Хайде Коледата идва дайте своите идеи!

  • 51 815
  • 387
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 818
Роска,справила си се чудесно   bouquet

# 166
  • Мнения: 111
Благодаря ви! Много се старах, защото ги правя за първи път, но идеите тук ми помогнаха Simple Smile

# 167
  • Мнения: 253
 Ето малко и от мен  Grinning  http://snimka.bg/album.php?album_id=81758

Днес продължавам с украсяването на меденките  Simple Smile

# 168
  • София
  • Мнения: 35 972
roska_ps, браво на теб!
Страхотни са!  bouquet

# 169
  • Мнения: 4 116
Поздравления са сръчността ви, момичета!
За първи път се навих да правя маслени сладки, но имам един -два въпроса..... върху какво разточвате тестото, че аз го разточвах върху кухненския плот, но залепва. И още нещо - с формичките на елха, пате и заек не ми се получават формичките, разкъсва се тестото на най- тънките места като връхчетата на елхата, ушите на заека и главата на патето  Mr. Green има ли някакъв трик това да не става??? Например да се мажат формичките с нещо?

# 170
  • Мнения: 188
Ей, момичета, всеки ден ви разглеждам творенията. Днес вече не мога да се стърпя и искам да ви поздравя всички, страхотни красоти сте направили. Как ми се иска и аз да мога да направя такива къщички, много са сладурски, но съм сигурна, че нищо няма да се получи, хич не съм сръчна, сладки досега не съм се хващала да правя, само сладкиши и торти.
Браво на вас smile3501

# 171
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Поздравления са сръчността ви, момичета!
За първи път се навих да правя маслени сладки, но имам един -два въпроса..... върху какво разточвате тестото, че аз го разточвах върху кухненския плот, но залепва. И още нещо - с формичките на елха, пате и заек не ми се получават формичките, разкъсва се тестото на най- тънките места като връхчетата на елхата, ушите на заека и главата на патето  Mr. Green има ли някакъв трик това да не става??? Например да се мажат формичките с нещо?

Здрасти - ако се лепи, трябва да ръсиш с брашно. Това е условието при всякакво точене. Аз правя така - поръсвам си дъската за точене с брашно и с набрашнени ръце "минавам" по точилката. Правя от тестото сплеснат кръг, слагам на посипаната с брашно дъска и започвам да точа с точилката, като при всяко разточване, обръщам кората от другата страна и поръсвам с брашно. Така няма опастност да лепи.
А за да не ти се късат формичките, не разточвай тестото много тънко, а и като не са залепени отдолу, лесто се отделят. Ако има проблем със залепянето, може да си помогнеш с нож.

toni_n, roska_ps - БРАВО момичета!   bouquet

# 172
  • Мнения: 119
Момичета, само да се похваля, че ги направих, пустите му сладки. Е, не бяха толкова идеални както ми се искаше, но пък са много ефектни  Grinning
Ако имам възможност ще ви покажа и снимка, поздрави на всички и успех с коледните вкуснотийки   bouquet

# 173
  • София
  • Мнения: 587
Страхотни се момичета!  bouquet  bouquet

toni_n, видях , че си използвала брокат при украсата на меденките /много са готини  Wink/,би ли казала от къде си го купила?

# 174
  • София
  • Мнения: 971
Признавам си без бой, зарибихте ме жестоко по правенето на сладки  Grinning
Вчера правих меденки (първите в живота ми), станаха чудесни. Исках да ги изрисувам. Забърках си пудра захар с белтък, разделих наполовина и в половинатап сложих и малко от едно степче ягодка до получаването на хубав червен цвят. Излях двете смеси в две найлонови пликчета, резнах по част от милиметъра в края им и .... станах опасна.  Stop След като изрисувах цялата кухня, блузата си (имам малко червено и на гърба, убийте ме не мога да кажа как съм стигнала до там  Grinning ) малко боя остана и за сладките, но само от бялата - червената я изхабих цялата за себе си и масата.

Та, вземете вкарайте пишман домакинята в правия път и обяснете как ги рисувате тези красоти по сладките? Колко гъста трябва да е сместа, която да приготвя?

# 175
  • Мнения: 3 927
Тази Коледа у нас определено ще ухае на бадеми  Wink

Още нови идеи:

Мини щолен

за около 40 бр.
Продукти:
50 гр цитронат (захаросани лимонови, портокалови и др. корички)
50 гр тъмни стафиди
50 гр смлени бадеми
250 гр брашно
1 равна чл бакпулвер
75 гр захар
ванилия
1 чл есенция ром
1 яйце
щипка сол

Приготвяне:
Цитроната се реже на ситно, смесва се с бадемите и стафидите. Добавя се брашното, разбъркано с брашното. Добавя се всичко останало и с бъркалките на миксера се омесва тесто. Тестото се работи на порции върху набрашнен плот, разточват се фитилчета с дебелина на химикалка, режат се на 4 см. парчета. Първо се слепват две лентички заедно. трета лентичка се поставя отгоре по средата върху другите две и леко се притиска. Пекат се върху хартия, около 10-12 мин на 180 С.
Изстиват върху решетка и обилно се поръсват с пудра захар, смесена с ванилия.


Нагледно, ако обяснението ми е било неразбираемо:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83153&photo=10


Линзер сладки

Бурда моден 12/1985 г.

Продукти:
200 гр масло
75 гр захар
ванилия
върха на лъжичката кардамон
75 гр смлени бадеми
300 гр брашно
червен конфитюр


Маслото се бие със захарта и ванилията. Добавя се кардамона, бадемите и брашното и се омесва тесто. Оставя се 2 ч в хладилника. После се разточва кора 1/3 см и се изрязват кръгчета, като на едната половина се изрязват и формички в средата. Пекат се на 200 С около 8-10 мин. Внимание! стават и по-бързо!
Половината с дупки се наръсват с пудра захар, целите кръгчета се намазват с червено сладко - вишни или касис и двете половинки се слепват.
Вкусът на бадеми е неповторим.......


Ето как изглеждат моите линзер сладки. Различни са от тези на наталина. Всички мои варианти на линзер вкусотии са с бадеми.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=83153&photo=9



roska_ps, страхотни ръчички имаш   bouquet, На колко години си, че по снимката не смея и да прогнозирам......някъде 15-16 най-много май Simple Smile

# 176
  • Мнения: 4 116
Natalyna, благодаря много за бързия отговор!  Аз точно по твоята рецепта за Линдзерови сладки ги правя, стават страхотни, мнооого вкусни, не дочаках да ги украсявам, от сега ги погнахме с децата, че и съседите  Grinning  А явно трябва да се работи по- бързо с тестото, за да е по- твърдо като се изрязват  фигурките.

# 177
  • Мнения: 49
Поздравления за красотите на всички! smile3501 След като се нагледах на множество красиви коледни изкушения реших да се пробвам и аз и да направя елхичката от медени звездички, която е залята с бяла глазура и украсена с шарени бонбонки. С меденките-звездички се справих, но сега стои проблемът със заливането с глазурата. Моля някой да ме светне как да "залея" елхата? Една по една ли се украсяват звездичките или се нареждат една върху друга и тогава? И трябва ли между всяка звездичка да се слага от глазурата, за да се слепят? Grinning

# 178
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз също се запалих от темата и току що замесих тестото за джинджифиловите сладки на Зори Mr. Green
Никога до сега не съм правила каквито и да е сладки, дано ми се получат.

Благодаря на всички - вие сте ми вдъхновението  bouquet
  chef

# 179
  • Мнения: 253
Страхотни се момичета!  bouquet  bouquet

toni_n, видях , че си използвала брокат при украсата на меденките /много са готини  Wink/,би ли казала от къде си го купила?


От една сладкарница до нас, но миналата година. Тази не съм ходила да проверя какво имат  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт