Въпрос към майките с деца със слухови увреждания

  • 33 647
  • 160
  •   1
Отговори
# 60
  • Враца
  • Мнения: 871
Джобния вариант го водят "аксесоар" и не ни дадоха гаранция за него.А кабелчето е разервното и за него Боби казва,че няма оправяне.  newsm78. Сега запазих час за Криси за ортопед.Във Враца един път месечно идва д-р Алексиев от детска ортопедия в Горна Баня.Има добри отзиви за него.Денат ми даде координатите на една наша мама-от Враца.И тя ми даде тази информация.Без този форум незная какво щях да правя.Толкова добри думи,помощ и отзивчивост не бях срещала.А и за Драганов не съм се отказала.Ще използвам всички резерви....

# 61
  • Мнения: 2 543
Ама, Мрги, как ще е аксесоар? Това е направо безобразие! Ега ти аксесоара за 2500 лв.!!!!  ooooh! Не, това си е чиста измама, за да не ви дадат гаранция! Мисля, че трябва веднага да оспорите това нещо и ако трябва, дори кажете, че ще пишете до централата на Кохлиър и въобще не ги оставяйте така ви изнудват! Това не е аксесоар, а е процесор!!! ooooh!

# 62
  • Враца
  • Мнения: 871
И на мен ми се видя много нереално това...но нали все гледаме добре да е,да не се караме с хората.А те си мислят ,че ние от провинцията ядем доматите с колците..и то в случая май така и стана  Thinking Йепе вие с джобния вариант ли бяхте?Защото казваш ,че Йоанчо е късал кабелчетата...

# 63
  • Мнения: 2 543
Ние сме с този вариант, на който кутията за батерии е отделена от самия процесор. Има един къс кабел, който свързва процесора с магнита и един дълъг, който свързва процесора с кутията за батерии. Обикновено късаме късия кабел (явно това им е слабо място на Мед Ел на процесорите), но и дългия да скъсаме, пак се заменя безплатно с нов, докато е в гаранция. Но пък аз предполагам, че като поотраснат децата вече няма така да се късат кабелите, защото поне нашия се къса заради беснеенето на Йоан.
Всъщност, сега като се замислих за процесорите, се сетих, че на Мед Ел това, което са сменили на едно наше познато момиченце не е самия процесор, а просто му бяха дали една по-специфична кутия за батерии, при която всичко е на тялото, а на главата е само магнита. Т.е. самият процесор си е останал същия. Но това още повече задължава тези да ви дадат гаранция, защото сте си купили цял нов процесор!!! Нали не ползвахте нищо от стария, когато бяхте с този детския? 

# 64
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Марги, не би трябвало да е аксесоар, това си е вид техника, а за нея си има гаранция. И смяната на кабела трябва да е безплатна, бъди по-нахална, пак ти казвам, звъни им по телефоните, а като дойдете в София направо им се тропнете. Вчера на Теди Янева са и подменили сума ти неща по процесора, наккрая се оказало, че е кабелът явно, сменили и него, без проблем, без нищо. Ама сигурно , защото сте по-далече и гледат да минат метър, ти досаждай, не оставяй така нещата. За 2500 ще сменят един кабел, егати...

# 65
  • Мнения: 2 543
Аз четох днес в сайта на Кохлиър - ми, не е аксесоар това! В никакъв случай! Не че не го знаех и преди, де! Марги, непременно говорете с тях! Ако трябва, ще помагаме с преводи и каквото трябва! Само от чужбинските си шефове се притесняват тия, ей!  #Cussing out

# 66
  • Враца
  • Мнения: 871
Това което купихме представлява ето това  http://images11.snimka.bg/001467592-big.jpg  малко е мътна снимката,но каката се оправя с резолюцийте,а сега не беше в нас.Да не се чудите това черното какво е,това е скоч.Увивахме буксата за да не се кърши.Тя пък взе да се вади.С първото кабелче изкарахме няколко месеца,а сега  пък сега взе да се вади цялото кабелче.Отгоре е дисплейчето а отпрад копченцата за управление ,пуск и стоп и степените за увеличаване на звука.И другия  край на кабелчето  се включва към другата част от имплантанта зад ушенцето и прилича на слухово апаратче ,но с кабелче.

# 67
  • Мнения: 2 543
Марги, това, което е на ухото ли е процесорът или това на ухото е само микрофон, който улавя звуците, пък самият процесор е в кутията, която се носи на тялото? Понеже чета в нета, ама не мога да разбера.

# 68
  • Мнения: 2 543
Марги, аз мисля, че разбрах каква е работата - значи, процесорът си е същият, който си е и иначе, а контролерът е отделно и се свързват с дълъг кабел. Така ли е? Дори и така да е, това не може да е аксесоар и според мен е редно да ви дадат гаранция. Наистина, обади им се и без да се караш с тях поискай да ти обяснят дали навсякъде е така и кажи, че непременно ще се обадиш в чужбина, за да ти отговорят на този въпрос. Пък ние ще питаме нашата приятелка Мери от Щатите как стои там въпроса! Hug

# 69
  • Враца
  • Мнения: 871
Точно така е.На горната част правят настройките,а долната е с батерийте и управлението.Ще се обадя,но когато Боби ни даде второто кабелче/което е било резервно ,но не са ни го били дали с комплекта...забравили/ каза ,че не подлежат на ремонт. и струвало около 180 евро.Даже и на фактурата пишеше аксесоар ,но аз настоях и дописаха джобен контролер и аксесоари.Казваш ,че може да го поправят ли.Ние така го побългарявахме...увивахме първо с тиксо ,но то е хлъзгаво и после взехме със скоч.Но и така малко само да се размести и се изключва.И сега купуваме батерий ..тук има само на панасоник на 1,7 лв една.Те оговарят на същия номер 675 -1,4 V Като оргиналните,но излиза много скъпо..Нали затова дадохме 2500 да му е леко и да не купуваме постоянно батерий.А дали е възможно с друг да го подменат или този ще ремонтират...чудя се.Затова не ми се обажда.зная как ще ме отрежат...но ще пробвам.А гаранция не ни дадоха.Ние бяхме първите които го закупуват,не зная има ли други въобще повече.

# 70
  • Мнения: 2 543
Не, няма как да се ремонтират кабелите. Но нашите кабели се покриват от гаранцията, независимо дали е дългия кабел, който свързва процесора с кутията за батерии или късият, който свързва процесора с магнита. Независимо, че това нещо са го нарекли аксесоар, то е електронен уред и е редно да има гаранция. Друг е въпросът какво покрива тя.  Confused Другото, което акълът ми не го побира е, какви са тези кабели за 180 евро!!! Shocked
А този контролер работи с презареждащи се батерии ли? Иначе, можете да си купувате батерии от тук. Във фирма "Анка" една кутия с 60 батерии струва 66 лв. Това е май най-евтиния вариант, а батериите са Райовак, които са най-добрите за имплантите, от опит го казвам. Hug

# 71
  • Мнения: 2 543
Марги, лоши новини. Confused Вчера ми се обади Мери и я помолих да провери в нета за тези неща. Тя първоначално реагира точно като мен, а после провери и каза, че наистина и там нещата стоят по същия начин. В Щатите за същия кабел цената е 215$, цената на контролера е 1500& и също е без гаранция. Shocked Тя беше не по-малко шокирана, защото нейната Ния е с детски процесор от самото начало, но от по-стария модел на Нуклеус, и техните кабели струват около 28$.  Shocked Дори първоначално като й  разказах и тя предложи да ви купи кабел от там и да ви прати, но... уви, оказа се, че явно тези новите са страшна цифромания! Sad  Ето тк можеш да видиш ценоразписа: http://www.cochlearamericas.com/PDFs/FreedomFUZ166.pdf Честно казано, аз лично не вдиях някъде да пише, че контролерите са аксесоари. Мисля, че трябва още веднъж да се провери. Thinking

# 72
  • Враца
  • Мнения: 871
Ох,Йепе наистина нашата е много объркана,пак ще досаждам,но докато се намери решение ще трябва да закупуваме батерий  от еднократните за имплантанта.Нашите са 1,4 V  №675 малки кръглички.Ако тези за които казваш  са същите ще се свържем да ми помогнеш при закупуването защото във Враца избиват зъбите.1,60 или 1,70 мога да ги намеря.Провери тези и ми кажи дали са подходящи за да не тая напразни надежди. Ние ще дойдем след 10 ноември защото тогава могат да ни дадат направление за невролог.Декември нали ни изтича РЕЛК и да ги съчетаем ходенията до София,че всичко е разход.Поздрави!

# 73
  • Мнения: 2 543
Марги, същите са батериите. (само дето на снимката не се вижда, че са 1.4 V)


Защо не си казала досега, че имате такъв проблем?! Обадете се като дойдете, ще ви заведа до фирмата да купим. Ние опитвахме различни батерии, но тези "Rayovac" издържат най-дълго време. Когато се купуват по едно блистерче, са по-скъпички, но когато е цяла кутия, излизат по 1.10 лв., което си е направо евтиния в сравнение с вашите. ooooh!

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 22:52 от Ieppe

# 74
 LaughingХей. здравейте.ieppe как си.Опитвам се да те открия, как сте ?Прати ми телефона си,как е Йоан.Сега прочетох темата,и искам да кажа на мамата, която я е започнала, че няма нищо страшно.Аз също съм майка на дете с КИС.Знам и често се сещам за онези моменти, в които разбрах за първи път.Беше ужасно тежко, особенно,когато ти идва изневиделица и се чудиш как може точно на теб да ти се случи.Но знаеш ли сега, след близо 3 години, какво си мисля....Иления/така се казва дъщеря ми/,вече си е супер,чува перфектно,няма звук,който да не и прави впечатление.От половин година почна и лека полека да говори.Но процесът е страшно бавен и говора идва малко по късно.Но сега всичко и е наред,като че ли малко ти олеква от мъката след първите "мамо"тате"дай" и т.н.Пи тай каквото искаш, знам че Ieppe i PETIAK,са ти обяснили всичко.Те са хора,от които аз имах огромна нужда тогава ,когато разбрах за глухотата.Хубаво е ,че си се сетила да потърсиш някаква помощ тук,може би и на мен щеше да ми бъде по -леко тогава ако се бях сетила.

Общи условия

Активация на акаунт