РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 563
  • 467
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 399
cathie, и аз така знам за соса. Но като четох рецептата, пише да се сложи чеснов сос, затова питах какъв е.
Понеже нямах майонеза и цедено кисело мляко, сложих малко счукан чесън с другите неща отгоре. Сега като се пече мирише приятно, пък не знам. Или съм направила фатална грешка, или нововъведение Laughing.
Както и де е, ще докладвам какво е станало.

# 151
  • Мнения: 634
Здравейте, записвам се и аз, мнооого ми харесва темата Simple Smile

# 152
  • Мнения: 11 607
Не знам дали си въобразявам, но сутринта, веднага след замесването, тестото беше по-приятно за работене. Може и да си внушавам.

Не си въобразяваш....и Пина да питаш и тя ще ти каже,че сигурно тестото си разваля качествата,когато престои.....Аз съм забелязала абсолютно същото за тестото...

А чесновият сос винаги го слагам НА ГОТОВА пица!

# 153
  • Мнения: 48
Благодарско на SYLYA за рецептата за пици ВЕРДИ .Със сигурност ще ги направя,защото са ми любими.

Последният път като бяхме във ВЕРДИ моят мъж си поръча ориз със гъби и един сметанов сос -страшно много ни хареса и на двамата ,та ако някой знае рецептата  моля да сподели ще съм страшно благодарна.

# 154
  • Мнения: 399
Пицата стана добре! Тестото е супер. Но на мене ми се получи сухичка.  При вас как става? Намазах върху тестото много малко доматено пюре, кашкавала върху него - може би това е причината. Досега винаги съм слагала кашкавала най-отгоре. Може би трябваше да сложа и домати на филийки?
Пък нямах и сос, само кетчуп, ама неговия вкус не го харесвам. Салатата  спаси отчасти положението.
Моля, дайте съвет как да я направя следващия път по-сочна!

# 155
  • Мнения: 11 607
Пицата стана добре! Тестото е супер. Но на мене ми се получи сухичка.  При вас как става? Намазах върху тестото много малко доматено пюре, кашкавала върху него - може би това е причината. Досега винаги съм слагала кашкавала най-отгоре. Може би трябваше да сложа и домати на филийки?
Пък нямах и сос, само кетчуп, ама неговия вкус не го харесвам. Салатата  спаси отчасти положението.
Моля, дайте съвет как да я направя следващия път по-сочна!


Аз открих за себе си един готов фикс  за пица и спагети на Пикантина(май бе доматен)...Сложих го на пицата и стана много хубава, т.е. сложих го на сурова пица, заедно с доматения сос отдолу - смесих ги двете просто......

# 156
  • Мнения: 399
Мама Цоцоланка, благодаря ти! Ще трябва да го пробвам този микс. Той е течен ли е, или е сух, пък се смесва с вода?

# 157
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз пък търся рецептата за гъстата леща с подправки от индийския ресторант срещу х-л Хемус.  Също така, от няколко години безуспешно издирвам рецептата на една китаЙска туршия с люто-кисело-сладко зеле, правят я във всеки китаЙски ресторант. Ако някоЙ има идея, моля да сподели.

Последна редакция: вт, 21 авг 2007, 17:15 от Unknown_lady

# 158
  • София
  • Мнения: 60
Снощи направих прегъната"Калцоне" по рецептата на SYLYA,стана страхотна!Няма снимки-мъжете ме изпревариха.Благодаря за страхотната рецепта,тестото е супер!

# 159
  • Мнения: 784
Моля, дайте съвет как да я направя следващия път по-сочна!

Лео от Биг Брадър разказваше, че пицата става много сочна, когато се ползват пресни гъби - даже клиентите го питали, каква била тази вода отгоре...
Има значение и какъв е кашкавала, ако не е много качествен се запича без да се разтече и си стои сух ....

# 160
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз пък търся рецептата за гъстата леща с подправки от индиския ресторант срещу х-л Хемус.  Също така, от няколко години безуспешно издирвам рецептата на една китаЙска туршия с люто-кисело-сладко зеле, правят я във всеки китаЙски ресторант. Ако някоЙ има идея, моля да сподели.

аз имам една рецепта за китайска салата от зеле.
нямам спомени какво сервират в китайските ресторанти.
може да пробваш моята рецепта:

Зелева салата по Сечуански

1 кг. китайско зеле или обикновено   
няколко чили чушки    
1 с.л. настърган пресен джинджифил    
1/2 с.л. червен сечуански пипер   
1 с.л. сол , или на вкус   
5 с.л. захар   
5 с.л. оризов оцет   
5 с.л. сусамено олио

Зелето се реже натънки ивички, претрива се със сол и се оставя около 4 часа да почине.
след това зелето се изтисква и се маха водата, която е пуснало. добавят се тънко нарязаните чушлета и настъргания джинджифил.
в тиган се загрява сусзменото олио и се запърват зърната пипер, докато запончат да миришат. добавя се захарта и оцетът и се бърка докато се разтопи захарта. изсипва се върху зелето, разбърква се и пак се чака около 4 часа да се смесят ароматите.
салатата издържа в хладилник...


П.П. лещата да не е Дал? май имаше рецепта за такава леща в готварската книга

# 161
  • Sofia
  • Мнения: 358
Малее, стига с тези вкусотий- сега се чудя кое по-напред да започна Thinking

# 162
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Супер тема! Ако ми помогнете и с разкритието как правят крем супата от царевица в Мастро Лоренцо (Студ.Град в София) ще съм супер благодарна!
Няма случай, в който ако съм в Сф да не мина да я ям.  Crazy Винаги унищовам 2 и ми идва да купя една бака от някъде и да си взема за Бургас!  Crazy Crazy Crazy
Що рецепти съм събрала за нея, е не става и не става както я правят там.... Crazy Thinking

# 163
  • Мнения: 1 798
Да кажа, че тестото за пиците Верди наистина става тънко и хрупкаво. Но не може да се реже с нож. Не е еластично, а се троши. Не знам как да го обясня. А  пиците Верди досега все с нож сме ги яли  Rolling Eyes
Снощи приятелите ни бяха много близки, та ядохме с ръце, но иначе, за по-представителни случаи, май не е много удачно.

# 164
  • Мнения: 952
Искам да благодаря и аз на sylya   bouquet за рецептата на пиците Верди. Ще изпробвам скоро.
cathie - винаги си ми много полезна със съветите си   bouquet

Тази темичка досега ми е убягвала от погледа, но определено харесах доста рецепти.

Общи условия

Активация на акаунт