Отговори
# 1 275
  • София
  • Мнения: 1 312
Благодаря много за отговорите!
Още не сме правили типизация,ще взима секрет ли и аз точно не знам и трябвало да се носи във вирусологията.А от самия преглед  лекарката нещо спомена,но го измрънка за папилома и сигурно за това изписва ликопид. Но, явно трябва да се почъчва отвън,по аптеките го няма.

# 1 276
Здравейте, момичета
Вече пет и половина години, откакто ми направиха операция от рак на шийката на матката. Години наред знаех, че имам раничка на шийката, но ме беше страх и просто се правех, че нищо ми няма. Спестих си лекуване или обгаряне, а преживях ужаса на 4,5 часа операция, лъчетерапия, много болка и ужас. Не говоря за това, но откривам, че е по-лесно да пиша. Не съм се предала, работя и не гледам на себе като на болен човек. Но някъде в ума ми винаги свети една червена лампичка. Грижете се за себе си, питайте и не се страхувайте. Галя

# 1 277
  • Мнения: 242
Здравейте момичета  Hug Пиша ви и съм в добро настроение след днешния преглед. Останах МНОГО доволна от др. Ралчева(онколог-гинеколог), много любезна и внимателна.Аз знам, че е добър специалист.Чувала съм добри отзиви за нея и мои приятелки ходят при нея.Отдавна исках да отида при нея, но все не успявах да си запиша час.
Прегледа ме и каза, че според нея всичко е наред, че цитонамазката ще ми е в нормата, но все пак да изчакаме резултатите в понеделник. Общо взето това, което каза се застъпва с това което каза предишната лекарка(втората).

Искам да ви попитам дали сте чували за ето това --->  http://www.carrageenan.bg/
Тя ми го показа днес Simple Smile Simple Smile Simple Smile

ето и още инфо -> http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1156/84/

# 1 278
  • Мнения: 71
Здравейте момичета! Аз преди известно време бях питала за съвет в другата тема - ПАП 3б - и след като си направих необходимите изследвания, и на мен ми предстои конизация след десет дни. Shocked
Естествено се притеснявам, но дано всичко да е наред и с операцията, и с резултата от хистологията след това Praynig
Тъй като няма да се оперирам в нашия град искам да ви питам трябва ли непременно някой да ме придружи - повечето пишете,че след конизацията сте се чувствали добре и на другия ден ви изписват. И какво всъщност ми е най- необходимо за след това - вода, някакви бисквити например знам ли. А, да и тази спинална упойка какво представлява и как се поставя.
И още нещо се чудя тези дни - CIN III всъщност ли е Carcinom in situ, което споменавате.

# 1 279
  • Мнения: 3 988
ЦИН III - Тежка дисплазия. Наблюдават се промени в долните две трети на епителния слой. В тази група влиза и т. нар. Карцинома ин ситу (лат., Carcinoma in situ, CIS). Поведението му все още не е злокачествено, базалната мембрана на епителния слой на шийката на матката не е засегната. Цитологичното изследване обикновено е било с резултат ПАП IV A или V. Тенденциите са спонтанни ремисии са около 20-30%. В повечето случаи се предприема оперативна намеса, резекция на засегнатия участък.

можеш да ядеш каквото искаш. мен ме изписаха 5 часа след това, но имай предвид, че конизацията ми беше в германия и съпругът ми е хирург и се подписа, че носи отговорност и т.н.
доколкото знам в бг те изписват на следващия ден.
ако имаш избор, искай друга упойка - такава, че да спиш и да не те обдишват с апарат.
пълна не е неоходимо, но не е и необходимо да е със спинална и да си будна през цялото време и да ги виждаш и чуваш.
моята беше "пропофол+дормикум".

не се притеснявай, всичко ще е наред.
fingerscrossed

# 1 280
  • Мнения: 3 988
Искам да ви попитам дали сте чували за ето това --->  http://www.carrageenan.bg/
ето и още инфо -> http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1156/84/

Lil4о, поздравления за хубавите новини! Simple Smile

Carrageenan е лубрикант за жени. използва се като правиш секс. не е лекарство. производителите твърдят, че спира предаването на Herpes simplex virus (HSV), HPV и HIV.
ето ти официалния сайт: http://oceanusbrands.com/personal-lubricant.php

както и да е, аз предпочитам ваксината.

сори, че пиша само с малки букви на кирилица, имам проблем с клавиатурата.

# 1 281
  • Бургас
  • Мнения: 6 424
gala03, много ми е мъчно ,че така са се стекли обстоятелствата Confused Дано всичко да мине по най-лекия начин  Praynig Пиши ми ако искаш какво стана  Hug

# 1 282
  • Мнения: 1 280
gala03 и аз съжалявам, че се налага конизация  Confused но не се притеснявай не е толкова страшно  Peace Аз обаче те съветвам, ако имаш познат в София дори и да те изпишат на другия ден да не пътуваш или поне не сама. За взимането можеш да си вземеш обикновени бисквитии кисело мляко и вода. Също и превръзки  Peace
       АЗ бях със спинална упойка, слага се в гръбнака и се обездвижваш от кръста на долу, след няколко часа минава, аз лично се чувствах зле от нея доста време. Имах болки в кръста и силно главоболие, но не при всеки е така.
        Стискам палци и пиши как си  Hug

# 1 283
  • София
  • Мнения: 2 521
...
ако имаш избор, искай друга упойка - такава, че да спиш и да не те обдишват с апарат.
пълна не е неоходимо, но не е и необходимо да е със спинална и да си будна през цялото време и да ги виждаш и чуваш.
моята беше "пропофол+дормикум".



Подкрепям cubbit за упойката!

Аз бях с такава в БГ в онкологията - "фентанил + диприван" , може да греша някоя буква, много добре се чувствах след нея. Заспиваш моментално, не се налага инттубация, понеже се прави бързо - до 30 минути.
На спинална не бих се подложила!

# 1 284
  • София
  • Мнения: 250
Много ценна информация! На мен ще ми правят конизация другата седмица в "Тина Киркова" - д-р Хъртарски. Слушам, че е добър  Praynig
От притеснение забравих да питам с какво ще ме изрязват и каква упойка ще ми слагат.

Но понеже в работата ми ме притесняват непрекъснато с въпроси колко време ще отсъствам. Искам да попитам за колко дни горе-долу дават болнични и след колко време е добре да тръгне човек на работа?

# 1 285
  • Мнения: 1 280
     Болничният е 1 месец, ако е скалпелна конизацията.

# 1 286
  • Мнения: 71
Благодаря ви момичета, че ми отговорихте веднага. Сега съм притеснена, но смятам, че е нормално. Дори вече ми се иска да дойде време за операцията, че то изчакването е по-лошо!!!
Следя темата и щом мине конизацията непременно ще пиша как е било.
Пожелавам на всички ви много здраве и най-вече спокойствие! Hug

# 1 287
  • Мнения: 1 868
gala03 -Желая ти успех, не се тревожи и аз съм с конизация и се чувствах добре след операцията. Hug

# 1 288
  • Мнения: 3 988
Тъй като няма да се оперирам в нашия град искам да ви питам трябва ли непременно някой да ме придружи - повечето пишете,че след конизацията сте се чувствали добре и на другия ден ви изписват... А, да и тази спинална упойка какво представлява и как се поставя.

gala03, привет от мен отново.
Четох, четох и видях, че много сме писали, но на половината ти въпроси не сме отговорили както трябва.  newsm78

Ако можете да си го позволите финансово и времево, бих те посъветвала да си вземеш придружител. Това ще те накара да се чувстваш по-сигурна и малко по-спокойна. Мисли от сорта на "Ами после как, какво, ще се справя ли, ще мога ли да ходя..." няма да ти ангажират главата толкова много и ще си по-отпусната.
Не се притеснявай от операцията. Основното е да запазиш самообладание.

Ето малко инфо за спиналната упойка:

При епидуралната упойка се прави убождане в междупрешленното пространство, без да се преминава през обвивката на гръбначния мозък. След вкарването иглата се изважда и на нейно място се поставя катетър, през който се влива необходимата доза аналгетик. Обезболяването настъпва 15-20 минути след инжектирането на лекарството. Поставянето на катетър дава възможност обезболяването да трае сравнително дълго, като допълнително се вливат нови дози от медикамента...
При спиналната упойка се прави еднократна пункция в междупрешленното пространство, като се преминава през обвивката на гръбначния мозък. Не се поставя катетър и въвеждането на аналгетик е еднократно. Започва да действа много по-бързо от епидуралната – след петата минута от инжектирането, но трае само от 1-2 часа до 3-4 часа (в зависимост от лекарството, което се използва). Най-големият недостатък е, че тази анестезия отнема всякаква чувствителност на тъканите под мястото на поставянето. Заради бързото си действие спиналната упойка се използва най-вече при спешна операция с цезарово сечение.
Проблем с поставянето на спиналната упойка може да има, ако пациентката страда от шипове или ако от притеснение се е стегнала и не може да заеме необходимата поза - седнала или легнала на страни, но със наведена силно надолу глава и изпъкнал и отпуснат кръст, без да мърда докато поставят упойката.


Ако имаш още въпроси - питай! Simple Smile


# 1 289
  • София
  • Мнения: 250
Благодаря ви момичета, че ми отговорихте веднага. Сега съм притеснена, но смятам, че е нормално. Дори вече ми се иска да дойде време за операцията, че то изчакването е по-лошо!!!
Следя темата и щом мине конизацията непременно ще пиша как е било.
Пожелавам на всички ви много здраве и най-вече спокойствие! Hug

Права си,че изчакването е по-лошо. Аз се влача около 2 месеца и сега вече имам точна дата за конизация, която е 11 юни.
След като се прибера ще разкажа как е минало.
Умирам от страх, честно казано, но предполагам, че е нормално.
Бъдете здрави и благодаря за консултацията до сега! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт