"Зелени" идеи за домашна употреба

  • 103 747
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 761
Малко инфо за омекотителите:
http://gorichka.bg/index.php?p=26&id=99

Моми4ета да ви питам някой знае ли откъде мога да си купя фитил за свещи.Купила съм си восъ4ни пити и стават еко свещи-ухаят на природа и са много красиви.Развалих една парафинова заради фитила,но не си заслужава да развалям купешки.

И още нещо да питам-има ли изпитано средство против мухи.Рекламират някакъв препарат,но като про4етох етикета и се отказах.Освен вси4ко друго поне са написали,4е замърсява и околната среда.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 13:32 от Omega

# 571
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз си направих свещ от пита, много лесно става и е супер готина ... но използвах някаква памучна връв, много дебела, плетена,  която намерих в чекмеджето съвсем случайно ... и аз търся фитили, ако намериш свирни

# 572
  • Мнения: 2 761
... и аз търся фитили, ако намериш свирни

Непременно.
Всъщност едно време като имаше режим на тока  палихме газова лампа и купувахме от някъде фитил.Оба4е отъде беше newsm78 нашите не си спомнят.

# 573
  • Мнения: 2 759
...Всъщност едно време като имаше режим на тока  палихме газова лампа и купувахме от някъде фитил.Оба4е отъде беше newsm78 нашите не си спомнят...
                     В православните църкви? Мама взима от някъде за кандилото, ще я питам като се чуем...

# 574
  • Мнения: 9 095
как правите свещите от пити?

# 575
  • Мнения: 3 810
рибарско тире няма ли да стане за фитил? newsm78
А предполагам питата се разтапя на водна баня...после в калъпче...като фитила може първо да се парафинира само той, за да стои твърд.

# 576
  • Мнения: 531
Откъде взимате восъчните пити?

Ей, мимиту, ЧерешОвка завзела и тази тема Laughing

# 577
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Взимаш фитила , предварително намазан с разтопен восък и го увиваш с парченца пита, като плътно ги притискаш... Много е лесно и работи

# 578
  • Мнения: 3 810
Ей, мимиту, ЧерешОвка завзела и тази тема Laughing

Чакаме и Къдрокоса- изгнаннички Laughing

сори за спам-а... Embarassed

А питите, от пчеларски магазин ли?

# 579
  • Мнения: 2 761
Откъде взимате восъчните пити?

Ами аз ги взех от едни п4елари-0,75лв. пар4ето.Избира се желаната големина  на свеща и ако се налага се реже питата.После се усуква около фитила(моя го извадих от парафинова свещ и не съм го обраротвала).

рибарско тире няма ли да стане за фитил?

Това рибарското от паму4ен текстил ли е?
Ина4е и аз се сетих за църквите и питах една съфорумни4ка близка до попските работи,оба4е ми каза 4е не знае за такова нещо.

# 580
  • Мнения: 4 392
Малко инфо за омекотителите:
http://gorichka.bg/index.php?p=26&id=99

Моми4ета да ви питам някой знае ли откъде мога да си купя фитил за свещи.Купила съм си восъ4ни пити и стават еко свещи-ухаят на природа и са много красиви.Развалих една парафинова заради фитила,но не си заслужава да развалям купешки.

В България ли?
Ако не се лъжа в църквата продават. Thinking (Тук във форума съм чела) В Слънчоглед няма ли?
Ако не намериш, можеш да купиш църковни свещи. Струват стотинки.

# 581
  • Мнения: 4 392
Намерих много хубава статия за "биологичното разграждане", но кога ще я преведа?! ooooh! 
Все пак има малко светлинка в тунела. Peace



Чакаме и Къдрокоса- изгнаннички Laughing

сори за спам-а... Embarassed
Какво ти изгнание, мари?!
Аз съм с "коктейл' в ръка. Laughing

# 582
  • Мнения: 2 759
                       Аз да напомня някои от актуалните за сезона идейки:

- почиствайте филтрите на климатика - ще използва по-малко ел. енергия;
- ако правите ремонт и подменяте битовата техника търсете етикета на Energy Star на новите битови уреди. Той ще ви помогне да изберете по-ефективните модели на пазара.
- преместете хладилника и камерата за дълбоко замразяване. Разполагането им непосредствено до готварска печка или бойлер консумира много повече енергия отколкото ако те биха били изложени през цялото време на нормална/ниска температура. Например, ако ги сложите в гореща стая, където температурата  е 30-35º C те ще използват два пъти повече енергия;
 - размразявайте хладилника и камерата за дълбоко замразяване редовно. Най-добре ги заменете с по-нов модел, който има автоматични цикли на размразяване и са над два пъти по-енергийно ефективни от техните предишни серии.
 - покривайте съдовете докато готвите. Правейки това може да спестите много от енергията, необходима за приготвяне на ястията. Дори още по-подходящи са съдовете за готвене на пара и тенджерите под налягане: те могат да спестят до 70%.
 - включвайте пералнята и съдомиялната само когато те са пълни. Ако те са наполовина пълни, използвайте икономичните настройки или тези, за половин зареждане. Също така не е необходимо да включвате на висока температура. Съвременните препарати са също толкова ефективни когато изпират и почистват съдовете на ниска температура.
 - вземете душ, вместо баня;
 - използвайте по-малко гореща вода;
 - кажете 'не' на сушилнята - простирайте навън;
 - използвайте многократни пазарски чанти;
 - купувайте местно отглеждани и произвеждани храни;
 - купувайте пресни вместо замразени храни
 - яжте по-малко месо
 - не оставяйте празен покривния багажник на автомобила ви. Това може да увеличи консумацията на гориво и емисиите на въглероден диоксид с над 10%, заради съпротивлението на вятъра и допълнителното тегло- по- добрият вариант е да го махнете изцяло.
 - Проверявайте един път седмично гумите си, за да се уверите, че са правилно напомпани.
Правилното напомпване може да подобри разхода на гориво с над 3%.
 - регулирайте тоалетното казанче да консумира по-малко вода;

                     В къщи в момента имам сложен съд в мивката, който през деня събира водата от миене на ръце и други подобни дейности, които не включват разни препарати. Вечер с тази вода поливаме цветята на балкона. Честно казано се събира много вода. Понякога ползваме и за тоалета (ако не ни мързи много).

# 583
  • Мнения: 2 761

[/quote]
В Слънчоглед няма ли?

[/quote]

Това не го разбрах.Какъв Слън4оглед?
Купих от църквата фитили,оба4е са толкова малки,4е само за водни свещи стават.

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 14:09 от Omega

# 584
  • Мнения: 9 095
да ви кажа немога да изляза от сайта на Горичка и Зелена Варна, много са хубави статиите Peace

Общи условия

Активация на акаунт