Камъни в жлъчката

  • 430 523
  • 1 134
  •   1
Отговори
# 90
ОК МЕРСИ МНОГО ЩЕ ПРОБВАМ ДАНО ДА ИМА РЕЗУЛТАТ ЧЕ ТОЛКОВА МН МЕ Е СТРАХ ОТ ТАЯ ОПЕРАЦИЯ ЧЕ НЯМАМ ДУМИ МАКАКР И ДА Е ЛАПАРО

# 91
  • Мнения: 1 233
Аз искам да попитам има ли някой информация как стои въпроса с бременност след холецистектомията. newsm78 Обмисляме варианта за второ дете, но се плаша заради тая операция, как ще протече всичко, да не би /не дай си Боже!/ да се образуват камъни по жлъчните пътища, или някакво друго усложнение.....

# 92
  • София
  • Мнения: 39 766
Аз искам да попитрам за добър специалист, който да види до къде съм я докарала с моята жлъчка. Преглеждах се на ехограф доста отдавна. След това лекарката каза "камъни няма, но ще направиш".

# 93
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Аз отдавна съм с проблеми с жлъчката. Камъни ми откриха преди около година (не съм питала какви са и не съм си правила други изследвания)
Но от няколко месеца, почти през нощ имам силни болки. Вече не се търпи. Ще трябва да отида на лекар. Пия какво ли не като ме заболи, напоследък много ми помага ампула нош-па (ама как горчи само).
Бихте ли ми препоръчали добри специалисти в София. Чудех се в Токуда дали има?

Благодаря

# 94
  • Мнения: 1 233
Аз съм много доволна от лекарите във ВМА. Там ме оперираха. Пръво ме преглежда доц. Кацаров /шеф е на клиниката по гастроентерология и хепатология/ , а ме оперира д-р Сергеев. Peace

# 95
Искам да попитам за рецептата с ряпата?Не знам дали на мен ще ми помогне,защото преди няколко дена опитах малко ряпа на салата и после цяла нощ не-мигнах.Декември месец една вечер получих страшна криза,след това няколко по малки,но забелязях , че като не ям пържено,шоколад нямам никакви проблеми.Докторът,който ме гледа на екограф каза че имам доста камъчета но не е за операция,а личната ме посъветва да не се мъча и да се оперирвам.Но ако спазвам диета ,защо да се подлагам на операция , а и аз си имам нужда да не ям шоколад и мазно.ПОСЪВЕТВАЙ ТЕ МЕ МОЛЯ

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 16:41 от jeni_73

# 96
  • Мнения: 1 233
Не отлагай операцията. Колкото повече чакаш, толкова по-зле ще става.Върни се назад и изчети темата Peace

# 97
  • Мнения: X
Един съвет към всички чудещи се претръпнете и се оперирайте. Сега ще питате как така го казвам толкова уверено. Ами лесно. Бях на 17, когато ми откриха камъни в жлъчката и според много лекари прекалено малка за операция. Пробвах лимон и зехтин, билки, почти 1 година спазвах принудителна диета, макар това да не спираше кризите, които на моменти бяха през ден. От страх да не ме режат, накрая си докарах спешна операция, за която няма да разказвам, но е факт, че от безобидна жлъчка и спазвана диета хванах един от последните влакове. Това не е, за да ви стресна и всички да хукнете да гризете нокти или да легнете под ножа. Все пак това беше моят случай Simple Smile. Просто се консултирайте с лекар и ако кажат да се оперирате, не се страхувайте...после остава само споменът от болките и евентуално белег.
Диета спазвах строга 6 месеца, като след това постепенно се захраних с всичко. Относно въпросът за това как се чувстваш след упойка...не мога да кажа точно, аз бях щастлива, че се събудих и не ме болеше, защото часовете преди операцията бяха ад.
Аз искам да попитам има ли някой информация как стои въпроса с бременност след холецистектомията. newsm78 Обмисляме варианта за второ дете, но се плаша заради тая операция, как ще протече всичко, да не би /не дай си Боже!/ да се образуват камъни по жлъчните пътища, или някакво друго усложнение.....
Доколкото знам, няма никакъв пробелм. Но възможност за образуване на камъни по пътищата има. Това разбира се не трябва да те притеснява. Мога и за това да пиша, но стана дълго, ако те интересува повече по въпроса ми пиши на лична.

# 98
Здравейте и от мен, на 4.09.2007г се оперирах от камъни в жлъчката. Лапароскопска операция, В Троянската болница, д-р Маринов, специализирал в чужбина. Останах доволна от отношението на лекаря, от упойка излязох трудно, добре че мъжа ми беше придружител. Той казава, че съм буиствала и са ми вързали ръцете, после започнах да повръщам, 11 пъти, извикаха доктора по спещност, и той за моя изненада дойде веднага. На 3-я ден ме изписаха. Опитах се да спазвам диета, но към каквото и да посегнеш да ядеш, все има подправки, чер пипер или какво лине. Всичко забранено. Сега хапвам от всичко по-малко. Най-обияам шоколад, но ям бял, кафе все още не пия.
  Аз също ще дам съвет, не чакайте последния влак
   Ако може някой да напише за диета, от какво най-много се ограничава.

# 99
  • Мнения: X
Ами аз пак повтарям, моята операция беше тежка и по нормален път. Диетата която спазвах съответно беше изключително строга, но най-важните неща са: без кисело, люто, мазно (най-добре е да се яде пилешко и телешко месо), пържено, шоколад...кафе...газирано, алкохол...
За тези които се питат, защо след като няма жлъчка трябва да се пази диета...ами това е защото черният дроб трябва да свикне да се справя сам, макар без жлъчка да може да се живее, тя не е орган, койте е бил безфункционален ако ме разбирате Simple Smile, За лапароскопските операции мога само да кажа, че сте късметлии, затова не отлагайте Simple Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 4 025
Доколкото знам, няма никакъв пробелм. Но възможност за образуване на камъни по пътищата има. Това разбира се не трябва да те притеснява. Мога и за това да пиша, но стана дълго, ако те интересува повече по въпроса ми пиши на лична.

Напиши , моля те, нищо че става дълго.Аз имам такава операция от преди 4 години и затова се интересувам.

# 101
  • Мнения: X
Доколкото знам, няма никакъв пробелм. Но възможност за образуване на камъни по пътищата има. Това разбира се не трябва да те притеснява. Мога и за това да пиша, но стана дълго, ако те интересува повече по въпроса ми пиши на лична.

Напиши , моля те, нищо че става дълго.Аз имам такава операция от преди 4 години и затова се интересувам.

Така, напълно възможно е да се образуват камъни по пътищата, след като е имало в жлъчката. При мен имаше запушване на жлъчката от камъните, а някои от тях бяха тръгнали по пътищата. За да се облекчи самата операция ми направиха безкръвна през устата, с която се целеше чрез малки разрезчета да се разширят пътищата и по този начин да се прочистят сами. Може да звучи неприятно и такова си беше, наподобява гастроскопията, с по-тунка тръбичка е, но трае по-дългичко...(прави се без упойка, само ми боцнаха обезболяващи естествено), но е бързо и ефикасно.
Това, което ви пиша е това, което тогава лекарят ми обясни относно бъдещо образуване на камъни - естествено целеше да ме успокои, че при мен става всичко накуп и по този начин се предотвратява бъдещ проблем. И така дори да се появи такъв проблем, решението бих казала е доста бързо, а самата истина е повече течности, които да промиват така да се каже.
И не се стряскайте, не е казано, че ако сте имали в жлъчката, то един ден ще имате и по пътищата Simple Smile

# 102
  • Мнения: 931
Аз пък съм на мнение е не трябва да се бърза с операцията особено при млади хора и то ак оне е крайно наложително т.е. ако кризите са зачестили и са мн болезнени и продължителни.Аз от 08.2007 знам че има камък в жлъчката 1 но по голям 2 сантиметра и имам проблеми смао когато сипозволя да хапна нещо по пикантно , яйце или нещо пържено.В повечето случаи избягвам да ям от тези неща които ме дразнят и нямам никакви проблеми и ще отлгам опеарцията засега поне аз така си мисля.Колкото и да се казва че и без жлъчка може да се живее ако беше така защо я имаме по рождение.Ако една жлъчка бъде отстранена функцията се поема от черния дроб смо че той не е жлъчк аи не върши същата функция.Така че по добре д асе ограничавам в яденето и да внимавам колко ям от колкото да се подложа на операция само заради факта че имам камък.Аз няма кризи напоследък и то след като пробвах това с ряпата.Надявам се да ми епомогнала др седм съм н аехогр и ще ви пиша какво е станало.
 и все пак никой не агитирам да с еотказва от операция понякога наистина е наложаща, при мен все още не е и затова чакам.Който има проблем да се консултра с лекар - гастроентеролог а не с хирург поне първоначално, а когато реши за операция тогава с него.
Успех на всички

# 103
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Здравеите, бихте ли ми написали кординати на специалисти за лапароскопска операция от Варна или София? Става въпрос за маика ми която дълго време отлагаше но сега се реши.

# 104
  • Мнения: 931
чувала съм че най - добре е да се направи във ВМА или в ИСУЛ, там са най - добрите специалисти поне така знам аз , но  конкретни имена не мога да кажа.Ако някой друг знае нека да пише но това е за което могада те посъветвам за София.Успек на операцията и дано всичко да е наред  Peace

Общи условия

Активация на акаунт