетим този концерт). elen@, мисля че не е разумно в първата ни темичка да си напишем телефоните. най-разумно според мен е при среща на мамите, да си разменим телефоните лично или да си ги разменим на лични.
отново благодаря на всички за страхотните пожелания
Мами с контракции и проблеми, моля се за вас и бебчетата, всичко да е наред. пазете се.
ох, стана дълго а сигурно съм искала още неща да напиша, но сега не се сещам

Слънце и усмивки от мен, лек ден на всички мами

# 242
  • Мнения: 372
Здравейте, мами,   bouquet
В четвъртък бях на консултация Докотра ме успокой, че с бебо вс. е наред, защото се бях притеснила с това тичане на пред назад, че ще му се случи нещо. В 32 г.с. нямам промяна в килограмите, стоя си на 65кг, а бебо е пораснал и тежи около 1,500 кг. Laughing
да се похваля вече изписаха мъжа ми в петък, и сега е в къщи, но първите два месеца ще е на диета, още повече, че заради възаления панкриас ще е и на инсулин, но се надяваме малко по малко да се стабилизират нещата Praynig Сега ще обикаляме по Плевен и София да му направят нови изследвания, защото на нашите док. не им вярваме мн.
На вс. майчета с проблеми желая бързо възстановяване   bouquet

# 243
 HugПривет и от мен, мамчета! Grinning
Вчера бяхме на консултация и с бебчо всичко е ок. Вече няма обръщане, та ще сме с главата надолу. Притесних се обаче, че е доста голям-2.5кг, а само преди 3 седмици беше точно2кг. Ако растеме така май ще си родя малко слонче Grinning
 Една мама ми каза, че от магнезия бебетата ставали големички...чували ли сте нещо по въпроса?
Иначе малко ме уплашиха, че мога да очаквам и раче, понеже според всички ми е пообъркана датата Thinking

И с наближаването на събитието все повече ме е страх.... Sick

# 244
  • Мнения: 2 035
Привет Hug
AndyB и Eliona радвам се, че вече сте сред нас   bouquet
anni78, добре си е дошло и на твоето мъжле при теб и коремчето  Heart Eyes Стискам палци бързо да се възстанови и от тук нататък само радости ви желая  Peace

eli_ym, като гледам снимчиците голям кеф е на балкана, супер полянки и едно прохладничко чак и на мен ми се иска да съм там Party

Да не казвам голяма дума, но от онзи ден контракциите не се появиха повече, дано да е все така де  Praynig Толкова се радвам, че ви има защото ми е много хубаво, когато има с кого да си споделя и веднага да ме разбере и успокои. Благодаря ви  Hug

Lorexa дали са я прибрали да ражда? Дано да й се размине и да изчака още малко.  Praynig
Надявам се, че просто има задачки и затова няма време да се влючва.
Ей, мацки ще стискаме до последно никой няма да ражда още Naughty

Хубав ден  Heart Eyes

# 245
  • Мнения: 4 970
ЗДравейте,моми4ета! Лелеееее.......1 ден ,ме няма и вие сте изписали .....ooooh!!!!До сега 4етох,4етох....... CrazyПОздравления и благодарности на Kabiv за ценното и систематизирано инфо относно коли4ките  bouquet.Аз- май няма какво да кажа.У нас тече ремонт на спалнята,и дори напредва у4удващо бързо.СНощи мъжът ми окон4ателно приключи с лепенето на изолацията по стените.Дове4ера ще боядиса и тавана,а от утре - по4ва тапетите.Вече съм по-спокойна.Аз ина4е си мързелувам ,което страшно ме изнервя.В къщи е пълен хаос,а аз не мога да свърша нищо..А каквото мога- не мога да го доведа докрай.Ето- 4акам мъжът ми да ми свали пердето,аз пера,после той вади от пералнята и отива да простира ooooh!Чувствам се ужасно в тази си непълноценна роля.НЕ съм свикнала така.Но- ....сега трябва да си кротувам пове4е- в името на бебка.Аз от понедленик трябва да съм в болни4ен,според стария термин,но аз не мисля да ходя за него NaughtyОба4е се притеснявам дали слу4айно не ги пишат предварително и потози на4ин вси4ките ми планове да отидат " на кино" newsm78Някой знае ли нещо по въпроса?Чудя се дали да не ида в понеделник при доктора от ЖК и да говоря с него  по въпроса.

# 246
  • Мнения: 1 602
anni78 хубаво е че вече сте заедно с мъжа ти и дано по-бързо да оздавява.

velmar и у нас е така с ремонта. Но ние почнахме от спалнята. Сега е ред на кухнята и банята. И мен ме дразни това че не мога да върша много неща. Сега чакам мъжа ми да приключи с таваните и да дойде да ми помогне на наредя дрехите във високите шкафове. Не смея да се качвам на високо, че от жегата ми пада кръвното и ми се вие свят и да не залитна да падна. Важното сега е да сме добре и да се пазим.

AndyB и Eliona дано не ви се налага повече да лежите в болница до края. По-хубаво си е в къщи.

Kristianna сърдечната честота на плода е между 120 и 160 удара/минута,средно около 140. Надявам се всичко при теб да е наред за напред и да не те плашат толкова докторите. Praynig

Това е за сега от мен! Лек ден и много положителни преживявания.
Погалете тумбаците. preggo

# 247
Здравейте и от мен,  Hug

Мерси на Кабив за инфото за количките, а за срещата - там съм в уреченото време Laughing

Аз два дни бях на един семинар и се прибирах твърде изморена, та сега, докато прочета всичко, и не помня какво исках да напиша....

А, за докторите - преди да забременея имах доста неприятни гинекологични проблеми - консултирах се с различни доктори и естествено - всеки имаше различно мнение. Така цяла година си се разхождах без диагноза и шашната, направо побъркана. Затова моето мнение е - ако горе-долу ви е комфортно при един лекар, не ходете при друг, ако може да се лекувате вкъщи, стойте далече от болници...

За Св. София - изборът на лекар е 500 лв. и само тогава можеш да ползваш ВИП услугите им. Стаите не се запазват - настаняват родилките по реда на раждането - докато раждаш, багажът бил при теб...това е по официална инфо.

Целувки на всички и до утре - надявам се да се съберем повечко мами!  love001

# 248
  • София
  • Мнения: 12 230
    Здравейте и от мен,
надявам се утре да се съберем много мами и да си поприказваме  Hug
    Искам да се похваля, че най-накрая си избрах и взех количка  Grinning. Засега не мога да кажа дали съм доволна, като я поизползвам малко ще знам по-добре  Simple Smile Едно е сигурно огромна е  Sad
    Купихме и дрешки за бебчетата, някой са много сладки. Не знам дали ще са достатъчно, все още изобщо не знам какво точно ми трябва и какво не, колкото и да чета по форумите списъци с необходимите неща.
    Може ли да помоля мамите, който скоро са били на училището за бъдещи родители в Света София и са си водили записки да дадат малко информация какво точно се иска при постъпване  Simple Smile  Аз ходих отдавна и не си носех нищо за записване  Sad
    Това е от мен, нямам търпение да стане утре за да се видим  Simple Smile

# 249
  • Мнения: 566
здравейте,мамчета! докато получа отговор във форума относно разкритието взеха че ме приеха в болницата с 1 см и контракции. прекарах една ужасна нощ на системи и вече цяла седмица съм там под наблюдение, но само на хапчета. приличам на самоубиец като си напълня шепата с таблетките!та като ме взеха в болница и ми развалиха всички показатели - нисък хемоглобин, бактерии в урината /които обаче на следващия ден ги нямаше/;бебо се оказва,че не е в 32 г.с, а е в 33 поне според ехото.плацентата е започнала да зрее. това нормално ли е в 32 г.с? главата на бебчо е била ниско. направо ме побъркаха!сега незнам какво да правя - малко съм се шашнала.

Последна редакция: сб, 24 юни 2006, 19:32 от ellenka

# 250
  • Мнения: 1 602
ellenka не се притеснявай толкова много. Пий си хпчетата и почивай повече.За разликата в седмиците-обикновенно има разминавания и в по напреднала бременност не са точни,така че не се шашкай. Поне бебчето е главично разположено, а това е по благоприятно за раждането. Само да не бърза да излиза. Laughing
Ще те приемат ли пак в болницата или ще почиваш в къщи? Лежи повече по възможност.
Лек ден.

# 251
  • Мнения: 658
Здравейте момичета,
AndyB и Eliona, чудесно е че сте в къщи вече. Сега релаксирайте и се зареждайте с оптимизъм.
Ремонтиращи мамчета, като ви чета каква олелия е с тези ремонти, направо се паникьосвам дали ще успеем да приключим и ние за една седмица. Е, то ние планираме да ремонтираме само спалнята, ама пак си е голям гърч. Освен това, за добро или лошо, мен мъжа ми ме командирова за това време в Пловдив при свекървата. Та се надявам, че ще я свърши както трябва и както вече сме се разбрали.
ellenka, успокой се и не се притеснявай толкова много заради нормалните "екстри" на бременността. Разкритието ти не е притеснително, но все пак ТРЯБВА да пазиш леглото за да не продължава отварянето на шийката. Вземи си някоя хубава книга за отглеждането на детето и прогони всички дразнители и лоши мисли. Дори горещо ти препоръчвам да спреш да четеш другите теми във форума освен нашите, защото в някои от тях пише безумни страхотии, който само всяват излишен страх.
Момичета с контракции, вие нали си знаете, че когато контракциите не са ритмични и не са много болезнени не са опасни? Това са си нормалните подготвителни контракции в този период от бременността. Случват се разни странности със нас, по някога не само неприятни, но и болезнени, но това са си нормалните "екстри" на бременността - трябва да ги изстрадаме. Най-важното е да не се поддаваме на страха и съмнението. Всеки ще ви каже различни неща, едни ще ви наприказват небивали ужасии, други ще се опитат да посеят във вас съмнения, но най-важното е ако вие се чувствате сигурна в нещо да не се отказвате.
Със следващия ми постинг ви предоставям основното, което научих за закаляването на бебетата, мисля че ще ви бъде интересно и ще научите нови, успокоителни неща. Wink
Нямам търпение да се видим с някои от вас утре!
Лека вечер и цунки Heart Eyes

# 252
  • Мнения: 658
ЗАКАЛЯВАНЕ НА БЕБЕТО
Температура на въздуха
-   Температурата на детската стая трябва да бъде 20-22°С. През лятото може да се поддържа температура до 25°С, но не се препоръчва климатик;
-   Не се препоръчват големи температурни разлики – от вътре – вън или от едната стая в другата;
-   Детската стая трябва да се проветрява през 2-3 часа.
Лятото
-   Облекло през лятото: боди с къс ръкав и евентуално гащеризон с презрамки. Когато температурата падне под 25°С се облича боди с дълъг ръкав.
-   Първо излизане с новороденото през лятото: след 10-ия ден. Да се вземе едно тънко одеалце за всеки случай. Разходката трябва да продължи не повече от час.
-   През лятото бебето може да спи и на отворен прозорец стига да не е на течение.
-   През лятото е добре бебето да се оставя голичко за малко, но не повече от половин час.
-   Признаци за прегряване на бебето: много реве, зачервява се, пулса му се ускорява или прави обрив.
-   След 20-30ия ден от раждането спокойно може да се отиде с бебето на село или на вилата.
Зимата
-   През зимата при къпане температурата в банята или стаята, където ще къпим може да се вдигне с не повече от 3-4°С като се внимава да няма големи температурни разлики между помещенията.
-   Първо излизане с новороденото през зимата: след 20-25ия ден при външна температура до -5°С. Разходките да се правят по обедно време за не повече от 2 часа. Препоръчват се ежедневни разходки.
-   Облекло през зимата: боди с дълъг ръкав, гащеризон с дълъг ръкав, шапка, чорапогащник/ританки, чорапки, добре завито с одеалце.

Вода за къпане
-   Водата за къпане трябва да бъде с температура 37,4 – 38,4°С, като може да се увеличи с не повече от 0.4°С при необходимост. Ако температурата на водата не е подходяща бебето сигнализира със силен плач.
-   След къпане бебето не се извежда навън, затова се къпят вечер или след разходка след която бебето трябва да спи.
-   Закаляване с вода: процедурата се прави след 3-4ия месец. Започваме да намаляваме температурата на водата с 0,1-0,2°С през седмица до момента, в който бебето реагира – бебето плаче и не иска да влиза във водата. След това връщаме старата температура на водата – 37,4°С.
-   Закаляване с обтриване с мокра кърпа: процедурата се прави след 7-8ия месец на бебето. Тялото на бебето се обтрива с мокра кърпа с температурата на водата, при която къпим бебето. Започваме с дупето, след 3-4 дена продължаваме с ръцете и краката, след още 3-4 дена – коремчето и след още 3-4 дена гръбчето. После намаляваме температурата на водата на къпане до 27°С.
-   Солена баня (прави се предимно при бебета с рахит): процедурата се прави след 5ия месец на детето. Във водата за къпане се слагат 1-2 супени лъжици морска сол и бебето се къпи без други препарати за къпане (сапун, шампоан). Бебето престоява във ваничката до 10 минути. Процедурата се прави през ден в продължение на 2 седмици.
-   Обедна баня със слънчева вода през лятото. Оставя се вода вън на слънце и след сутришната разходка бебето се полива с нея.

Слънцето
-   Бебето не се оставя на директна слънчева светлина. Откритите части задължително трябва да са намазани с висок вактор слънцепредпазна козметика.
-   При разходка в слънчево време задължително се слага слънчева шапка, чадърче, гюрук на количката. Когато бебето лежи да не се слага шапка, защото главичката му ще се изпоти.
-   В слънчеви и горещи дни да се дава повече вода за пиене или други течности.
-   Ходене на море: до 12ия месец на бебето не се препоръчва то да ходи на море, защото промяната на климата, влажността и надморската височина ще му се отразят неблагоприятно. Ако все пак се ходи на плаж, това да става само сутрин до 12 часа и задължително трябва да разполагате с лекарства за стомашни неразположения.
-   За планина след 2-3ия месец може да се вземе кенгуру. Кенгуруто се ползва след 2-3ия месец, преди това не е удачно.
-   Желателно е да се ползва само една марка козметика, това се отнася и за слънцепредпазния лосион.

Вода за пиене
   До 4-ия месец се дава чешмяна преварена (лекторката не поясни от коя чешма  Close ), след 4-ия месец изворна вода (напр. Девин изворна) и вече след 6-7 месец се дава минерална вода. Подсладена вода се дава през 1ия месец, след което захарта постепенно се намалява и след 3ия месец водата е без захар.

Масаж на бебето започва да се прави след 1-ия му месец, а гимнастика – след 3-ия.

Източник:
"С 9 месеца на училище"
Емилия Казълова, акушерка
Училище за бъдещи майки и татковци

# 253
  • Мнения: 927
Прекрасна си, КабивHug Толкова полезна информация!!Благодаря ти за отделеното време да помогнеш на всички нас!!  smile3525 newsm51 smile3525

# 254
  • Мнения: 2 035
Браво  Kabiv  smile3501
Супер полезна информацийка   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт