Тя е на 7мес.-има 80%загуба на слуха

  • 25 296
  • 209
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 52
И аз предполагам, че с филмчетата ще е по-лесно защото едно е да четеш литература друго е да го видиш нагледно как става и какъв е подхода към детето. Аз още нещо искам да се консултирам с вас. Както ви писах преди при нас има една рехабилитаторка в детската градина която работи с деца, но евентулано дали ще мога да я запиша на ясла и да я водя при тях ще стане след нова година. А времето си минава и имам чувството, че нищо не правим. Довечера имам разговор с една логопедка, на която са и обяснили за случая и е съгласна уж да работи с нас. Пак като се чуя довечера ще се доуточним. Мислите ли че има смисъл да я карам при логопед сега, така и така в момента не водим никакви занимания, все си мисля че би било от полза. Но пък тя дали ще знае как точно се работи с такова дете? Вие как мислите, водили ли сте си децата паралелно с рехабилитацията на други специалисти?

# 76
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
По принцип би трябвало да можеш да я водиш при рехабилитаторката от градината дори и да не е записано детето. С детето би трябвало да работи сурдопедагог, а не само логопед... Но зависи и дали има специалисти, общо взето не са особено много, все пак Бургас си е голям град...
Яни ходи на рехабилитация в яслата и отделно и на друг рехабилитатор. Твоето детенце е мъничко обаче и ако ходите на две места ще му идва в повече. Но ако в момента не ходите никъде, нищо не ти пречи да се срещнеш с тази логопедка. Ти нали беше писала, че познаваш майки от вашия град с имплантирани дечица, те къде ходят на рехабилитация?

# 77
  • Мнения: 2 531
Здравейте от мен, не се включвам по въпросите за имплантация, тъй като ние сме с малка слухова загуба / 40%/ но ви чета с интерес. Имам въпрос - как разбирате че са свършили батериите на апаратите? Моя син не реагира изобщо, почти на 6 г. а не ме уведомява че не чува като са свършили newsm78 Определено прави разлика, като го попитам казва , но искам да се научи сам да преценя дали работи апарата  - давайте идеи как Hug

# 78
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Вени, като си сложиш ръката до апаратчето трябва да почне да пищи, мисля, че всички са така, ако са паднали батериите - не пищи, гледам и в яслата така ги проверяват.

# 79
  • Мнения: 644
Вени, като си сложиш ръката до апаратчето трябва да почне да пищи, мисля, че всички са така, ако са паднали батериите - не пищи, гледам и в яслата така ги проверяват.


Така е,но можеш и по друг начин-записвай си кога си ги сложила.По принцип около 4-5дни трае една батерия. Hug
Обаче се чуда защо не си казва сам,като е голям и би трябвало да разбира    Rolling Eyes   Ивета например като и падне батерията си сочи ухото    newsm78

# 80
  • Мнения: 2 531
Аз ги разбирам когато са свършили батериите, въпроса беше по скоро - той да се научи да казва- защо според вас не реагира като му свършат- та апарата му е като запушалка и изобщо не чува- всъшвост аз така се ориентирам понякога, случвало се е и с изключен апарат да ходи Thinking

# 81
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Вени, сигурно нещо чува дори  и да са паднали батериите, по-тихо или неясно, но чува. Докато нашите нищо не чуват и при тях е много по-рязка границата между звук и тишина, затова и бързо се научават да си показват. Учи го, като усетиш, че почват да пищят по-тихо, тоест падат батериите, го карай да си показва, питай го "чуваш ли", "по-тихо ли е", като ги смениш пак "по-добре ли чуваш" и така го повтаряйте постоянно, в един момент ще почне сам да си показва.

# 82
  • Мнения: 2 543
Вени, аз си представям, че всяко дете по различно време "узрява" за доброто чуване. Вероятно, когато започне да чува добре със слуховите апарати  и да има нужда от именно това по-добро чуване, тогава ще започне да си казва. Моето дете доскоро не си търсеше апаратите. От около два месеца, като остане без тях, започва да си ги търси. Преди това ми се струваше, че никога няма да ги потърси. Така си мисля, че ще стане и с Ицко. А ти, както ти е казала и Петя, му обръщай внимание на разликата между това как чува със и без апаратите.

# 83
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
А може и просто да не му липсват толкова, според мен може би слухозагубата му не е толкоз страшна, или с времето ухото е свикнало да "се заслушва"и чува без апарат.Слуховия нерв има вече създаден навик " да работи", или нещо от този род.Защо не попиташ докторите му , за мен не е нормално да не усеща разлика дали е със или без апарати.Все пак слухов навик се гради за около година при нас инплантираните, а при вас трябва да е по - къс.(само предполагам)Мнението ми може и да не  много компетентно, но се консултирай все пак.

# 84
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
    Здравейте, момичета! Не съм писала скоро, но, честно казано, нямам с какво да се похваля. Не че съм очаквала да свикнем веднага с апаратите, но ние дори не успяваме да ги сложим! Или ако успеем, то е за най-много пет минути. Той ги възприема като игра, както и шапката, и обувките - щом не е нещо от основното му облекло, той го сваля и маха за едно мигване време. Онази вечер беше извън креватчето си, ние с баща му положихме доста усилия да правим маймунджилъци да го забавляваме, и, да не повялваш, той ги забрави апаратчетата за десет минути. Обаче ние като му омръзнахме, той веднага се сети за тях и с едно дръпване ги свали. Днес на 12 правим единайсет месеца, но на Rafi детенцето е по-малко, а ги е приело, или пък може би точно защото е по-малко?..Само ги гледам слушалките и се чудя какво да правя? Ходихме до "Орехова гора", но се оказа, че госпожа Радоева работи само до обед. Днес звънях по телефона, но никой не ми вдигна. Всъщност, дали трябва предварително да уговарям час, при вас как е било? Опитахме се да запишем час за доктор Дончев, но ми казаха по телефона, но ми казаха: "....какъв час бе, момиче, армията с час не работи, идвате тук и го търсите тоя Дончев!" А пък на нас не ни се рискува да ходим без предварително записване, с това малко дете, вече е студено. Така че, ако някой знае телефон на доктора, ще му бъда много благодарна!Това е около нас, бъдете здрави!

# 85
  • Мнения: 2 531
pozor , сигурно другите са те посъветвали вече- проверете настройките на апаратите!!! Ние също имахме голам зор със "свикването" . Ако има и най малък дискомфорт на детето- ще ги маха!!!

# 86
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
   "....какъв час бе, момиче, армията с час не работи, идвате тук и го търсите тоя Дончев!"

Хаха, кой знае къде сте звънели и на кого сте попаднали  Crazy Пращам ти на лични телефоните на Дончев, на Радоева и на яслата. Дончев е от 8 до 14ч, до към 8.30 имат оперативка по принцип и ако влиза в операции е към 9. Така че между 8.30 и 9 е най-подходящото време. Той като му се обадите винаги казва когато на вас ви е удобно, да се е наспало и нахранило детето, но е доста разсеян и последният път като се уговорихме Яни да се е наял и наспал, като отидохме се оказа, че е в операция, явно забравил  Crazy Така че моят съвет е с него уговорки от днес за утре, да е по-сигурно. А си е задължително да се обадите и да се уговорите, защото има и разни пътувания, да ви каже кога е там.
В яслата са от 9 до 11.30 рехабилитаторките, но и там е хубаво предварително да се обадите и да се уточните за час, защото си провеждат и упражнения и те си преценяват кога са по-свободни и кога е по-удобно да си поговорите и да ви обяснят.
За свалянето на слуховите апарати - Яни ми го правеше точно месец. При нас настройките не бяха добре и ужасно го дразнеха, повече от 20-30 мин. не можеше да ги носи пряко сили. Аз и преди съм писала, аз още не умеех добре да му ги слагам и махам, той вече с един безупречен жест си сваляше апаратчето... Проверете настройките, да не са засилени много и да дразнят като начало, хубаво е в началото да са по-тихи и после да се усилят... Или пък ушенцето не е свикнало още нещо да го дразни ... много са причините, дано свикне скоро.

# 87
  • Мнения: 2 543
pozor, само да добавя, че е добре като слагате апаратите наоколо да е тихо. Внимавайте в началото да не се стресне бебето от шумовете. И ако продължава, отидете до фирмата за апаратите да видите как са настройките.   bouquet

# 88
 Мили  ,момичета!
Вие ,ми върнахте вярата в доброто!
Попаднах ,съвсем случайно на този форум ,докато търсех обяви за работа и прочетох всяка дума натисана от Вас!Очарована съм от силата Ви да се справяте с проблемите на дечицата си и на способноста да сте отворени към болките на останалите.Всяка от Вас с лекота дава съвети ,пише окуражително и помага с каквото може на останалите.
 Нямам (все още)деца ,но разбирам как се чувствате.Аз ,съм рехабилитатор и съм се занимавала с дечица с двигателни проблеми ,болката в очите и на децата и техните родители ми е позната.Въпреки силите ,които съм влагала в работата си не съм можела да направя чудеса ,а така ми се е искало...Не съм мислила че има такива форуми ,в противен случай щтях да кажа на толкова родители ,че има място където има и други с техните проблеми и там някои щте им влезе в положение и щте им помогне...
 Толкова сте силни ,че съвсем мъничко но от сърце Ви завиждам Grinning разбира се не злонамерено!
 На прага сме на празници ,искам да Ви пожелая да сте винаги такива оптимистки ,силата и борбеноста никога да не Ви напускат и наи-вече да възпитате дечицата си така ,че хората да срешнат в тяхно лице добрината ,която аз видях у Вас.Бъдете горди със себе си ,защтото без да Ви познавам се гордея с вас.
 Желая Ви цялото щтастие на света ,което можете да понесете!
 ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ ,НА ВАС И БЛИЗКИТЕ ВИ!!!

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 52
Момичета да докладвам, че днес бяхме на ТЕЛК. Бързо се минахме, без проблем. Аудиограма с корекции, за която ви питах всъщност значи следното: както и предполагах тези изследвания нищо не и говорят на докторката от ТЕЛК-а, тя даже и не знам какъв специалист е. Жената искаше черно на бяло ушен доктор да напише ляво ухо толкова дицебела, дясно толкова. За да може тя като погледне в табличката и да каже - да, толкова процента за вас. Прати ни при доктор да разчете резултатите, давам и ги аз и се уговорихме да ги взема след два часа. Отивам да ги взема и какво мислите написала докторката, която прави аудиограмите в Б-с - точно обратно на това в С-я. Ляво ухо - не чува, на дясното е начертала диаграма. Просто нямам думи за нашите "специалисти" #2gunfire Не че за телка това е толкова важно, но ако тя като доктор не може да разбере от тези изследвания какво е положението на детето, то на кой да му стане ясно. Да се смея ли или да ги съжалявам, не знам.
А по въпроса с рехабилитацията, говорих с нашата ясла директорката излезе разбрана жената, няма проблеми да я запиша че се води при тях, а да я водя в специализираната градина за упражнения. С майките с които се свързах, децата са вече в училище и тогава когато са били малки и те са посещавали само тази детска градина. Така че засега оставаме на този вариант.

Общи условия

Активация на акаунт