Шоколадова торта с рула - стъпка по стъпка!

  • 310 002
  • 1 104
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 190
L e o  какви са бисквитите, които си сложила на тортата?

Закуска са, но може всякакви  Peace

Да и аз взех "Закуска", но какаовите.

Всички мнооого харесаха тортата - браво Heart Eyes

# 136
  • Мнения: 6 461
Страхотна е .Ще я изпробвам задължително.
Благодаря за рецептата.  bouquet

# 137
  • Мнения: 109
Да питам защото много не ми се удават сладкишите желатина как се разтваря какво е съотношението че с него не съм работела  .

# 138
  • Мнения: 7 474
Да питам защото много не ми се удават сладкишите желатина как се разтваря какво е съотношението че с него не съм работела  .


Желатинът се разтваря първо в студена вода - 1/2 кафена чашка вода на 10 гр. желатин. Когато набъбне (прилича на грис халва) се разтваря на водна баня на слаб котлон или слагаш съда с желатина в купа с топла вода. Като се разтвори добре става на прозрачен сироп Peace

# 139
  • Мнения: 109
Благодаря ти  newsm10

# 140
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Да ви покажа как се получи моята торта с течната сметана:






Крема е по-светъл, тъй като на 1 литър сметана сложих 1 кофичка течен шоколад (400 гр.). Понеже беше голямо количество, много трудно го бърках с лъжица и накрая го поразбих отново с миксера - нищо не му стана на крема, много хубав беше. И беше много, направих още една торта и остана за в купички с бисквити вътре. За украсата и за другата торта ме търсете в темата за тортите  smile3503

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 15:38 от М_е_г_и

# 141
  • Мнения: 7 474
М е г и   страхотна е  newsm10 Украсата е много красива   bouquet

# 142
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Леле, М_е_г_и , голяма красота  bouquet!!!
това отгоре чаршаф от марципан ли е newsm78? Ох, нямам думи направо Crazy!

# 143
  • Мнения: 22 867
Ох, и аз зяпнах, като видях снимките! Страхотна торта си направила!    newsm10smile3501 Хайде, сега поразкажи как изработи тая красота!  bouquet

# 144
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Докато си редактирах съобщението по-горе, ми се скапа Мозилата, сега я оправих. Задали сте ми много въпроси за украсата и за да не пиша два пъти, моля погледнете след известно време в темата за тортите, сега отивам там.

# 145
  • Мнения: 22 867
Направих я в малко по-друг аранжимент, опитах отгоре да я залея със желиран сироп, но той попи и нещо не се получи. Вкусът си беше превъзходен, но на вид нещо не стана...... Cry


Колко желатин трябва да сложа, за да се получи желиран слой от плодовете?

# 146
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Като я правих, си подготвих сладък сироп за поръсване на рулата и бисквитите.Остатъкът-около 200гр. сгъстих с разтопен на водна баня половин пакет желатин. Почти желиран го намазах с четка и не попи в рулата. По същия начин желирам и плодов сок за покриване на плодови торти.

# 147
  • Мнения: 7 474
labrex ,bilqna_69 страхотни торти. Аз мислех да я залея с желатен като тортата Стоичков в Неделя от там дойде идеята за рулата, ама не го направих, а то ставало хубаво  Hug  и с плодове също е супер, другия път ще пробвам и така  bouquet

# 148
  • под тепетата
  • Мнения: 9 308
Благодаря,Leo! Другия път може да се престраша да направя марципан като Меги.
 Поздравления за Меги и labrex, разкошни са!  bouquet

# 149
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Направих я в малко по-друг аранжимент, опитах отгоре да я залея със желиран сироп, но той попи и нещо не се получи. Вкусът си беше превъзходен, но на вид нещо не стана...... Cry


Колко желатин трябва да сложа, за да се получи желиран слой от плодовете?
Страхотно!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт