козметиката на ТАЛОДЕРМА - 3

  • 44 932
  • 704
  •   1
Отговори
# 240
благодаря за отговора,а горе долу ка кви са цените на всичките изброени продукти,защото в града ,в който живея няма магазини на лечител и ще трябва да карам майка ми да ми ги купува,а дали от някое от мазилата няма да получа горчив вкус,защото мъжът ми се оплаква и проблем ли е ,ако след кремът си сложа пудра-антибактериалната на манхатън?ами това е за сега ,благодаря много Hugпосле ще се похваля

# 241
  • Мнения: 86
 изключително чувствителна на резки температурни промени
 бързо реагира при консумация на алкохол
 конжестия (нахлуване на кръв)

Веси,ами точно тези признаци ме навеждат на мисълта за чувствителната кожа.Петното,което ме притеснява е на челото и е в резултат на едно слънчево изгаряне преди години.Имам и едни светлички,почти незабележими на бузите.Ами това е.А да,купила съм си тоалетното ви мляко за мазна и смесена кожа,както и тоника(него го прилагам сутрин)за вечер- избелващия тоник.Май съм допуснала и една сериозна грешка купувайки си универсалния крем:(

# 242
  • Мнения: 1 986
  Веси,извинявам се предварително,ако пропускът е мой Praynig,но не видях дали и ако-да,къде във В.Търново има продукти на Талодерма newsm78Много ме заинтригува тази козметика и бих желала да си закупя някои продукти Grinning

# 243
  • Мнения: 1 254
  Веси,извинявам се предварително,ако пропускът е мой Praynig,но не видях дали и ако-да,къде във В.Търново има продукти на Талодерма newsm78Много ме заинтригува тази козметика и бих желала да си закупя някои продукти Grinning

по това, което виждам от справката, най-лесно можеш да си намериш каквото ти трябва в някоя от следните аптеки:

Марешки ЧА
ул. В. Левски, 29

Алексиев ЧА
ул. П.Р. Славейков, 7
тел: 062/633-814

Бояна ЧА
ул. Бачо Киро, 3
тел: 062/623-426

Жасмин ЧА
ул. В.Левски, 6
тел: 062/601-635 - тук специално май бяха взели от всички дневни кремове.

Зеленка ЧА
ул. Зеленка, 30
тел: 062/601-306

Илиана ЧА
ул. Рада войвода, 1
062/641-913

Релакс ЧА
ул. Ален мак, 6-А

Салвия ЧА
ул. Н.Габровски, 30
062/602-162

и евентуално в
Диесфарма ЧА
ул. Симеон Велики, 6-Е

и
Хигия ЧА
ул. България, 22

И да не забравяме тяхно величество Лечител:
ул. Васил Левски, 29

 Wink
  bouquet кожа!

# 244
  • Мнения: 1 254
благодаря за отговора,а горе долу ка кви са цените на всичките изброени продукти,защото в града ,в който живея няма магазини на лечител и ще трябва да карам майка ми да ми ги купува,а дали от някое от мазилата няма да получа горчив вкус,защото мъжът ми се оплаква и проблем ли е ,ако след кремът си сложа пудра-антибактериалната на манхатън?ами това е за сега ,благодаря много Hugпосле ще се похваля

с пудрата няма проблем - нанасяй спокойно.  Peace
предполагам имаш предвид върху дневния крем, нали?

е, продуктите на вкус трудно ги докарваме  Wink
но за сега никоя мама не е рапортувала за малтретация на вкусови рецептори, вкл. и аз, и предполагам няма да имат вкус на антибиотик ....  Peace

за цените мога да ти кажа приблизителни крайни аптечни цени на нашите продукти по-специално. в Лечител обикновено са по-евтинки, отколкото в аптеките - зависи от надценките им.

тоал. мляко - около 2.50 лв., +/-
тоник - към 2.40лв., +/-
хума, бурканче - около левче
крем мазна кожа, туба 50 мл. - 2.40лв., +/-
Дневен крем мазна и смесена кожа - около 3.50лв., +/-
Маска за мазна кожа и при акне - 6.50лв., +/-

околоочен гел с Ройбос - 2.98 лв., точно!
за маслото от Гроздови семки не знам - 2-3 лв.
етеричните масла -зависи чие производство са и колко милилитра. Знам само за етеричното Лавандулово на Бг Роза - Карлово. 7 лв. някъде и е доста като количество.
За маслото от чаено дърво не знам искрено казано.

Горе-долу, смятам, че те ориентирах.
Знам, че продуктите никак не са малко, но така ми се вижда оптимално.

Ще чакам да пишеш пак -   bouquet !

# 245
  • Мнения: 1 986
 Благодаря ти,Веси  bouquetИзвинявам се още веднъж за моето недоглеждане Embarassed

# 246
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
Искам да попитам някой ползвал ли е антицелулитния масажен крем и доволни ли сте от него?Той се води Масажен № 9.

# 247
  • Мнения: 652
Здрасти Веси, страхотна си!
БЛагодаря ти много за отговора - надявам се твоите работодатели да оценят подхода ти!
За момента имам тоалетно мляко за чувствителна кожа. Колкото до бръчките - не мога да де оплача. Може би очите ми да преуморени - сигурно трябва да си взема околоочен крем някакъв. А по принцип ройбосът полезен ли е за смесена кожа?
П.С. Предполагам имате тоник за смесена кожа.
Благодаря ти и за бъдещите отговори и лека работа ти желая! А сега по-скоро почивка.

# 248
  • Мнения: 1 254
Благодаря ти,Веси  bouquetИзвинявам се още веднъж за моето недоглеждане Embarassed

моооля, моля, за нищо  Hug
няма никакъв проблем, а и е добре човек да получи по-прясна информация.

Винаги можеш да си поръчаш нещо, което няма в момента в теи аптеки и да го получиш при следващата доставка - имай предвид.  Wink

  bouquet кожа!

# 249
  • Мнения: 1 254
Веси, здравей и благодарности, че помагаш толкова!  bouquet
Искам да попитам каква е разликата между околоочния крем и околоочния гел? (извинявам се, ако си отговорила преди това, но се опитах да изчета и трите теми и се омотах Mr. Green)
А ако можеш и на мен да препоръчаш нещо:
Кожата ми според козметичката е смесена, (аз честно да си кажа не знам как се опредля). На 29 години съм. Много често ми излизат лишеи в областта на носа и на веждите, който минават най-бързо като се намажа с детския крем за лице на Бюбхен Embarassed.
Хич не съм последователна в грижата ми за кожата, а трябва вече да подхвана Embarassed


ей ме на - видях го вече  Mr. Green
 Peace - извинявай! наистина ги недовиждам .....  smile3538

1-во за за разликата между околоочния крем и околоочния гел:
Гелът е на водна основа - гел е  Mr. Green (ама как го обясних)
Кремът е емулсия - в/м или м/в (не знам в случая)
Гелчето е с екстракт от Ройбос, Д-пантенол, златисти перлички с вит. Е, малко глицерин и алантоин
Кремът, на свой ред, има 2 масла - от Гроздови семки и Кайсиеви ядки, екстракт от Ройбос, Д-пантенол и вит. Е + вит. А

Гелчето е предназначено за поддържане на доброто състояние на кожата около очите в периода до появата на мимически бръчици в състояние на покой. Тогава вече, кожата се нуждае от подхранване.
Гелчето третира лека умора, тъмни кръгове (ако причината е лоша микроциркулация), подпухвания, сухота, придава еластичност и свеж вид. Самият е гел, поради консистенцията и състава си, е много подходящ за нанасяне на цело лиже при всички типове кожи, освен евентуално при такива, които имат свръхчувствителност към парфюмни композиции (ПК). Гелчето изравнява тена, прави го равномерен, придава свеж и вид, осезаемо дава чувство за овлажнена кожа, засилва защитните функции на епидермиса, подпомага метаболитните процеси поради високата минерализация на чая Ройбос.
Кремът около очи е добре да се нанася само около очи. Може и на цяло лице при сухи кожи, но пък за целта си има дневен хидроактивен и нощен ревитализиращ кремове с Ройбос Wink
Маслото от Кайсиеви ядки (подобно на бадемовото) е близко по състав до кожния себум и това го прави много подходящо при третиране на кожата около очите и на шията! Маслото от гроздови семки е силен антиоксидант и с много дълбоко естествено проникване поради близката му до водата плътност и леката консистенция.

Що се отнася до типът кожа и нещата, които ми описваш - моля те, виж на стр. 12 съм пуснаала наново в постинг характеристиките на отделните типове кожа и нейните състояния. Понеже ми описваш много неща за кожата си, имам подозрения, че не ще да е просто смесена .... Моля, копирай ми всичко, което мислиш, че се отнася за теб и ще видим какво да използваш тогава!

до скоро  Hug

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 10:17 от Vesi - Thalloderma

# 250
  • Мнения: 1 033
Мерси, Веси  bouquet
Обяснението ти за гела и крема е страхотно, жалкото е само, че в "Лечител" до Синьото пазарче госпожата беше толкова "надървена", че нищо не обясни .... А и като гледам цената се различава доста (купих кремчето за 4.20), ама карай !
Та за кожата ми: много ми е сложно да обясня - до сега се взирах в огледалото Joy
Ама колкото успея:
кожата ми на бузите е с  гладка и кадифено-нежна повърхност;
Проблемните места са брадичката (може би защото твърде често я пипам) и Т-зоната: там е грапава, често ми излизат пъпки и/или лишеи. Мисля, че е с лъщяща повърхност. Черни точки в областта на носа.  Това е, което виждам и чувствам. Дано обяснението ми да е било приемливо Embarassed

# 251
  • Мнения: 1 254
 изключително чувствителна на резки температурни промени
 бързо реагира при консумация на алкохол
 конжестия (нахлуване на кръв)

Веси,ами точно тези признаци ме навеждат на мисълта за чувствителната кожа.Петното,което ме притеснява е на челото и е в резултат на едно слънчево изгаряне преди години.Имам и едни светлички,почти незабележими на бузите.Ами това е.А да,купила съм си тоалетното ви мляко за мазна и смесена кожа,както и тоника(него го прилагам сутрин)за вечер- избелващия тоник.Май съм допуснала и една сериозна грешка купувайки си универсалния кремSad

ух ...  Whistling - сложна работа .....
по принцип - да, универсалният крем и ти ще трябва да го понижиш в крем за крака Wink

Ти вече имаш тоника за мазна и смесена кожа виждам - щом ПК не те дразни - това добре. Ама много добре. От друга страна на 34 г. трябва вече нещо ревитализиращо - но ще се получи, понеже нощният крем за чувствителна кожа е с конкрет от Роза, а той ревитализира Wink
Ще се справим.
Нека бъде тъй:
1) Тоал. мляко - мазна и смесена кожа (имаш си го)
2) Тоник - мазна и смесена кожа (--"--)
3) Тоник - избелващ (--"--)
4) Нощен крем - чувствителна кожа
с конкрет от Роза, вит. А и Е, билкови екстракти от Див кестен, Лайка, Глог и Чимшир, без ПК!
5) Дневен крем - чувствителна кожа
с конкрет от Роза, вит. А и Е, билкови екстракти от Див кестен, Лайка, Чимшир и Сладък корен, натурални масла от Жожоба и Гроздови семки, без ПК
6) хума, която ще смесваш с капки разтвор на Лавандулово масло. Няма да имаш проблем с маслото - то е подходящо най-вече за мазни и чувствителни кожи. 4-5-6 капки в готовата кашичка хума. Знаеш ли как да си направиш разтвора? Ако не си порчела в другите постинги - да ти кажа пак?
Хума можеш да си правиш и през ден - няма проблем. Даже е добре, защото все пак кремовете са по-подхранващи, а в дневния има и 2 масла. Гроздовите семки не са проблем, но Жожобата е малко по като течен парафин и за да поддържаме кожата немазна ще правим по-често маска с хума Wink - поне в началото. Ти ще прецениш индивидуално. Само изплаквай хумата преди да е започнала да се рони.
За около очи можеш спокойно да използваш нощния крем.
Като използваш известно време тези и спреш избелващия тоник, може вечер да вкараме околоочен гел с Ройбос, но ще видим  Peace
Малко доста стана информацията, но .... но като цяло избелващият тоник има реална полза, ако го апликираш 2 пъти на ден. Затова аз ти предлагам 2 седмици да го мажеш само на петното по челото и като попие от тоника за мазна кожа на цялото лице, за да си свърши и той работата, а на 3-тата седмица да минеш само на избелващия върху цялото за сметка на повече хума, за да се изравни тена. Щото иначе нищо няма да свършим от цялата работа имам чувството ....
Що се отнася до кремовете - настоявам да са тези 2-та, защото ей сега ще дойде зимата и ще я вапсаме с капилярчетата  Rolling Eyes. Аз също го имам това нахлуване на кръв в бузките от малко алкохол и при студ и искрено казано си направих опит на лична отговорност с лицето. В смисъл, че лятото позлвам едно гелче с Див кестен за краката (за подбедрицата), понеже в топлото време правя малко отоци от коляното надолу и съм много доволна от ефекта. И понеже е гелче и състава му е доста безобиде, а концентрацията на Див кестен е височка поне на око, според колжеката от козметиката, и аз на свой глава си мажех 1 седмица около носа и горе малко на бузките, където ми светват веднага капилчрчета при прегряване - сега ги няма. Гелът е Proescultan Gel (на Биогейм, София, по аптеките, 200 мл.). Но пак казвам - това го направих на своя глава.

И малко за съставките в кремовете:
Див кестен, екстракт: действа съдосвиващо, тонизира и укрепва кожните капиляри;
Чимшир, естракт: овлажнява, омекотява и успокоява раздразнената кожа;
Глог, екстракт: притежава овлажняващо и адстрингентно действие;
Гроздови семена, масло: много леко масло с ярко изразени анти-оксидантни свойства,  защитава кожата от свободните радикали, хидратира я и заглажда бръчките;
Жожоба, масло: омекотява кожата, способства за задържане на влагата, не омазнява;
Лайка, екстракт: оказва успокояващо, противовъзпалително и тонизиращо действие;
Сладък корен, екстракт: оказва успокояващо, омекотяващо и противосърбежно действие, успокоява чувствителната и проблемна кожа.

Така ми се струва оптимално.
Искаш ли да ти пусна справка къде да търсиш продуктите?
разчитам да пишеш пак!
  bouquet кожа!

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 10:20 от Vesi - Thalloderma

# 252
  • Мнения: 1 254
Та за кожата ми: много ми е сложно да обясня - до сега се взирах в огледалото Joy
Ама колкото успея:
кожата ми на бузите е с  гладка и кадифено-нежна повърхност;
Проблемните места са брадичката (може би защото твърде често я пипам) и Т-зоната: там е грапава, често ми излизат пъпки и/или лишеи. Мисля, че е с лъщяща повърхност. Черни точки в областта на носа.  Това е, което виждам и чувствам. Дано обяснението ми да е било приемливо Embarassed

приемливо е, спокойно!  smile3521
разбрах каквото ми трябваше.

и стига сте си пипали и стискали безконечно лицата! newsm66
то всички понякога се постискваме, ама все пак - с мярка моля ...  Stuck Out Tongue Winking Eye

няма да се плашиш - ще оправим лицето за 1 седмица. И като за начало ще му направиш един хубав пилинг - 1 път, ама като хората. Ако нямаш някакъв ексфолииращ продукт, ще направим нещо по-натурално и хубаво:
1) Тоалетно мляко - мазен и смесен тип кожа
с Глицерин, билкови екстраккит от Лавандула и Репей, урея, вит. А и Е
използвай вечер, за почистване с отмиване след това, а сутрин в случай, че имаш омазняване по лицето. иначе измивай само с топличква вода и после малко по-студена.
хубаво обтриваш лицето с тампонче 1-2 пъти и после добре изплакваш с хладка вода, за да се отмият хубаво емулгираните замърсявания. Това с пилинга нека стане вечерно време.
И взимаш 1 лимонче и 1 ябълка (ама по-киселичка) и си изцеждаш сокче от тях, не много, като ги смесиш 1:1. Намазваш лицето, без около очите и стоиш така 20-на мин. Ако не ти щипе - повтори след 1-вото изплакване, а при плакненето 2-рия път разтъркай хубаво с някоя козметична гъбичка (или за баня, ако не е груба), за да се смъкнат излючените рогови клетки.
После процедираш: маска с хума - тоник - гел с Ройбос - крем

2) Тоник - мазен и смесен тип кожа
с Алантоин, Д-пантенол, билкови екстракти от Репей, Лавандула, Хмел, Хвощ, Дъбови кори и Бреза, вит. А и Е, без алкохол
използвай го и вечер, след почистване с тоал. мляко, и сутрин - преди крема. не се изплаква!
3) Околоочен гел с Ройбос Wink
2.98 лв. - магазини Лечител.
нанасяш на цялото лице (вкл. около очичките), след тоника и преди крема, ако нанасяш такъв.
4) Крем за мазен и смесен тип кожа, туба, 50 мл.
с конкрети от Роза и Лавандула, пчелен восък, алантоин, урея, вит. А и Е, без ПК.
Поне първите седмици нанасяй от крема и вечер, и сутрин. Той хубаво епителизира, контролира омазняването, леко матира, успокоява възпаления, епителизира, регенерира, подобрява кожния метаболизъм.
По-нататък може да минем алтернативно и с други кремове, а този в по-"възпалени" периоди Wink
5) хума + дермален разтвор на Лавандулово етерично масло
ти прочете ли как става разтвора? да обясня ли?

След мазането със сок лимон - ябълка, направи си маска с хума + 4-5 капки от разтвора на Лавандуловото масло. Иначе, маската с хума си прави 1-вата седмица всяка вечер, а после през 1-2 дни или по преценка на състоянието на кожата. С маската хума - лавандула постигаш няколко неща - почиства дълбоко, подхранва с минерали, успокоява възпаления в зародиш и вече проявени, регулира се мастната секреция (Лавандуловото масло) и така се намалява появата на комедони и пъпки, подобрява се кожната повърхност.


Ами, мисля, че това е. Кремчето в тубата веднага ще ти повлияе сухите участъци - поради 2-та конкрета, уреята и пчелния восък. Ще изчезнат, няма проблем. Просто кожата освен омазняването се е докарала и до дехидратация и асфикция, но ще се оправи  Grinning

 Hug
  bouquet кожа! и очаквам коментара ти.

Последна редакция: чт, 14 сеп 2006, 13:28 от Vesi - Thalloderma

# 253
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
никой ли няма да ми отговори за антицелулитния крем?
 newsm78
сега се сетих да митам и може ли да го ползват кърмачки

# 254
  • Мнения: 1 254
Искам да попитам някой ползвал ли е антицелулитния масажен крем и доволни ли сте от него?Той се води Масажен № 9.

ХАЙДЕ, МОМИЧЕТА!! Въпросът бе към ВАС, не към мен!! Wink
Пишете на момичето - или тук, или на лични, ако не искате да рискувате  Mr. Green


Не! От кърмачки не е добре да се използва - с етерично  масло е и може да мирише на бебето и да откаже да суче. Евентуално, ако не я/го кърмиш през нощта, можеш да мажеш след последното хранене и до следващото ще са минали поне 3-4 часа, за да се метаболизира.
Иначе - по-добре не.

Общи условия

Активация на акаунт