РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти

  • 300 582
  • 467
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 040
Ау,много яка темичка!Браво на вас,шпионки Wink
Ние имаме ресторант в провинцията,но честно казано ми е трудно да преценя,какво би ви било интересно  newsm78 Ако се сетите нещо,питайте Hug

# 286
  • Мнения: 1 283
Ау,много яка темичка!Браво на вас,шпионки Wink
Ние имаме ресторант в провинцията,но честно казано ми е трудно да преценя,какво би ви било интересно  newsm78 Ако се сетите нещо,питайте Hug
Каквото и да напишеш от вашето меню /каквото смяташ за по интересно/ ще сме ти благодарни! newsm10

# 287
  • Мнения: 679
Записвам се  да следя темата. По-късно мога да добавя някоя рецепта и аз.  Wink

# 288
  • Мнения: 1 040
Ау,много яка темичка!Браво на вас,шпионки Wink
Ние имаме ресторант в провинцията,но честно казано ми е трудно да преценя,какво би ви било интересно  newsm78 Ако се сетите нещо,питайте Hug
Каквото и да напишеш от вашето меню /каквото смяташ за по интересно/ ще сме ти благодарни! newsm10
Веднага се сещам,че тук прочетох странни начини за приготовление на пилешките хапки пане.При нас са приготвени от мариновано пилешко филе,панират се (галета,яйце,галета,яйце) първоначално в много загрято олио (такова количесвтво,че да закрие хапките,като почнат да се пържат),за да бухнат,после се намаля,за да не остане сурово месото.Не се варят.И стават много бързо.Галетата може да се замени и със сусам.Поднасяме ги с болярски сос и кръгче лимон.
Друго нещо,което се сетих,а не срешнах тук е задушеното шкембе:телешко шкембе се сварява,после нарязва на парчета(хапки).Подправя се с много пасиран чесън,малко черен пипер,сол и 2-3лъжици масло(за една порция).Отгоре се настъргва кашкавал и се врътва в микровълновата.С подправките може да се експериментира Wink

# 289
  • Мнения: 90
Нямах време да прочета всичките страници но искам да дам една рецепта за макарони Ла Карбонара. Давам ви оригиналната италиянска рецепта.

Продукти за 4/5 порции ( за големи гладници,а иначе може и да се наложи повече от 4/5 човека да гикосумират Naughty )
 пакет макарони сформата на мидички
 400 гр бекон
 3-4 скилидки чесън
 5 яйца
 300/350 гр прясно мляко
 100/150 гр пармезан (може и български кашкавал)
 черен пипер
 морска сол
 сол

Слага се водата за макораните да заври, когато вече ври се слага шепа морска сол и се изсипват макароните. В купа разбивате яйцата,кашкавала,млякото и черият пипер. Нарязва се бекона на лентички исе запържва до златисто заедно със чесъна и щипка сол (добре е да се използва за пърженето голям и дълбок тиган или най добре тавичка. Когато макароните са ече сварени (не трябва да бъдат прекалено меки) се отцеждат от водата и се изсиват при бекона. Добавя се и сместа от яйцата и млкото и започвате непрекъснато ъркане докато тази смес не се запържи добре. Макароните са готови тогава когато сместа е добре запържена и стои като бъркани яйца...в никакъв случай не трябва да стой водниста.
Добър апетит  Peace

# 290
  • Мнения: 7 640
Яйчената салата на Била искаааам Praynig

10лв/кг! А е толкова вкусна, има нещо, което не мога да уловя и домашната е е същата Confused

# 291
  • Мнения: 4 202
...
Слага се водата за макораните да заври, когато вече ври се слага шепа морска сол и ...

Една шепа морска сол не е ли много?

# 292
  • Мнения: 90
Ми не...достатъчно е, стига тенджерата да е пълна с вода. То от шепа до шепа има разлика, но за една нормална женска шепичка солта е толкова. Hug

# 293
  • Мнения: 178
здравейте и аз се вклю4вам
картофи със шунка
1 кг. картофи, 150 гр.шунка, 3-4 кисели краставици, 200 гр.кашкавал, 100 гр.масло, 5-6 супени лъжици те4на сметана, сол
Картофите се сваряват ,обелват и нарязват на по едро.Аз ги слагам в глинена гондола.Нарязваме шунката и краставиците на ленти и добавяме при картофите. Посоляваме. Маслото на дребни късове.Сметаната и разбъркваме хубаво. Отгоре слагаме едро рендосан кашкавал.Пе4е се до кори4ка

много е вкуснооооо Confused

# 294
  • Мнения: 178
здравейте и аз се вклю4вам
картофи със шунка
1 кг. картофи, 150 гр.шунка, 3-4 кисели краставици, 200 гр.кашкавал, 100 гр.масло, 5-6 супени лъжици те4на сметана, сол
Картофите се сваряват ,обелват и нарязват на по едро.Аз ги слагам в глинена гондола.Нарязваме шунката и краставиците на ленти и добавяме при картофите. Посоляваме. Маслото на дребни късове.Сметаната и разбъркваме хубаво. Отгоре слагаме едро рендосан кашкавал.Пе4е се до кори4ка

много е вкуснооооо Confused

# 295
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ето аз как приготвям сос Карбонара (взех го от руски сайт преди време и от тогава само по тази технология действам):

В сгорещена мазнина (количеството да е по-пестеливо, защото бекона също пуска маслен сок) се добавя нарязана на ситно скилидка чесън. Запържва се 1 мин.
Добавя се 350 гр. бекон. Запържва се до златисто.
Добавя се около 250 мл готварска сметана (аз съм правила и с квасена), разбита с 4 жълтъка. Бърка се непрекъснато на среден огън до сгъстяване.
Добавя се 75 гр пармезан.

П.П.
Да, става и с бг кашкавал, но вкуса на пармезана е нещото, което аз не заменям в тази рецепта.
Ще пробвам да изпълня и по начина, който Desi_go е описала.

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 20:46 от елхичка

# 296
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Ей, Миглена, тез картофки така да ги обичам. Ето къде ми се губеше нишката - в пустата сметана. С бекон също се получават много добре, а също и с чукнато яйце вътре съм ги хапвала. Ммммммммм!

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 20:54 от елхичка

# 297
  • Мнения: 178
да елхи4ка и с бекон  стават

# 298
  • Мнения: 16
Здравейте и аз да се запиша с една невероятна поне за мен рецепта открадната от ресторант.Може да се приготви както с пилешко/филе или бут/ така и със свинско,но задължително в малки гювечета вкусът в ийенско или голям гювеч не става точно  та значи:Пиле с чеснов сос:вземат се филетата/пържолата  по начукват се и се слагат на скарата от двете страни по за малко 5мин.Изпържват се картофки.В гювечето се слага най отдолу пържени картофки после печена на скара пържолка и се залива със следния сос:в масло/маргарин се слагат 2-3 лъжици брашно като се позапържи се слага 1 лъжица "Пикантина"за супи и ястия добавя се вода и като се сгъсти се вади от котлона прибавя се 1-2 скилидки пресован чесън според вкуса и се залива настъргва се кашкавал и се запича .Добър апетит може да се поръси със магданоз

# 299
  • Мнения: 4 370
Направих сиренцата Хепи. Наистина се получиха като е Хепи: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=42925&view=1&photo=73

Общи условия

Активация на акаунт