Рицарки на бялото кантарче - 8 част

  • 30 920
  • 727
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 934
Къде се загубихте всички ?

# 316
  • Мнения: 1 934
Преборих аз вече 2 литра вода,но лошото е че през пет минути съм в тоалетната.Може би довечера ще хапна една салатка или малко сиренце ,че само на водичка ще мие малко трудно,трябват ми малко силици за бягане след детето.

# 317
  • Мнения: 2 956
Bebche05 честит ти рожденник (с малко закъснение) и да е жив и здрав, много много да ви радва   bouquet а за + не се притеснявай...ще го оправиш за нула време  Wink
tonimirke недей така бе мила... Hug то това навсякъде го има...ще минат проблемите,ама не ги посрещай така клюмнало...   bouquet
noia прочети тамата за Дюкан...мисля,че може и да ти хареса режима и да се придържаш към него...точно защото искаш ударно за мотивация- практикуващите го казват, че така става  Peace

Къде ни е птичето   newsm78 ...липсва на компанията...

# 318
  • Мнения: 4 806
Noia, преди ден-два Миленна21 сподели, че с диетата на Рене Зелеуегър е свалила за 9 дни 4 кг. Има пуснат линк към нея  в началните страници на темата. От нея, обаче, се премахват плодовете изцяло (пише за 24 дни), но иначе си е Дюкан, но без млечни. Това е първи вариант.
Втори вариант - диетата на Небесна. Има линкове в Наръчника. Това са ВМ НВХ (високо - мазнинно ниско въглехидратно хранене). За разлика от множество други аналогични, в тази диета се допуска по един плод на закуска, както и мазнини. Всъщност, на този режим съм също фен. При него малко по - бавно стават нещата.
Тони, няма да увесваш нос. И ДДС ще мине, и тримесечието. Хайде сега, че и да се впрягаш за глупости. Никак не иде на младо хубаво момиче да се сгъбясва така... Горе главата.
crazy tikva, (ама ник си си избрала, за една дама е много трудно да пише обръщение към теб), доста драстичен ми се види твоят режим. Само млечни... Ама ти си знаеш, вероятно вече си го пробвала. Успех!
V pet, хайде стига вече с несериозности, почивни дни и прочие оправдания. Дай си зор в началото, после ще си дойде от само себе си. Казвам го, защото го вярвам. Стилът "две напред, една назад" го има в танците и революционните борби.

# 319
  • Мнения: 2 487
    На мен днес ми е много криво. Синът ми си заминава за София. Цяло лято си беше при мен и сега  smile3518 Ще си имам само едно детенце  в къщи.

# 320
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Хе-хе, Асса, кефиш ме какви сравнения вкарваш...

Аз днес 4-ти ден на Страхотната и положението досега е добре, е, не е отлично, защото, както вече споменах си пия кафенце с прясно мляко сутрин, а и вчера вечерта, в млечния ден, хапнах и малко сирене, но се чувствам добре и най-важното не усещам да ми е намаляла кърмата.

Днес пак правихме 40-минутна разходка с количката и сега чакам Момчо да се събуди да ходим на походче със слинг.

Я аз и тук да питам. Киселото мляко дето го ям не е нискомаслено, защото аз си купувам от едни комшии с крави прясно мляко и го квася, та си ми е пълномаслено. Успокоява ме мисълта, че е истинско, а не е пълно с консерванти и нишесете, но все пак, как ви се струва?

Айде до скоро и пийте вода.... (с това напомням повече на себе си, отколкото на вас Simple Smile)

# 321
  • Мнения: 4 806
добре ми се струва, по - добре не мож го измисли. Малкото масленост в повече е по - добре от консервантите - това  организма ще го преработи, а другото - няма и само ще се задръсти, което ще затрудни обмяната.

# 322
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Истинско кисело мляко! Ах, страдание! Heart Eyes

Нямам търпение да минат 1-2 месеца и да си направя почивен ден.  Sad Искам манджи, сладкиши, кулинария, екзотика, пищно какао, царевица с мармалад... Пф, трудно ми е, но вече усещам спад в коремната област. И е много важно да се смята калорията, за тия на ВМ НВХ!

# 323
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Аз пък спрях да броя калориите вече-то все едно и също ям и съм си научила наизуст менюто -пилешка пържола от филе, бяла риба, сиренце, кашкавалец, пресни зеленчуци, лен.сем, а да и кафенце по веднъж на ден.

Днес за обяд си купих пилешко бутче,че близо до офиса пекат на грил и като му махнах кожата така ми стана смешно, чак ми се прирева-голо бедро  Laughing, пък и както ми е нервно и напрегнато, заедно със смеха ми потекоха и малко сълзи, ама поне се разтоварих, че се бях заредила с вредна енергия като реактивна ракета
Сега съм по-добре-ей богу много смешно това бутче разсъблечено

# 324
И аз съм ентусиаст за вашата тема - ако може естествено. Преди - 95кг., сега -84кг. цел - 65 кг  ooooh!

# 325
  • Мнения: 15
ако искаш повечко съвети , ще се наложи и да споделиш повече информация  Laughing   bouquet

Ето сега ще разкажа малко по-подробно за мен. Година и половина се опитвам вече да сваля тези килограми, пробвах какви ли не диети, но така и не можах да открия някоя която да ми пасне. Понеже имам доста ниско кръвно, установих, че ниско-въглехидратни диети не ми действат добре. Гладуването на Лидия Ковачева не успях да го издържа достатъчно дълго, от яйцата в Японско чудо ми ставаше лошо и т.н и т.н. След толкова дълго лутане, започнох да си давам сметка, че всичко това започва да се превръща освен друго и в сериозен психологически проблем, дори склонност към булимия.  Close Затова сега съм решила да се храня, като се вслушвам повече в организма си, а не да следвам разни схеми, които за някой действат, за друг - не. В този ред на мисли не мога да кажа точно какво и кога ям като някакво предписание, но поне мога да кажа кои са нещата, които със сигурност няма да присъстват в менюто ми, а именно - всякакви тестени (много рядко ще хапвам някакви пълнозърнести), захар и захарни изделия, меса и колбаси (освен пиле и риба), кашкавал, мазни и топени сирена, газирани напитки, картофи, ориз.
Е, оттук излиза, че менюто ми се състои най-вече от: зеленчуци, плодове (но задлжително разделно), кисело мляко и извара, яйца, риба, птици, бобови (най-вече леща, тя е за предпочитане, доколкото знам).
За закуска най-често хапвам плод или кисело мляко с добавено смляно ленено семе, кокосови стърготини и малко сусам, понеже са богати на фибри и разни други полезни нещица  Simple Smile
Освен това, преди закуска си разбивам 1ч.л. ябълков пектин с малко водичка и 1/2ч.л. мед, за пречистване и подобряване на метаболизма.

Ох, какво друго... Пия по 3-4 кафета, което може би не е много хубаво, вие ще кажете.
Водата ми е малко, но ще се постарая да е поне по 1,5л. на ден.

Физическата активност... болна тема... Всъщност ходя доста пеша, това винаги ми е било достатъчно преди, но сега за да започна да се топя, явно не стига. Имам отскоро велоергометър вкъщи и се старая да го карам по около час, когато имам време, но не всеки ден, понякога ми омръзва и има и по-големи паузи.

Ами, това е май. Чакам някакви коментари, ако е възможно  Simple Smile

Желая желязна воля и успех на всички! 

# 326
  • Мнения: 2 487
     Еееех , Небесна Храномечтателко , аз царевица и без мармалад бих хапнала.

# 327
  • Мнения: 3 461
Ассе,мерси,отивам да чета.Аз смятам да приключа с яденето за днес,защото утре трябва да давам кръв за изследване,дано отчете някаква промяна кантара утре. Praynig

# 328
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Един малко такъв §§§  въпрос- всеизвестно е,че като прекалим със солта и задържаме вода-дали ако в такъв момент(ден) ако пием повече кафета няма да изхвърлим по-бързо водата-нали са диуретик
Повече кафета-имам предвид,че аз пия сутрин една голяма чаша и толкоз-значи да са около 2-3??

# 329
  • Мнения: 2 487
    Тони , аз пия много кафета и не ми действат особено диуретично. Отводнявам се само ако  почти изключа солта , ям повече протеини и пия много вода.
   

Общи условия

Активация на акаунт