РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 583
  • 467
  •   1
Отговори
# 75
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
cheefer Hug
 
Другия път така ще направя- ще ги оставя и да постоят с панировката, да се постегнат.
А и още нещо се сещам- след третото оваляно крелце "панировката" се овлажни и стана на бучки...  newsm78

# 76
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Да попитам - китайска кухня - пиле сладко - кисело? Рецепта да ви се намира? Продуктите ги знам сякаш че ли - пиленце, гъбки, моркови ,чесън, оцет, захар ... по нататък как се комбинират?

Мисля, че сладко- киселият сос се получава от комбинация на кетчуп с лимонтузо ( така ли се пише newsm78), така поне бях чувала...

# 77
  • Мнения: 11 607
Да попитам - китайска кухня - пиле сладко - кисело? Рецепта да ви се намира? Продуктите ги знам сякаш че ли - пиленце, гъбки, моркови ,чесън, оцет, захар ... по нататък как се комбинират?

Мисля, че сладко- киселият сос се получава от комбинация на кетчуп с лимонтузо ( така ли се пише newsm78), така поне бях чувала...

На мен пък ми казаха,че е оцет и захар...... Виж ти имало и друг вариант....  newsm78

# 78
  • Мнения: 1 063
По отношение на китайската кухня и сладко-кисел сос имам рецепти от списание Кухнята.Рецептите дава Пан Сюефън от ресторант "Сингуейбинлоу"/господи написах го/.

Рецептата всъщност е за Свинско с кисело-сладък сос "Глаожоу", но предполагам, че технологията за пилешко е същата.

300 г свинско месо
100 г брашно
5 г бакпулвер
20 г захар
20 мл оцет
15 г доматено пюре
3 г нишесте
60 мл вода
1 л олио
 Месото се нарязва на кубчета с дебелина около 2 см, посолява се и се намачква с ръце. Половината нишесте и бакпулверът се разбъркват с малко вода и се оставя да престои 10 мин. След това се смесват с месото и късче по късче се пускат в много сгорещеното олио за около 2 мин. В тенджера се кипва оцета, захарта и доматеното пюре. Добавя се разбитото във вода останало нишесте и се разбърква. Смесва се с изваденото и отцедено месо и се оставя 2 мин. Сервира се с ориз.
 
Ами това е дано някой се престраши да го направи и да сподели Wink.
Има рецепти и за Пържен ориз със зеленчуци, "Юсиан"-свинско в люто-кисело-сладък сос и пилешко по императорски, ако иска някой ще му напиша и тях. Hug

# 79
  • Мнения: 502
Ами това е дано някой се престраши да го направи и да сподели Wink.
Има рецепти и за Пържен ориз със зеленчуци, "Юсиан"-свинско в люто-кисело-сладък сос и пилешко по императорски, ако иска някой ще му напиша и тях. Hug
Напиши и другите рецепти Simple Smile

# 80
  • Мнения: 11 607
Аз ще се престраша да го наготвя тези дни... Интересува ме и рецептата по императорски - въпреки,че е пикантна, но фъстъците придават екзотичен вкус!

# 81
  • под тепетата
  • Мнения: 9 299
Тюююю, забравих си лигавничето - спрете бе момичета, лигите ми потекоха само като ви чета!   Embarassed Аз съм теленце и обичам да си угаждам на коремчето  Mr. Green eatТова пиле беарнез ми напомня на едни спагети, които ядохме преди години на морето.Спагетите бяха подложка, отгоре пържола и кашкавалче и други вкусотии. Ама така и не научих тайната за приготвянето им.  Обаче сега съм се наточила на пиленцето....
  Скоро опитах пилешки пържоли в ресторант и готвачката бе така добра да ми каже, как са толкова сочни и вкусни - начукани с подправки се пекат на скара (дотук нищо ново ), но готови и горещи се мажат с горчица - не от пикантната люта, за да се ядат от всички , нареждат се една върху друга и се захлупват в съд от иенаглас. така хем омекват, хем стават сочни, а нямат вкус на горчица -поне аз не усетих!Тези дни по празниците смятам да пробвам.
 

Последна редакция: чт, 30 ное 2006, 08:21 от bilqna_69

# 82
  • Мнения: 1 063
Ето пиша ги момичета,

Пържен ориз със зеленчуци
200 г ориз
300 г вода
200 г зеле
20 г моркови
50 г соеви кълнове
2 г сол
1 г натриев глутаминат
15 г олио
1 яйце
Сипете ориза в студената вода и варете до изпаряването на водата. В горещото олио поставете разбитото яйце и разбъркайте енергично.Добавете нарязаните на тънки ивици зеленчуци и запържете 20 сек. Сипете ориза и разбъркайте 30 сек., добавете натриевия глутаминат и солта.


"ЮСИАН", свинско с аромат на риба в люто-кисело-сладък сос
400 г свинско месо
40 г зелени чушки
60 г моркови
60 г бамбук
10 г пюре от люти чушки
5 г чесън
10 г захар
8 г оцет
10 г доматено пюре
3 г натриев глутаминат
5 мл вино
 1 л олио

Нарежете месото, чушките, морковите и бамбука на много тънки лентички, дълги 8 см. Месото сложете във вода да престои 20 мин, след което ги изцедете и пуснете в сгорещеното олио.След минута добавете и зеленчуците.Разбъркайте и веднага извадете цялата смес да се отцеди от мазнината. Разбъркайте оцета, захарта, доматеното и лютивото пюре, виното и чесъна. Кипнете и добавете разбитото във вода нишесте. Смесете с месото за 1 мин и извадете.

"ГУНБАОЦЗИТИН" пилешко по императорски

300 г бяло пилешко месо
70 г бамбук
40 г моркови
30 г зелени чушки
10 г фъстъци
20 г пюре от люти чушки
10 г захар
2 г натриев глутаминат
5 г соев сос
15 г вода
5 г нишесте
5 г вино
500 мл олио
сол
Нарежете месото на тънки лентички и оставете 30 мин в студена вода.Изцедете и потопете в сгорещеното олио.Добавете фъстъците и запържете 2 мин.След това прибавете предварително нарязаните на тънко бамбук, чушки и моркови. Оставете още 1 мин и махнете от котлона да се изцеди от олиото. Кипнете в тенджера оцета, захарта, соевия сос, лютото пюре, виното. Добавете разбитото във вода нишесте и натриевия глутаминат.Разбъркайте 1 мин и сервирайте.

Е това е, незнам само къде продават натриев глутаминат и Ви моля да споделяте впечатленията си ако ги приготвите   bouquet

# 83
  • София
  • Мнения: 10 858
Натриев глутаминат /глутамат/ има в по-големите супери или там където има по-голям асортимент на подправките на MERCURY FOODS

# 84
  • Мнения: 1 063
Благодаря Вивиан!

# 85
  • Мнения: 502
Много  балгодаря. Simple Smile

# 86
# 87
  • Мнения: 502
Ето пиша ги момичета,


"ЮСИАН", свинско с аромат на риба в люто-кисело-сладък сос
400 г свинско месо
40 г зелени чушки
60 г моркови
60 г бамбук
10 г пюре от люти чушки
5 г чесън
10 г захар
8 г оцет
10 г доматено пюре
3 г натриев глутаминат
5 мл вино
 1 л олио

Нарежете месото, чушките, морковите и бамбука на много тънки лентички, дълги 8 см. Месото сложете във вода да престои 20 мин, след което ги изцедете и пуснете в сгорещеното олио.След минута добавете и зеленчуците.Разбъркайте и веднага извадете цялата смес да се отцеди от мазнината. Разбъркайте оцета, захарта, доматеното и лютивото пюре, виното и чесъна. Кипнете и добавете разбитото във вода нишесте. Смесете с месото за 1 мин и извадете.




А да попитам защо е свинско с аромат на риба,след като в продуктите няма нищо рибно?

# 88
  • Мнения: 1 063
Нямам представа, така си го пише в рецептата, но си спомням, че веднъж в китайския ядохме някакво пилешко, което поразително напомняше на риба и дори викахме сервитьор, за да се уверим, че не ни е объркал поръчката, така че сигурно има някаква шашма Wink

# 89

Общи условия

Активация на акаунт