Лекарят съветва да захраните със сок?

  • 48 556
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 713
Цитат на: mama_p
Цитат на: bigoni
Цитат на: Tsvety
Ние от утре спираме соковете-Калина направи алергична реакция към бебешкото олио и педито препоръча късно захранване,защото била предразположена.


Съжалявам за вас, но не се притеснявай, не е страшно. Алергичната реакция е просто сигнал, че организма не може да се справи с определена външна намеса. Ще отложиш приема на определени храни за по-късно.Това още един път показва, че всичко е строго индивидуално и не може да се слагат под един знаменател всички бебета. Едни реагират остро, като вас, а други никак. Успех


Може да не реагират никак в момента, може да се появи реакция след време, след няколко седмици, месеца или дори след години! Соковете натоварват бъбреците, и колкото пове4е един орган бива натоварван, толкова по-скоро могат да се появят проблеми с него и дори той да откаже да работи. По -нау4но обяснение има в хубавата и полезна статия, преведена от Шали, както и тук.

Това и аз имах предвид, когато писах по-напред в темата, но именно bigoni беше тази, която се почувства засегната и реши, че трябва да напада.

# 31
  • Мнения: 550
Благодаря момичета, неуморни сте. Както ловджийските кучета гонят до дупка плячката, така и вие сте неуморни в усилията на всяка цена да сте прави. Нека, може пък и да сте. Аз чак сега започвам да схващам, че преди няколко години бъбречната ми криза не би могла да се дължи на нищо друго, а на факта, че мама ми е давала сокче много рано. После ще се разправям с нея. Желая ви приятна вечер, аз отивам да си гледам бебока. Препоръчвам го и на вас.

# 32
  • Мнения: 4 414
Цитат на: PoliaSp
Да, и на мен ще ми е много интересно, при условие, че същите тези специалисти казват, че не се дава суров плод, а само на пюре до 6 месеца. И аз чакам да чуя, много ще ми е интересно. Rolling Eyes

аз и питам и отговор не получавам Rolling Eyes  отговорът е "сок се дава заради витамините"...е добре, де! а суровият плод да не би да няма витамини?! та и на мен ще ми е интересно да прочета обоснована другата гледна точка.
Цитат на: bigoni
Както ловджийските кучета гонят до дупка плячката, така и вие сте неуморни в усилията на всяка цена да сте прави.

хайде сега, не се засягай! просто имаме числено превъзходство Wink това не значи, че трябва да се съобразяваш с нас - давай си сок, щом така си решила - никой не те спира...

# 33
  • Мнения: 2 784
Мерси,момичета!Малката е натъпкана с лекарства,намазана като пехливанче със зехтин и се чувства по-добре.Сега вече няма лабаво-ще гледаме да се кърмим поне до годинката.Поне ще запушим устата на бабите,дето смятат,че до 6 месец е напълно достатъчно Grinning  Twisted Evil

# 34
  • Мнения: 2 655
Цитат на: sladka hapka
... най-новия хит е "ти на 10 месеца вече отдавна трябваше да си я отбила", за да можело да ми дойде цикъла.

Боже, колко мъка има на този свят. Sladka hapka това истина ли е? А тук ме карат да кърмя докато тя иска с уверение, че трудното е минали. Rolling Eyes

Цитат на: Tsvety
... не можах да се прборя с бабите и реших,че след като лекар го препоръчва...

Боже те са неуморими. Само да си кажа, че майка ми собствената ме направи на бъз и коприва като разбра, че възнамерявам, а в последствие и не давам вода на бебето. Заплаши ме /по телефона/, а ако си бях у дома щеше да ми удари два шамара. Laughing Добре, че съм далече и си правя каквото знам и каквото казва доктор Абаси.
Tsvety, ще се справиш. Това е само възможност да дадеш нещо по добро на детето си-късното захранване.

# 35
  • Мнения: 1 517
Цитат на: sladka hapka
... най-новия хит е "ти на 10 месеца вече отдавна трябваше да си я отбила", за да можело да ми дойде цикъла.

 #Shocked Първо на първо, кое му е хубавото да ти дойде цикълът? И второ, мога да те уверя, че кърменето въобще, ама въобще не му пречи...  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 307
Тук в САЩ по книгите пишат 4е сока няма никаква хранителна стойност за бебето преди  да е навършило 6 месеца.
А на мой познат в Бг бебето от 2-я месец пие сокове и лекарката им е казала 4е там климати4ните условиа са други, затова може.
Има логика, понеже тук във Флорида е горещо и да се дава сок не е много уместно, освен това тук го дават разреден с вода.  Но загранват с оризова каша първо, не със сок, както в БГ.    Но от друга страна и аз и брат ми сме захранени със сок от моркови и ябълки от градината на баба ми ,  майка ми каза 4е много сме оби4али сок4ета и никога не сме полу4авали запек или разстройства, за които толкова майки във форума се оплакват след захранване.  Нямали сме и алергии или стомашни болести.  И двамата сме "зимни" бебета ......може и да има зна4ение все пак  дали се дава сок в летните жеги, когато сока  лесно ферментира ....незнам..

# 37
  • Мнения: 1 383
Цитат на: petty
Цитат на: sladka hapka
... най-новия хит е "ти на 10 месеца вече отдавна трябваше да си я отбила", за да можело да ми дойде цикъла.

 #Shocked Първо на първо, кое му е хубавото да ти дойде цикълът? И второ, мога да те уверя, че кърменето въобще, ама въобще не му пречи...  Rolling Eyes


На мен ми дойде седем месеца след раждането, два месеца преди да спра да кърмя.

За сокчетата - дадох сок на сина си на два месеца. Понесе го много добре. Захранването проведох по бг схемата , но с един месец по-късно. Хранеше се много добре, като не спирах да го кърмя почти на всяко хранене. На седем месеца направи диария. След това стана абсолютно злояд, особено по отношение на пюретата. Каша по-ядеше, сучеше добре. До три годишната си възраст имаше диарии през няколко месеца. Правихме изследвания, нямаше в червата му някакъв постоянен причинител. Бях отчаяна, още повече смятах, че беше кърмено дете , а  нали  кърмата защитава лигавицата на червата. Слава богу с възрастта това премина, дано да няма стомашни проблеми за в бъдеще. Не казвам, че е заради сокчето и захранването, но и най малкото съмнение, че може да е от тях би ме накарало да променя схемата с второто дете. Затова, благодаря за информацията._

# 38
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
да да напълно съм съгласна сас статията,с първата педиатърка не намерихме общ език не само за кърменето,захранването,соковете но и за ваксините...така,че ми допада много  Peace

# 39
  • Мнения: 124
Нека да споделя за нашата педиатърка - днес бяхме на консултация и тя спомена нещо за соковете, в смисъл - давате вече, нали. Аз бях подготвена да реагирам и казах, че не искам толкова рано да давам, уж заради коликите. И тя изобщо не настоя, дори когато казах, че ще започна в 6-ия месец захранването и то не задължително със сок. Тя каза добре, но малко учудено. После добави:"Те в Германия така правели - до 6-ия месец нищо друго не давали". И тук аз й споменах, че имам разни статии от Интернет по въпроса, и като видях, че й стана интересно и не се дръпна, не само й показах (носех нещо за захранването разпечатано - от тази библиотека), но и й ги подарих. Така че вече не се притеснявам как ще я убеждавам, мисля, че няма да ме тормози по този въпрос. Разбрана излезе. Всъщност аз имах такива подозрения за нея (че не е консервативна, де) още първия ден, когато дойде да ни види в къщи и каза да не давам вода.Бях приятно изненадана. Дано повечето лекари приличат на нея.

# 40
  • Мнения: 3 760
Аз нямам опит от гледане на дете, но имам опит от себе си. Имам гастритни проблеми и знам как един грейпфрут или набързо изпита чаша сок на гладно могат да ми вгорчат живота през деня.
Мнението ми за лекарите е ниско, считам, че както и учителите, така и лекарите, тези истинските, са голяма рядкост, в болшинството си това са едни хора, убити от рутина, превърнати в търговци, които  за съжаление рядко предлагат конкретни решения за конкретни хора.
Не отварям тема за спор, защото в изказването ми няма въпрос, това е моето споделено твърдо и трудно променимо мнение.
100% съм съгласна с гуспуджата!
Аз гастрит имам от две годишна. Мама на 40-я ден ме е захранила със сок, и е могла да ме кърми до 3-ти месец. Стомахът ми е станал на парцал.

# 41
# 42
  • Мнения: 22
Здравейте момичета, интересува ме кога и с какво най-напред да захраня?Моята педиатърка ми беше казала да започна със сокчета още след първият месец,но аз още не съм му давала.Той е  на два  месеца и половина и е на кърма.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 734
Все още недей да даваш нищо!Поне до 5 мес.А за захранването има доста информация в Библиотеката на този форум,прочети,има и примерни схеми за захранване.

# 44
  • Мнения: 129
Уф и моята лекарка препоръча още в 1 месец да му давам сок  #Cussing out Пробвах веднъж - детето не го харсеа и после умря от болки в стомаха. Никакъв сок  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт