Къде живеем? Разкажете за мястото, където живеете.

  • 331 342
  • 427
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 79
Привет и от мен! Писах и всичко изчезна, хайде пак отново Simple Smile
От 4 месеца живеем във Варшава, Полша. След лудницата в София, тук се чувстваме адски спокойни. тъй като е почти напълно разрушен след войната, новото застрояване е с широооки улици, красиви паркове, места за паркиране и т.н. Парковете са многобройни и красиви, детските площадки са рай за дребосъците. Градът на Шопен и вкусните сладоледи Simple Smile Старата част на града е уютно местенце, с калдъръмени улици, кафенета, картини на открито, на мен ми напомня на Прага. Основно е възстановен по картини на Каналето.
Иначе като територия Варшава е горе-долу колкото София, с 2.2-2.5 млн жители, с доста придобивки от соцвремената, но адски динамично развиващ се, с чисти улици и чист въздух /последното за съжаление абсолютно недостижимо за нас в БГ/ поради липсата на индустрия в района. Само към климата имам леки забележки Grinning Тъй като е равнина, времето е доста променливо и определено със северен характер, но пък и жегите са доста по-поносими.
Искрено ме натъжи постинга на Тео73, но какво да се прави, такова ни е любимото родно място.

# 181
  • Мнения: 1 219
здравейте и от мен.Аз живея в най-космополитния град в света-NEW YORK CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Незнам има ли смисъл да пиша за този град.Едва ли има човек който да не е чувал нещо за NY.
И все пак ще споделя:Ние живеем в Brooklyn-но противно на мненията ще успоря всички които казват че Бруклин е гето.Напротив!!!!!!!!!Ние живеем на 5 минути от океана и в тази част на Бруклин живеят само руснаци и балканци.Квартала се казва Брайтън бийч и му викат "Малката одеса".Тук живеят около 1 милион руснаци-българи по-малко.Повечето българи в Ню Йорк живеят в Куинс-Астория и ме учудва че никой не е писал за Ню Йорк.С метрото сме на 30 мин. от down town of Manhatan.Страхотно е!!!!!!!!!Обожавам този град.НАселението е около 8 милиона.Тук може да се види наитина всичко.Имам много снимки но не знам как да ги кача BlushТук си заслужава да се качиш на Empire state building,Broadway,5th ave .....и да не забравяме страхотния Central park.Пожелавам на всички да посетят този град-гигант.

# 182
Здравейте и от мен

Аз живея в Йоханесбург,Южна Африка,(привет на Bibi2202-тъкмо издирвах и други ВГ мами в Йоханесбург,но за съжаление сме доста далеч  Sad )
Аз живея тук от 2 години,а съпруга ми от 10 години
Тук родих и сина си Влади младши преди 1 година и 3 месеца. Grinning
За съжаление аз немога да се похваля  ,че съм очарована от Южна Африка,поне от тази част от нея която съм виждала
Спомням си като пристигнах тук и отидохме на Сън Сити.Първото впечатление ,кооето ми направи слънчевото градче -всичко беше изкуствено, Cry.Йндииския океан е наистина величествен ,но доста страховит почти е невъзможно да си натопиш д....то там,и също така е почти невъзможно хавлията ти да остане на плажа освен ако ти не си върху нея-не само заради силния вятър ,а и заради високата престъпност ,която се шири тук и най-вече в Йоханесбург.
Йоханесбург е доста млад град ,мисля че  миналата година чествуваха 120 годишнината му ,с хубави широки пътища , по които освен коли ,пешеходци рядко се виждат,освен чернокожи ,хубави къщи с големи зелени дворове и басейни заобградени с високи здрави огради ,завършващи с електрическа мрежа.Тук има големи МОЛ-ве ,където можеш да пазаруваш, да си пиеш кафето насред навалицата и назакрито ,и да си уплатняваш свободното време.
Моля се само в БГ тези МОЛ-ве  да не станат популярни.
Липсва ми свободата  тук -да се разхождам  по улиците ,да изведа детето си  в близкото кафене ,с детската площадка ,да не се притестявам да отида до кварталния магазин в 10 през ноща и то пеша.
Да тук има доста неща от които в Бг трябва да се поучим ,особенно в архитектурно устройство на града .Йоханесбург е доста озеленен град ,погледнат от високо,нама да разбереш,че долу има огромен град.
Като климат казват ,че тук е най-хубавия климат -има 2 сезона -лято което започва септември  и завършва март и зима-от април-август.Лично на мен не ми харесва -зимата въобще не вали и е ужасно сухо .Тук дори и мъжете ползват гланц за утстни
Лятото не е чак толкова горещо ,а гръмотевиците са ужасно страховити ,а и за мен е доста неестествено до посрещам Коледа по бански.
Отнотсно адаптирането ми тук ,още се адаптирам ,но бързо започнах работа.Аз съм счетоводител по професиа .Заварших курс
по една от тукашните счетоводни програми ,един месец ходих по интервюта и накрая ме взеха.Тук определено имат недостиг на квалифицирани работници ,и особено на инжинери и ел,техници.

Опс ,ще трябва да приклучвам малкия сладур се сьбуди
Това е моето лично мнение за тук,на повечето бьлгари тук им харесва и  се срамуват ,че са дошли от такава страна.
Това много ме натажава ,на мен ми липсва ужасно родината, липсват ми планините ,макар че вече ги изсичат ,липсва  ми морето макар че вече са го бетонирали с хотели за сьжаление.Ние бьлгарите така и не оценихме тези природни красоти с които ни е дарил Господ .
Все плуем по политиците ни че те ни провалиха като страна,ноза мен и ние имаме вина задето избагахме .
Но пак имам надежда .че сега като се варнем с знаниата и опита натрупан наван да променим страната си.
Силата е  в нас

# 183
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Поздрави и от мен! Чудесна тема! Аз живея в Пловдив, но съпругът ми от 5 години работи в чужбина. Последните 2 е в Барселона - невероятен град! Миналата година ходих два пъти, успях 1 цял месец да си почина там. Може би защото беше отпуската ми (а не за постоянно живеене), но съм с прекрасни спомени. Обичам си родния град, но и досега продължавам да чечтая за Барселона. Откъм ежедневие - почти всичко им е уредено, не се главоболят за дребните неща. Уреден транспорт, достъпна среда за всички,в магазините  можеш да пазаруваш, дори и да не знаеш езика. Барселона е центъра на Каталуния, някъде четох, че е около 3 млн. души. Абсолютно всичко, свързано с туризма, което носи приходи, се експлоатира както трябва (но и се поддържа същевременно). Ние живеем в центъра на Барселона; дори и късно нощем сме се разхождали без проблеми (просто има доста полиция по улиците); всичко е добре осветено. На всички улици има табели с имената; на всички спирки има схеми на метрото и автобусите (спирки, с кои други превозни средства има връзка), а дори се изписва и времето за чакане на всеки един автобус/влак. Ако имате възможност, посетете Саграда фамилия, хълмът Тибидабо, парк Гюел. Дори и разходките по улиците на Бари готик са незабравими. Там се намира и къщата-музей "Пикасо". А пък разохдката по прочутата Рамбла е просто една фантазия -кафенета, сергии, цветя и многолюдна разноезикова тълпа.Мога още доста да разказвам, просто все нови и нови неща изплуват в съзнанието ми и си мечтая до следващото ми пътуване до Барселона.

# 184
Поздрави то Marlow ,малко селце на брега на Темза , на 30 мили западно от Лондон.
Красиво , чисто , приятно туристическо селце.Тук живеят само англичани и няколко известни личности като Тахумо Сато пилот формула 1 .
Тук избрахме да отглеждаме Никол която е малка сладурана на 17дни.

# 185
  • Мнения: 49
Здравейте моми4ета,страхотна тема,много красоти сте показали.Аз живея във Франция близо до едно малко град4е.Нарича се St.Quentin.Близо съм до Париж и до Лил.


http://photomaniak.com/upload/out.php/i19294_StQuentin04.JPG
http://voyages.orange.fr/Galerie/Valid/41/1941_mairie-de-s-quentin.jpg

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 12:23 от Дивиана

# 186
  • Мнения: 65
Здравеите,аз живея в Испания.По то4но в Барселона.Ве4е 2 години откакто сме тук.Тук е невероятно красиво.Винаги има какво да се прави,фиести,големи тьрговски центрове(които с 4асове не можеш да обиколиш),архитектурни забележителности,паркове и много други интересни неЩа.Хората са винаги усмихнати.Просто сьм вьзхитена от вси4ко около мен.Мьжьт ми е испанец.Преди живеехме в Германия,но за това тук никога не бях си и ме4тала.Прекрасно е.Барселона е на 4етвьрто място в света,кьдето хората дошли тук на по4ивка,остават да живеят за винаги.Като нас.

# 187
  • Мнения: 162
Четох,четох и реших и аз да се присъединя към вас Hug Най-напред благодаря на всички,които са разказали по нещо за градовете,в които живеят,искам да пожелая много късмет на всички,там където са и да намерят това,което търсят  bouquet А сега по същество Laughing Живея от скоро в Англия,Нотингам. Сравнително малък град,но с богато културно и архитектурно наследство.Не знам кой знае колко много за града,но най-известното тук,с което повечето хора свързват града,е Робин Худ.Спокойно е за живеене,има хора от цял свят,както почти навсякъде.По центъра е красиво,има достатъчно паркове,в които можеш да си починеш през уикендите.
http://www.gregbloor.co.uk/blog/uploaded_images/nottingham_eye1-794765.jpg
http://www.risepark.plus.com/images/Nottm-Castle-Robin-Hood.jpg

Ще се радвам,ако има и други българи тук(или някъде на близо),които имат желание да се запознаем Flutter

# 188
Здравейте! HugДобра тема.Видях и прочетох за много красиви градове в различни държави.Живея в Неапол-в близост до Помпей-градът,който е залят от вулкана Визуви.В близост е и  Капри-прекрасен остров.Тук също могат да се видят много забележителности и красоти.Пожелавам на всички вас-Българите по-цял свят да се чувствате истински щастливи там където сте.  bouquet

# 189
  • Мнения: 134
Здравейте,момичета!
Темичката наистина е хубавичка,че чак ми се прииска и аз да разкажа за града в които живея.Аз съм се установила в един малък град в югозападна Германия-Кобленц.
Ето малко снимки и описание:
Кобленц е немски град, разположен на двата бряга на река Рейн, край устието на река Мозел. В града се намира Deutsches Eck – „немският ъгъл” или мястото, където двете реки се сливат. Там е издигнат голям паметник на император Вилхелм І на кон. Името на града означава „сливане” и идва от сливането на Рейн и Мозел. Кобленц някога е бил военен пост и е основан от Друс през 8г. пр. Хр. Градът чества своята 2000-годишнина през 1992г.

След Майнц и Лудвигсхафен на Рейн Кобленц е третият най-голям град в провинция Райнланд-Фалц. Той се намира на 92 км. на югоизток от Кьолн и има население от 107 064 души.

Описание
Кобленц има значителни военни укрепления, които включват здрави крепости по хълмовете на запад от града, както и замъка Ееренбрайтщайн на другия бряг на Рейн. Старият град има триъгълна форма, като е ограден от две страни от Рейн и Мозел и от третата от укрепителна линия. На две мили от града се издига красив стар мост, по който се движи берлинската железница.
Над Мозел има готически каменен мост с 14 арки, издигнат през 1344г.

До края на 19-и век градът се състои от Стар и Нов град, наречен още Клеменщад. В най-древната част на Кобленц могат да се видят няколко сгради, които представляват исторически интерес. Близо до сливането на реките издига своите кули църквата Св. Кастор. Тя е построена най-напред през 836г., но днешната романска сграда датира от 1208г., а готическият покрив от 1498г. Пред църквата има фонтан, издигнат от французите през 1812г. в чест на инвазията на Наполеон в Русия.
В този квартал се намира и Лийбфрауенкирхе, красива църква от 13-и век с високи кули от късната романска епоха. Други интересни сгради са дворецът Триер – днес картинна галерия, както и фамилната къща на семейство Метерних, където е роден австрийският принц Метерних през 1773г.
В модерната част на града е дворецът Residenzschloss, който гледа към бреговете на Рейн. Тук могат да се видят красиви градини, променади и много статуи, между които тази на императрица Аугуста, чиято любима резиденция е бил Кобленц.
От всички обществени паметници обаче най-внушителна е огромната статуя на император Вилхелм І Германски на кон, създадена през 1897г. Тя се издига на висок, масивен пиедестал на мястото, където се срещат Рейн и Мозел.
Кобленц, освен всичко друго, може да се похвали със съдебните си палати, правителствените сгради, театъра, историческия музей. Тук има музикална консерватория, училища, пет болници и много благотворителни организации
               

# 190
  • Мнения: 592
Страхотна темичка,
от кога се каня да се включа.

Живея със семейството от няколко години в Гремания, в градче със сложното име Бергиш Гладбах. Население 105.840 ( спрямо википедия ). Радваме се на спокойствеието и чара на малкия град, а сме в голяма близост ( 5 мин цък) до Köln, Бон и на половин час с кола от Дюселдорф.
Ето и малко снимки:


http://www.foto-walder.de/foto/kultur/d/nw/gl/bergisch-gladbach/ … s-Lerbach_02i.jpg
http://www.foto-walder.de/foto/kultur/d/nw/gl/bergisch-gladbach/ … h_Rathaus_02i.jpg
http://www.bergischgladbach.de/img/content/stadttour/lowe3.jpg
http://www.bergischgladbach.de/img/content/Tourist/fahrrad.jpg


Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 12:24 от Дивиана

# 191
  • Мнения: 65
Gran fiesta в Барселона.Тук имаме фиести постоянно,но този път беше невероятно.Една страхотна хореография от музика,фоерверки и вода.Незнам как успяват всеки път да надминат себе си и да покажат все по страхотни неЩа.Нямам думи да Ви опиша каква красота беше този път,затова ви праЩам един запис.Дано да ви хареса 
  http://www.tv3.cat/videos/698929

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 11:34 от pavka30

# 192
  • Мнения: 1
Здравейте всички,

Аз живея на 3 места – България, Великобритания и Пакистан, откъдето е мъжът ми. Мисля, че ще е по-интересно да разкажа за Пакистан, пък и спомените ми са пресни, пресни, преди 2 седмици се върнах от 8 месечен престой там...Чудя  се носталгия ли е това, което изпитвам...въпреки непоносимата жега, замърсения въздух, режима на тока...да, май ми липсва по някакъв начин... И така, Пакистан през моите очи:

Там живеем в Лахор, град с 10 милионно население. Едва ли имам необходимото дар слово да опиша 10 милионен азиатски град. По улиците е неописуем хаос, превозните средства варират от най-модерните японски автомобили до каруци теглени от биволи, магарета, че и хора... Като всяка страна от третия свят и Пакистан е страна на контрасти, там ще видите крайна бедност и безсрамно богатство...

В жегата се оцелява, ако прекараш цялото лято в стая с климатик, а когато излезеш навън се возиш в кола с климатик. Мусоните през Август носят свежест, но и тежка, лепкава влага и всякакви гадинки. Насекомите са неприятни, както навсякъде, но по-големи. Laughing В клоните на дърветата живеят зелени папагали, по напечените стени на къщите се стрелкат гущери. Парковете и зоологическите градини са прекрасни - чисти, екзотични, добре поддържани. Хората са дружелюбни и отзивчиви, гостът за тях е нещо свещено – отрупват го с подаръци , хранят го обилно, и се стараят да задоволят всичките му прищевки. Живеят в огромни къщи, като обикновено към всяка спалня и гостна има отделна баня с тоалетна. Покривите са плоски, като голям балкон, и по тях привечер настъпва чаровно оживление – изпълват се с жени в пъстроцветни одежди и деца, които пускат хвърчила...Преди ми беше трудно да осмисля разказите на мъжа ми за фестивала на хвърчилата в Лахор, но се оказа, че там всеки един ден е такъв фестивал, особено в събота и неделя, когато небето е скрито от безброй хвърчила. Крикет се играе навсякъде – по покривите, в парковете, на улицата насред трафика, по незастроените пространства между къщите. Храната е вкусна, но тежка, тъй като почти всичко се пържи в много мазнина. Вместо таксита се използват рикши - мотор с кабинка върху него за пътниците. Магазините и офисите са отворени до късно вечер, често до полунощ, а някои магазини и до 2-3 сутринта. Градът никога не спи, кипи оживена строителна дейност, по улиците готвачи денонщно приготвят храна на открит огън за работниците, нощта има  аромат на въглен и вкусни гозби,  осветена е от хиляди огньове и милиони огромни звезди, огласена от песента на щурците и виковете на уличните търговци предлагащи своята стока .

Едва ли с това изчерпах всичко, но да не бъда многословна. Ето няколко мои албума на паркове в Лахор:

Lawrence Gardens (Jinnah Bagh)
http://www.bubbleshare.com/album/413663

Shalimar Gardens
http://www.bubbleshare.com/album/436937

Jallo Park
http://www.bubbleshare.com/myalbum/437041

Reaves Course Park
http://www.bubbleshare.com/myalbum/444948

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 01:03 от Monsoon_rain

# 193
Здравейте  bouquet
Да се представя и аз Живея в Саудитска Арабия
От 14 години в момента съм в Рияд
и майка на 2 момичета и едно момче.
Съпруг Саудитец

# 194
  • Мнения: 4 390
Тази тема не е за представяне! Предназначението й е съвсем друго:
Цитат
Реших, че ще е интересно ако всеки един от нас разкаже за мястото, където живее. Поне на мен би ми било интересно да прочета къде сте вие и какво има край вас....
Моля, имайте го предвид!

Общи условия

Активация на акаунт