Отговори
# 225
  • Мнения: 1 048
blueeye® Честит Рожден  Ден!!!
Желая те много щастие и прекрасно бебче през август!!! happy bd

# 226
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Здравейте и от мен Simple Smile

Честит рожден ден blueeye!  hbday Да си жива и здрава и авгист да си гушкаш сладко бебче:) Благодаря за тортата, много вкусна беше  Grinning Grinning newsm51   Gift
 cheersЧестито и на другите рожденнички , които имаха тези дни празник Simple Smile Честито и на ема за бебенцата . Да са живи и здрави и да те радват много Simple SmileНаправо вече не остана   Kissing Heart
И аз да се отчета вчера ходих при доктора на видеозон , бебчо е 2.100 кг в 33 г.с.. Обърнал се е , само доки ми каза , че плацентата ми е ниско и ако прокървя ведна в болницата да отида.
blueeye значи запиши ме и мене отпред за кой къде ще ражда, значи и аз съм в гр.Пловдив, на Весела , при д-р Минев. Само доки ми каза д ане раждам между 24-28.07, че нямало да го има и аз каквато съм каръчка точно тогава ще  стане нещо newsm78.
Преди малко се върнах от ЖК и ми дадоха всички документи,изследвания, болничния, взеха ми и последните изследвания и такова също ми правиха за чревно-такова каквото val_stef питаше.
val_stef  еми взимат ти с едно тъничко инструментче( поне такова ми се стори) от дупето някакъв секрет Laughing, не боли , не се безпокой:)

Еми това е от мене , на 14.07 пак съм на преглед и така Simple Smile
Хубаво че е по-хладно тези дни да мога се наспивам иначе голямо недоспиване е Wink

# 227
  • Мнения: 409
Здравеите отново!И на мен 6те ми правят такова изследване тук на 11 малко е агдно ,но няма накаде Grinning,после на 12 сам при смотания си лекар за последни изследвания крав,урина.Това моето те4ение пак м трвожи много е обилно а ме боли ниско долу особено като варвя Sad така искам да до4акам август месец,но маи бебо не е на са6тото мнение.Дано вси4ко да е наред сас Лореха и Мама Иги Praynig.Целувки по сладките корем4ета  bouquet

# 228
  • Мнения: 575
Ето я и систематизираната (до колкото ми е възможно)  лекция.
Разделила съм я на няколко точки :


С БЕБЕТО ВКЪЩИ

1. ОБЩО
Веднага след прибирането  е добре да се избере един човек, който да помага. Той ще се занимава с поддръжката на дома, готвене, гладене, но не и с бебето.  Всички грижи към бебето е добре да се полагат само от майката, в редки скучаи (къпане) от бащата, за да се установи по- силна връзка м/у родителите и бебето.
Стаята, в която ще живее бебчето трябва да е спостоянна температура (22 -  24о), да се проветрява често (на 3-4 часа за по 5 мин, като бебето е  извън стаята през това време.)
2. ХРАНЕНЕ
Храненето на новороденото е през 3 часа. Възможна е схема "На поискване", тъй като до 3я месец е трудно изграждането на режим.  Ако бебчето е сънливо и не се събуди само до към 4я час е добре да го събудим, за да не пропусне хранене.
За кърмещите: кърми се от ердна гърда на хранене, като всяко хранене е от различна гърда. Задължително е доизцеждането след храненето на бебето. Изцежда се гърдата, от която е хранено. Ако имате болка или тежест в другата гърда, може да изцедите и нея, но само толкова, че да ви олекне.
По време на хранене, ако бебчето е лакомо, е хубаво да го отделите за малко, да се оригне и после да продължи със сукането.
Задължително е оригване след края на храненето.
Когато след хранене, върнете бебчо в леглото му, е хубаво да го оствите за 30 - 40 min в странично положение (може да подпрете с възглавничка) и чак след това да го обърнете по гръб , макар че то отново ще изкриви главичка в страни (което не трябва да ви тревожи). В никакъв случай не оставяйте новороденото по корем.
След 10 - 14 ден ще се появят коликите. За по - лесно справяне има няколко начина:
1. Масаж на коремчето. Нежен, по часовниковата стрелка.
2. Слагане на топличък компрес
3. Чай против колики (продават се)
4. Капки против колики (с изричното предписание на педиатъра и при внимателно следене на инструкциите за прилагане.)

3. КЪПАНЕ И ХИГИЕНА
1. Памперсите.
Памперсите се сменят винаги преди хранене. Ако сме си вкъщи е хубаво да измиваме бебо с водичка и съпун. Използването на мокрите кърпички е препоръчително , ако не сме си вкъщи , те са за удеобство, но не са толкова качествени , колкото миенето с вода.
2. Къпане.
Температурата на водата за къпане на бебето трябва да е около 20 -22о. Зимата - 25о. Ваничката се пълни с 10см. вода. Бебето не се оставя да лежи във ваничката , ако тя няма шезлонг или не е анатомична. Докато не падне пъпчето не се оставя въобще. Много трябва да се внимава да не се мокри заздравяващото пъпче. Шампоана се слага във водата (2-3 суп. лъжици) като не се разпенва.
а) тоалет на пъпчето
- ако не е паднало: С 95о спирт се напоява памък и се капят няколко капки в/у щипката. Процедурата се прави 3- 4 пъти на ден до падането на пъпчето.
-ако е паднало: навлажнява се памуче със спирта и само с едно завъртане по посока на часовниковата стрелка. След това се поръсва с антисептичното прахче (Немибацин и др.)
(Ако секрета, излизащ от пъпчето е продължение на повече от 2 дни е скървав цвят, задължително следва консултация с педиатъра.)
След баня задължително се маже с крем против подсичане и с мазна емулсия(козметична или преварен зехтин). [Желателно е козметиката, която ползвате за бебето да е само от една марка.]
Рязането на ноктите е чак след 1я месец.
Ушичките се почистват с клечки с ограничител чак до 6я месец. Без да се натиска се почиства ушната мида и зад нея.
Нослето се почиства с капки физеологичен разтвор. Капе се във всяка ноздричка по няколко капки като има изчакване от 5 - 10 min  м/у ноздричките. Аспиратор се използва чак след 6я месец.

4. СПАНЕ
Бебето трябва да редува страните на които спи, за да се избегне изкривяване на главичката и вратлето. На всяко заспиване бебето трябва да се поставя на различна страна обърнато. Възглавница се слага чак след 3я месец. До тогава може да се ползва сгъната калъфка.  Не оставяйте бебето по корем!!!

5. РАЗХОДКИ И ДР.
а) Лятни бебета: Първата разходка може да се направи още след 10 - 15 ден. Продължителността й не трябва да е пшовече от 15min. Постепенно времетраенето на разходките се увеличава до час и половина. Честотата на разходките също се увеличава с времето.
б) Зимни бебета: П: Първата разходка след 15 -20 ден при температура НЕ по - ниска от 0о[/color]


Ми момичета, това е което си спомням като главно от лецията. Надявам се да е поне малко полезно.

# 229
  • Мнения: 330
Здравейте мами!
Отново съм на линия.За сега всичко се оправи и се надявам да нямам вече проблеми.Благодаря на всички за подкрепата,липсвахте ми докато бях в болницата.Иначе съм доволна,че ми направиха всякакви иследвания,запис на тоновете,доплер и казват,че бебка е в норми.
За отоците мога да посъветвам да ви направят иследване за албумин,защото аз така го открих и влязох в болницата.
 newsm59Ч.Р.Д. на рожденичките тия дни .Много Прекрасни моменти да имат и най-послушните дечица.  Gift newsm51
Браво и на учащите мами.Пожелавам ви успех и за напред с изпитите. Peace
Честити покупки на всички  Party
Със сигурност съм забравила нещо,но докато изчета и забравих,какво щях да пиша Embarassed
Приятен ден и се пазете Hug

# 230
  • Мнения: 260
Честито на рожденичката!  bouquet
И аз днес си получих резултатите от последните изследвания - хемоглобинът ми се е вдигнал от 116 на 125 (тази ферофолгама е голяма работа), нямам бактерии, всичко изглежда наред. За анален секрет никой не отвори дума за мое голямо щастие Embarassed  Взех си и направлението за раждане, а от утре и аз влизам с бодра крачка в 9 месец (терминът ми е на 4-ти август).

ROZI24, аз също си имам течение, още от пубертета, лекувала съм преди гъбички и дори една инфекция, но сега изследванията показват, че не се изолира нищо - нито гъби, нито инфекция. Това обаче не ме успокоява особено  newsm78 , макар че акушерката твърди, че всичко е наред.

Да ви питам за съвет. Канени сме на сватба след две седмици, но няма да е в София, а в град на час и половина път с кола. Ужасно ми се ходи, притеснява ме само че много ще ми наближи термина (2 седмици само ще остават)  newsm78 , а никак не ми се ражда в тамошната болница  Sick И аз незнам, хем ми се иска, хем не ми стиска Mr. Green

Нямам търпение да сглобим креватчето и да подготвя дрешките, но ще почакам още седмица-две, че трябва да слагаме един навес на терасата на спалнята и ще влизат майстори и т.н.

Някой беше писал за паркет. Аз да се изкажа без да ме питат, но моето мнение е да заложите на по-тъмен естествен нюанс, има много топли разцветки ламинат. Ние сложихме светъл бук в спалнята и най-малкото петънце личи, от друга страна в хола е тъмен и не е толкова дразнещо. Но при всички положения, аз мия подовете през ден-два (поне почистването е супер лесно и приятно), защото нямаме килими и шляпаме боси Peace

# 231
  • София
  • Мнения: 5 757
Честит Рожден Ден, blueeye® ! Много здраве, любов, късмет и най-голямото щастие през август!    bouquet  bouquet  bouquet
Обърквация , чудесно си се справила!  Hug Аз мисля, че те видях, но наистина не се запознахме  Sad После те търсихме, защото ходихме да хапнем, но явно си тръгнала по-рано. Следващия път  Wink
val_stef, тук анален секрет искат в много малко болници, мисля че само в Правителствена, но не съм сигурна, може и другаде. Не се притеснявай, на моя приятелка й взеха скоро, не е страшно.  Peace
И успех с покупките!  Hug
honey , аз лично съм страхлива и на бих рискувала да пътувам. Но ако се чувстваш добре и д-ра ти позволява - забавлявай се!  Peace
Цунки и чао за сега!   bouquet Heart Eyes

# 232
  • Мнения: 566
ЧЕСТИТ РОЖДЕ ДЕН blueeye®!
КАКВОТО И ДА ТИ ПОЖЕЛАВАМ Е ИЗЛИШНО, ЗАЩОТО НАЙ-ХУБАВИЯ ПОДАРЪК ЩЕ ГО ПОЛУЧИШ СЪВСЕМ СКОРО! baby
Обърквация, благодаря за мини лекцията. аз нямам възможност да посещавам бременните курсове, защото където живея няма такива и затова ми се налага да изчитам тонове книги. само не ми е ясно за температурата на водата - не трябва ли да е около 30 градуса, че 22 ми се струва хладна?
вчера бяхме на консултация - бебето е ок, плацентата ми е в първа степен на зрялост. трябва да стискам до 16, когато влизам в 9-я месец и за това сега само лежа. вчера купихме легълцето за бебчо - светло жълто, трансформираща се люлка. почти всички основни неща вече сме ги набавили и съм спокойна ако има изненади. остава само да освежим стаята, но кога ще стане това и аз незнам.

# 233
  • Мнения: 575
ЧЕСТИТ РОЖДЕ ДЕН blueeye®!
КАКВОТО И ДА ТИ ПОЖЕЛАВАМ Е ИЗЛИШНО, ЗАЩОТО НАЙ-ХУБАВИЯ ПОДАРЪК ЩЕ ГО ПОЛУЧИШ СЪВСЕМ СКОРО! baby
Обърквация, благодаря за мини лекцията. аз нямам възможност да посещавам бременните курсове, защото където живея няма такива и затова ми се налага да изчитам тонове книги. само не ми е ясно за температурата на водата - не трябва ли да е около 30 градуса, че 22 ми се струва хладна?

И аз се замислих за тези 22 ... ама лелката каза така  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 234
  • Мнения: 266
Честит Рожден Ден на blueeye и всички мами които са празнували скоро   bouquet  bouquet  bouquet

# 235
  • Sofia
  • Мнения: 849
ЧЕСТИТ РОЖДЕ ДЕН blueeye®!
КАКВОТО И ДА ТИ ПОЖЕЛАВАМ Е ИЗЛИШНО, ЗАЩОТО НАЙ-ХУБАВИЯ ПОДАРЪК ЩЕ ГО ПОЛУЧИШ СЪВСЕМ СКОРО! baby
Обърквация, благодаря за мини лекцията. аз нямам възможност да посещавам бременните курсове, защото където живея няма такива и затова ми се налага да изчитам тонове книги. само не ми е ясно за температурата на водата - не трябва ли да е около 30 градуса, че 22 ми се струва хладна?

И аз се замислих за тези 22 ... ама лелката каза така  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Само едно уточнение - става въпрос за температура на въздуха, а не на водата.

ЧЕСТИТ РОЖДЕ ДЕН blueeye®! Пожелавам ти леко раждане и едно прекрасно бебече, което да ви прави най-щастливите хора.

# 236
# 237
  • Канада
  • Мнения: 264
Мили Момичета, благодаря ви за хубавите пожелания.Много ме трогнахте  Hug Hug
На вас пожелавам успешно износване на бременността,леко раждане и здрави бебета

Също да пожелая и :
ЧЕСТИТ РОЖДЕН НА BLUEEYE

Всичко най хубаво, здраве, любов и прекрасно бебе през август  bouquet

Сега да разкажа малко за мен и бебетата.Всъшност как стана всичко.
Знаете, че имах малко нехубав резултат от Доплер теста, но док смяташе, че всичко е наред и може да се поизчака малко, поне до 35 седмица.Вторник вечерта обаче, както се лежа/10.30/ и получавам една контракция, което не беше необичайно.Наистина беше малко болезнена.И след нея, хоп усещам нещо ми потича отдолу Embarassedи викам на таткото:
"оле май прокървих" и ставам да "погледна"и като потече вода, направо ме заля.И стана ясно Simple Smile
Таткото се паникьоса, не можа да се обади по телефона да им каже на родилното, че идваме, аз трябваше да звъня и да говоря с тях.
ПО нататък всичко се разви като на филм, отидохме в болницата, веднага на монитор ме сложиха, почудиха се дали да не изчакаме до сутринта, но после решиха тъй като бебетата са напречно и двете, да не стане заплитане нещо и пристъпихме към секциото.Спиналната упойка изобщо не усетих, всичко беше напълно безболезнено.В 1.18 излезе малкия Антони,а в 1.22 Боби.Боби е много рус, не просто светъл, а рус, бял, и много прилича  на татко си Simple Smile, Тони е повече като баткото Илия като бебе Simple Smile
След като мина всичко, и поспах 3-4 часа, започнах да настоявам да ми махнат катетъра и системата, за да мога да отида да си видя синовете, най -накрая успях  и въпреки силните болки можах да стана и да се раздвижа, мисля, че при секциото това е важно за бързото въстановяване.

И така...
после в петък ме изписаха и от тогава всяка вечер ходим до болницата, аз си наех една електрическа помпа, професионална и си събирам млякото в контейнерчета, вечерта го нося на бебоците.Те след първия спад в килограмите, вече почнаха да наддават.Много ни е мъчно, че не са при нас, но знаем, че няма как и трябва да устискаме.Казаха, че поне до 36 -37 седмица ще бъдат в болницата, тоест до края на юли.
Ами момиченца това е от нас, стана малко дълго, ама  Embarassedисках да ви разкажа

целувки на всички вас и на бебоците
До скоро  Hug Hug
 baby_neutral :baby_neutral

# 238
  • Мнения: 273
честит рожден ден на патерица на didika!!!  bouquet  и честит рожден ден и на blueeye®!!!  bouquet  най-хубавите бебчета през август ви желая!!! newsm24 smile3522
Да се посхваля и аз с моите супер изследваня от днес , хемоглобин 111 и урината е чиста, няма белтък. Иначе и аз имам един схванат прасец на десния крак и малко накуцвам, ама...
val_stef, мен не сами вземали тук нито анален , нито вагинален секрет.
Обърквация ,Благодаря за лекцията Супер е    bouquet

# 239
  • София
  • Мнения: 5 757
ema_ , браво че малките сладурковци са почнали да наддават!!!  Hug Hug Щом трябва, ще поседят там, пък после ще си ги гушкате! Така като го описваш, раждането със секцио изглежда много лесно, но едва ли е. И мен ме очаква по този начин, така че ме вълнува информацията!  Hug
snejko , чудесно за изследванията!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт